1. خانه
  2. مقالات
  3. پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین تراپی مو چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. پروتئین تراپی مو چیست؟
پروتئین تراپی مو
folder_openمقالات

موها یکی از اجزای مهم در زیبایی ظاهری هستند و هرکسی دوست دارد که موهای زیباتری داشته باشد و از موهای خود به خوبی نگهداری کند. به همین دلیل در طول سالیان مختلف، روش های جدیدی برای نگهداری از موها و صاف کردن آنها آمده است که هرکدام ویژگی ها و مزیت های خاص خودشان را دارند. مو برای اینکه بتواند در بهترین حالت خود قرار بگیرد، نیاز به برخی از مواد مانند پروتئین دارد و اگر موهایتان کمبود پروتئین داشته باشد، نمی تواند به خوبی رشد کند و ظاهر بدی پیدا خواهد کرد. این موضوع باعث شد که پروتئین تراپی مو که یکی از جدیدترین روش ها برای احیا و صاف کردن موها است که موها را از طریق پروتئین تغذیه می کند، به وجود بیاید تا افرادی که موهایشان کمبود پروتئین دارد، بتوانند از این روش استفاده کنند و موهایی زیباتر و جذاب تر داشته باشند.

حالا شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که از کجا متوجه شویم پروتئین تراپی مو برایمان مناسب است و موهایمان کمبود پروتئین دارند؟ در این مقاله می خواهیم با هم این موارد را بررسی کنیم تا بتوانید همه چیز را در مورد پروتئین تراپی بدانید.

 

پروتئین تراپی مو

 

پروتئین تراپی مو چیست؟

پروتئین یک جزء خیلی مهم از کراتین است که در موهایتان قرار دارد و با انجام کارهایی مانند رنگ کردن موها، اتو کشیدن و سشوار کشیدن زیاد و… موهایتان آسیب می بینند و با کمبود پروتئین مواجه می شوند. پروتئین تراپی یا پروتئین درمانی مو، روشی جدید است که می تواند با افزایش پروتئین موهای شما، کمک کند که موهایی زیباتر و قوی تر داشته باشید. خیلی اوقات به خاطر نداشتن رژیم غذایی مناسب، پروتئین کافی به بدن و مخصوصا موها نمی رسد. این عدم وجود پروتئین باعث می شود که موهای شما حالت ظاهری مناسبی نداشته باشند و حتی در برخی موارد ریزش مو ایجاد می شود؛ برای جلوگیری از این حالت و برگرداندن موهایتان به حالت اولیه، نیاز دارید که از طریق روش پروتئین درمانی موهای خودتان را تقویت کنید.

 

نشانه های کمبود پروتئین در موها چیست؟

برای اینکه ببینید پروتئین تراپی مو برایتان مناسب است یا خیر، ابتدا باید ببینید که موهای شما دارای کمبود پروتئین هستند یا خیر. این کار باید توسط خود آرایشگر انجام شود تا دقیق تر بتواند موهایتان را بررسی کند؛ اما برخی علائم ظاهری وجود دارند که در ادامه به شما می گوییم تا خودتان بتوانید این موضوع را بررسی کنید:

1- وز بودن و گره خوردن موها:

معمولا موهایی که دارای پروتئین کمی هستند، ساختار نامنظمی دارند و اصطلاحا وز می شود و این موضوع باعث می شود که همیشه در هنگام شانه زدن به موهایتان، شدیداً اذیت شوید. گره خوردن موها در هم نیز موضوعی عادی است که به خاطر کمبود پروتئین پیش می آید و باعث می شود که موهایتان نتوانند حالت اصلی خود را حفظ کنند و در هم پیچیده شوند و باز کردن این گره ها واقعا دردناک و اذیت کننده است. اگر موهایتان زیاد وز هستند و گره می خورند، احتمال اینکه کمبود پروتئین داشته باشند زیاد است و باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید.

2- از بین رفتن کشسانی موها:

در حالت عادی اگر موهای سالمی را در دست بگیرید و آنها را بکشید، موها مجددا به حالت اولیه خود برمیگردند که این موضوع همان حالت کشسانی موها است. اما موهایی که دارای کمبود پروتئین باشند، بعد از کشیده شدن دو حالت پیدا می کنند؛ یا می شکنند که این موضوع ناشی از کمبود شدید پروتئین در موها است یا ممکن است که به حالت اول برنگردند و فر بخورند که این موضوع نیز به خاطر کم بودن پروتئین است. پس نیاز است که این تست را انجام دهید تا متوجه شوید کیفیت موهایتان در حال حاضر در چه سطحی است و آیا حالت کشسانی خود را دارند یا این حالت کاملا از دست رفته است.

3- موهای نازک و به هم چسبیده:

موهای سالم و بدون مشکل، در حالت عادی ضخامت مناسبی دارند و هرکدام از تارهای مو از هم جدا هستند. این موضوع باعث می شود که موها زیبایی خاصی داشته باشند.

اما موهایی که دارای کمبود پروتئین باشند، شدیدا نازک می شوند و به هم می چسبند و از یکدیگر جدا نیستند، این موضوع با پروتئین تراپی مو به راحتی قابل حل است و می توان موها را به سادگی تقویت کرد.

4- زبر بودن موها:

زبر بودن موها باعث می شود که حالت پذیری آنها بسیار سخت باشد و نتوانید به راحتی موهای خودتان را شانه کنید. این موضوع می تواند شدیدا کلافه کننده باشد و شما را اذیت کند. برای جلوگیری از این حالت بهترین راه استفاده از پروتئین تراپی مو است که می توانید کمبود پروتئین موهایتان را جبران کنید و موها را صاف و حالت پذیر کنید تا مشکلی با آنها نداشته باشید.

5- نداشتن رژیم غذایی مناسب:

پروتئین یکی از بخش های جدانشدنی در رژیم غذایی است که باید حتما آن را رعایت کنید تا بتوانید بدن و موهایی سالم داشته باشید. اگر رژیم غذایی شما مناسب نباشد و پروتئین کمی در آن وجود داشته باشد، ممکن است موهایتان و قسمت های دیگر بدن دچار مشکل شوند.

حل این مشکل را می توانید برای موها با پروتئین تراپی مو شروع کنید و سعی کنید از این به بعد پروتئین را بیشتر در برنامه غذایی خودتان بگنجانید و چیزهایی مانند مرغ و گوشت و تخم مرغ بیشتر مصرف کنید.

 

نتایج پروتئین تراپی مو

 

پروتئین تراپی مو چه مزیت هایی دارد؟

این روش مزیت های زیادی را برای موها به همراه دارد که بد نیست با آنها آشنا شوید تا بتوانید بهترین روش ممکن را برای مراقبت از موهای خودتان انتخاب کنید. در ادامه با هم چند مورد را بررسی خواهیم کرد:

1- درمان موخوره و مشکلات مشابه برای موها:

مشکلاتی که برای مو ایجاد می شوند مانند موخوره و ریزش موها و شکنندگی، می توانند بسیار ناراحت کننده باشند و ما را دچار افسردگی کنند. یکی از مهمترین فواید پروتئین تراپی مو این است که می تواند چنین مشکلاتی را کاملاً برطرف کند.

2- افزایش حجم و ضخامت موها:

همانطور که در بخش های قبلی اشاره کردیم، کمبود پروتئین می تواند موهای شما را نازک و کم حجم کند و این موضوع باعث کم پشت شدن موها خواهد شد. پروتئین تراپی مو می تواند این مشکل را برطرف کرده و باعث افزایش حجم موها و بیشتر شدن ضخامت آنها شود.

3- صاف شدن و تقویت موها:

نبود پروتئین می تواند موهای شما را شدیدا ضعیف کند و به آنها حالتی وز بدهد. اما با پروتئین درمانی می توانید موهای خودتان را مجددا صاف کنید و آنها را تقویت کنید تا حالتی زیباتر داشته باشند.

4- افزایش رشد موها:

در حالتی که موها کمبود پروتئین داشته باشند، به صورت هوشمند رشد خود را متوقف یا کند می کنند تا بتوانند در حالت عادی خود را سالم نگه دارند و نیاز به منابع بیشتری نداشته باشند.

اما با پروتئین تراپی مو می توانید به موهای خودتان پروتئین موردنیاز آنها را برسانید و این موضوع کمک می کند که رشد موها مجددا بهبود پیدا کند و بتوانید شاهد رشد بیشتر موهای خودتان باشید.

 

مزایای پروتئین تراپی

 

پروتئین تراپی مو چقدر ماندگاری دارد؟

ماندگاری این روش معمولا تا حد زیادی به جنس و کیفیت موادی که استفاده می کنید و روش پروتئین تراپی بستگی دارد اما به صورت کلی می توان گفت که ماندگاری این روش چیزی بین 3 تا 12 ماه متغیر است.

 

عوارض پروتئینه کردن موها

 

عوارض پروتئین تراپی مو چیست؟

همانطور که تا اینجا در مورد فواید این روش صحبت کردیم، باید بگوییم که ممکن است این روش برای برخی از افراد عوارضی نیز داشته باشد و باعث آسیب رساندن به آنها شود.

عوارض این روش به خاطر استفاده از مواد شیمیایی شامل آلرژی های پوستی، مشکلات تنفسی و… است که حتی می تواند برای خود آرایشگر نیز مشکلات تنفسی را به دنبال داشته باشد.

به همین خاطر توصیه ما این است که برای انجام این روش حتما از یک فرد با تجربه و کاربلد کمک بگیرید تا بتواند براساس جنس پوست سر و موهای شما، بهترین گزینه ممکن را برای صاف کردن و احیا مو پیشنهاد دهد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت بوتاکس مو و پروتئینه مو

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد پروتئین تراپی مو صحبت کردیم و گفتیم که چطور می توانید با استفاده از روش های گفته شده، تشخیص دهید موهایتان دارای کمبود پروتئین هستند یا خیر.

همچنین با هم بررسی کردیم که اصلا پروتئین درمانی مو چیست و چه مزیت ها و عوارضی را برایتان به دنبال خواهد داشت. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید با پروتئین تراپی مو آشنا شوید و برای صاف کردن و احیای موهای خودتان بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

احیا مو یعنی چه
مقالات

احیای مو یعنی چه؟

ما در طول دوران زندگی خودمان، کارهای مختلفی را با بدن و مخصوصا موهایمان انجام می دهیم و بعضی از…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

همین الان مشاوره رایگان بگیرید