1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا روش های نوین احیا مو را می شناسید؟

آیا روش های نوین احیا مو را می شناسید؟

آیا روش های نوین احیا مو را می شناسید؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا روش های نوین احیا مو را می شناسید؟
احیا مو چیست؟
folder_openمقالات

نیازی به گفتن نیست خانم ها به خوبی می دانند که مواد شیمیایی در رنگ مو و به خصوص مواد دکلره، به موها آسیب می زند. با همه این ها نمی توان از موهای رنگ شده و زیبا گذشت. از جنبه های مثبت و خوبی های رنگ کردن موها، هر چه گفته شود باز هم کم است. مشکل از وقتی شروع می شود که موهای رنگ شده به مرور خشک و شکننده می شوند. البته هر چیزی راه حلی دارد با احیا مو و تریتمنت هم می توان آسیب های مو را تا حد زیادی به کیفیت مناسب رساند.

همه گناه روی دوش رنگ موهای شیمیایی سنگینی نمی کند. در مجموع سبک زندگی هر فرد روی موهایش هم اثر می گذارد. از غذایی که خورده می شود تا نحوه شستن موها یا روشی که برای حالت دادن به موها انتخاب می کنید، همگی روی موها تاثیر دارند. خانم هایی که به طور مرتب، استخر می روند بیشتر در معرض آسیب هستند. محصولات زیادی برای احیا تولید شده و با استفاده از روش های گوناگون می توان مشکلات مو را درمان کرد.

درمان موهای خشک و وز

احیا مو چیست؟

درمان های غیر تهاجمی برای از بین بردن آسیب های ظاهری ساقه مو را احیا گویند. این شامل روش هایی است که برای ویتامینه یا کراتینه موها انتخاب می شود. احیا به معنای اینست که ساقه مو را ترمیم کنید. حتی یک ماسک موی ساده که خودتان در منزل تهیه کرده اید هم می تواند به موهای آسیب دیده تان، جان بدهد.

اما روش های احیا دارای کیفیت بالاتری است و عمق مو را تقویت و آبرسانی می کند. به این ترتیب تاثیر مواد احیا تا مدت بیشتری باقی می ماند و رضایت کامل مشتری را در پی خواهد داشت. برای مثال اگر موها وز و شکننده شده، مشکل از خلل و فرج ساقه های مو است. با کمک مواد احیای مو می توان بافت متخلخل مو را ترمیم کرد.

ساختار موی انسان دارای دو بخش ساقه و ریشه است. هر کدام از این دو قسمت به جزئیات بیشتری تقسیم می شوند. به طور کلی ریشه و متعلقات آن در دید نیستند ولی ساقه را می توانید مشاهده کنید. آنچه در ظاهر می بینید لایه کوتیکول پوشاننده روی موهای تان است. آسیب های محیط و روش های غلط در مراقبت از مو، ابتدا به این لایه آسیب می زند با دمیج شدن کوتیکول، قسمت های داخلی تارهای مو نیز صدمه می بینند. با کمک روش های نوین احیا مو می توان هم ریشه و هم ساقه موها را تقویت کرد.

مضرات شانه و برس نامناسب

روش های احیا مو کدامند؟

وقتی موها می ریزد نشان دهنده یک آسیب جدی است. موهایی که تحت حرارت، فشار یا کشش هستند در معرض شکستگی هستند. موها در محل شکستگی به حالت وز و گره خورده در می آیند. در این وضعیت تارهای مو زمخت تر می شود و حالت خشک تری دارد. این موها غیر قابل کنترل هستند و به سادگی نمی توانید موها را مرتب کنید.

روش های احیا مو از هر نوعی که باشند روی ظاهر موها به کلی، تفاوت ایجاد می کنند. هدف این است که موهای آسیب دیده بدون کوتاه کردن به حالت نرم و شاداب تری در بیاید. میزان تغییر و بهبود تارهای مو بستگی به شدت آسیب و نوع آن دارد. در صورتی که هیچکدام از روش های احیا مو جواب ندهد، چاره ای جز کوتاه کردن موها نیست. در ادامه با برخی از رایج ترین روش های احیا تخصصی مو در کلینیک زیبایی، آشنا می شوید.

احیا و ترمیم موها

کراتینه و احیای مو

کراتینه از مهم ترین مواد در ساختمان مو است. میزان کراتین موها در همه افراد یکسان نیست. اگر موهایی صاف و لخت دارید درصد کراتین موهایتان بالاتر است. به همین ترتیب موهای فر و حالت دار به طور طبیعی دارای کراتین کمتری هستند. کراتین موها را در وضعیت نرمال نگه می دارد کمبود کراتین در موی ر به معنای آسیب ذاتی موها نیست. این جنس خود مو است و به طور طبیعی موهای یک فرد، با این ویژگی ها رشد می کنند. صاف یا موج دار بودن موها ژنتیکی است و ارتباطی به نحوه مراقبت از مو ندارد.

کم شدن کراتین موها یک مشکل واقعی است که اغلب خانم ها با آن مواجه هستند. در اثر مواد شیمیایی و یا دستکاری های مکانیکی، کراتین موها کم می شود. برای درمان این مشکل از روش های کراتینه و احیا مو می توانید کمک بگیرید. به این ترتیب از بیرون مو می توان کراتین مورد نیاز ساقه مو را تامین کرد. منظور این است که مواد حاوی کراتین با قدرت نفوذ بالا روی تارهای مو را پوشش می دهند.

کراتین درمانی به دو منظور انجام می شود. اگر بخواهید رطوبت موها را تأمین کنید این شیوه از احیا مو بسیار کارآمد است. در این مورد آسیب های مو نظیر خشکی، وز و ریزش مو برطرف می شود اما تاثیری در صافی مو ندارد. البته با از بین رفتن اشکالات ساقه مو، تا حدودی صافی هم ایجاد می شود ولی هدف از کراتینه کردن مو تامین مواد مورد نیاز و بافت کراتینی موها است. صافی در درجه دوم اهمیت قرار دارد.

نوعی کراتینه و احیا به منظور صاف کردن تارهای مو انجام می شود که به کراتینه برزیلی یا صافی برزیلی معروف شده است. احیای مو با کراتین استقامت و استحکام موها را نیز افزایش می دهد

خرید مواد کراتینه مو

بوتاکس مو

موهای دهیدراته و خشک، نرم و نازک، سبک، کم حجم و … با بوتاکس درمانی احیا می شوند. همه موهای رنگ و دکلره شده نیز به چنین درمان ترمیمی نیاز دارند. بوتاکس مو حاوی هیچ ماده سمی و مضر نیست. وقتی موها در اثر کهولت سن یا عدم مراقبت صحیح، خاصیت الاستیسیته خود را از دست می دهند با این شیوه درمانی، دوباره احیا می شوند.

محصولات حاوی بوتاکس برای رطوبت رسانی عمقی مو و رفع شکاف های تار مو به کار می روند. این شیوه درمان و احیا مو به طور شگفت انگیزی موها را پر حجم تر نشان می دهد. محصولات بوتاکس حاوی پروتئین های ضروری مو، آمینواسیدها، ویتامین ها و املاح مناسب هستند. درمان بوتاکس مو در واقع برای جوان سازی موها استفاده می شود. آسیب های ناشی از رنگ و دکلره نیز شبیه به آسیب های سالمندی روی موها هستند. در همه این موارد بافت مو دچار فرسودگی و تخریب می شود.

بوتاکس مو یک کار تخصصی است و نمی توانید در منزل خودتان موها را بوتاکس کنید. اگر در این زمینه آموزش دیده اید و یا تجربه عملی کار با مواد بوتاکس مو را دارید مشکلی نیست ولی در غیر این صورت احتمال آسیب به موها بیشتر است.

لازم به ذکر است در احیا مو با بوتاکس از فرمالین استفاده نمی شود و در حین کار با این مواد، گاز سمی و بوی ناخوشایند در محیط منتشر نمی شود.

روش های احیا مو

پروتئین درمانی مو

اهمیت پروتئین به اندازه کراتین است. حذف یا کاهش هر کدام از این مواد، حیات موها را در معرض خطر قرار می دهد. پروتئین مو کارش رطوبت رسانی به موها است. در این حالت موها حالت ارتجاعی مناسب را دارند و به سادگی دچار ریزش یا شکستگی نمی شوند. وقتی ساقه مو شکسته می شود دیگر زمان زیادی برای احیا مو باقی نمانده و هر لحظه امکان ریختن موها هست.

اگر موها حالت زبر و خشن پیدا کرده و موقع شانه زدن، گره مو آزار دهنده است، بدون تردید پروتئین مو کم شده. در این حالت موها کدر و مات هستند و درخشندگی طبیعی موها از بین رفته است. اگر موها را در حمام و به صورت خیس شانه می کنید شکستگی و کشیدگی موها بیشتر می شود. اگر موهایتان دچار موخوره است یا به سادگی حالت نمی گیرد نیاز به پروتئین درمانی دارد.

حالت دادن موها با سشوار و اتوی مو، فر دائم مو و برس و شانه نامناسب می تواند پروتئین مو را تخریب کند. خوشبختانه همه این مشکلات قابل درمان هستند. به یک مرکز تخصصی زیبایی مو مراجعه کنید تا با استفاده از روش های نوین و مناسب، مشکلات موها درمان شود.

پروتئین درمانی

این موارد تنها بخشی از روش های احیا مو هستند که محبوبیت بیشتری دارند. برای اینکه موها بعد از بوتاکس، کراتینه مو و یا پروتئین درمانی، مدت زمانی سالم باقی بماند باید از محصولات مراقبت از موی مناسب استفاده کنید. احیا مو به معنای نادیده گرفتن روتین مراقبت از مو نیست و باید بیشتر از قبل برای شادابی موها وقت بگذارید.

کلینیک تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

برطرف کردن آسیب های مو یکی از خدماتی است که در سالن زیبایی مو، انجام می شود. در این مرکز انواع روش های نوین برای احیا و ترمیم آسیب های مو ارائه می شود. برای یک بار هم که شده برای خودتان وقت بگذارید و آرامش و زیبایی را تجربه کنید. کراتین و احیا، کراتینه و صافی برزیلی و ویتامینه موها توسط بهترین متخصص آرایشگری انجام می شود.

موهای ارزشمندتان را به ما بسپارید و نگران خشکی و زبری و زمخت شدن موها نباشید. مواد به کار رفته برای درمان موهای آسیب دیده از برندهای برتر اروپایی است و حاوی مواد مضر و سموم شیمیایی نیست. ما یک تیم حرفه ای هستیم که با هدف اهدای حال خوب به بانوان، فعالیت داریم. اینجا محیطی صمیمانه است و کارها طبق سلیقه مشتری انجام می شود.

برای دریافت مشاوره رایگان تخصصی، همین حالا تماس بگیرید.

4.6/5 - (24 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed