1. خانه
  2. مقالات
  3. مزایا و عوارض ریباندینگ مو

مزایا و عوارض ریباندینگ مو

مزایا و عوارض ریباندینگ مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. مزایا و عوارض ریباندینگ مو
عوارض ریباندینگ مو
folder_openمقالات

چقدر حاضرید هزینه کنید تا موهایی صاف و درخشان داشته باشید؟ صاف شدن موها می تواند هزینه زیادی برای تان داشته باشد اما این تنها یک جنبه قضیه است. حالا هزینه کار یک طرف، گاهی پیامدهای صافی مو بسیار بیشتر از چیزی است که تصور می کنید. ریباندینگ مو به عنوان یکی از جدیدترین روش های صافی، موضوعی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. هر روشی که برای صافی و زیبایی مو انتخاب می کنید مزایا و معایب خود را دارد. عوارض ریباندینگ مو هم قابل تامل است. قبل از هر تصمیمی بد نیست با مزایا و عوارض این روش به طور کامل آشنا شوید.

موهای سالم، شکل ظاهری خوبی دارند. نگهداری غیر اصولی و استفاده مداوم از مواد شیمیایی، ساختار مو را تخریب می کند. از طرفی جنس و نوع موی افراد هم یکسان نیست. برخی موها به دلیل آسیب دیدگی نیاز به درمان دارند. اگر به همراه صافی، می خواهید درمان مناسب مو را نیز انجام دهید، از روش های صافی و احیا استفاده کنید. ریباندینگ موها را صاف و درخشان تر می کند و از روش های پیشنهادی برای صاف کردن مو است.

مزایا و عوارض ریباندینگ مو

ریباندینگ مو چیست؟

این تکنیک از روش های صافی مو با استفاده از مواد شیمیایی است. بعد از ریباندینگ، بافت موهای طبیعی به طرز باور نکردنی تغییر کرده و حالتی صاف پیدا می کند. این پروسه در آرایشگاه و توسط متخصص انجام می شود. برای جلوگیری از عوارض ریباندینگ مو بهتر است کار را به کاردان بسپارید و از انجام این عمل در خانه خودداری کنید.

فرایند ریباندینگ مو طی چند مرحله انجام می شود. ابتدا لازم است تا پیوندهای طبیعی فولیکول مو، شکسته شود و سپس در ادامه، پیوندهایی متفاوت بازسازی شود. در این صورت شکل ظاهری مو نیز تغییر کرده و موها از حالت فر، مجعد و مواج، به حالت صاف تغییر می کند.

پروسه ریباندینگ مو زمان بر است و چندین ساعت وقت می برد اما نتیجه موهایی بسیار صاف تر است.  ریباندینگ موها را حتی افرادی که به طور طبیعی موی صاف دارند، نیز صاف تر می کند. شکستن پیوندهای فولیکولی و بازسازی دوباره آن با دخالت مواد شیمیایی و معمولا فرمالدئید انجام می شود.

درست همانند سایر روش های صافی مو، مزایا و عوارض ریباندینگ مو نیز متعدد است.

عوارض ریباندینگ مو دکلره شده

مزایای ریباندینگ مو

وجود فرمالدئید در ترکیبات مواد ریاندینگ، موجب شده تا نگرانی ها بابت عوارض ریباندینگ مو افزایش یابد. در این بین نظرات موافق و مخالف زیادی وجود دارد. از طرفی صاف و براق شدن موها در این شیوه، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بعد از ریباندینگ، موها ظاهری بسیار صاف و درخشان خواهند داشت. از طرفی موها لخت شده و گره مو از بین می رود. در ادامه با مهم ترین مزایای ریباندینگ مو آشنا می شویم.

-بی نیاز از اتوی مو

اتوی مو از لوازمی است که هر خانمی به آن نیاز دارد. این وسیله برای صاف کردن موقت مو عالی است اما به محض شستشو دوباره موها به وضعیت قبل بر می گردد. برای اینکه موها صاف و خوش حالت شود ناچارید دائم از اتوی مو یا سایر دستگاه های صاف کننده مو استفاده کنید. حرارت زیاد اتوی مو باعث تخریب بافت کوتیکول مو شده و موها به شدت دهیدراته می شوند.

بعد از ریباندینگ مو دیگر به اتوی مو نیاز ندارید زیرا حتی پس از شستشو و حمام نیز، صافی و درخشندگی موها حفظ می شود. به این ترتیب تارهای مو دچار آسیب ناشی از حرارت زیاد نمی شوند و این بسیار عالی است. اگر موهای فری دارید می دانید درباره چه چیزی صحبت می کنم. خشک شدن موها عوارض زیادی دارد از جمله اینکه موها مستعد موخوره و شکستگی می شوند.

-کاهش وز مو

پف و وز مو نشان دهنده خشکی و دهیدراته شدن آن است. گاهی طبیعیت موها خشک و وز است و کار زیادی نمی توانید برای رفع این مشکل انجام دهید. البته در اغلب موارد استفاده مکرر از مواد شیمیایی نظیر رنگ و دکلره، موجب وز شدن موها شده است. به هر حال خواه ژنتیک و یا به دلیل مواد شیمیایی، در هر صورت وز مو اصلا ظاهر خوبی ندارد.

بدون توجه به عوارض ریباندینگ مو می توان گفت که این شیوه، بهترین و ماندگارترین روش برای خلاص شدن از وز مو است. پس از ریباندینگ کردن موها دیگر نیاز به هیچ نوع صاف کننده دیگری ندارید. نتیجه عالی است و روی موهای رنگ شده و طبیعی نیز می توان از این شیوه صافی مو، استفاده کرد.

_مدل مویی زیبا و جذاب

پس از ریباندینگ مو خیال تان بابت حالت دهی به موها راحت است. دیگر نه از گره مو خبری است و نه موها پف و وز هستند. خیلی راحت و سریع می توانید برای حضور در یک مهمانی رسمی یا خانوادگی، موها را فرم دهید. حتی در هزینه های آرایشگاه و پیرایش مو نیز تا حد زیادی صرفه جویی می شود. این موهای صاف و براق و خوش حالت، نیاز به هیچ نوع براشینگ دیگری ندارند.

صافی دائم موی فر

عوارض ریباندینگ مو

با همه این مزایا، برخی مشکلات نیز وجود دارد. این به دلیل استفاده از مواد شیمیایی فرمالدئیدی در ریباندینگ مو است. مواردی که در ادامه بررسی شده، در همه موارد دیده نمی شود اما احتمال آن زیاد است. اگر موهای خود را در یک سالن خوب و با کادر متخصص، ریباندینگ کنید کمتر به عوارض ریباندینگ مو دچار می شوید. در هر صورت قبل از هر تصمیمی احتمال برخی مشکلات را نیز در نظر بگیرید.

– آسیب به پوست سر

مواد شیمیایی مورد استفاده در ریباندینگ، گرما تولید می کنند و این می تواند موجب آسیب به پوست کف سر شود. مدت زمان ریباندینگ طولانی است و حتی امکان سوختن پوست سر نیز وجود دارد. در صورتی که آرایشگرتان تجربه کافی در کار با مواد نداشته باشد، این مشکل پیش می آید. در واقع اگر مواد شیمیایی بیش از مدت زمان لازم، روی موها باقی بماند، پوست سر به شدت دچار آسیب می شود.

-نیاز به مراقبت‌های بیشتر

یکی از عوارض ریباندینگ مو این است که ساختار مو آسیب پذیرتر می شود. این به معنای حساس تر شدن موها است و رسیدگی به آن را دشوارتر می کند. حداقل در ماه اول بعد از ریباندینگ، لازم است تا مراقبت های بیشتری داشته باشید. هر نوع دستکاری و حتی جمع کردن مو و پشت گوش بردن مو نیز، ممنوع است زیرا احتمال آسیب به بافت مو را افزایش می دهد.

معایب ریباندینگ مو

-آسیب ناشی از مواد شیمیایی

برخی مواد شیمیایی و مضر در فرایند ریباندینگ مو استفاده می شود. این مواد می توانند ریزش مو را افزایش دهند. از طرفی این مواد بافت مو را ضعیف و حساس تر می کنند و این می تواند روند ریزش مو را بیشتر کند. البته راه های برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد که در مطالب بعدی به آن پرداخته خواهد شد.

-صافی موی دائمی

دائمی بودن از عوارض ریباندینگ مو است! در واقع اگر پس از انجام این کار، پشیمان شوید دیگر امکان برگشت نیست. نتیجه حاصل از ریباندینگ تا مدت زمان زیادی از بین نمی رود و کار زیادی از دست تان بر نمی آید. روی همین اصل لازم است تا خوب فکر کنید و تصمیم درستی داشته باشید. در واقع اگر واقعا از فر و وز مو به ستوه آمده اید به سراغ روش های صافی دائم مو بروید.

-عوارض ریباندینگ مو و حرارت زیاد

در طی این پروسه موها در معرض حرارت زیاد قرار دهد. بخشی از این حرارت مربوط به واکنش مواد شیمیایی است. در این مورد کار زیادی نمی توان انجام داد. اما بخش دیگر مربوط به حرارت بالای اتوی مو است. به هر حال گرمای ناشی از مواد شیمیایی و اتوی مو هر دو مضر است. به خصوص در مواردی که ناچار به تکرار دوباره ریباندینگ مو هستید، احتمال آسیب به مو بیشتر می شود.

-احتمال بازگشت از عوارض ریباندینگ مو

برای اینکه موها بافت و شکل خود را حفظ کنند لازم است تا در زمان مناسب برای ترمیم ریباندینگ مو اقدام کنید. با همه مراقبت هایی که انجام می شود احتمال بازگشت ساختار مو به حالت قبل وجود دارد. برای مثال اگر از قبل موهایی بسیار فر و یا پر از گره داشتید، شاید اقبال با شما یار نباشد و موها به وضع سابق بر گردد. این اصلا خوب نیست زیرا ناچارید هزینه دیگری بپردازید و دوباره ریباندینگ مو را تکرار کنید.

انواع روش های صافی مو

صافی و احیا موهای آسیب دیده در سالن سعیده درویش زاده

روش های زیادی برای صاف کردن موها وجود دارد. برای اینکه نتیجه کار رضایت بخش باشد باید ابتدا با یک متخصص مشورت کنید. در سالن درویش زاده انواع تراپی مو و لاین مو ارائه می شود. قبل از هر تصمیمی می توانید از یک حرفه ای مشاوره بگیرید و با توجه به جنس و نوع موهای خود، بهترین روش صافی مو را انتخاب کنید.

صافی دائمی مو، صافی ژاپنی، صافی برزیلی، کراتینه و احیا مو، نانو بوتاکس مو، ریباندینگ و ده ها لاین احیا مو و صافی از خدماتی است که در این سالن ارائه می شود. مواد و ترکیبات استفاده شده در تراپی مو از برندهای لورآل، کلوستر و معروف ترین برندهای لوازم آرایشی- بهداشتی بین‌المللی است. اینجا یک کلینیک تخصصی زیبایی و احیا مو است که در امر ارائه خدمات، آموزش تکنیک های احیا مو و معرفی محصولات فعالیت دارد.

اگر تاکنون از خدمات سالن استفاده نکرده اید، احتمالا مشکلات زیادی با موهای خود دارید. همین حالا برای مشاوره رایگان، وقت رزرو کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed