1. خانه
  2. مقالات
  3. صافی مو با دستگاه نانو و عوارض آن

صافی مو با دستگاه نانو و عوارض آن

صافی مو با دستگاه نانو و عوارض آن

  1. خانه
  2. مقالات
  3. صافی مو با دستگاه نانو و عوارض آن
دستگاه نانو برای صافی مو
folder_openمقالات

موهای صاف و براق و فر و حالت دار یک نوع زیبایی خاص و طبیعی دارند. البته از حق نگذریم نگهداری و رسیدگی به موهای فر خیلی سخت تر است و مو فرفری ها همواره به دنبال راهی برای صاف کردن موها هستند. حداقل برای یک مدت کوتاه هم که شده می شود موها را صاف کرد تا تنوعی ایجاد شود. ساده ترین راه برای تغییر در چهره این است که حالت موها را تغییر دهید. روش های مختلفی برای این کار وجود دارد اما صافی مو با دستگاه نانو از همه جدیدتر است.

صاف کردن موها با دستگاه نانو با آنچه که در اتو کشی بعد از کراتینه می بینید تفاوت دارد. در این روش از هیچ نوع ماده شیمیایی دیگری استفاده نمی شود. برای کراتینه مو، بوتاکس، ریباندینگ و صافی ژاپنی همیشه از مواد و ترکیبات شیمیایی استفاده می شود اما کار با دستگاه نانو کاملا متفاوت است. با توجه به اخبار بدی که از اثرات مضر فرمالدئید شنیده می شود، خیلی ها به دستگاه اتو نانو روی خوش نشان داده اند.

در هنگام کار با مواد شیمیایی حاوی فرمالدئید بخارات سمی در هوا پخش می شود. تحقیقات نشان دهنده احتمال سرطان زا بودن بخارات فرمالدئید است و حساسیت هایی در این مورد وجود دارد. در بسیاری از کشورها، فرمالدئید از محصولات بهداشتی- آرایشی حذف شده ولی همچنان این مواد در برخی ترکیبات کراتینه موجود دیده می شود.

اتوی موی نانو

صافی مو با دستگاه نانو چیست؟

در این شیوه از اتو مخصوص نانو برای صاف کردن موها استفاده می شود. بر خلاف سایر روش های صافی مو، از هیچ ماده شیمیایی دیگری در این روش استفاده نمی شود. در واقع فرمالدئید و یا مواد شیمیایی مضر جایی در این شیوه ندارد. هر آنچه که انجام می شود توسط یونش حرارتی و دمای بالا است. به این ترتیب احتمال بروز حساسیت به مواد شیمیایی و عوارض آن در حد صفر است.

روش کار به این صورت است که ابتدا موها با کاندیشنر مناسب شسته می شود و سپس با اتو مو نانو، اقدام به صاف کردن موها می کند. همه چیز به مهارت آرایشگرتان بستگی دارد. البته در نظر بگیرید که دوام صافی مو در این شیوه، کمتر از روش های دیگر است. هم بر روی موهای طبیعی و هم موهای رنگ شده می توان از روش یونش حرارتی برای صاف کردن موها استفاده کرد. البته در مورد موهای دکلره شده نیاز به دقت بیشتری است زیرا این موها آسیب پذیرتر هستند.

به طور معمول انتظار می رود موهای صاف شده تا حدود یک سال، به همین کیفیت باشند. البته جنس مو و ضخامت آن نیز در میزان صافی و مدت زمان آن تاثیر دارد. صاف مو با دستگاه نانو یک روش جدید و کاملا متفاوت است. در این روش از یک نوع اتوی مخصوص نانو برای تغییر حالت مو استفاده می شود. قیمت این اتوها به نسبت بالاتر است و تنها در برخی سالن ها از این نوع اتوها استفاده می شود. نتیجه صافی مو با اتوی نانو فوق العاده است اما احتمال ایجاد برخی عوارض نیز وجود دراد. در ادامه با طریقه استفاده از دستگاه نانو و عوارض آن آشنا می شوید.

صافی مو با دستگاه نانو

عوارض صافی مو با دستگاه نانو

اتو نانو هیچ عارضه ای روی موها ندارد! همه مشکلاتی که گزارش شده ناشی از بی تجربگی بوده است. صاف کردن موها با دستگاه نانو یک کار تخصصی است و باید توسط فرد آموزش دیده انجام شود. اگر به آرایشگرتان اعتماد دارید با خیال راحت از این شیوه برای صافی مو استفاده کنید. همه عوارضی که در ادامه مطلب به آن اشاره می شود به دلیل عدم استفاده صحیح از دستگاه است.

برای تغییر حالت مو از مجعد به صاف، لازم است تا ساختار طبیعی مو نیز تغییر کند. با استفاده از روش های مختلف حرارتی و مواد شیمیایی، پیوندهای مو ابتدا شکسته می شود و سپس به صورت دیگری ارتباط و پیوندها برقرار می شود. این اساس کار صافی مو با اتو نانو نیز هست. در پروسه شکستن و پیوند دوباره موها حساس تر هستند و احتمال آسیب بیشتری دارند. موقع استفاده از دستگاه نانو نیز به دلیل حرارت بالا، احتمال آسیب بیشتر می شود.

عوارض صافی مو با اتوی نانو

موها وز می شود

اصولا وقتی موها مجعد و وز است به فکر صاف کردن موها هستید. هیچکس دوست ندارد به جای صاف شدن موها، بدتر با وز شدید مو روبرو شود. وز کردن مو به علت فقدان چربی ساقه مو و خشک شدن بیش از حد تارهای مو ایجاد می شود. از آنجایی که موقع استفاده از اتو نانو، حرارت بسیار زیاد است احتمال بروز چنین مشکلی نیز بیشتر می شود.

موخوره در کمین است

حرارت بالا در حین صافی مو با دستگاه نانو، از دست رفتن چربی و رطوبت مو، شرایط را برای ایجاد موخوره مهیا می کنند. به این ترتیب مدت کوتاهی بعد از صاف شدن موها متوجه دو شاخه شدن انتهای مو می شوید. این یک مشکل جدی است که درمانی ندارد. برای خلاص شدن از موخوره ناچارید موها را کوتاه کنید.

مزایای صافی مو با دستگاه نانو

ریزش مو ایجاد می شود

صافی مو با دستگاه نانو به هیچ وجه موجب ریزش مو نمی شود اما مشکل از کجاست؟ کاندیشنری که قبل از صافی روی موها استفاده می شود عامل اصلی ریزش مو است. چنانچه کاندیشنر بی کیفیت و یا تقلبی باشد قطعا روی موها تاثیر بدی دارد. اما مورد بعدی مربوط به نحوه استفاده از کاندیشنر است. ترکیبات کاندیشنر مو نباید با ریشه موها در تماس باشد زیرا موجب ضعیف شدن ریشه مو می شود.

صافی مو با دستگاه نانو موها را شکننده تر می کند

این یک کار تخصصی است و توسط فرد ماهر و آموزش دیده انجام می شود. در صورت استفاده صحیح از دستگاه نانو هیچ مشکلی نخواهید داشت. اما اگر در کار با اتو نانو دقت و ظرافت کافی انجام نشود، احتمال شکستگی موها بسیار زیاد است. این به دلیل خشک شدن بیش از حد مو است که در اثر حرارت زیاد اتفاق می افتد. موهای خشک مستعد شکستن هستند و پتانسیل آسیب بیشتری دارند.

صافی دائم مو و عوارض آن

رطوبت مو از بین می رود

برای صافی مو با دستگاه نانو ، حرارت زیادی استفاده می شود. این حرارت می تواند مشکلاتی را ایجاد کند و در صورتی که تبحر و تجربه کافی را نداشته باشید قطعا میزان آسیب به مو بیشتر می شود. استفاده متوالی از اتو نانو، موها را به شدت خشک و دهیدراته می کند. موقع کار با اتو مقدار زیادی از رطوبت مو تبخیر می شود و در نهایت حتی بافت لیپیدی مو نیز از بین می رود. نتیجه اینکه چربی های طبیعی که روی موها را پوشانده است نیز به طور کلی نابود می شود.

موها مات و کدر می شوند

وقتی چربی ساقه مو از بین می رود، موها دیگر براقیت و جلای همیشگی را ندارند. خانم هایی که به طور دائمی از روش یونش حرارتی و صافی مو با دستگاه نانو استفاده می کنند، دائم از کدر بودن موها شکایت دارند. این به دلیل کاهش و از بین رفتن چربی ساقه مو است. در نتیجه موها مات و کدر می شود.

کراتینه و احیا مو سالنی

چه کسانی نباید از این روش استفاده کنند؟

صافی مو با دستگاه نانو به شرطی که توسط متخصص انجام شود، هیچ عوارضی ندارد. افرادی که در این زمینه دوره های آموزشی را گذرانده باشند می توانند بدون کوچک ترین آسیب، موها را صاف کنند. اتو مو نانو با روش یونش حرارتی عملیات صاف کردن موها را انجام می دهد. این روش روی موهای نرم و حالت دار، بهتر جواب می دهد.

به همین منظور ابتدا موها شسته شده و از کاندیشنر استفاده می شود. مواد نرم کننده با عبور از کوتیکول مو، کار را تسریع می کنند. در این وضعیت با اتوی مخصوص نانو و حرارت بالا می توان موها را به راحتی صاف کرد. اگر موهایی ضخیم و زبر و خشن دارید، کیس مناسبی برای صافی مو با اتوی نانو نیستید. افرادی با موهای بسیار زبر و فرهای ریز از این روش نتیجه ای نمی گیرند. برای این نوع موها باید از مواد قوی تر و دارای ترکیبات هیدروکسی استفاده کرد.

کراتینه و احیا تخصصی

مرکز تخصصی بازسازی و احیا مو سعیده درویش زاده

در سالن درویش زاده جمعی از بهترین های حرفه احیا مو فعالیت دارند. هر کدام از این عزیزان سابقه درخشانی در زمینه کار با مواد و ترکیب آن دارند پس با یک گروه حرفه ای و با تجربه روبرو هستید. اینجا یک مرکز تخصصی بازسازی و احیا مو است که به سلامت موهای مراجعه کنندگان اهمیت می دهد. همه تلاش ما بر این است که احساس رضایت را در چهره تان ببینیم.

سالن درویش زاده در 3 طبقه با امکانات و تجهیزات کامل دایر است. صفر تا صد بازسازی و ترمیم مو در این سالن انجام می شود. آیا می دانید چرا همه مراجعه کنندگان قبلی از اجرای کار رضایت داشته اند؟ رمز کار در کادر حرفه ای، تجهیزات مدرن و ترکیبات فوق العاده عالی است. در این سالن تنها از برندهای معروف و معتبر جهانی استفاده می شود. این سه در کنار یکدیگر مساوی با رضایت صد در صد مشتری است.

اگر تاکنون از خدمات مرکز تخصصی احیا مو استفاده نکرده اید همین حالا اقدام کنید. در سالن درویش زاده کلی مشاوره اختصاصی هم داریم که به صورت حضوری و در سالن انجام می شود. جالب اینکه مشاوره ها کاملا رایگان است.

4.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed