1. خانه
  2. مقالات
  3. علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟
صاف نشدن موها بعد از کراتین
folder_openمقالات

یکی از درمان های رایج برای صاف کردن موهای موج دار و فر، کراتین درمانی است.. این درمان روی کسانی که به طور طبیعی موهای حالت دار دارند خیلی خوب جواب می دهد. اما دیده شده که برخی از افراد، حتی پس از کراتینه کردن هم، موهایشان صاف نشده است. صاف نشدن موها بعد از کراتین یک مشکل جدی است که در این مطلب به دنبال پیدا کردن راهکار مناسبی برای آن ان هستیم. چرا موها بعد از کراتین صاف نمی شود و هنوز حالت دار است؟

کراتین نوعی پروتئین است که در ساختار موی سر نیز به وفور موجود است. وجود کراتین موجب می شود تا موها رشد بیشتر ظاهر شفاف و براق‌تری داشته باشند. همچنین کراتین موها را نرم و صاف نگه می دارد. موهای فر و موج دار به طور طبیعی خشک تر هستند و میزان کراتین کمتری دارند. با کراتین درمانی می توان بافت سبک تر و صاف‌تری به این نوع موها داد. نتایج صافی موها پس از درمان با کراتین، تا ماه‌ها باقی می ماند و موجب می شود تا موها ظاهری صاف و براق تر داشته باشند.

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین

مزایای درمان کراتین

اگر با موهایی خشک، وز و سرکش دست و پنجه نرم می کنید کراتین یک گزینه عالی است. این واقعیت را نمی توان نادیده گرفت که کراتین موها را صاف می کند. بلافاصله پس از درمان کراتینه مو، صافی و براقی بسیار جذابی روی موها خواهید داشت. صاف نشدن مو بعد از کراتین ارتباطی با ماهیت این کار ندارد و اغلب مربوط به پروسه نادرست مراقبت از مو است.

فرم دهی موها بعد از درمان با کراتین بسیار ساده تر است. حتی زمان سشوار کشیدن موها بعد از کراتینه کردن تا نصف کاهش پیدا می کند. اگر تصور می کنید با یک بار کراتین کردن موها برای همیشه از دردسرهای سشوار خلاص می شوید، سخت در اشتباه هستید.

بعد از درمان کراتین دیگر نگران رطوبت یا حتی باران بر روی موهایتان نباشید. پروتئین های کراتینی که روی موهای شما بسته شده اند ، تارهای مو را بدون در نظر گرفتن میزان رطوبت صاف و بدون وز نگه می دارند. در واقع بعد از درمان کراتین دیگر نیازی به محصولات کنترل کننده مو و ضد وز ندارید و کلی در هزینه ها صرفه جویی می شود.

اگر موهای مجعد یا موج دار دارید، با این درمان موهایی صاف و لخت خواهید داشت و این یک مزیت فوق العاده است. دیگر نیازی به اتوی مو و محصولات صاف کننده مو ندارید درمان کراتین می تواند تا 95 درصد از فرهای طبیعی شما را از بین ببرد.

درمان با کراتین برای صاف شدن موها

چرا بعد کراتین موهام صاف نشد؟

قبل از اینکه به علت صاف نشدن موها بعد از کراتین بپردازیم لازم است کمی در مورد نحوه عمل کراتین توضیح داده شود. مواد شیمیایی موجود در شوینده ها و محصولات مراقبت از مو، به شدت آسیب زا هستند. این مواد بافت مو را تخریب می کنند و به مرور موها خشک و وز می شود. برای مثال مواد دکلره مو تاثیر نامطلوبی روی موها دارد و حتی باعث سوختن موها می شود. کراتین درمانی یک راه موثر برای احیای موهای آسیب دیده است و می تواند موها را صاف کند.

کراتینه و احیای مو یک درمان تخصصی است و در صورتی که توسط فرد با تجربه انجام شود، اثرات فوق العاده ای دارد. بلافاصله بعد از احیای کراتین، موها صاف می شود پس صاف نشدن موها بعد از کراتین صحت ندارد. اما در برخی موارد صاف ماندن موها خیلی کوتاه است و در زمان کوتاهی موها به حالت قبل بر می گردد. علت این امر عدم مراقبت اصولی از موهای کراتینه شده است. در وقع برای اینکه کراتین حداکثر ماندگاری را داشته باشد لازم است تا برخی مراقبت ها را انجام دهید.

دلیل صاف نشدن موها بعد از کراتین

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین چیست؟

دو نوع درمان با کراتین وجود دارد. اولی کراتینه و احیای مو است که با هدف از بین بردن خلل و فرج تارهای مو انجام می شود. در این پروسه مواد کراتینه مو تحت گرما و حرارت روی ساقه مو را پوشش می دهند. به طبع ظاهر موها صاف تر دیده می شود اما هدف اصلی صاف کردن مو نیست بلکه بهبود کیفیت و سالم شدن موها، مد نظر است.

اما کراتینه برزیلی به قصد صاف کردن موها انجام می شود. مواد به کار رفته در این درمان علاوه بر از بین بردن وز و فر مو، تارهای مو را صاف تر نشان می دهند. کراتینه برزیلی برای مو فرفری هایی که وقت رسیدگی به موها را ندارند، عالی است. این درمان موها را صاف و شلاقی می کند و ظاهر مو کاملا با قبل فرق خواهد کرد. اگر می خواهید موها را صاف کنید کراتینه و احیا مو تا حدودی مناسب است ولی روش های صافی موثرتری هم وجود دارد.

انتخاب درمان اشتباه، موجب نارضایتی می شود. عت صاف نشدن موها بعد از کراتین این ست که فقط، موها احیا شده و هدف از اول هم صاف کردن موها نبوده است. البته همه درمان های با کراتین تا حدودی صافی مو را نیز به همراه دارند ولی به طور خاص، کراتینه برزیلی با هدف صاف شدن موها انجام می شود.

خطرات کراتینه کردن موها

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین: قرنطینه را رعایت نکرده اید!

علت صاف نشدن موها بعد از کراتین ، عدم رعایت قرنطینه است. نگران نباشید منظور این نیست که خودتان را قرنطینه کنید این یک اصطلاح است. برای کراتینه کردن مو از مواد مختلفی استفاده می شود. ترکیبات به کار رفته در این مواد با توجه به شرکت تولید کننده، متفاوت است. برخی مواد دارای قرنطینه و برخی دیگر بدون قرنطینه هستند. اگر از مواد دارای قرنطینه برای درمان با کراتین استفاده شود، حتما نیاز به درمان کراتینه دارد.

نگرفتن نتیجه مناسب و دلیل اصلی صاف نشدن موها بعد از کراتین همین موضوع است. بایدها و نبایدهایی برای دوران قرنطینه وجود دارد. یکی از مهم ترین کارهایی که نباید انجام دهید، خیس شدن موها در دوران قرنطینه است. همین اقدام ساده می تواند نتیجه کار را تغییر دهد و باعث شود که موها بعد از کراتینه صاف نباشد.

برخی افراد بی تجربه فرق مواد قرنطینه و بدون قرنطینه را نمی دانند بنابراین برای کراتینه کردن موها حتما به یک سالن تخصصی مراجعه کنید. آرایشگرتان باید به اندازه کافی تجربه داشته باشد تا علاوه بر اجرای کراتین روی موها، راهنمایی های لازم را نیز برای تان داشته باشد.

قرنطینه کراتین مو چیست؟

صاف نشدن موها بعد از کراتین به دلیل عدم رعایت قرنطینه است. آیا می دانید قرنطینه کراتین مو شامل چه مواردی است. 72 ساعت اولیه بعد از کراتین درمانی بسیار اهمیت دارد. در این مدت موها نباید خیس شود. حتی عرق کردن کف سر نیز می تواند روی نتیجه تاثیر بگذارد. بستن موها با کش، پیچاندن موها بالای سر و ….. در 72 ساعت اولیه ممنوع است. بعد از سه روز یا همان 72 ساعت می توانید به حالت عادی برگردید و از داشتن موهای صاف و براق تان لذت ببرید.

احیا مو با مواد کراتینه

جلوگیری از صاف نشدن موها بعد از کراتین

کراتین یک درمان شگفت انگیز برای صاف کردن موهای سر است که البته عوارض و مضرات خاص خود را نیز دارد. آرایشگرتان باید ابتدا موها را ببیند و سپس در مورد نوع درمان، نظر تخصصی اش را بگوید. بهتر است قبل از انجام کراتین در مورد فرمالین و بخارات سمی آن، اطلاعت کسب کنید. اگر اطمینان دارید که این بهترین درمان برای موهای وز و موج دار هست به یک آرایشگر متخصص مراجعه کنید. نصف کار به مهارت آرایشگرتان بستگی دارد و بقیه مربوط به نحوه مراقبت از موها بعد از کراتین است. برخی از کارهای روتین مراقبت از مو اینها هستند:

حداقل 72 ساعت از دستگاری موها خودداری کنید. به خصوص موقع خواب خیلی مراقب باشید تا موها پیچ نخورد. استفاده از سنجاق سر و کش و کلیپس و …. در این مدت ممنوع است.

درمان با کراتین بین 4 تا 6 ماه دوام دارد به شرطی که بدانید چطور از موهای تان مراقبت کنید. یکی از مقصرهای صاف نشدن موها بعد از کراتین بالشتان است. روبالشی های ساتن و ابریشمی بهترین هستند و اصطکاک کمتری ایجاد می کنند و باعث شکستگی موها نمی شوند.

بعد از 3 روز می توانید موها را بشویید ولی حتما از شامپوی مخصوص استفاده کنید. شامپوی بدون سولفات بهترین شوینده برای موهای کراتینه شده است. با رعایت همین نکات ساده، همه مکشلات صاف نشدن موها بعد از کراتین برطرف می شود.

مرکز تخصصی کراتین و احیا مو سعیده درویش زاده

داشتن موهایی صاف، سالم و با طراوت دیگر آرزو نیست. در این مرکز متخصصین زیبایی مو گرد آمده اند تا همه مشکلات موها را درمان کنند. تجربه و مهارت حرفه ای در کنار استفاده از محصولات مناسب، دو رکن اصلی در رضایت مشتری است. در مرکز موی سعیده درویش زاده از تکنولوژی روز دنیا برای حصول نتیجه مورد نظر مشتری استفاده می شود. کراتیه و احیا موهای دمیج، کراتینه و صافی موی برزیلی در کنار سایر تراپی های تخصصی تحت نظارت مدیریت مجموعه اجرا می شود.

برای تهیه شامپو و محصولات مناسب برای موهای کراتین شده، با ما تماس بگیرید تا راهنمایی لازم را دریافت کنید. کلیه مشاوره های تخصصی مرکز زیبایی مو به طور رایگان ارائه می شود. جهت رزرو وقت و هماهنگی همین حالا تماس بگیرید.

4.3/5 - (9 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed