1. خانه
  2. مقالات
  3. اوزون تراپی مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

اوزون تراپی مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

اوزون تراپی مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. اوزون تراپی مو چیست و چه مزایا و معایبی دارد؟
اوزون تراپی مو
folder_openمقالات

مو یکی از مهمترین بخش های زیبایی ظاهری است که همه ما به آن اهمیت می دهیم و همیشه به دنبال این هستیم که بتوانیم موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشیم. اما وجود مشکلاتی مانند موخوره، شوره سر، ریزش موها و… که بر اثر آسیب دیدگی موها و وجود مشکلات جدی در ریشه مو به وجود می آید، می تواند ما را حسابی اذیت کرده و باعث شود که احساس بدی پیدا کنیم. در سال های گذشته روش های متعددی برای حل مشکلات مو به وجود آمده اند که هرکدام مزایا و معایبی دارند. اوزون تراپی مو نیز یکی از روش های نوینی است که می تواند به ما کمک کند موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشیم.

در این مقاله می خواهیم با هم به بررسی اوزون تراپی مو بپردازیم و ببینیم که این روش اصلا چیست، چگونه انجام می شود و چه مزایا و معایبی برای موهای شما دارد. اگر می خواهید با این روش بیشتر آشنا شوید و به دنبال روشی تضمین شده و مناسب می گردید که موهای خودتان را از شر مشکلات متعدد نجات دهید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

اوزون تراپی مو

 

اوزون تراپی مو چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به سراغ هر موضوع دیگری برویم، بهتر است ببینیم که اصلا اوزون تراپی مو چیست و در طی این روش، چه تغییراتی روی موهای ما ایجاد می شود.

اوزون تراپی روشی است که با استفاده از یک دستگاه خاص به نام «مایکرو میست» انجام می شود که اکثر کلینیک های حرفه ای آن را دارند. کاری که در این روش انجام می شود این است که اکسیژن موها افزایش پیدا کرده و ساقه موها تقویت می شود تا بتوانند سلامتی خودشان را مجددا به دست بیاورند.

اکثر اوقات مشکلاتی مانند ریزش مو، به خاطر کمبود اکسیژن موها به وجود می آید، حالا برای حل این مشکل طبیعی است که می توانیم با رساندن اکسیژن مناسب به موها، سلامتی را به آنها برگردانیم.

اوزون شامل یک مولکول اکسیژن و یک اتم اکسیژن است که ترکیب این مواد با هم باعث می شود موها تا حد بسیار زیادی تقویت شوند و اکسیژن مناسبی را دریافت کنند و مشکلاتی مانند ریزش موها، موخوره، شکنندگی موها و… به صورت کامل رفع شود.

 

اوزون تراپی مو به چه صورتی انجام می شود؟

همانطور که در قسمت قبلی توضیح دادیم، اوزون تراپی مو با استفاده از دستگاهی انجام می شود که این دستگاه مایکرو میست نام دارد. این دستگاه دارای محفظه ای است که بالای سر قرار دارد و موهای شما با استفاده از یک کاور مخصوص داخل این محفظه قرار می گیرد تا اوزون تراپی برایتان انجام شود.

در مرحله بعدی این دستگاه شروع به کار می کند و مراحل کار آغاز می شود. در ابتدا بخار آب وارد محفظه می شود و موهای شما را مرطوب می کند تا فولیکول های موی شما تحریک شده و راحت تر بتوانند موادی که در ادامه به موها تزریق می شود را جذب کنند؛ این مرحله حدودا 5 دقیقه طول می کشد و به نوعی مرحله آماده سازی موهای شما خواهد بود.

در مرحله بعدی امواج ماورای صوت از این دستگاه ساطع می شوند که اکسیژن و اتم آن را به موهای شما وارد می کنند و به این صورت کمک می کنند که موهای شما بتوانند فرآیند اکسیداسیون را انجام داده و تقویت شوند.

این مرحله بیشترین حجم اوزون تراپی مو را تشکیل می دهد و در این مرحله موهای شما کاملا تقویت شده و اکسیژن تراپی برای موها انجام می شود. مرحله آخر نیز این است که دستگاه موهای شما را در معرض باد سرد قرار می دهد تا فولیکول های مو مجددا تحریک شوند.

همچنین مرحله آخر کمک می کند که اتم اکسیژن بهتر به ریشه موها راه پیدا کرده و با آنها ترکیب شود تا بتواند همچنان به کار اکسیداسیون خود ادامه دهد. باید این را بگوییم که اگر موهای شما بعد از این مرحله در گرما قرار نگیرد، همچنان اکسیداسیون ادامه خواهد داشت و کمک می کند موهایتان سلامتی خودشان را راحت تر بازیابی کنند.

ماندگاری اوزون تراپی

 

اوزون تراپی مو چه مدت ماندگاری دارد؟

سوالی که ممکن است برایتان مطرح شود، این است که مدت زمان ماندگاری اوزون تراپی چقدر است و چه مدت می توان روی آن حساب کرد. باید بگوییم که مانند همه روش های دیگر، این موضوع کاملا به نحوه نگهداری شما از موهایتان و همچنین جنس و حجم موها بستگی دارد.

اما به صورت کلی می توانیم بگوییم که این روش درمانی موها، مدتی بین 10 روز تا چند هفته ماندگاری خواهد داشت و می تواند به خوبی موهای شما را تقویت کند.

فواید اوزون تراپی مو چیست؟

در این قسمت می خواهیم با هم برخی از مهمترین فوایدی که اوزون تراپی مو برایتان به همراه دارد را بررسی کنیم تا بتوانید با فواید این روش درمانی موها کاملا آشنا شده و راحت تر تصمیم به استفاده از آن بگیرید.

1- رفع مشکل ریزش موها:

اولین فایده ای که این روش درمانی برای موهای شما دارد، این است که می تواند به صورت کامل ریزش موها را رفع کند و کمک کند رشد موهایتان افزایش پیدا کند. این روش همانطور که توضیح دادیم، فولیکول های مو را تحریک کرده و آنها را از ریشه تقویت می کنند و این موضوع باعث می شود که موهایتان ریشه قوی تری داشته باشند و احتمال ریزش آنها کاهش پیدا کند.

همچنین این روش به خاطر وجود بخار آب و باد، رگ های خونی پوست سر را تحریک می کنند که این موضوع می تواند به افزایش رشد موها کمک کند و باعث شود موهایتان پرتر شوند.

2- آبرسانی موها:

یکی از مشکلاتی که شدیدا می تواند باعث آسیب دیدن موها شود و راه را برای مشکلات دیگر باز کند، خشکی موها است. آبرسانی مو موضوع مهمی است که خیلی از ما آن را نادیده می گیریم و به همین خاطر موهایمان آسیب های شدیدی می بینند.

فایده دیگری که اوزون تراپی مو برایتان دارد، این است که می تواند رطوبت موها را افزایش داده و آنها را آبرسانی کند و کمک کند بتوانید موهایی مرطوب تر و نرم تر داشته باشید.

3- از بین بردن شوره سر:

شوره سر معمولاً به خاطر وجود میکروب ها و باکتری هایی است که در پوست سر هستند و باعث ایجاد چنین حالتی در موها می شوند. شوره داشتن موها باعث می شود که موهای شما زیبایی خود را از دست بدهند و جلوه زیبایی نخواهد داشت.

یکی دیگر از فواید اوزون تراپی مو این است که می تواند به صورت کامل میکروب ها و باکتری های پوست سر را تمیز کرده و آنها را از بین ببرد و با این کار، کمک می کند بتوانید از شر شوره سر خلاص شوید و موهایی سالم تر داشته باشید.

4- جلوگیری از سفیدی موها:

خیلی از افراد دوست ندارند رنگ موهایشان سفید شود و به همین خاطر به دنبال روش هایی می گردند که این موضوع را به تعویق بیندازند. باید بدانید که اوزون تراپی مو با تحریک فولیکول های مو، کمک می کند که بتوانید ثبت رنگ را در موهایتان داشته باشید و در کنار این موضوع، باعث می شود موهای شما بهتر مواد مغذی را جذب کنند و به این ترتیب روند سفید شدن موها دیرتر اتفاق می افتد.

 

عوارض اوزون تراپی

 

عوارض اوزون تراپی مو چیست؟

تا به اینجا در مورد فواید و مزیت های اوزون تراپی صحبت کردیم، حالا نیاز است که در مورد عوارض این روش نیز بدانید تا بهتر تصمیم بگیرید که برایتان مناسب است یا خیر.

باید بگوییم که این روش معمولا عوارض زیادی ندارد و عوارض طبیعی آن شامل سوزش چشم، آبریزش بینی، حالت تهوع به خاطر بوی اوزون، سردرد ملایم و… است که معمولا چند ساعت بعد از انجام این روش کاملا از بین خواهند رفت.

با این حال توصیه می کنیم که برای انجام اوزون تراپی مو حتما به کلینیک های معتبر و مناسب مراجعه کنید تا افراد حرفه ای این کار را برایتان انجام دهند، چون در صورت حرفه ای نبودن اپراتور دستگاه، ممکن است مشکلات دیگری نیز برایتان ایجاد شود. شما می توانید با مشاوران و متخصصان ما در سالن زیبایی سعیده درویش زاده مشورت کنید تا با اطمینان خاطر این روش را انجام دهید و موهایی زیباتر و شاداب تر داشته باشید.

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد اوزون تراپی مو صحبت کردیم و گفتیم که اصلا این روش چیست، چطور انجام می شود و چه فوایدی برای موهای شما دارد تا بتوانید تصمیم بگیرید که روش مناسبی برای شما خواهد بود یا خیر.

در قسمت بعدی نیز باهم برخی از عوارض این روش را بررسی کردیم که کمک می کنند بهتر با این روش آشنا شوید. امیدواریم این مقاله کمک کرده باشد بتوانید با اوزون تراپی مو آشنا شوید و این روش را نیز به گزینه های خودتان برای درمان موهایتان قرار دهید.

3.5/5 - (4 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed