1. خانه
  2. مقالات
  3. نکات مهم برای صافی و کراتین مو در زمان پریود

نکات مهم برای صافی و کراتین مو در زمان پریود

نکات مهم برای صافی و کراتین مو در زمان پریود

  1. خانه
  2. مقالات
  3. نکات مهم برای صافی و کراتین مو در زمان پریود
کراتینه و صافی مو در زمان پریود
folder_openمقالات

صافی مو به روش های مختلفی مانند کراتینه و پروتئین تراپی و… امکان پذیر است و تمام این روش ها متناسب با موهای شما، می توانند برای صاف شدن و تقویت موها موثر و مفید باشند. همانطور که می دانید کراتین مو، از محبوبترین روشهای زیبایی و تقویت موها در ایران است که در بسیاری از سالنهای زیبایی انجام می شود؛ اما نکته مهمی که وجود دارد این است که آیا انجام روش های صافی مو در زمان پریود کار درستی است یا خیر؟ آیا این کار باعث ایجاد مشکل می شود؟ اصلا صافی مو در این حالت ماندگاری مناسبی دارد یا خیر؟ در این مقاله می خواهیم با هم بررسی کنیم که صافی و کراتین مو در زمان پریود چه بایدها و نبایدهایی دارد و چه نکاتی را برای صاف کردن موها باید را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید و ماندگاری کراتین خود را افزایش دهید.

اگر به دنبال این هستید که صافی مو به روش کراتینه یا روش های دیگر را انجام دهید و نمی دانید که صافی و کراتین مو در زمان پریود کار درستی است یا خیر، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانیم به شما کمک کنیم که تصمیم درستی را در این زمینه بگیرید و بتوانید بهترین کار ممکن را برای موهای خود انجام دهید.

کراتینه مو در زمان پریودی

آیا کراتین مو در زمان پریودی کار درستی است؟

طبق تحقیقاتی که انجام شده، این موضوع اثبات شده که خانم ها چند روز قبل از قاعدگی، دچار مشکلات متعددی می شوند که گاهی اوقات این مشکلات تا پایان دوره قاعدگی نیز ادامه پیدا می کند. مثلا در این دوران خانمها از چرب شدن موها و پوست سرشان کلافه می شوند. اتفاقاتی مانند چرب شدن شدید پوست سر و موها یکی از این موارد است که می تواند تاثیر زیادی را روی موها بگذارد و باعث شود موها حالتی چرب و نامنظم به خود بگیرند.

حالا شاید بپرسید که آیا صافی و کراتین مو در زمان پریود کار درستی است یا خیر؟ باید بگوییم که طبق تجربیاتی که در این زمینه به دست آمده است، صافی مو به روش کراتینه یا هر روش دیگری در زمان پریود، کار درستی نیست و نتیجه جالبی نخواهد داشت؛ زیرا موها در این زمان چرب هستند و تغییرات هورمونی شدیدی در خانم ها ایجاد می شود و این تغییرات هورمونی در طول مدت قاعدگی، همچمنان ادامه دارد و بعد از آن به حالت نرمال بر می گردد. پس باید خانم صبر کند تا بعد از دوران پریودی برای کراتینه کردن موهای خود اقدام کند تا نتیجه خوبی از این روش بگیرد.

اگر در این دوران خانم ها اقدام به کراتینه مو کنند، احتمالا مواد کراتینه به خوبی جذب مو نمی شوند و به موها نمی چسبند و این موضوع باعث می شود که کراتینه برایشان بی اثر باشد و نتوانند نتیجه آن را مشاهده کنید.

کراتین مو در زمان پریودی

آیا کراتینه مو در زمان قاعدگی نتیجه خاصی به همراه خواهد داشت؟

ممکن است شما در حالتی باشید که مثلا برای یک مهمانی مهم نیاز به کراتینه موهایتان داشته باشید و این موضوع همزمان با قاعدگی شده باشد، در این حالت آیا باز هم نباید کراتینه مو را انجام دهید؟

دقت کنید اینکه گفتیم کراتینه نتیجه ای ندارد به این معنی نیست که هیچ اثری روی موها نمی گذارد، بلکه به این معنی است که به صورت کامل اثرگذار نخواهد بود و صافی مو در زمان پریود باعث می شود که ماندگاری کراتینه کمتر از حالت عادی باشد و تاثیر کمی روی موها بگذارد. حالا اگر برایتان خیلی مهم باشد که کراتینه را انجام دهید، می توانید این کار را بکنید اما باید حواستان باشد که ممکن است پولتان هدر برود و نتیجه کار برایتان ماندگاری طولانی مدت نداشته باشد. در چنین حالتی بهترین راهکار برای صاف کردن موها، این است که از اتوی مو و روش های موقتی که وجود دارند استفاده کنید تا بتوانید موهای خودتان را صاف کنید و پس از پایان دوران قاعدگی، اقدام به کراتینه موهایتان کنید.

دلایل ممنوعیت کراتین مو در زمان پریود

چرا صافی و کراتین مو در زمان پریود کار درستی نیست؟

در ادامه می خواهیم برخی از دلایلی که باعث می شوند کراتینه مو در زمان قاعدگی کار درستی نباشد را بررسی کنیم تا بتوانید بهتر با این موضوعات آشنا شوید و تصمیم درستی برای این موضوع بگیرید.

موارد زیر از جمله دلایل ممنوعیت کراتین مو در زمان پریود هستند:

1- تاثیرگذاری کمتر:

همانطور که قبل تر هم توضیح دادیم، کراتینه یا صافی مو در زمان پریود، تاثیرگذاری کمتری دارد. زیرا هورمون های شما شدیدا در معرض تغییر قرار دارند و مشکلاتی مانند چرب شدن پوست سر اتفاق می افتد که این کار باعث می شود مواد کراتینه به خوبی جذب موها نشوند و همین موضوع میزان تاثیرگذاری کراتینه را کاهش خواهد داد.

2- ماندگاری کمتر:

در حالت عادی اگر موهای خودتان را کراتینه کنید و از آنها به درستی مراقبت های بعد از کراتینه را انجام دهید، احتمالا بین 3 تا 6 ماه ماندگاری خواهد داشت. اما در زمان قاعدگی، جدا از اینکه مواد کراتینه به خوبی جذب موها نمی شود و تاثیرگذاری کمی دارد، مدت زمان ماندگاری این کار نیز بسیار کمتر از حالت عادی است و تاثیر کراتینه زودتر از بین می رود.

3- ایجاد التهاب و حساسیت:

یکی دیگر از دلایلی که باعث میشود صافی مو در زمان پریود کار درستی نباشد، این است که در این مدت پوست سر شدیدا تحریک پذیر و حساس است؛ در نتیجه زمانی که مواد شیمیایی مانند رنگ مو یا مواد کراتینه روی سر قرار می گیرند، ممکن است پوست سر شدیدا تحریک شود. این تحریک جدا از اینکه می تواند آسیب های جبران ناپذیری به پوست سر وارد کند، می تواند پوست سر را دچار التهاب و سوزش و مشکلات مشابه کند و باعث شود از کراتینه کردن موهای خودتان پشیمان شوید.

4- ریزش موها:

در دوران قاعدگی به صورت عادی ریزش موهای خانم ها افزایش پیدا می کند و پس از این دوران مجددا به حالت طبیعی بر می گردد؛ حالا اگر اقدام به صافی مو در زمان پریود کنید، ممکن است مواد کراتینه باعث شوند ریزش موهای شما افزایش پیدا کند و در این حالت نگرانی و استرس بیشتری برایتان ایجاد شود که اصلا توصیه نمی کنیم چنین کاری را انجام دهید.

5- آسیب رسیدن به موها:

برخی از خانم ها دارای موهای بسیار حساسی هستند و این حساسیت بالای موها، ممکن است برایشان مشکلاتی را ایجاد کند. مخصوصا زمانی که اقدام به صافی مو در زمان پریود می کنید، ممکن است کراتینه تاثیر عکس بگذارد و باعث شود موهای شما آسیب پذیر تر شوند و مشکلاتی برای آنها ایجاد شود.

البته باید بگوییم که برخی از خانم ها ممکن است در این دوران هیچگونه مشکلی نداشته باشند و حتی کراتینه برایشان بهترین نتیجه ممکن را ایجاد کند، اما باید بدانید که همیشه استثنائات وجود دارند و نمی توانیم با استناد به این افرادی که تعداد آنها خیلی کم است، بگوییم کراتینه در زمان قاعدگی کار درستی است.

کراتینه مو در زمان پریود

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد صافی مو در زمان پریود صحبت کردیم و گفتیم که اصلا این کار درست است یا خیر؟ همچنین در ادامه گفتیم که چرا کراتینه مو در زمان قاعدگی کاری است که باعث می شود پولتان را دور بریزید.

در ادامه نیز به چندین نکته مهم اشاره کردیم که باعث می شوند صافی مو در زمان پریود اصلا کار درستی نباشد و نتیجه جالبی برای موهای شما به همراه نداشته باشد. بهتر است خانمها صبر کنند تا دوران پریودشان تمام شود و سپس برای کراتینه کردن یا صافی موهای خود اقدام کنید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید در مورد کراتینه و صافی مو در دوران پریود اطلاعات بیشتری کسب کنید و در این زمینه بهترین تصمیم ممکن را بگیرید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

4.2/5 - (8 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed