1. خانه
  2. مقالات
  3. 8 تکنیک ساده برای حالت دادن به موها در خانه

8 تکنیک ساده برای حالت دادن به موها در خانه

8 تکنیک ساده برای حالت دادن به موها در خانه

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 8 تکنیک ساده برای حالت دادن به موها در خانه
حالت دادن به موها
folder_openمقالات

موهای نامرتب و به هم ریخته اصلا مناسب یک خانم با شخصیت نیست. وقتی موها ژولیده و بد حالت هستند، زیبایی طبیعی فرد، دیده نمی شود. گاهی مشغله زیاد باعث می شود که وقت نداشته باشید به سالن آرایشگاه بروید. در این صورت می توانید موهایتان را در خانه مرتب و خوش حالت کنید. حالت دادن به موها در خانه هم امکان پذیر است. اگر راه و روش کار را بدانید تنها چند دقیقه وقت تان را می گیرد ولی همین کار ساده، چهره تان را جذاب تر نشان می دهد.

موهای خوش حالت چهره تان را دگرگون می کند. شاید کار مشکلی به نظر بیاید ولی همه چیز در چند دقیقه انجام می شود. برای اینکه در زمان کوتاهی، موها را خوش حالت کنید به چند تکنیک ساده نیاز دارید. در ادامه به این موارد اشاره شده است. اگر راه های دیگری را می شناسید در کامنت ها با ما در میان بگذارید.

مرتب کردن موی سر

چگونه موها را حالت دهیم؟

برای حالت دادن به موها می توانید از دستگاه های حرارتی و یا حالت دهنده های شیمیایی استفاده کنید. با استفاده از روش های فیزیکی نیز می توان حالت موها را تغییر داد. برای مثال اگر موهایتان صاف است آن را فر کنید یا برعکس. انتخاب روش مناسب به خودتان و سبک زندگی تان بستگی دارد.

سخت نگیرید و از وسایلی که در اختیار دارید برای حالت دادن به موهای خود استفاده کنید. شاید ساده ترین راه استفاده از دستگاه های حرارتی برای فرم دادن به موها باشد. این روزها در هر خانه ای حداقل یک سشوار یا اتوی مو و بابلیس وجود دارد. هر کدام از این وسایل را که داشتید از همان استفاده کنید.

تکنیک حالت دادن به مو

1-حالت دادن به موها با سشوار و اتوی مو

سشوار از پر طرفدارترین حالت دهنده های خانگی برای مو است. استفاده از سشوار نیاز به تخصص ندارد و کار با آن راحت است. جالب اینکه همه افراد با هر نوع مویی می توانند با سشوار به موها نظم دهند. سشوار کشیدن حرفه ای و براشینگ و …. مد نظر نیست. همین اندازه که بتوانید موهای غیر قابل کنترل تان را نظم دهید، کافی است.

با چند بار تمرین می توانید مثل یک آرایشگر حرفه ای موهایتان را سشوار بکشید. برای بار اول و دوم نتیجه چیز جالبی نمی شود ولی به مرور فوت و فن سشوار کشیدن را یاد می گیرید. اگر موهایتان چرب یا خشک است در هر صورت امکان استفاده از سشوار را دارید.

افرادی با موهایی صاف و لخت یا حتی افراد مو فرفری هم می توانند با سشوار موها را حالت بدهند. برای اینکه داغی سشوار به موها آسیب نزند بهتر است چند نکته مهم را رعایت کنید. اگر برای انتخاب یک سشوار خوب به راهنمایی یک متخصص نیاز دارید، با ما تماس بگیرید.

خوش حالت کردن موها

باد سشوار را به سمت ریشه مو نگیرید با این کار به موها آسیب می زنید و داغی سشوار باعث شکستگی موها می شود. رعایت فاصله مناسب سشوار نیز الزامی است. با نزدیک کردن سشوار به موهای تان نمی توانید حالت بهتری به آن بدهید. حررارت ملایم سشوار برای حالت دادن به موها عالی است با هوای داغ موهایتان پر از موخوره می شود و اصلا حالت نمی گیرد.

سشوار را از فاصله 30 سانتی متری روی ساقه مو حرکت دهید و با حرکت انگشتان در لا به لای موها، آن را مرتب کنید. این روش ساده ترین راه برای نظم دادن به آشفتگی ها و گره های مو است. برای یک کار تمیز و حرفه ای می توانید از برس موی گرد استفاده کنید. این برس ها برای حالت دادن به موها عالی هستند و تارهای مو را از هم باز می کنند.

2-استفاده از حالت دهنده ها برای نظم دادن به موها

حالت دهنده ها به صورت آماده به فروش می رسند. شرکت های تولید کننده محصولات مراقبت از مو، انواع حالت دهنده را بر اساس جنس و ضخامت موها تهیه می کنند. انتخاب یک حالت دهنده متناسب با موها، بسیار مهم است. حالت دهنده ها بعد از سشوار و اتوی مو استفاده می شوند

مقداری از مواد حالت دهنده را در کف دست ریخته و دست ها را به هم بمالید. سپس انگشتان را در بین تارهای مو حرکت دهید و موها را به شکل دلخواه حالت دهید. این کار اصلا نیاز به تخصص ندارد و خیلی راحت می توانید حالت موها را با انگشتان دست، تنظیم کنید. اگر موهایی لخت دارید حتما با تافت موها را فیکس کنید که حالت مو تا زمان بیشتری حفظ شود.

فر کردن مو در منزل

3-حالت دادن به موها با بیگودی

این وسیله ساده و کارآمد در انواع مختلفی موجود است. از نظر جنس و اندازه، بیگودی ها تفاوت هایی دارند. مدل های سیمی هم نسل قدیمی بیگودی هستند که هنوز هم کاربرد دارند. انواع بیگودی آب جوشی، چسبی و …. را در بازار می توانید پیدا کنید. با هر کدام که راحت هستید همان برایتان مناسب است. در واقع کارایی همه بیگودی یکسان بوده و برای حالت دادن به موها استفاده می شوند.

موقع شستشو از نرم کننده استفاده کنید تا موها بهتر حالت بگیرد. موها را بشویید و خشک کنید. سپس با بیگودی موها را بپیچید. موها کمی مرطوب باشد موهای خشک حالت نمی گیرند. هر بار مقدار کمی از مو را جدا کنید به اندازه 2 تا 3 سانتی متر از مو برای هر بیگودی مناسب است.

بیگودی های بزرگ تر برای صاف کردن مو استفاده می شوند. هر چقدر بیگودی ریزتر باشد پیچ و تاب مو نیز بیشتر می شود. می توانید بیگودی های کوچک و بزرگ را تهیه کنید و هر وقت با یک نوع، موها را فرم دهید. موها را به زیر بپیچید. بعد از اینکه موها خشک شد بیگودی ها را باز کرده و به موها برس بکشید. اگر عجله دارید با سشوار موها را خشک کنید.

4-حالت دادن به موها با اکسسوری ها

انواع تل و هد بند، کلیپس و گل سر و تاج و … را تهیه کنید. با این وسایل می توانید در کوتاه ترین زمان، موها را مرتب کنید. به خصوص هد بند و تل سر خیلی کار راه انداز هستند. با این وسایل می توانید موها را از روی صورت کنار بزنید.

اکسسوری های مو تنوع زیادی دارند از سنجاق سر ساده گرفته تا انواع گیره های نگین دار و تاج سر برای جلوگیری از به هم ریختگی موها استفاده می شود. این وسایل موها را از سادگی و یکنواختی در میاورند و فرم ایده آل را ایجاد می کنند.

مراحل حالت دادن به موها

5-بافت موی بلند

برای اینکه موهای بلندتان را حالت دهید نه به وسیله خاصی نیاز دارید و نه وقت زیادی صرف می شود. موها را ببافید تا حالت جذاب تری به خود بگیرند. وقتی موها را شسته اید زمان مناسبی برای بافت مو است. ابتدا آب اضافی موها را با حوله خشک کنید. در حالی که هنوز تارهای مو کمی مرطوب است موها را ببافید.

بافتن همه موها با هم یا بافت دو طرفه مو و یا بافت های ریز هر کدام حالت مو را تغییر می دهند. هر چه دسته موی کمتری برای بافت بردارید، موج مو بیشتر می شود. برای موج های بزرگ تر بهتر است مو را تکی ببافید. همه سختی کار در همین قسمت است. پس از بافتن مو دیگر کار زیادی ندارید. صبر کنید تا موها خشک شود. بعد موهای بافته شده را باز کنید و از موج های زیبایی موها لذت ببرید.

6-شامپو خشک برای حالت دادن به موها

وقتی عجله دارید و فرصت شستشوی موها نیست با کمک شامپو خشک، به موها حجم بدهید. موهای چرب به هم چسبیده و کم حجم به نظر می رسند. کمی شامپو خشک را در لا به لای موها ریخته و سپس با دست موها را ماساژ دهید. می بینید که چربی مو گرفته می شود و موها حالت می گیرند.

در نهایت موها را شانه بزنید تا حجم بهتری بگیرد. این ترفند برای مواقع ضروری و کمبود وقت عالی است و می توانید موهای تان را به سرعت حالت بدهید. اما در بقیه زمان ها بهتر است موها را با شامپو و آب شستشو دهید.

اکسسوری های مناسب مو

7-حالت دادن به موها با شانه!

با شانه می توانید موهایتان را پوش دهید. این کار وقت گیر نیست و به سادگی انجام می شود. آرایشگرها از پوش دادن برای حجم دهی به موها استفاده می کنند. پوش به کمی مهارت نیاز دارد ولی با کمی تمرین حتما می توانید موهایتان را حرفه ای پوش بدهید. بدون اینکه هزینه ای کرده باشید تنها با استفاده از یک شانه، موها حالت می گیرند و پر پشت تر دیده می شوند.

8-فرم دهی با انگشتان دست

این روش برای آقایان یا خانم هایی که موی کوتاه دارند، مناسب است. به آرامی انگشتان را در لا به لای موها حرکت دهید و موها را به سمت بالا هدایت کنید. اگر موها خیلی خشک و وز است و حالت نمی گیرد می توانید از یکی دو قطره روغن نارگیل استفاده کنید.

روغن نارگیل سبک است و موجب چرب یا سنگین شدن موها نمی شود. مقدار زیاد روغن نارگیل پف مو را می گیرد.

مرکز تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

برای داشتن موهای زیبا و خوش حالت، باید بافت مو سالم باشد. اگر تارهای مو آسیب دیده یا سوخته است، شکل و فرم خوبی ندارد. برای رفع مشکل موهای دمیج و آسیب دیده با ما تماس بگیرید. ما همه مشکلات موهایتان را درمان می کنیم. اینجا یک کلینیک تخصصی است و بهترین امکانات را در اختیار دارد. با یک بار مراجعه، مشتری دائمی ما خواهید شد.

توجه: در این مرکز مشاوره تخصصی و رایگان برای درمان مو و تهیه محصولات بهداشتی مراقبت از مو، ارائه می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed