1. خانه
  2. مقالات
  3. کراتین احیا کننده مو چیست؟

کراتین احیا کننده مو چیست؟

کراتین احیا کننده مو چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. کراتین احیا کننده مو چیست؟
کراتین احیا کننده مو
folder_openمقالات

آیا همیشه سشوار به دست، آماده خشک کردن موها هستید؟ البته با این کار موها سریع تر خشک می شود ولی بافت کوتیکول مو نیز به شدت آسیب می بیند. تخریب کوتیکول موجب از دست رفتن آب و پروتئین ساقه مو می شود که نتیجه موهایی خشک و وز و شکننده است. درمان های خانگی و انواع ماسک مو نمی تواند نیازهای موی آسیب دیده را برطرف کند. بهترین کار این است که به یک سالن تخصصی احیا مو مراجعه کنید و از درمان کراتین احیا کننده مو استفاده کنید.

کراتین نوعی پروتئین است که در بدن نیز وجود دارد. برخی موارد نظیر نور خورشید، گرمای دستگاه های حالت دهنده مو، شامپوهای نامناسب ، کلر استخر و …. می توانند روی کراتین تاثیر بگذارند. از کراتین در درمان آسیب های مو استفاده می شود. کراتین احیا کننده مو با نوعی کراتین که برای صاف کردن مو به کار می رود، تفاوت دارد. کراتین می تواند آسیب ها و صدمات ساقه مو را ترمیم کند بدون اینکه نیازی به استفاده از هیچ ماده دیگری باشد می توانید تنها با همین ماده، کیفیت مو را بهبود دهید.

آموزش کراتین احیا کننده مو

انواع کراتین مو کدام است؟

به طور کلی از کراتین در درمان خشکی، وز و شکستگی مو استفاده می شود این درمان توام با صافی مو بوده و نوعی ترمیم ساقه مو نیز به حساب می آید. استفاده از کراتین به طور خاص برای صاف کردن مو، دیگر رایج نیست و از روش های دیگری برای این منظور استفاده می شود. دو نوع کراتین جهت درمان آسیب های مو استفاده می شود.

الف- کراتین احیا کننده مو

این مواد برای رفع آسیب های مو به کار می روند. موهای پف و وز و خشک و دهیدراته را می توان با استفاده از محلول کراتینه، نرم و شاداب کرد.کراتین احیا حالت درمانی دارد و صافی ببه وجود نمی آورد.

ب- کراتینه برزیلی

از این ترکیب برای صاف کردن موها استفاده می شود. البته حتی در کراتین نوع اول نیز، تا حد زیادی صافی وجود دارد اما کراتینه برزیلی به طور خاص، برای صاف کردن مو استفاده می شود. نتیجه نهایی یک صافی موی کامل است و موها صاف و لخت و شلاقی می شوند.

کراتینه برزیلی مو

دانستنی هایی از کراتین احیا کننده مو

مواد شیمیایی از جمله رنگ و دکلره موجب سوختگی و آسیب شدید به مو می شوند. برای ترمیم و تقویت موهایی که در اثر مواد شیمیایی صدمه دیده اند از کراتینه احیا استفاده می شود. چنانچه میزان سوختگی مو از یک حدی بیشتر باشد چاره ای ندارید و باید موها را کوتاه کنید. اما یک متخصص احیا مو می تواند حتی موهای بسیار آسیب دیده و دمیج را نیز با استفاده از محلول های کراتین کننده مو، تقویت کند. این مواد حالت درمانی دارند و با برطرف کردن مشکلات مو، ظاهر جذاب تری به موها می دهند. در این درمان حالت مجعد بودن موها حفظ می شود زیرا مواد استفاده شده، قدرت صاف کنندگی ندارد.

در کراتین احیا کننده مو یک روش ترمیمی برای موها محسوب می شود و مناسب افرادی است که موهای بسیار آسیب دیده، سوخته، خشک، پف و وز دارند. این شیوه حالت درمانی دارد و ساقه مو را ترمیم می کند. در صورتی که بخواهید موها صاف و درخشان شود باید از انواع کراتینه صافی مو یا همان کراتینه برزیلی استفاده کنید.

زمان کراتینه چقدر است؟

چه موقع از کراتینه احیا کننده مو استفاده می شود؟

به هر دلیلی که موها حالت وز می گیرد می توانید از درمان کراتینه استفاده کنید. اگر همیشه از رنگ مو و مش و دکلره و …. استفاده می کنید موها خشک و دهیدراته می شوند. در این حالت برق و درخشندگی مو از بین می رود که نشان دهنده آسیب به لایه پوشش کوتیکول مو است. علاوه بر آن ساقه مو وز می شود و حالت بد فرم می گیرد. در واقع ظاهر موها خودش نشان می دهد که موقع کراتینه کردن مو رسیده است.

اگر موهای رنگ شده دارید یا قصد رنگ کردن مو و مش و هایلایت و …. را دارید، بهترین زمان برای کراتینه کردن مو است. کراتینه احیا کننده مو را می توانید قبل از رنگ کردن موها و یا بعد از آن استفاده کنید. در واقع مواد کراتینه به هیچ وجه با مواد شیمیایی رنگ و دکلره یا ریموورها نداخلی ندارد. اما یک نکته مهم را باید در نظر بگیرید.

اگر موها از دکلره های قبل به حالت سوخته در آمده باشد دیگر نمی توان از مواد کراتین روی این مو استفاده کرد. موهای سوخته، از نیمه قطع می شوند و می ریزند. این موها به اصطلاح مرده است و دیگر با هیچ نوع درمانی، ترمیم نمی شود.

در صورتی که مو خشک و آسیب دیده است می توان با روش کراتین احیا کننده مو، به موهای دمیج و بی رطوبت جان داد. بهتر است ابتدا موها با کراتین تحت درمان قرار بگیرند و بعد از احیا، موهای سالم را می توان رنگ کرد.. در این صورت دیگر موها دچار آسیب نمی شوند و ساختار مو حفظ می شود.

اگر موها دچار آسیب شدید نشده و کمی خشک و بی آب است می توان ابتدا عملیات رنگ و هایلایت را انجام داد و سپس موها را کراتینه کرد.

مواد کراتینه مو

دوام درمان با مواد کراتینه چقدر است؟

کراتین احیا کننده مو مدت محدودی دوام دارد و یک درمان موقت است. شامپوها و نرم کننده ها موجب کاهش دوام مواد کراتینه روی موها می شوند. بنابرا این لازم است تا از محصولات مراقبت از موی مخصوص برای موهای کراتینه شده، استفاده شود. در صورتی که به خوبی از این موها نگهداری شود انتظار می رود کراتینه احیا کننده مو بین 4 تا 6 ماه دوام داشته باشد. به هیچ وجه موهای کراتین شده حالت خشک و کم آب نمی شوند و ساقه مو سلامت خود را حفظ می کند.

کراتینه احیا کننده مو با شستشوی موها از بین نمی رود زیرا مواد با داخل مو نفوذ کرده اند. این نوع کراتینه را می توان همراه با صافی نیز به کار برد که در این صورت برق و درخشندگی موها بیشتر است.

در نظر داشته باشید که موها در طی مدت 4 تا 6 ماه، رشد می کنند و از قسمت ریشه رشد موها مشخص است. کراتین به هیچوجه نمی تواند موهای جدید را تحت تاثیر قرار دهد. به این ترتیب قسمت ریشه مو صاف نیست. اگر صافی مو مد نظرتان است می توانید برای ترمیم ریشه مو اقدام کنید.

رفع خشکی و پف و وز مو

کراتین احیا کننده مو و ریزش مو

برخی از افرادی که موها را کراتین کرده اند از ریزش موی شدید شکایت دارند. واقعیت این است که کار با کراتین نیاز تخصص و تجربه بالایی دارد. اگر آرایشگرتان در این زمینه مهارت نداشته باشد، همیشه امکان آسیب به مو و بروز مشکلاتی در آینده، هست. معمولا کراتین نباید با ریشه مو در تماس باشد حتی نم مواد نیز می تواند باعث ریزش مو شود.

از آن مهم تر، نوع کراتین احیا کننده مو است. اگر از مواد مرغوب و مناسب استفاده نشود، در آینده احتمال ریزش مو وجود دارد. حتی بهترین آرایشگرهای دنیا هم نمی توانند جلوی عواقب ناشی از مواد کراتین نامرغوب را بگیرند.

از همه مهم تر کارهایی است که بعد از کراتینه کردن مو باید انجام دهید. این بخش از کار، دیگر بر عهده خودتان است. اگر مراقبت های لازم را انجام ندهید احتمال ریزش مو افزایش می یابد. این مراقبت ها شامل نحوه شستشو و نگهداری از موها است. همه موادی که بر روی موی کراتین شده، استفاده می شود باید از بهترین و مرغوب ترین برندهای موجود انتخاب شود.

بعد از کراتین، آرایشگرتان در مورد روش های نگهداری و محصولات مورد نیاز موها، راهنمایی تان می کند. اگر طبق توصیه های او رفتار کنید به هیچوجه موهای شما در آینده نخواهد ریخت.

کراتین احیا کننده مو چیست؟

کلینیک تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

درمان تخصصی موهای آسیب دیده در سالن مجهز خانم درویش زاده انجام می شود. با استفاده از مواد کراتین حاوی نانو ذرات، محلول کراتین به ساختار مو نفوذ می کند.. این مواد حاوی سموم مضر و بخارات سمی نیستند. در این مرکز انواع کراتین صافی و احیا مو برای مراجعین عزیز، اجرا می شود.

اگر قصد دارید هم زمان صافی و درمان مو را انجام دهید این کار امکان پذیر است. در این صورت هم رطوبت مورد نیاز مو تامین می شود و هم وز و خشکی و شکنندگی مو برطرف می شود. پس از کراتین درمانی، ظاهر موها درخشنده تر شده و کدروت مو نیز از بین می رود.

تا زمانی که راه نجاتی برای موها باقی مانده باشد می توانید روی مهارت و تخصص ما حساب کنید. روزانه ده ها نفر به سالن مراجعه می کنند و موهای آسیب دیده خود را تحت درمان با کراتین قرار می دهند با افتخار اعلام می کنیم که همه مراجعه کنندگان قبلی از نتیجه کراتینه و احیا در این سالن، راضی بوده اند. مشتریان دائمی که در طی سال ها به ما لطف داشته اند، تضمین ادعای ما هستند.

مرکز تخصصی احیا موی درویش زاده مشاوره های رایگان و اختصاصی نیز دارد. اگر سوال یا مشکلی دارید با تیم پشتیبانی در میان بگذارید تا در کمترین زمان، راهنمایی لازم را دریافت کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed