پی آر پی مو
folder_openمقالات

موهای ما نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری دارند و کم شدن تراکم آنها یا ریزش موها، می تواند شدیدا در ظاهر ما تاثیرگذار باشد و در کنار این موضوع می تواند باعث ناراحتی و کاهش اعتماد به نفس ما شود. به همین خاطر متخصصان حوزه مو و زیبایی، هر روزه به دنبال پیدا کردن روش های جدیدی هستند تا بتوانند از مشکلاتی که برای موها ایجاد می شود جلوگیری کنند و یا شدت این مشکلات را کاهش دهند. یکی از جدیدترین روش هایی که برای جلوگیری از ریزش موها و ترمیم آنها به وجود آمده است، روش PRP است. اما سوال اینجاست که دقیقا پی آر پی مو چیست و چه مزایا و معایبی برای موها دارد؟

در این مقاله می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که پی آر پی مو چیست و مزیت ها و معایب آن چیست و اصلا چه کسانی می توانند از این روش استفاده کنند تا تاثیرات مناسبی را دریافت کنند.

اگر به دنبال روشی هستید که بتوانید موهای خودتان را ترمیم کنید و آنها را به حالت اول خود برگردانید و تراکم موها را افزایش دهید، با ما در این مقاله همراه باشید تا با روش ترمیم مو PRP آشنایتان کنیم و در مورد این موضوع اطلاعات بیشتری به شما ارائه کنیم.

پی آر پی مو چیست؟

پی آر پی مو چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم در مورد فواید پی آر پی مو صحبت کنیم، باید بدانید که اصلا این روش چیست و در طی آن چه کارهایی انجام می شود. عبارت PRP مخفف پلاسمای غنی شده با پلاکت است. در خون انسان، هم پلاسما و هم پلاکت وجود دارند و باعث گردش بهتر خون می شوند.

بعد از تحقیقات زیادی که انجام شد، دانشمندان متوجه شدند پلاسمای غنی شده با پلاکت، می تواند باعث افزایش رشد موها و افزایش ضخامت آنها شود و موهای آسیب دیده و در حال ریزش را ترمیم کند.

بعد از انجام تحقیقات زیاد روی افراد مختلف، نتیجه تحقیق بسیار موفقیت آمیز بود و محققان متوجه شدند که با روش پی آر پی می توان به افرادی که دچار ریزش موها هستند کمک کرد تا دوباره شاهد رشد موها و تقویت تارهای موهایشان باشند.

حالا سوال اینجا است که آیا استفاده از پلاسما و پلاکت خون خطرناک نیست و باعث عفونت نمی شود؟ باید بگوییم که این کار هیچگونه عفونتی ایجاد نمی کند. چون پلاسما و پلاکت خون از خود فرد گرفته می شود و سپس به موها تزریق می شود تا بتواند تاثیرگذاری مناسبی داشته باشد و به همین خاطر هیچگونه ناسازگاری در این زمینه وجود نخواهد داشت.

فواید پی آر پی برای موها

فواید پی آر پی مو چیست؟

در بخش قبلی گفتیم که روش پی آر پی دقیقا چیست و چگونه روی موها تاثیر می گذارد. حالا می خواهیم به سراغ این موضوع برویم که بررسی کنیم این روش چه فوایدی را برای موهای شما دارد. پس همچنان همراه ما باشید.

1- کاهش ریزش موها:

اولین فایده ای که پی آر پی می تواند برای موهای شما داشته باشد، این است که می تواند ریزش موها را کاهش دهد و باعث شود این موضوع به تدریج قطع شود. البته هیچگونه تضمین صد درصدی برای این موضوع وجود ندارد اما تحقیقات انجام شده نشان داده است که پی آر پی می تواند روی کاهش ریزش مو و قطع شدن آن تاثیرگذار باشد.

2- افزایش ضخامت موها:

فایده دیگری که پی آر پی مو می تواند برای موهای شما داشته باشد، این است که می تواند ضخامت موها را افزایش دهد تا استحکام و مقاومت بیشتری داشته باشند. وقتی موها آسیب می بینند، به تدریج نازک تر می شوند و این موضوع باعث می شود حالتی شکننده پیدا کنند، اما پی آر پی می تواند ضخامت آنها را افزایش دهد و کمک کند که موهایتان ضخیم تر و مقاوم تر شوند.

3- افزایش رشد موها:

اگر دچار ریزش مو شده باشید، احتمالا خوب می دانید که موهایتان پس از مدتی تراکم کمی خواهند داشت یا اصطلاحا کم پشت می شوند. این موضوع می تواند تاثیر زیادی در زیبایی داشته باشد و شدیدا زیبایی ظاهری را کاهش می دهد. پی آر پی مو با تحریک ریشه مو و افزایش گردش خون، کمک می کند که رشد موها افزایش پیدا کند و تراکم موهایتان بیشتر شود که این موضوع کمک می کند احساس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید.

4- جلوگیری از ریزش ابروها:

شاید برایتان جالب باشد که بدانید پی آر پی جدا از اینکه می تواند از ریزش موهای سر جلوگیری کند، می تواند به جلوگیری از ریزش ابرو نیز کمک کرده و باعث شود که رشد ابروهایتان افزایش پیدا کند.

پس اگر دچار ریزش ابرو نیز هستید، می توانید از روش پی آر پی مو استفاده کنید تا از ریزش بیشتر ابروهای خودتان جلوگیری کرده و آنها را به نوعی تقویت کنید.

کاندیدهای مناسب برای انجام پی آر پی مو

پی آر پی مو برای چه کسانی مناسب است؟

تا به اینجا احتمالا به روش پی آر پی علاقمند شده اید و دوست دارید بدانید که این روش برای شما مناسب است یا خیر. باید بگوییم که اگر جزو دسته افرادی هستید که در ادامه معرفی می کنیم، این روش کاملا مناسب شماست و می توانید از آن استفاده کنید.

1- افراد مبتلا به مشکل ریزش مو:

اگر در حال حاضر دارید موهای خودتان را از دست می دهید و ریزش آنها خیلی زیاد است، روش prp مو یکی از بهترین روش ها برای شما است. چون در این روش می توانید موهای خودتان را تقویت کرده و از ریزش بیشتر آنها جلوگیری کنید. گاهی اوقات ریزش موها بسیار شدید می شود و باعث از دست رفتن کل تارهای مو می شود و در این صورت می توان با روش prp این مشکل را برطرف کرده و جلوی ریزش شدید موها را گرفت.

2- افراد دارای موهای ضعیف:

ضعیف شدن موها باعث می شود که هم موها ریزش زیادی داشته باشند و هم در کنار این موضوع، بسیار شکننده و آسیب پذیر باشند و نتوانید به راحتی آنها را شانه کنید یا شستشو دهید.

برای حل این مشکل نیز می توانید از روش پی آر پی استفاده کنید تا موهای خودتان را به حالت اول برگردانید و آنها را ضخیم تر و قوی تر کنید و تراکم آنها را نیز افزایش دهید.

3- افراد با میزان کم رشد موها:

یکی دیگر از فوایدی که پی آر پی مو برای موهایتان دارد، این است که می تواند به افزایش رشد موها کمک کند و باعث شود رشد بیشتری را در موهای خودتان تجربه کنید. به همین خاطر اگر از جمله افرادی هستید که موهایتان رشد کمی دارند و این موضوع باعث شده که کم پشت باشند، روش پی آر پی برای شما مناسب است و می تواند به افزایش رشد موها کمک زیادی کند.

عوارض پی ار پی

عوارض پی آر پی مو چیست؟

تا به اینجا در مورد فواید مختلفی که PRP مو برایتان دارد صحبت کردیم، اما این روش هم مانند هر روش دیگری عوارض موقتی دارد که در ادامه آنها را به شما خواهیم گفت تا از این موضوع آگاه باشید:

·         درد در هنگام تزریق پی آر پی

·         خونریزی بسیار خفیف در محل تزریق

·         قرمز شدن پوست در محل تزریق

·         سردردهای خفیف تا یک روز بعد از تزریق پی آر پی

این موارد، عوارض موقتی هستند که ممکن است برایتان ایجاد شوند؛ اما تمامی آنها از بین خواهند رفت و نیازی نیست نگرانی بابت این موضوع داشته باشد. البته مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که از یک شخص متخصص و کاربلد برای تزریق پی آر پی استفاده کنید و پیش هرکسی برای انجام این کار نروید.

 

ماندگاری پی آر پی چقدر است؟

یکی از مهمترین سوالاتی که ممکن است برایتان ایجاد شود، این است که روش پی آر پی چقدر ماندگاری دارد. باید بگوییم که ماندگاری این روش به عوامل مختلفی مانند حجم موها و قدرت جسمی و… بستگی دارد؛ اما به صورت کلی، حدودا ممکن است تا 1 ماه طول بکشد تا نتایج این کار را مشاهده کنید.

پس از اینکه نتایج آشکار شدند، حدودا تا 12 ماه روی موهای شما باقی خواهند ماند و می توانید کاهش ریزش موها و ضخیم تر شدن تارهای موهای خودتان را کاملا احساس کنید.

جمع‌بندی مطالب

در این مقاله در مورد این موضوع صحبت کردیم که پی آر پی مو چیست و چه فوایدی برای موهای شما دارد. همچنین با هم بررسی کردیم که اصلا این روش برای چه افرادی مناسب است و چه تاثیری روی موها می گذارد؟ همچنین با هم بررسی کردیم که عوارض پی آر پی مو چیست و آیا این روش خطرناک است یا خیر؟ سپس مدت ماندگاری این روش و عوامل موثر در آن را نیز بررسی کردیم تا در این مورد اطلاع داشته باشید.

برای تقویت تارهای مو، روشهای دیگری هم وجود دارد؛ مثلا یکی از روشهای عالی برای تقویت تارهای مو و افزایش زیبایی و شادابی موها، انجام روش پروتئین تراپی مو است که در طی این روش، موها ضخیم تر می شوند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بدانید پی آر پی مو چیست و چه فوایدی برای شما دارد و بتوانید بهتر برای انجام این روش یا روش های جایگزین تصمیم بگیرید.

1/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed