1. خانه
 2. مقالات
 3. علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟
folder_openمقالات

یکی از درمان های رایج برای صاف کردن موهای موج دار و فر، کراتین درمانی است. این درمان روی کسانی که به طور طبیعی موهای حالت دار دارند خیلی خوب جواب می دهد. اما دیده شده که برخی از افراد، حتی پس از کراتینه کردن هم، موهایشان صاف نشده است. صاف نشدن موها بعد از کراتین یک مشکل جدی است که در این مطلب به دنبال پیدا کردن راهکار مناسبی برای آن هستیم. چرا موها بعد از کراتین صاف نمی شود و هنوز حالت دار است؟

کراتین نوعی پروتئین است که در ساختار موی سر نیز به وفور موجود است. وجود کراتین موجب می شود تا موها رشد بیشتر , ظاهر شفاف و براق‌تری داشته باشند. همچنین کراتین موها را نرم و صاف نگه می دارد. موهای فر و موج دار به طور طبیعی خشک تر هستند و میزان کراتین کمتری دارند. با کراتین درمانی می توان بافت سبک تر و صاف‌تری به این نوع موها داد. نتایج صافی موها پس از درمان با کراتین، تا ماه‌ها باقی می ماند و موجب می شود تا موها ظاهری صاف و براق تر داشته باشند.

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین

مزایای درمان کراتینه مو

اگر با موهایی خشک، وز و سرکش دست و پنجه نرم می کنید کراتینه یک گزینه عالی است. این واقعیت را نمی توان نادیده گرفت که کراتینه موها را احیا و صاف می کند. بلافاصله پس از درمان کراتینه مو، صافی و براقی بسیار جذابی روی موها خواهید داشت. صاف نشدن مو بعد از کراتین ارتباطی با ماهیت این کار ندارد و اغلب مربوط به مواد کراتین مو و پروسه نادرست انجام آن است.

فرم دهی موها بعد از کراتینه درمانی مو بسیار ساده تر و راحت تر از قبل است. لازم به ذکر است، حتی زمان سشوار کشیدن موها بعد از کراتینه کردن مو تا نصف کاهش پیدا می کند. اگر تصور می کنید با یک بار کراتینه کردن موها برای همیشه از دردسرهای سشوار خلاص می شوید، سخت در اشتباه هستید.

بعد از کراتینه درمانی دیگر نگران رطوبت یا حتی باران بر روی موهایتان نباشید. پروتئین های کراتینی که روی موهای شما بسته شده اند ، تارهای مو را بدون در نظر گرفتن میزان رطوبت صاف و بدون وز نگه می دارند.

اگر موهای مجعد یا موج دار دارید، با این درمان، موهایی صاف و لخت و ابریشمین خواهید داشت و این یک مزیت فوق العاده است. بعد از کراتین تراپی مو دیگر نیازی به استفاده از اتوی مو نخواهید داشت.

 

درمان با کراتین برای صاف شدن موها

چرا بعد کراتین موهام صاف نشد؟

قبل از اینکه به علت صاف نشدن موها بعد از کراتین بپردازیم لازم است کمی در مورد نحوه عملکرد کراتینه مو توضیح داده شود.

مواد شیمیایی موجود در شوینده ها و محصولات مراقبت از مو بی کیفیت، به شدت آسیب زا هستند. این مواد بافت مو را تخریب می کنند و به مرور، موها خشک و وز می شود. همچنین مواد رنگ و دکلره مو تاثیر نامطلوبی روی موها دارد و حتی باعث سوختن و آسیب دیدن موها می شود. کراتین درمانی یک راه موثر برای احیا و بازسازی موهای آسیب دیده است و می تواند موها را در صورت تمایل شخص صاف کند.

کراتینه و احیای مو یک درمان تخصصی است و در صورتی که توسط افراد متخصص و با تجربه و صد البته با استفاده از مواد باکیفیت انجام شود، اثرات فوق العاده ای دارد. بلافاصله بعد ازکراتینه درمانی مو، موها نرم و لطیف وابریشمی و صاف می شود، بنابراین صاف نشدن موها بعد از کراتین صحت ندارد و اگر این اتفاق افتاد باید دلایلی را بررسی کرد.

بهترین سالن کراتین مو

دلیل صاف نشدن موها بعد از کراتین

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟

دو نوع درمان با کراتین وجود دارد. اولی کراتینه و احیای مو است که با هدف از بین بردن خلل و فرج تارهای مو و رطوبت رسانی انجام می شود. در این پروسه مواد کراتینه مو موجب بهبود کیفیت و سالم شدن مو شده و صافی ندارد.

نوع دوم کراتینه به قصد احیا وصاف کردن موها همزمان انجام می شود. مواد به کار رفته در این درمان علاوه بر رطوبت رسانی و احیا ساقه مو با از بین بردن وز و فر مو، تارهای مو را صاف میکند. کراتینه احیا و صافی برای مو فرفری هایی که وقت رسیدگی به موها را ندارند یا افرادی که موهای خشک و کم آب و وز دارند عالی است. این درمان موها را نرم و صاف می کند و ظاهر مو کاملا با قبل فرق خواهد کرد. باید بدانید به تکنیک احیا و صافی مو همزمان با هم تکنولوژی بایوپلاستیا میگویند.

بایو پلاستیا چیست؟

بایوپلاستیا فرمولاسیون مواد کراتینه مو است! از آن جائیکه تکنیک کراتینه کردن مو در دنیا بسیار پرمخاطب است شرکت های تولید کننده مواد همواره به دنبال جدیدترین تکنولوژی ها و فرمولاسیون ها جهت به روز رسانی محصولات خود هستند. بایو پلاستیا فرمولاسیون بسیار نو و جدید و ایمنی است که کمتر کسی با آن آشنایی دارد تا جایی که برخی افراد هنوز، نام آن حتی به گوششان نخورده. فرمولاسیون بایو پلاستیا مواد، فوق العاده مزایا و ویژگی های خوبی دارد  که در محصولات پروفشنال همچون نانوکراتین کلوستر پروفشنال یافت میشود. موادی که از فرمولاسیون بایوپلاستیا سود میبرند همزمان مو را در یک جلسه احیا و صاف میکنند. اگر بعد از کراتینه کردن، موهایتان صاف نشد باید بدانید دلیل، استفاده از مواد بی کیفیت و قدیمی است که فاقد فرمولاسیون بایوپلاستیا ست.

خطرات کراتینه کردن موها

بایوپلاستیا تراپی یا بایوپلاستیا درمانی چیست؟

بایوپلاستیا درمانی یا بایوپلاستیا تراپی اصطلاحی نادرست است که متاسفانه جهت گول زدن مخاطب توسط یک سری از افراد سود جو و منفعت طلب مورد استفاده قرار میگیرد!

مهمترین کاربرد مواد کراتینه، احیا موها ست. شاید با خود بگویید کراتینه مو،  هم مو را احیا و هم صاف میکند اما چرا باید از مواد کراتینه ای استفاده کرد که بر اساس فرمولاسیون بایو پلاستیا تولید شده؟

باید بدانید کراتینه مو، با استفاده از محصولاتی که فرمولاسیون بایوپلاستیا دارند برای افرادی که خواستار احیا و صافی همزمان هستند  تاثیرات و نتایج بسیار بهتری نسبت به کراتینه موهای معمولی وبی کیفیت دارد. به صورتی که بعد از کراتینه درمانی با موادی که بهره مند از فرمولاسیون بایوپلاستیا هستند موها ابریشمی و بسیار نرم و صاف تر خواهند شد و تاثیر گذاری مواد چند برابر بیشتر از مواد کراتین های معمولی است. بنابراین اگر دوست دارید در کنار ترمیم و درمان موهایتان آن را صاف و نرم و ابریشمی هم کنید، پیشنهاد ما استفاده از مواد کراتینه مو با تکنولوژی بایوپلاستیا ست.

کراتینه بایو پلاستیا بهتر است یا کراتینه معمولی مو؟

همان طور که بالا اشاره شد بایوپلاستیا فرمولاسیون مواد کراتینه مو است که همزمان در یک جلسه مو را احیا و صاف میکند. حتما تا به اینجا متوجه شدید که فواید و تاثیرات آن نسبت به روش کراتینه معمولی بیشتر است. یکی دیگر ازمهم ترین دلایل برتری موادی که از فرمولاسیون بایو پلاستیا برخوردار هستند نسبت به کراتینه های معمولی، بی ضرر بودن و کم خطر بودن آن است. فرمالدهید و مشتقات آن مواد خطرناک و سمی با بوی تند است که خطر ابتلا به سرطان را بیشتر می کند که با درصد بالا در مواد کراتینه معمولی و بی کیفیت وجود دارد. البته هنوز شواهدی مبنی بر ابتلا به سرطان بر اثر کراتین کردن موها ارائه نشده است. اما این تنها تاثیر فرمالدهید بر بدن نیست. باید بدانید اگر فرد حساسی باشید فرمالدهید ممکن است باعث تحریک دستگاه تنفسی شود یا واکنش‌های آلرژیک مثل عطسه، سرفه، آبریزش از بینی و چشم‌ها را برایتان به همراه داشته باشد. هرچند با کمک ماسک‌های فیلتردار و عینک‌های آزمایشگاهی می توان از تاثیر فرمالدهید هنگام کراتینه کردن مو ها کم کرد، اما چرا وقتی مواد کراتینه ای بدون فرمالدهید و با نتایج بهتر داریم نباید از آن استفاده کنیم؟

علاوه بر دو موردی که در بالا به آنها اشاره کردیم یکی از ویژگی های بسیار مهم مواد با تکنولوژی بایو پلاستیا این است که به عمق ساختار و ساختمان مو نفوذ می کند و ساختار داخلی آن را ترمیم و احیا و بازسازی می کند. با کراتینه کردن مو با این مواد آسیب های وارد شده به مو ترمیم شده و مو با ماندگاری بالا همزمان صاف هم میشود.

احیا مو با مواد کراتینه

مزایا کراتینه مو با فرمولاسیون بایوپلاستیا

 • احیا و صافی حداکثری
 • ابریشم سازی مو
 • شاین آینه ای تارهای مو
 • تغذیه عمقی ساقه مو
 • ترمیم و احیا بافت های آسیب دیده
 • رطوبت رسانی و تامین آب مورد نیاز مو
 • جلوگیری از ایجاد موخوره
 • ماندگاری بالا
 • برطرف کردن خشکی و زبری موها
 • سهولت در برس کشیدن و شانه زدن مو
 • ایجاد استقامت و استحکام مو
 • فاقد مواد مضر برای سلامتی بدن
 • بدون قرنطینه

معایب کراتین مو با فرمولاسیون بایوپلاستیا

کراتینه مو با استفاده از موادی که فرمولاسیون بایوپلاستیا دارند به خودی خود هیچ عیب و ایرادی ندارد اما اگر این کار توسط افردا غیر متخصص و مبتدی انجام شود قطعا مو درگیر آسیب های جبران ناپذیری خواهد شد. توصیه میکنیم برای انجام احیا و صافی موهایتان اولا از کیفیت مواد مورد استفاده اطمینان حاصل کنید و بعد این کار را تنها در سالن های تخصصی مو توسط افردا متخصص انجام دهید نه در آرایشگاه یا منزل.

بهترین مارک کراتینه مو با فرمولاسیون بایوپلاستیا

اگر به فکر نرم و لطیف و خوش حالت کردن موهایتان هستید، اگر حالت پذیری موهایتان سخت شده و دوست دارین موهایی صاف و خوش حالت داشته باشید، اگر نگهداری و  مراقبت از موهای فر و وز و خشک برایتان سخت و زمان بر است، پیشنهاد می کنیم حتما با استفاده از نانوکراتین کلوستر پروفشنال مو که دارای فرمولاسیون بایوپلاستیا است کراتینه مو را امتحان کنید. نانوکراتین کلوستر پروفشنال محصول اورجینال کشور برزیل و حاوی کراتین سیلک است. کراتین سیلک به کار رفته در مواد کلوستر جهت ابریشم سازی مو کاربرد دارد و تفاوت بسیار زیادی با مواد کراتینه های معمولی موجود در بازار دارد. این محصول با ترکیبات اصلی همچون پروتئین ذرت، کلاژن، عصاره قهوه، کراتین سیلک، اسید آمینه ها، تانن اسید ها و … باعث احیا و صافی بالا، براقیت مو، محافظت ازمو و لطافت و ابریشمی شدن مو میشود و برای انواع مو طبیعی، نرم و نازک و دانه درشت و ضخیم، فرآفریقایی و رنگ و دکلره شده و آسیب دیده کاربرد دارد.

بهترین مارک کراتین مو با فرمولاسیون بایوپلاستیا

ماندگاری نانو کراتینه کلوسترپروفشنال چقدر است؟

صحبت کردن راجع به مدت زمان ماندگاری این مواد و موادهای دیگر به دلیل عوامل محیطی و مراقبت‌های بعد از آن کمی سخت و دشوار است. اما باید گفت: به طور کلی ماندگاری نانوکراتین کلوستر بین 6 الی 8 ماه خواهد بود. اما در بعضی موارد مدت زمان صاف ماندن موها خیلی کوتاه است و در مدت زمان کوتاهی موها به حالت قبل خود بر می گردد. علت این اتفاق عدم مراقبت درست و اصولی از موهای کراتینه شده است. برای اینکه کراتین موهایتان حداکثر ماندگاری را داشته باشد لازم است تا برخی مراقبت ها را در منزل انجام دهید. با داشتن یک روتین مراقبتی مو مناسب می توانید از کراتین موهایتان مراقبت کنید.

جمع بندی

در این مطلب در مورد علت صاف نشدن موها بعد از کراتین مو صحبت کردیم و گفتیم: مهم ترین مسئله در صاف نشدن موها استفاده از مواد با فرمولاسیون قدیمی و بی کیفیت است. دقت داشته باشید این روزها، بازار مواد آرایشی و بهداشتی پر از محصولات تقلبی، غیراستاندارد و فیک است و متاسفانه بازار مواد کراتینه هم از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل باید دقت داشته باشید که قبل از انجام هرگونه عملیات شیمیایی روی موهایتان از استاندارد و اصل بودن مواد مطمئن شوید. همچنین در مورد مزایای درمان کراتینه مو صحبت کردیم و بهترین مواد کراتینه مو معرفی شد. در پایان توصیه میکنیم، اگر تمایل دارید وضعیت ظاهری و سلامت موهایتان را بهبود دهید حتما به مراکز و سالن های تخصصی مو معتبر و مجهز مراجعه کنید که از بهترین و با کیفیت ترین مواد اورجینال استفاده می کنند و متخصصین حرفه ای و با تجربه ای دارند. در ضمن توجه داشته باشید به هیچ عنوان کراتینه مو یا دیتاکس درمانی و کلاژن درمانی و …  قابل انجام در منزل نیستند. به هیچ وجه موهایتان را در منزل  و به تنهایی یا توسط دوستتان (به بهانه بالا بودن هزینه‌ و صرفه‌جویی) کراتینه نکنید. نه تنها شما تجهیزات مناسب برای انجام این کار را ندارید بلکه تخصص هم ندارید،  انجام این کار در منزل ممکن است عواقب خطرناکی برایتان به همراه داشته باشد و در آینده هزینه‌های بیشتری را برای درمان، متحمل شوید.

مرکز کراتینه مو سعیده درویش زاده

داشتن موهایی صاف، سالم و با طراوت دیگر آرزو نیست. در این مرکز متخصصین مو گرد آمده اند تا همه مشکلات موها را درمان کنند. تجربه و مهارت حرفه ای در کنار استفاده از محصولات اصل، دو رکن اصلی در رضایت مشتری است. در مرکز موی سعیده درویش زاده از محصولات روز دنیا برای حصول نتیجه مورد نظر مشتری استفاده می شود. تمامی خدمات لاین های احیا و صافی مو ( نانوکراتینه ، کلاژن درمانی ، پروتئین تراپی مو ، دیتاکس درمانی ، ویتامینه مو ) با استفاده از محصولات اورجینال کلوستر پروفشنال در سالن مو سعیده درویش زاده انجام میشود.

برای مشاوره و رزرو وقت می توانید با شماره های تماس اعلام شده در سایت تماس بگیرید.

از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودین سپاسگزاریم.

4.4/5 - (18 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed