1. خانه
 2. مقالات
 3. پروتئین مو کلوستر پروفشنال – kloster protein

پروتئین مو کلوستر پروفشنال – kloster protein

پروتئین مو کلوستر پروفشنال – kloster protein

 1. خانه
 2. مقالات
 3. پروتئین مو کلوستر پروفشنال – kloster protein
folder_openمقالات

موها یکی از اجزای مهم در زیبایی ظاهری هستند و هرکسی دوست دارد که موهای زیباتری داشته باشد و از موهای خود به خوبی نگهداری کند. به همین دلیل در طول سالیان مختلف، روش های جدیدی برای نگهداری از موها و صاف کردن آنها آمده است که هرکدام ویژگی ها و مزیت های خاص خودشان را دارند. مو برای اینکه بتواند در بهترین حالت خود قرار بگیرد، نیاز به برخی از مواد مانند پروتئین دارد و اگر موهایتان کمبود پروتئین داشته باشد، نمی تواند به خوبی رشد کند و ظاهر بدی پیدا خواهد کرد. این موضوع باعث شد پروتئین تراپی مو که یکی از جدیدترین روش ها برای احیا و صاف کردن موها است که موها را از طریق پروتئین تغذیه می کند، به وجود بیاید تا افرادی که موهایشان کمبود پروتئین دارد، بتوانند از این روش استفاده کنند و موهایی زیباتر و جذاب تر داشته باشند.

حال شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که پروتئین چیست ؟ از کجا متوجه شویم پروتئین تراپی مو برایمان مناسب است یا خیر؟ و بهترین مواد پروتیئن مو کدام است؟ در این مطلب می خواهیم با هم این موارد را بررسی کنیم تا بتوانید همه چیز را در مورد پروتئین تراپی بدانید.

نانوپروتئین درمانی مو

پروتئین تراپی مو

پروتئین مو چیست؟

پروتئین یک جزء خیلی مهم از کراتین است که در موهایتان قرار دارد و با انجام کارهایی مانند رنگ و دکلره کردن موها، اتو کشیدن و سشوار کشیدن زیاد و… موهایتان آسیب می بینند و با کمبود پروتئین مواجه می شوند. پروتئین تراپی یا پروتئین درمانی مو، روشی جدید است که می تواند با افزایش پروتئین موهای شما، کمک کند که موهایی زیباتر و قوی تر داشته باشید. خیلی اوقات به خاطر نداشتن رژیم غذایی مناسب، پروتئین کافی به بدن و مخصوصا موها نمی رسد. این عدم وجود پروتئین باعث می شود که موهای شما حالت ظاهری مناسبی نداشته باشند و حتی در برخی موارد ریزش مو ایجاد می شود؛اما سوال اینجاست چگونه می توان موها را از داشتن پروتئین سیراب کرد؟

بهترین تکنیک برای اینکه از سلامت موهایتان اطمینان پیدا کنید، استفاده از درمان‌های پروتئینی برای موهای خود یا در اصطلاح پروتئین تراپی مو است.

موها عمدتاً از استوانه های پروتئین حاوی کراتین ساخته شده‌اند، بنابراین مکمل‌سازی مو با پروتئین به تقویت و تغذیه و رطوبت رسانی موها کمک می‌کند.

بهترین سالن کراتینه مو

درباره پروتئین تراپی مو چه می‌دانید؟

در پاسخ این سوال لازم است بگوییم، پروتیین تراپی مو نوعی درمان پروتئینی برای مو است که با افزودن مستقیم پروتئین‌های هیدرولیز شده (Hydrolyzed protein) به کوتیکول موها، باعث انسجام و محکم تر شدن لایه کوتیکول مو که در حکم سپر دفاعی هر تار مو ا دارد می‌شود.

موها طی انجام فرایند درمان از طریق پروتئین‌، مواد مغذی و غنی را دریافت کرده که هر کدام نقش به سزایی در سلامت و زیبایی آن‌ها دارند. پروتئین تراپی مو در نهایت می‌تواند به تقویت و تغذیه و رطوبت رسانی و سلامت ساقه موها کمک کند.

انواع پروتئین درمانی مو کدامند؟

پروتئین درمانی به صورت کلی دونوع است:

 • پروتئین تراپی برای موهای نرم و نازک، ضعیف، خشک و شکننده و آسیب دیده. این روش غالبا بدون صافی بوده و راه کار مفیدی است برای موهایی که بر اثر استفاده از مواد شیمیایی بی کیفیت همچون رنگ و دکلره یا استفاده از وسایل حرارتی شکننده پوک شده و شخص تمایلی به صاف کردن موهای خود ندارد. لازم است بدانید کراتین پروتئین طبیعی در موها است که بسیار آسیب پذیر است و درمان های پروتئینی، مو را تقویت و تغذیه می کنند.
 • پروتئین تراپی برای انواع مو خشک و دهیدراته، آسیب دیده و دمیج و موهای طبیعی که در صورت تمایل شخص می توان با این روش موها را صاف و یک دست کرد. این تکنیک درمانی به عنوان حالت دهنده مو بسیار ایده آل و پرطرفدار است. پروتئین تراپی به علت خاصیت ترمیم کنندگی، مرطوب کنندگی و نرم کنندگی بالایی که دارد برای افرادی که موهای بسیار خشک و وزی دارند همواره توصیه می شود.

نتایج پروتئین تراپی مو

نشانه های کمبود پروتئین در موها چیست؟

برای اینکه بدانید پروتئین تراپی مو برایتان مناسب است یا خیر، ابتدا باید ببینید که موهای شما دارای کمبود پروتئین هستند یا خیر. این کار باید و باید  توسط  یک متخصص انجام شود؛ اما برخی علائم ظاهری هم وجود دارند که در ادامه به شما می گوییم تا خودتان بتوانید این موضوع را بررسی کنید:

1- وز بودن و گره خوردن موها:

معمولا موهایی که دارای پروتئین کمی هستند، ساختار نامنظمی دارند و اصطلاحا وز می شود و این موضوع باعث می شود که همیشه در هنگام شانه زدن به موهایتان، شدیداً اذیت شوید. گره خوردن موها در هم نیز موضوعی عادی است که به خاطر کمبود پروتئین پیش می آید و باعث می شود که موهایتان نتوانند حالت اصلی خود را حفظ کنند و در هم پیچیده شوند و باز کردن این گره ها واقعا دردناک و اذیت کننده است. اگر موهایتان زیاد وز هستند و گره می خورند، احتمال اینکه کمبود پروتئین داشته باشند زیاد است و باید به این موضوع توجه کافی داشته باشید.

2- از بین رفتن حالت کشسانی مو:

در حالت عادی اگر موهای سالمی را در دست بگیرید و آنها را بکشید، موها مجددا به حالت اولیه خود برمیگردند که این موضوع همان حالت کشسانی یا ارتجاعی موها است. اما موهایی که دارای کمبود پروتئین باشند، بعد از کشیده شدن دو حالت پیدا می کنند؛ یا می شکنند که این موضوع ناشی از کمبود شدید پروتئین در موها است یا ممکن است که به حالت اول برنگردند و فر بخورند که این موضوع نیز به خاطر کم بودن پروتئین است. پس نیاز است که این تست را انجام دهید تا متوجه شوید کیفیت موهایتان در حال حاضر در چه سطحی است و آیا حالت کشسانی خود را دارند یا این حالت کاملا از دست رفته است.

3- موهای نازک و به هم چسبیده:

موهای سالم و بدون مشکل، در حالت عادی ضخامت مناسبی دارند و هرکدام از تارهای مو از هم جدا هستند. این موضوع باعث می شود که موها زیبایی خاصی داشته باشند. اما موهایی که کمبود پروتئین دارند، شدیدا نازک می شوند و به هم می چسبند و از یکدیگر جدا نیستند، این موضوع با پروتئین تراپی مو به راحتی قابل حل است و می توان موها را به سادگی تقویت کرد.

4- زبر بودن موها:

زبر بودن موها باعث می شود که حالت پذیری آنها بسیار سخت باشد و نتوانید به راحتی موهای خودتان را شانه کنید. این موضوع می تواند شدیدا کلافه کننده باشد و شما را اذیت کند. برای جلوگیری از این حالت بهترین راه استفاده از پروتئین تراپی مو است که می توانید کمبود پروتئین موهایتان را جبران کنید و موها را صاف و حالت پذیر کنید تا مشکلی با آنها نداشته باشید.

5- نداشتن رژیم غذایی مناسب:

پروتئین یکی از بخش های جدانشدنی در رژیم غذایی است که باید حتما آن را رعایت کنید تا بتوانید بدن و موهایی سالم داشته باشید. اگر رژیم غذایی شما مناسب نباشد و پروتئین کمی در آن وجود داشته باشد، ممکن است موهایتان و قسمت های دیگر بدن دچار مشکل شوند.

حل این مشکل را می توانید برای موها با پروتئین تراپی مو شروع کنید و سعی کنید از این به بعد پروتئین را بیشتر در برنامه غذایی خودتان بگنجانید و چیزهایی مانند مرغ و گوشت و تخم مرغ بیشتر مصرف کنید.

6- تخلخل بالا مو

اگر موهای شما تخلخل بالایی دارد شکاف ها و پارگی هایی در ساقه مو وجود دارد که موها را آسیب پذیرتر می کند. درمان پروتئینی مو، به موهایی که تخلخل بالا دارند کمک می کند تا مواد غنی و مغذی مورد نیاز خود را دریافت و این شکاف ها پر شوند. اگر مطمئن نیستید موهای شما تخلخل بالایی دارد یا خیر در اینجا یک آزمایش کوچک انجام دهید به سادگی: یک تار مو خشک خود را در یک لیوان آب قرار دهید. اگر مو شما در آب فرو رفت، موهایتان تخلخل بالایی دارد. اینجاست که مو شما شدیدا نیاز به پروتئین درمانی یا کراتین درمانی دارد.

7- کم آب و دهیدراته بودن مو

خشک بودن و کم آب بودن مو نشانه بارز کمبود پروتئین در مو است. اگر موهایی خشک و کم آب دارید و درگیر انواع و اقسام موخوره هستید باید بدانید مو از فقدان پروتئین در عذاب است و نیازمند دریافت پروتئین از خارج.

اگر هنوز مطمئن نیستید و نتوانستید تشخیص دهید که آیا موهای شما به پروتئین احتیاج دارد یا خیر، پیشنهاد میکنیم با مراجعه به  سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده با مشاورین اهل فن صحبت کنید و اجازه دهید موهایتان را بررسی کنند و بهترین پیشنهاد را در درمان موهایتان به شما ارائه دهند.

 

مزایای پروتئین تراپی

پروتئین تراپی مو چه مزیت هایی دارد؟

این روش مزیت های زیادی را برای موها به همراه دارد که بد نیست با آنها آشنا شوید تا بتوانید بهترین روش ممکن را برای مراقبت از موهای خودتان انتخاب کنید. در ادامه با هم چند مورد را بررسی خواهیم کرد:

 • نرم کنندگی و لطافت بالا
 • تقویت و تغذیه مو
 • احیا و بازسازی عمقی ساقه مو
 • رطوبت رسانی
 • پیشگیری از ایجاد موخوره
 • براق و شاینی شدن مو
 • افزایش خاصیت ارتجاعی مو
 • افزایش رشدقدمو
 • درمان تخلخل بالا مو
 • محافظت از مو در برابر اشعه‌ مضر آفتاب و سولاریوم
 • کنترل پف و وز مو
 • افزایش دوام رنگ مو

عوارض پروتئین تراپی مو چیست؟

همانطور که تا اینجا در مورد فواید این روش صحبت کردیم، باید بگوییم که ممکن است این روش برای برخی از افراد عوارضی نیز داشته باشد و باعث آسیب رساندن به آنها شود.

عوارض این روش به خاطر استفاده از مواد شیمیایی، شامل آلرژی های پوستی، مشکلات تنفسی و… است که حتی می تواند برای خود آرایشگر نیز مشکلات تنفسی و پوستی را به دنبال داشته باشد.

به همین خاطر توصیه ما این است که برای انجام پروتئین تراپی و بهره مند شدن از مزایای شگفت انگیز این تکنیک درمانی حتما به سالن های تخصصی مو مراجعه کنید نه آرایشگاه و اجازه دهید این روش توسط افراد متخصص و دوره دیده و باتجربه برایتان انجام شود. همچنین قبل از انجام کار در مورد محصولی که قرار است با آن برایتان کار انجام شود تحقیق کنید و حساسیت داشته باشید و از شخصی که قرار است برایتان کار انجام دهد درخواست کنید در حضور خودتان از مواد استفاده کند. یادتان باشد علم و تجربه شخص در کنار استفاده از محصولات پروفشنال می تواند دست آورد بسیار مطلوبی از انجام پروتئین تراپی مو را برایتان به ارمغان بیاورد.

اگر تصور می‌کنید بدون هیچ شناختی نسبت به موهایتان، می توانید از بهترین مواد پروتیین تراپی مو در منزل برای موهایتان  استفاده کنید کاملا در اشتباه هستید! اگر مو شما نیاز به پروتئین ندارند، از این این روش درمانی استفاده کنید، تأثیر آن می‌تواند به طور غیرمنتظره‌ای بد و جبران ناپذیر باشد.

پیشنهاد مطالعه: تفاوت بوتاکس مو و پروتئینه مو

معرفی پودر پروتئین کلوستر پروفشنال

کلوستر پروفشنال یکی از بهترین برندهای حال حاضر در تولید محصولات سالنی و مراقبتی مو در کشور برزیل است که محصولات متنوعی دارد همچون  کراتینه

حتما مطالعه کنید: نانوکراتینه کلوستر پروفشنال

برند کلوستر پروفشنال یکی از بهترین محصولات پروتئین مو را در کشور برزیل با فرمولاسیون نو و به روز  تولید و در دسترس متخصصین این فن در سرار دنیا قرار داده است. پروتئین مو برند کلوستر پروفشنال بافت پودر دارد، با نام تجاری پودر پروتئین بامبی. این محصول گیاهی بوده، فاقد بو و گاز، فرمالین و مشتقات آن است. حاوی مواد ریز مغذی و غنی است که تمامی نیازهای اصلی مو را تامین میکند. اما نکته مهم اینجاست پودر پروتئین بامبی کلوستر پروفشنال رنگ بری ندارد و در حین پروسه پروتئین تراپی مو به هیچ عنوان تغییر رنگی در دکلره و رنگ مو ایحاد نمیکند. بنابراین اگر پروتئین تراپی موهایتان را با استفاده از پودر پروتئین بامبی کلوستر انجام میدهید دیگر نگران رنگ موهایتان نباشید.

مواد پروتئین تراپی کلوستر، مو را عمیقا رطوبت رسانی، ترمیم و تغذیه میکند به همین دلیل مانع از ایجاد موخوره میشوند. حالت خشکی و وز مو را کاملا برطرف و حالت کشسانی طبیعی مو را بهبود میبخشند.

چه عواملی باعث نتیجه گرفتن از روش پروتئین تراپی مو میشود؟

1- محصول اورجینال را برای موهایتان انتخاب کنید

همانطور که در این مطلب توضیح دادیم، برای پروتئین تراپی مو از مواد اورجینال و اصل استفاده کنید و به هیچ عنوان سراغ محصولات ارزان و بی کیفیت نروید، به دلیل اینکه استفاده از مواد فیک و ارزان نه تنها به ساقه مو بلکه به ریشه و پوست سر هم  آسیب های جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.

2-  کار پروتئین تراپی را به افراد متخصص بسپارید

برخی از محصولات پروتئین تراپی مو را می توانید در منزل استفاده کنید، البته به توصیه افراد غیر متخصص! اما بهترین کار این است که از یک شخص کاربلد و متخصص کمک بگیرید که علم و آگاهی کافی و تجربه لازم را دارد. پیشنهاد میکنیم برای انجام پروتئین درمانی موهایتان به سالن های تخصصی مو  مراجعه کنید نه آرایشگاه تا از صدمات غیر قابل جبرانی که توسط افراد غیرحرفه ای به ساقه و ریشه مو وارد میشود در امان بمانید.

3- از محصولات مراقبتی مو استفاده کنید

فراموش نکنید بعد از پروتئین تراپی از محصولات مراقبتی متناسب با نیاز موهایتان استفاده کنید و یک روتین مراقبتی برای آنها داشته باشید تا پروتئین تراپی موهایتان از بین نرود.

4- ویتامینه سالنی مو را فراموش نکنید

بعد از انجام پروتئین تراپی مو و خرید و استفاده محصولات مراقبتی موهایتان، مراجعه به سالن تخصصی مو جهت انجام ویتامینه سالنی را فراموش نکنید.  توصیه میکنیم 45 روز بعد از انجام پروتئین درمانی مو اقدام به انجام ویتامینه سالنی کرده تا کیفیت پروتئین موهایتان حفظ شود. ویتامینه های کابین مو محصولاتی مغذی و غنی هستند که تاثیر شگفت انگیزی در سلامت مو دارند.

مراقبت های بعد از کراتینه موها

جمع بندی مطلب:

در این مطلب گفتیم: پروتئین مو و پروتئین تراپی مو چیست، در مورد فواید و عوارض آن صحبت کردیم و بهترین مارک پروتئین مو ( برند معتبر کلوستر پروفشنال  ) را برای این کار معرفی کردیم. همچنین گفتیم که چه نکاتی را باید قبل از انجام پروتئین درمانی مدنظر داشته باشید تا بهترین نتیجه ممکنه را از پروتئین تراپی موهایتان بدست آورید.

سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده با بهره گیری از جدیدترین تکنیک های درمانی مو با مواد اورجینال و با کیفیت از سال 1394 به صورت کاملا تخصصی در زمینه احیا و ترمیم و صافی مو مشغول فعالیت میباشد. علاوه بر استفاده از مواد باکیفیت، داشتن پرسنلی مجرب و دوره دیده و حرفه ای باعث شده درصد رضایت مراجعه کنندگان مجموعه اگر 100 درصد نباشد قطعا 99 درصد هست. مشاوره رایگان در مورد تهیه محصولات مراقبت از مو از دیگر خدماتی است که در سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده ارائه میشود. برای مشاوره و رزرو وقت پروتئین تراپی موهایتان تنها یک تماس با ما فاصله دارید.

لازم است اشاره کنیم محصولات تخصصی برند کلوستر پروفشنال جهت مصارف سالنی فرموله شده و باید توسط افراد دوره دیده مورد استفاده قرار گیرد. بنابراین لازم است دوستان علاقمند و همکاران عزیز جهت تهیه و استفاده از محصولات کابین کلوستر به شرکت در دوره های آموزشی اقدام کنند. آکادمی سعیده درویش زاده هم اکنون دوره های آموزشی کراتینه و ویتامینه مو و … را با مجوز رسمی از سازمان فنی و حرفه ای کشور به صورت حضوری و غیرحضوری برگزار میکند. جهت کسب اطلاعات از طریق لینک زیر اقدام کنید.

آکادمی مو سعیده درویش زاده

از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید سپاسگزاریم.

 

5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed