1. خانه
  2. مقالات
  3. صافی ژاپنی در دوران بارداری

صافی ژاپنی در دوران بارداری

صافی ژاپنی در دوران بارداری

  1. خانه
  2. مقالات
  3. صافی ژاپنی در دوران بارداری
folder_openمقالات

صافی ژاپنی یا ریباندینگ، یکی از روش های صافی مو است که به آن صافی دائمی مو نیز گفته می شود. این روش به این صورت است که در طی انجام آن، مواد مخصوصی که شامل مواد شیمیایی خاصی هستند روی موها قرار داده می شوند و واکنشی ایجاد می کنند که می تواند منجر به صاف شدن موهای شما شود. صافی ژاپنی روشی است که به صورت عادی خطر خاصی ندارد، اما اگر توسط افراد نابلد انجام شود، باعث ایجاد مشکلات و عوارضی در موهای شما می شود و حتی برای پوست سرتان نیز خطراتی را ایجاد می کند. حالا سوالی که وجود دارد این است که صافی ژاپنی در دوران بارداری امکان پذیر است یا خیر؟ آیا خانم های باردار می توانند از این روش استفاده کنند تا موهای خودشان را صاف و لخت کنند یا این کار در دوران بارداری مجاز نیست؟

در این مقاله می خواهیم در مورد صافی ژاپنی در دوران بارداری صحبت کنیم و بگوییم که اصلا آیا در دوران بارداری می توان از این روش برای صاف کردن موها استفاده کرد یا خیر؟ همچنین بررسی می کنیم که صافی ژاپنی در دوران بارداری چه جایگزین هایی دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

اگر به دنبال روشی بی خطر و مناسب برای انجام صافی مو در دوران بارداری هستید و نمی دانید که روش ریباندینگ در این دوران مناسب است یا خیر، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به شما در مورد این روش و انجام آن در دوران بارداری، اطلاعات بیشتری ارائه کنیم.

صافی ژاپنی در دوران بارداری

آیا صافی ژاپنی در دوران بارداری ممکن است؟

اگر بخواهیم به صورت کلی این موضوع را بررسی کنیم و جوابی برای آن بدهیم، باید بگوییم که در دوران بارداری، تغییرات هورمونی در خانم ها بسیار شدید است و همین موضوع باعث می شود که تغییرات زیادی نیز در موهای آنها ایجاد شود.

چنین تغییراتی باعث می شود که در سه ماهه اول بارداری، روش های صافی مو جوابدهی مناسبی نداشته باشند و مواد صافی ژاپنی به خوبی روی مو ننشینند و این موضوع باعث شود که موهایتان به خوبی صاف نشود یا حتی صافی موها ماندگاری خوبی نداشته باشد.

به همین دلیل توصیه ما به خانم هایی که اول بارداری خود را تجربه می کنند این است که سه ماهه اول بارداری را صبر کنند تا به سه ماهه دوم برسند و تغییرات هورمونی کمتر شود، سپس می توانند بدون هیچگونه مشکلی نسبت به انجام صافی ژاپنی در دوران بارداری اقدام کنند.

آیا صافی ژاپنی در دوران بارداری برای جنین مضر است؟

در صافی ژاپنی، مواد مخصوصی روی پوست سر و موها قرار می گیرد و این مواد، از طریق پوست جذب شده و باعث ایجاد تغییراتی در ساختار موها می شوند و همین فرآیند به صافی و لخت شدن موهای شما ختم خواهد شد.

در تحقیقات غیررسمی انجام شده، ثابت شد جذب مواد آن قدر زیاد نیست که بتواند به جنین آسیب خاصی وارد کند و باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه شود؛ اما همانطور که در قسمت قبلی نیز گفتیم، بهترین کار این است که به خاطر رعایت احتیاط، این کار را در سه ماهه اول بارداری که جنین هنوز شکل نگرفته است و تغییرات هورمونی در خانم ها زیاد است انجام ندهید و صبر کنید تا در سه ماهه دوم با خیال راحت صافی ژاپنی را اجرا کنید.

صافی مو

خطرات صافی ژاپنی در دوران بارداری

تا به اینجا به صورت کلی بررسی کردیم که در دوران بارداری می توانید از صافی ژاپنی استفاده کنید یا خیر. حالا می خواهیم برخی از خطراتی که انجام صافی ژاپنی در دوران بارداری برایتان خواهد داشت را بررسی کنیم.

1- آسیب رسیدن به جنین:

همانطور که در بخش های قبلی توضیح دادیم، وقتی شما اقدام به انجام صافی می کنید و مواد این صافی روی سرتان قرار می گیرد، مواد از طریق پوست جذب شده و وارد جریان خون شما خواهند شد و ممکن است این مواد از طریق خون به جنین برسند.

البته همانطور که گفتیم در تحقیقات غیررسمی انجام شده ثابت شد که این موضوع مشکلی ایجاد نمی کند؛ اما بازهم نمی توان به نتیجه چنین تحقیقاتی تکیه کرد و بهتر است که در این دوران برای جلوگیری از آسیب رسیدن به جنین، از انجام صافی خودداری کنید.

2- مشکلات تنفسی:

موادی که در صافی ژاپنی استفاده می شوند، شیمیایی هستند و به همین خاطر است که سریعا می توانند واکنش هایی را در موهای شما ایجاد کنند و باعث صافی کامل آنها شوند.

اگر سالنی که در آن اقدام به انجام این کار می کنید از تهویه مناسبی برخوردار نباشد، ممکن است بوی این مواد به شما خورده و باعث شود که مشکلات تنفسی پیدا کنید و حتی دچار سرگیجه و حالت تهوع شوید.

این موضوع برای خودتان و جنین اصلا خوب نیست و می تواند بسیار آسیب زننده باشد، به همین خاطر اگر هم قرار شد چنین کاری را انجام دهید، باید دقت کنید که سالن موردنظرتان حتما از تهویه مناسبی برخوردار باشد تا دچار مشکلات تنفسی نشوید و مواد شیمیایی شما را اذیت نکنند.

3- تاثیر نداشتن مواد صافی روی موها:

همانطور که در بخش های قبلی نیز به این موضوع اشاره کردیم، در دوران بارداری تغییرات هورمونی در خانم ها بسیار شدید است و این تغییرات باعث می شوند که موها نیز تغییر حالت دهند و ساختار آنها مدام تغییر کند.

در چنین حالتی، متخصصان این حوزه توصیه می کنند که به هیچ وجه کارهای مرتبط با پوست و مو را انجام ندهید؛ زیرا ممکن است موها در این مدت زمان به خوبی مواد را جذب نکنند و این موضوع باعث می شود که ماندگاری صافی موهایتان کم شود و حتی در مواردی باعث شده است که اصلا موها صاف نشوند و حالت آنها تغییر خاصی نکند.

به همین خاطر برای جلوگیری از ایجاد ضرر و آسیب به موها، بهترین کار این است که صبر کنید تا دوران بارداری را پشت سر بگذارید و سپس برای انجام صافی ژاپنی اقدام کنید.

عوارض صافی مو در دوران بارداری

در دوران بارداری برای صافی مو چه کارهایی انجام دهیم؟

همانطور که تا به اینجا بررسی کردیم، صافی ژاپنی در دوران بارداری ممکن است برای شما عوارضی ایجاد کند و به همین خاطر بهتر است که در این دوران خیلی سراغ استفاده از این روش ها که دارای مواد شیمیایی هستند نروید.

اما برای اینکه بتوانید موهایی صاف و زیبا داشته باشید، بهترین کار استفاده از روش های موقتی و بدون مشکل مانند ماسک مو خانگی است. این روش ها ماندگاری زیادی ندارند؛ اما برای اوقاتی که شدیدا نیاز به صافی مو دارید و مثلا می خواهید برای یک مهمانی این کار را انجام دهید، می توانید از آنها استفاده کنید.

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد صافی ژاپنی در دوران بارداری صحبت کردیم و گفتیم که اصلا این کار آیا خطراتی را برایتان به دنبال دارد یا خیر؟ همچنین با هم بررسی کردیم که آیا استفاده از این روش برای جنین مضر است یا خیر؟

در ادامه با هم برخی از خطراتی که صافی ژاپنی در دوران بارداری می تواند داشته باشد را بررسی کردیم و در مورد هرکدام توضیح دادیم تا بتوانید با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید که می خواهید از این روش ها استفاده کنید یا خیر. در آخر نیز به شما گفتیم که برای این دوران بهتر است از چه روش هایی برای صافی موهای خودتان استفاده کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که در مورد صافی ژاپنی در دوران بارداری اطلاعات بیشتری کسب کنید و بتوانید بدون هیچگونه مشکلی در این دوران به صافی موهای خودتان بپردازید و بهترین روش های ممکن را استفاده کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed