1. خانه
  2. مقالات
  3. از فواید پلکس مو چه می دانید؟

از فواید پلکس مو چه می دانید؟

از فواید پلکس مو چه می دانید؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. از فواید پلکس مو چه می دانید؟
فواید پلکس مو
folder_openمقالات

ترکیبات آرایشی و بهداشتی مو دارای مواد شیمیایی گوناگون هستند. بسیاری از این ترکیبات موجب آسیب جدی به مو می شوند و پیوندهای گوگردی مو را نابود می کنند. این موضوع سبب شده تا برخی افراد در تهیه محصولات مختلف، دچار تردید شوند. شامپوها، ترکیبات رنگ مو و همه محصولات دیگری که استفاده می کنید به مرور صدمات زیادی به موها وارد می کنند اما برای درمان این مشکلات نیز محصولاتی تولید شده است. پلکس ها از همین دست مواد هستند آیا از فواید پلکس مو اطلاعی دارید؟

پلکس تراپی مو یک راه موثر برای احیا موهای آسیب دیده است. در این تکنیک از محصولات پلکس و اولاپلکس استفاده می شود. اگر موهای شما دائم در معرض رنگ و دکلره و ریباندینگ و براشینگ و … است نیاز به بازسازی و ترمیم دارد. مواد پلکس برای باز گرداندن پیوندهای آسیب دیده مو عالی هستند. البته پلکس و اولاپلکس را می توان روی هر نوع موی رنگ شده و رنگ نشده که به نحوی دچار شکستگی و آسیب هستند، استفاده کرد. در همه موارد نتیجه یکسان است و موها بعد از پلکس درمانی، قوی و براق تر می شوند.

فواید پلکس تراپی

پلکس تراپی چیست؟

پلکس ها موادی هستند که برای ترمیم و احیا مو استفاده می شوند. اولاپلکس نیز نوعی پلکس است و روی باندهای سولفیدی مو تاثیر مثبت دارد. به طور معمول هم زمان با استفاده از مواد شیمیایی بر روی موها از پلکس به منظور قوی کردن مو استفاده می شود. اما حتی وقتی ساختار مو آسیب دیده نیز می توان با استفاده از محصولات پلکس، به طور موثری موها را ترمیم کرد.

پلکس تراپی به معنای استفاده از محصولات پلکس در احیا موهای آسیب دیده است. حال این این فرایند می تواند در حین استفاده از مواد شیمیایی باشد یا خیر. برای بهره مندی از فواید پلکس مو لازم است تا این کار توسط فرد با تجربه انجام شود. در حالت عادی از پلکس ها در آرایشگاه استفاده می شود. پلکس و اولاپلکس از موادی نیستند که در روتین مراقبت از مو، به کارتان بیایند. وقتی موها حالت کشسانی دارند یا ساقه مو خرد می شود یا هر نوع آسیب دیگری به مو می توان با استفاده از محصولات پلکس، ساختار مو را ترمیم کرد.

در پلکس تراپی از مواد شیمیایی مضر استفاده نمی شود بنابراین هیچ مشکلی برای مو در آینده، پیش نمی آید. موادی که در درمان با پلکس استفاده می شود به هیچوجه برای صاف و ابریشمی کردن موها کاربردی ندارد. در واقع مواد پلکس حالت و ساختمان خارجی مو را دستکاری نمی کنند اما تغییرات پایه در پیوندهای گوگردی مو ایجاد می کنند.

انواع پلکس مو

مهم ترین کاربردهای پلکس مو

پلکس ها از ترمیم کننده های سریع مو هستند که در سالن های زیبایی مو به کار گرفته می شوند. این مواد توانایی بالایی در ترمیم و استحکام مو دارند. در حالی که سال های زیادی از تولید و ورود این مواد به کشور نمی گذرد ولی در همین زمان کوتاه نیز، کارایی موثر خود را ثابت کرده اند. این روزها در اغلب آرایشگاه ها و سالن های تخصصی احیا مو از مواد ترمیم کننده نظیر پلکس و اولاپلکس نیز استفاده می شود. کیفیت محصولات پلکس یکسان نیست برخی از پلکس های مرغوب حتی موها را در برابر آسیب های حرارتی و براشینگ نیز حفظ می کنند.

عمده کاربرد و فواید پلکس مو برای افرادی است که به طور دائم موهای خود را رنگ می کنند. پلکس ها یک نجات دهنده واقعی برای موهای رنگ شده هستند و از مات و کدر شدن موها یا شکستگی و آسیب های جدی، پیشگیری می کنند. مواد پلکس نوعی رنگ مو یا اکسیدان به حساب نمی آیند ولی در فرایند ترکیب رنگ و مواد دکلره نیز کاربرد گسترده ای دارند.

پلکس نه تنها مانع آسیب دیدگی مو در برابر مواد سفید کننده و حرارتی می شود بلکه آسیب های قبلی ناشی از مواد شیمیایی و حرارتی را نیز برطرف می کند. این مواد قابلیت نفوذ به لایه های داخلی مو را نیز دارند و می توانند به صورت عمقی روی ساختار مو تاثیر بگذارند.

مهم ترین فواید پلکس مو

فواید پلکس مو

پلکس ها را می توان در ترکیب با دیگر مواد آرایشی مو نیز به کار گرفت و این کار مواد پلکس و اولاپلکس را ساده تر می کند. البته نوع پلکس به کار گرفته شده بستگی به نحوه استفاده و ترکیبات دیگر دارد. در همه مواد ترکیبات پلکس یا اولاپلکس موجب قوی تر شدن موها می شوند. این مواد برای کمک به بازگرداندن سلامت مو استفاده می شوند و همیشه اثر درمان کنندگی قوی دارند.

پس از پلکس تراپی، مقاومت موها نسبت به رنگ و دکلره بیشتر می شود و می توانید با هر نوع رنگ مویی، تغییر رنگ مو را داشته باشید. در واقع مواد پلکس موها را سالم و قوی می کند و امکان آسیب دیدن با ترکیبات رنگ مو وجود ندارد. موهای قوی و سالم ساختار انعطاف پذیر و نرم و لطیف تری دارند و نسبت به موهای آسیب دیده، دارای برق و شفافیت بسیار بیشتری هستند.

فواید پلکس مو بسیار زیاد است اما این دلیل نمی شود که برای تقویت موها از پلکس استفاده کنید. منظور این است که وقتی موها دچار آسیب شده با پلکس ساختار مو تنظیم می شود. برای مثال موهای آسیب دیده خشک، وز و شکننده هستند. علاوه بر مواد دکلره و رنگ مو، کلر استخر، نور خورشید، شامپویی که مصرف می کنید و همه محصولات آرایشی مو می توانند در این مورد مقصر باشند. پلکس به طور واضح آسیب های مو را برطرف می کند و ظاهر مو صاف و لطیف تر می شود.

البته پلکس از مواد صاف کننده مو به حساب نمی آید و حالت ترمیمی و احیا مو دارد. اگر می خواهید موهای سالم خود را صاف کنید بهتر است از روش های موثرتری کمک بگیرید.

رنگ و دکلره موی بلند

فواید پلکس برای موهای سوخته

پلکس برای احیا موهای آسیب دیده استفاده می شود. موقع رنگ کردن مو و استفاده از رنگ موی روشن می توانید پلکس را به مواد دکلره اضافه کنید. پلکس ها ساختار کراتین مو را ترمیم می کنند. از نظر اصولی می توان گفت که پلکس پیوندهای دی سولفیدی مو را اصلاح کرده و روی الیاف کراتین اثرات مثبت دارد. تحت تاثیر مواد شیمیایی و حرارت، پیوندهای فیزیکی مو شکسته می شوند. در برخی اوقات حتی آثار سوختگی و آسیب بسیار بیشتری روی موها دیده می شود.

از فواید پلکس مو اصلاح پل های گوگردی مو بوده و همه آسیب های ناشی از حرارت را از بین می برد. به این ترتیب موهای سوخته و نسوخته می توانند از مزایای شگفت انگیز مواد پلکس و اولاپلکس برای درمان آسیب های مو استفاده کنند.

موضوع مهم انتخاب پلکس مرغوب و با کیفیت است. هم اکنون انواع و اقسام برندهای پلکس در داخل کشور موجود است اما تنها برخی از این محصولات تونسته اند مجوز سازمان غذا و داروی ایران را کسب کنند. در واقع خیلی از محصولات رنگارنگ و به ظاهر شکیل که به فروش می رسد اصلا صلاحیت استفاده را ندارند و دارای کیفیت خوبی نیستند.

حفظ سلامت موهای رنگ شده

طریقه استفاده از پلکس ها و اولاپلکس

اگر موها در اثر عدم مراقبت صحیح و استفاده از محصولات شیمیایی یا حرارت و …. دچار آسیب شده باشد، خشک و شکننده و زبر و مات است. این موها نیاز به درمان تخصصی دارند. برای اینکه از فواید پلکس مو بهره مند شوید باید طرز استفاده از آن را بدانید.

اولاپلکس دارای 5 شماره است که به صورت N1 تا N5 شماره گذاری شده اند. اولاپلکس شماره N1 و N2 برای استفاده در سالن های آرایشگاهی هستند ولی از شماره های دیگر می توانید در منزل نیز استفاده کنید. در این مورد طبق برچسب روی قوطی کار را انجام دهید.

اولاپلکس شماره N1 با پودر دکلره ترکیب می شود. و نقش تقویت کننده برای موهای دکلره شده را دارد. اما . اولاپلکس N2 بعد از شستن رنگ و دکلره به کار می رود. به این صورت که درست مثل ماسک مو از آن استفاده می شود و به مدت 20 دقیقه روی موها می ماند.

اولاپلکس N3 به عنوان محصول مراقبت از مو برای هفته ای یک بار استفاده می شود. این مواد قبل از شامپو و نرم کننده روی موهای نم دار قرار می گیرند. بعد از زمان مشخصی نیز می توان شستشو و آبکشی موها را انجام داد.. اولاپلکس N4 نوعی شامپو تقویت کننده مو با قابلیت رطوبت رسانی به موها است. این محصول را می توان جایگزین شامپوی معمولی کرد. اولاپلکس N5 در واقع نقش نرم کننده و تقویت مو را دارد و پس از شستشو روی موها استفاده می شود. پس از 3 دقیقه نیز می توان موها را آبکشی کرد.

پلکس تراپی سعیده درویش زاده

پلکس تراپی در مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

پلکس و اولا پلکس تراپی برای احیا موهای آسیب دیده و رنگ شده، بخشی از خدمات مرکز تخصصی احیا مو است. در این سالن تنها از پلکس مرغوب و دارای استاندارد و مجوز وزارت بهداشت استفاده می شود. محصولات احیا مو سعیده درویش زاده به صورت اختصاصی وارد می شود و دارای فرمولاسیون پیچیده و بسیار موثری است. همه ترکیبات احیا مو که برای مراجعه کنندگان عزیز استفاده می شود امتحان خود را پس داده اند و مدت های زیادی است که استفاده می شوند.

کیفیت خدمات مرکز اختصاصی احیا مو سعیده درویش زاده را از دوستان و آشنایان خود بپرسید. به جرات می گوییم که در این زمینه پیشتاز هستیم و بهترین خدمات احیا مو کشور را ارائه می دهیم. رضایت صددرصدی مشتری ها تضمینی است بر ادعای ما.

اگر تاکنون از خدمات احیا مو سالن سعیده درویش زاده استفاده نکرده اید همین حالا برای دریافت مشاوره اختصاصی اقدام کنید. کلیه مشاوره ها به رایگان ارائه می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed