1. خانه
 2. مقالات
 3. آدامس مو چیست و چه کار انجام می دهد؟

آدامس مو چیست و چه کار انجام می دهد؟

آدامس مو چیست و چه کار انجام می دهد؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. آدامس مو چیست و چه کار انجام می دهد؟
آدامس مو چیست؟
folder_openمقالات

از آدامس مو چه می دانید؟ این آدامس با آن آدامس های موزی و توت فرنگی و … که جویده می شود، تفاوت دارد. با شنیدن نام آدامس برای موها خود به خود یاد ایام کودکی می افتیم. تقریبا همگی یک خاطره مشترک از چسبیدن آدامس جویده شده به موها داریم. در برخی اوقات این آدامس ها طوری به مو چسبیده بودند که تنها با مداخله قیچی، جدا می شدند.

پیشرفت های تکنولوژی روی همه زمینه های زندگی بشر تاثیر گذاشته است. هر روز شاهد تولید یک محصول جدید هستیم. محصولات مراقبت از مو هر روز شکل و فرم تازه ای به خود می گیرند. زمانی ژل و کرم مو تنها ماده حالت دهنده مو به حساب می آمد و بازار را تسخیر کرده بود. بعدها چسب مو با قابلیت حالت دهندگی قوی تر و بالاتر روانه بازار شد. هر کدام از این محصولات مزایا و معایب خاص خود را دارند.

آدامس مو نیز از جدیدترین محصولات حالت دهنده مو است که به تازگی روانه بازار شده است. در همین مدت کوتاه، آدامس های مو توانسته اند توجه عمومی را به خود جلب کنند. سوالات زیادی در زمینه مزایای این محصولات و یا مضرات احتمالی آن وجود دارد. از طرفی برخی از خریداران به دلیل عدم اطلاع از طریقه مصرف، از خرید محصول خوداری می کنند. به هر حال همیشه محصولات آرایشی- بهداشتی جدید جنجال بر انگیز بوده اند و حالا نوبت به این آدامس های جذاب و نوستالژیک رسیده است.

مزایای آدامس مو

آدامس مو چیست؟

آدامس مو از محصولات حالت دهنده مو به حساب می آید که برای گرفتن وز و مجعدی مو از آن استفاده می شود. این محصولات دارای ترکیبات نرم کننده و حالت دهنده با قدرت بسیار بالاتری هستند. در مقایسه با ژل مو و کرم مو و … این آدامس ها ماندگاری طولانی تری دارند و قدرت حالت دهندگی بسیار بهتری دارند. ایده اولیه ساخت و تولید این محصول از روی آدامس های جویدنی گرفته شده ولی کاربرد آن بسیار متفاوت است.

انواع محصولات مات و براق آدامس برای مو تولید شده که هر کدام طرفدارانی دارند. از نظر قدرت و ماندگاری تفاوتی بین محصولات مات یا برق نیست. استفاده از آدامس های مات یا براق، بیشتر جنبه سلیقه دارد و ترکیبات این دو محصول تفاوت چندانی ندارند. ماندگاری این محصول تا 24 ساعت است و حالت موها در طی این زمان، بدون تغییر و افت باقی می ماند.

شاید بتوان آدامس مو را چیزی شبیه به چسب مو، دانست اما ماهیت این دو محصول کاملا متفاوت است. در مقایسه با چسب مو، قدرت چسبندگی آدامس ها اندکی پایین تر است. البته از نظر حالت دهندگی و ماندگاری، برتری با محصولات آدامس برای مو است. این محصول علاوه بر قدرت حالت دهندگی بالا، دارای قابلیت نرم کنندگی و درخشندگی مو نیز هست. این آدامس ها چسبندگی ندارند ولی فرم دلخواه را روی موها ثابت و فیکس می کنند.

معایب آدامس مو

مزایای آدامس مو

این محصول به ویژه برای افرادی که موهای مجعد و وز دارند، کالی است. معمولا موهای وز، غیر قابل کنترل هستند و حالت دادن به این موها، سخت و مشکل است. به خصوص وقتی قصد رفتن به مراسمی را دارید، نظم دادن به این موها تقریبا غیر ممکن می شود. موهای وز و مجعد اغلب خشک و زبر هستند و فرد را بی نظم و نامرتب نشان می دهند.

با کمک این آدامس های جدید می توانید در سریع ترین زمان، موها را مرتب و خوش حالت کنید. کار با این محصولات راحت است و پیچیدگی خاصی ندارد. بعد از استفاده، مواد به سرعت روی موها خشک می شود و بلافاصله موها حالت می گیرند.

بعد از استفاده از محصولات آدامس بر روی موها، حس سنگین شدن موها یا چسبناک بودن و … ندارید. این محصولات بعد از خشک شدن، سفیدک ایجاد نمی کنند و ظاهر ناخوشایندی ندارند. آدامس مو تا حدود زیادی قدرت ترمیم کنندگی ساقه مو را نیز دارد و قابلیت فرم دهی مجدد و چند باره را نیز دارا است.

طرز استفاده از آدامس مو

این محصول یک حالت دهنده قوی است که برای مدل های فشن مو کارایی مناسب تری دارد. پس از استفاده حس سبکی و خوشایندی دارید و یک نوع ماتی طبیعی روی موها دیده می شود. بر خلاف آادامس های جویدنی، این محصول به راحتی و با آب، شسته می شود.

آدامس مو دارای فیبر فعال است که موها را به مدت طولانی، خوش حالت نگه می دارد و حجم مو را بیشتر نشان می دهد. حتی استفاده مکرر از این محصول، شوره سر و پوسته ریزی و یا موخوره ایجاد نمی کند.

جالب تر اینکه آدامس مو بهترین خنثی کننده الکتریسیته ساکن مو است و با افزایش قابلیت ارتجاعی، موها را سالم نگه می دارد.

محصولات مراقبت از مو

معایب آدامس مو

این محصول خیلی زودتر از چیزی که به نظر می رسد در بین عموم مردم، با استقبال روبرو شدند. بافت سبک و بدون چسبندگی، حالت دهندگی سریع، ماندگاری طولانی و …. ده ها دلیل برای استفاده از این آدامس های جذاب وجود دارد. اما هر محصولی به همه ویژگی های مثبت و منفی تولید شده است. اگرچه مزایای آدامس مو بسیار زیاد است ولی بد نیست به نکات منفی و شاید مضرات این نوع محصولات نیز اشاره بشود.

آدامس مو نباید با ریشه موها تماس داشته باشد زیرا موجب آسیب به موها می شود. این محصول را می توانید روی تارهای مو استفاده کنید ولی نباید آن را به پوست سر و ریشه مو نزدیک کنید. اگرچه این محصول دارای ویژگی های مثبت زیادی است ولی به هر حال دارای ترکیبات شیمیایی زیادی است که به ساختار ریشه مو، آسیب می زند.

در صورت تماس آدامس با پوست سر، ریزش مو به وجود می آید زیرا ریشه تحت تاثیر قرار گرفته و به کلی صدمه دیده است.

حالت دادن موهای کوتاه

طریقه استفاده از آدامس مو

این محصول روی موهای تمیز و شسته شده، اعمال می شود. به طور کلی همه محصولات حالت دهنده مو از جمله ژل و موس و کرم های مو و …. همگی بعد از شستشوی موها استفاده می شود.ابتدا موها را بشویید تا از هرگونه آلودگی پاک بشود.

استفاده از آدامس مو کمی سلیقه ای است در واقع می توانید این کرم را قبل از سشوار کشیدن و یا بعد از سشوار کشیدن روی موها بمالید. در هر دو صورت نتیجه یکسان است و تاثیری در میزان حالت دادن به موها ندارد. اگر بخواهید می توانید این  آدامس را قبل و یا بعد از سشوار روی موها استفاده کنید، به هر حال موها به نحو عالی حالت می گیرد.

روش استفاده به این ترتیب است که ابتدا مقداری از آدامس مو را با انگشتان بردارید و آن را روی کف دست بریزید.حالا با کمک دست ها و انگشتان، موها را حالت دهید. در استفاده از این محصول، خسس نباشید و با دست و دلبازی، مقدار زیادی از آدامس مو را بردارید. موهای خشک و وز به مقدار بیشتری از این کرم احتیاج دارند. برای تاثیر پذیری بهتر موها، مقدار بیشتری از این کرم را روی موها بمالید.

این محصول حالت خمیری دارد و کار با آن راحت است. پس از استفاده متوجه می شوید که ضخامت موها بیشتر شده و ظاهر موها حجیم تر دیده می شود. بعد از اینکه روی همه قسمت های مو ( فقط ساقه مو و نه پوست سر) از این کرم غلیظ و سبک مالیده شد نوبت به شانه زدن موها است. برای اینکه پخش کرم به خوبی انجام شود و مواد روی همه سطوح مو را پوشش دهند، موها را شانه یا برس بکشید.

طرز استفاده از ژل مو

بهترین مارک آدامس مو

این محصول در داخل کشور نیز وجود دارد ولی سطح رضایت از آن، بسیار شخصی است. برخی از مصرف کننده ها، ناراضی بودند و روش های دیگر حالت دادن به موها را ترجیح می دهند. این در خالی است که تعداد زیادی از مصرف کننده ها، از این محصول رضایت کامل دارند. این نگرش کاملا شخصی است و ارتباطی با کیفیت محصولات موجود در بازار ندارد.

 • برخی از محبوب ترین برندهای آدامس مو این ها هستند:
 •  آدامس مو ریواژن مدل spider
 • آدامس مو کریستال
 • آدامس مو دی داکس مدل short & neat
 •  آدامس مو زاین مدل creative
 • آدامس مو سام مدل Definition & Shine
 • آدامس مو شوآرزکوف سری اوسیس مدل فیبر فعال
 •  و…

استفاده از این محصول روی موهای کوتاه و متوسط، بسیار مناسب است. اگر به مدل موی فشن علاقه دارید حتما به یکی از این آدامس های مو نیاز پیدا می کنید.

حالت دادن به موها با ژل

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

این مرکز با هدف ارائه خدمات مناسب مو راه اندازی شده است. طیف کاری مجموعه در سه بخش خلاصه می شود. اولین بخش مربوط به ارائه خدمات احیا و بازگردانی دوباره موهای آسیب دیده است. برای این منظور از روش های نوین احیا و تجهیزات مدرن استفاده می شود.

بخش دوم خدمات مربوط به آموزش روش های احیای موی سوخته و آسیب دیده است. علاقمندانی که می خواهند کسب و کار خود را راه اندازی کنند و یا قصد پیشرفت در کار خود دارند، می توانند کلیه فنون استفاده شده در این مرکز را طی دوره های حضوری و یا آنلاین فرا بگیرند.

بخش سوم شامل خدمات مشاوره رایگان و تخصصی برای تهیه محصولات مراقبت از مو است. پس از انجام کراتینه و احیا، پروتئین تراپی، بوتاکس مو و …. لازم است تا از محصولات مناسب و مرغوب استفاده شود. در این صورت ماندگاری کراتین و احیا و غیره تا مدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

برای آشنایی با نحوه کار ما و استفاده از خدمات مجموعه در هر سه حیطه، همین حالا اقدام کنید.

2.1/5 - (7 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

1 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed