1. خانه
  2. مقالات
  3. نکات مهم برای احیا مو در منزل

نکات مهم برای احیا مو در منزل

نکات مهم برای احیا مو در منزل

  1. خانه
  2. مقالات
  3. نکات مهم برای احیا مو در منزل
احیای مو در منزل
folder_openمقالات

در دنیای امروز، اکثر ما دوست داریم که موهای زیبا و خوش حالت داشته باشیم و به همین خاطر با استفاده از روش های مختلفی مانند استفاده از اتو مو و سشوار، استفاده از رنگ ها و دکلره و سایر روشها، موهای خودمان را تغییر می دهیم تا بتوانیم حالتی زیباتر به آنها ببخشیم. اما مشکل اینجاست که تمامی این کارها باعث می شوند به تدریج موهای ما آسیب های زیادی ببینند و مشکلاتی مانند موخوره، شکنندگی موها، ریزش موها و مشکلات بسیار زیاد دیگری ایجاد شود. در اینجاست که نیاز به احیا موها پیدا می کنیم. احیا مو در منزل کاری است که اگر به سالن زیبایی مناسبی دسترسی نداشته باشید یا هزینه روش هایی مانند کراتینه برایتان زیاد باشد، می توانید انجام دهید تا بتوانید موهایتان را ترمیم کنید و به آنها زندگی دوباره ببخشید.

در این مقاله می خواهیم در مورد احیای مو در منزل صحبت کنیم و بگوییم که اصلا این کار چه مزیت ها و معایبی دارد و با استفاده از چه روش هایی می توانید در منزل موهای خودتان را احیا کنید و موهای خود را از حالت خشکی و وزی خارج کنید.

اگر به دنبال روش های احیای مو در منزل هستید و می خواهید با بهترین روش هایی که برای این کار وجود دارند آشنا شوید، حتما تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با هم بررسی کنیم که چطور می توانید موهایتان را در منزل احیا کنید.

احیا مو در منزل

احیا مو در منزل بهتر است یا در سالن زیبایی؟

اول از همه، اگر از جمله افرادی باشید که طرفدار احیا مو در منزل هستید، شاید بد نباشد که تفاوت های احیا مو در منزل را با سالن زیبایی بررسی کنیم تا بتوانید اطلاعات خودتان را در این زمینه بیشتر کنید و بدانید کدام روش برای شما مناسب تر است. در ادامه با هم برخی از تفاوت های هرکدام از این روش ها را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید تصمیم گیری راحت تری انجام دهید.

1- تفاوت در مواد:

اولین و مهمترین تفاوتی که بین احیا مو در منزل و احیا مو در سالن زیبایی وجود دارد، این است که موادی که در این دو روش استفاده می شود کاملا متفاوت هستند. در روش هایی مانند کراتینه مو، شما باید از موادی استفاده کنید که اکثراً شیمیایی هستند و می توانند موهای شما را سریعا احیا کنند.

اما در روش احیا مو خانگی، شما از مواد طبیعی استفاده می کنید که هیچگونه ضرر و عوارضی نیز ندارند، اما اثرگذاری آنها دیرتر انجام می شود یا ماندگاری بسیار کمتری نسبت به روش های سالنی دارند.

2- سرعت اثرگذاری:

همانطور که گفتیم، در روش های سالنی شما می توانید در کمتر از چند ساعت، موهای خودتان را احیا کرده و به آنها حالتی صاف و مرطوب و زیبا ببخشید، این مزیت برای کسانی که میخواهند سریعا موهای خودشان را صاف و یکدست کنند و احیا برایشان مهم است، اهمیت زیادی دارد.

اما در احیا مو در منزل، شما نمی توانید به سرعت تاثیرگذاری را مشاهده کنید و معمولا مدتی باید از این روش ها استفاده کنید تا بتوانید تاثیرگذاری را ببینید و مطمئن شوید که روش موردنظر برایتان نتیجه بخش بوده است.

3- مدت زمان ماندگاری:

سومین تفاوت مهمی که در احیا مو در منزل و احیا مو در سالن زیبایی وجود دارد، این است که زمان ماندگاری این دو روش باهم کاملا متفاوت است. یعنی در روش هایی مانند کراتینه و پروتئین تراپی و…، شما حداقل 3 تا 6 ماه به انجام مجدد این روش ها نیازی ندارید و می توانید اثرات احیا را در موهای خودتان مشاهده کنید.

اما در روش های خانگی، معمولا این زمان بسیار کمتر و حتی گاهی تا چند ساعت است و مجددا به حالت قبل باز می گردد و مجبور هستید مجددا همان کارها را تکرار کنید تا بتوانید به موهایتان حالت مناسبی ببخشید.

4- هزینه احیا مو:

یکی دیگر از تفاوت هایی که برای خیلی از افراد اهمیت دارد، هزینه احیا است. تفاوتی که در احیا مو در منزل با احیا مو در سالن وجود دارد، این است که هزینه های این دو روش تفاوت زیادی باهم دارند.

مثلا در سالن شما برای روش هایی مانند کراتینه، گاهی اوقات نیاز است تا چند میلیون تومان هزینه پرداخت کنید و این موضوع ممکن است برای خیلی از افراد مناسب و قابل استفاده نباشد.

اما در روش احیا مو خانگی شما می توانید بدون نیاز به انجام هزینه خاصی، با استفاده از مواد در دسترسی که در منزل دارید یک ماسک مو درست کرده و موهایتان را احیا کنید و به آنها حالتی زیباتر ببخشید.

5- نیاز به تخصص:

آخرین تفاوت مهمی که در احیا مو در منزل و احیا مو در سالن زیبایی وجود دارد، این است که برای انجام روش هایی مانند کراتینه و… نیاز است حتما به یک فرد متخصص مراجعه کنید و بخواهید که خدمات موردنظر را برایتان انجام دهد، چون نداشتن تخصص کافی در این کار باعث می شود صدمات جبران ناپذیری به موهای شما وارد شود.

اما برای استفاده از روش های خانگی، نیازی به تخصص خاصی ندارید و خودتان به تنهایی می توانید از روش هایی که در بخش بعدی می گوییم استفاده کنید تا بتوانید موهای خود را احیا کرده و آنها را شاداب و سرزنده کنید.

بهترین روش احیای مو در خانه

بهترین روش های احیای مو در منزل

در ادامه با هم می خواهیم دو مورد از بهترین روش هایی که برای احیا مو در منزل وجود دارند را بررسی کنیم تا بتوانید از آنها استفاده کنید و موهای خودتان را از صدماتی که دیده اند خلاص کنید.

1- ماسک ماست و تخم مرغ و خامه:

اولین روش برای احیا مو در منزل، استفاده از ماسک ماست و تخم مرغ و خامه است که موادی در دسترس هستند و می توانید به راحتی آنها را تهیه کرده و این ماسک را درست کنید.

برای این کار نیاز است یک عدد تخم مرغ را در یک ظرف بشکنید و دو قاشق خامه و دو قاشق ماست نیز به آن اضافه کنید. سپس با همزن یا با چنگال این موارد را به قدری هم بزنید که حالتی خمیر مانند پیدا کنند و غلط زیادی داشته باشند.

در مرحله بعدی این ترکیبات را به صورت کامل روی ساقه موهای خودتان بمالید و سپس حدود 1 ساعت صبر کنید تا تاثیرگذاری خوبی داشته باشد و بتواند جذب موهای شما شود.

در مرحله بعدی به حمام بروید و این مواد را کامل آبکشی کنید و سپس با استفاده از شامپوهای بدون سولفات یا آبرسان موهای خودتان را بشویید تا کاملا تمیز شوند. این روش را می توانید هفته ای یک بار انجام دهید تا بتوانید به تدریج تفاوت را روی موهای خودتان احساس کنید.

ماسک سس

2- ماسک سس مایونز:

روش بعدی که می خواهیم برای احیا مو در منزل به شما معرفی کنیم، ماسک مایونز است. این روش می تواند روی موهای شما تاثیر فوق العاده ای بگذارد و کمک می کند موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشید.

برای تهیه این ماسک، نیاز است که یک قاشق سس مایونز را با یک عدد موز، نصف لیوان شیر، دو قاشق عسل، یک زرده تخم مرغ و یک قاشق روغن نارگیل مخلوط کنید و این ترکیبات را به خوبی باهم مخلوط کنید تا کامل ترکیب شوند. می توانید این کار را با مخلوط کن یا همزن نیز انجام دهید تا ترکیب راحت تر انجام شود.

سپس این مواد را به مدت حداقل 30 دقیقه روی موهای خودتان بمالید و دقت کنید که کامل روی ساقه موها مالیده شود، پس از این زمان می توانید به حمام بروید و مواد را بشویید و سپس با شامپوهای بدون سولفات یا شامپو بچه موهایتان را تمیز کنید تا بتوانید تاثیر این ماسک را ببینید.

تقویت تارهای مو

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد احیا مو در منزل صحبت کردیم و گفتیم که برای احیا مو در منزل چه کارهایی می توانید انجام دهید و چه روش هایی وجود دارند که کمک می کنند موهایی سالم تر و شاداب تر داشته باشید.

همچنین با هم مهمترین تفاوت های احیا مو خانگی با روش های سالنی را بررسی کردیم و گفتیم که این دو روش چه تفاوت هایی دارند تا بهتر تصمیم گیری کنید که کدام روش برایتان مناسب تر است.

امیدواریم مطالعه این مقاله برایتان مفید بوده باشد و کمک کرده باشد با احیای مو در منزل بیشتر آشنا شوید و بهترین روش هایی که برای این کار وجود دارند را بشناسید تا بتوانید موهایتان را احیا کنید و حالتی زیبا و بی نظیر به آنها ببخشید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed