1. خانه
 2. مقالات
 3. برس موی حرارتی چیست و چگونه استفاده می شود؟

برس موی حرارتی چیست و چگونه استفاده می شود؟

برس موی حرارتی چیست و چگونه استفاده می شود؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. برس موی حرارتی چیست و چگونه استفاده می شود؟
برس حرارتی مو
folder_openمقالات

استفاده از سشوار، اتوی مو، بابلیس و دیگر دستگاه های حرارتی برای حالت دادن موها، بسیار رایج است. اخیرا برس حرارتی مو نیز در بین خانم هایی که موی بلند دارند، طرفدارانی پیدا کرده است. این وسیله کارآمد حدود 5 سال است که وارد صنعت آرایشگری شده و خیلی زود جای خود را در خانه ها و سالن های زیبایی باز کرده است. تا پیش از آن، تکنولوژی ساخت برس مو وجود نداشته است.

در سال 2015 شخصی به نام “دافنی (DAFNI) برس های حرارتی را به دنیا معرفی کرد. روی همین اصل در بسیاری از کشورها، برس موی حرارتی را با نام برس دافنی می شناسند. به هر حال پروسه تولید و تکنولوژی ساخت این برس ها در همین 5-6 سال، پیشرفت زیادی داشته. امروزه شرکت های تولید کننده دستگاه های حالت دهنده حرارتی مو، انواع برس مو را نیز در کنار سشوار و اتوی مو و …. تولید می کنند.

شکل و شمایل این برس ها هم دستخوش تغییرات زیادی شده است. تنوع برس مو حرارتی به قدری زیاد شده که انتخاب بهترین ها، کار ساده ای نیست. این وسیله در گروه دستگاه های مو صاف کن، قرار می گیرد. هدف از طراحی برس موی حرارتی، حالت دادن و صاف کردن موهای فر و مواج و وز است.

به خصوص وقتی عجله داشته باشید برس مو خیلی کار راه انداز است. ظاهر این برس ها چندان متفاوت نیست اما کارایی آن با همه برس های مو که تا به حال دیده اید تفاوت دارد. برس حرارتی مو در یک لحظه کارایی سشوار، اتوی مو و شانه را یکجا ارائه می دهد.

انواع برس حرارتی مو

چگونه از برس حرارتی مو استفاده کنیم؟

این برس ها برقی هستند و با گرما و حرارت کار می کنند. وقتی دکمه روی دستگاه را روشن می کنید، دما در قسمت شانه، بالا می رود. استفاده از برس هو ساده است و نیاز به مهارت خاصی ندارد تقریبا کاری شبیه به شانه زدن موها را انجام می دهید. بعد از تولید این برس های حرارتی مو صاف کن، نظم دادن به موها خیلی ساده تر شده است.

اگر موهای پف و وز کرده دارید و همیشه سشوار یا اتوی مو به دست هستید، بد نیست این برس های جذاب را نیز امتحان کنید. در واقع با این برس ها یک تیر و چند نشان می زنید. هم موها صاف و لخت می شود و هم درخشندگی و شفافیت موها بیشتر دیده می شود. از طرفی برس حرارتی مو، به موها آسیب کمتری وارد می کند و موجب شکستگی موها نمی شود.

مهم تر از همه اینکه برای مرتب کردن موها، تنها به چند دقیقه وقت نیاز دارید و کلی در وقت تان صرفه جویی می شود. برس های حرارتی یکی از وسایل ضروری در موقع مسافرت هستند که این 3 کار را هم زمان انجام می دهند:

 • برس زدن موها
 • صاف کردن موها
 • حالت‌دهی به موها

روش کار با برس حرارتی مو به این صورت است

طریقه صاف کردن موهای فر

ابتدا موها را شسته و خشک کنید

دقت داشته باشید که برس حرارتی را روی موهای تمیز و شسته شده استفاده کنید. قبل از استفاده موها را به شیوه معمول تمیز کنید و خشک کنید. استفاده از این وسیله روی موهای خیس اصلا توصیه نمی شود. با این کار وز و الکتریسیته مو بسیار زیاد شده و احتمال شکستگی و آسیب به موها خیلی زیاد است.

اگر محدودیت زمانی دارید، می توانید موها را با سشوار خشک کنید. پس از اطمینان از خشک شدن کامل موهای خود ، می توانید به روند صاف کردن و حالت دادن موها ادامه دهید. دمای بالا می تواند آسیب بیشتری به موهای خیس وارد کند. موهای خیس خیلی راحت کشیده و پاره می شوند. به موهای خود رحم کنید برس و اتوی موی داغ، موها را خورد می کند. در این صورت چیزی از زیبایی و طراوت موها باقی نخواهد ماند.

روش استفاده از برس حرارتی مو

محصولات محافظ حرارت مو استفاده کنید

محصولات محافظ حرارتی مو را باید قبل از کار با اتوی مو، سشوار، بابلیس و حتی برس حرارتی مو نیز استفاده کنید. این محصولات به صورت کرم، ژل، روغن و اسپری در بازار وجود دارند. محافظ حرارتی مو با یک لایه محافظ، کوتیکول مو را پوشش می دهند. گرما و حرارت از مواردی است که شدت موجب تخریب کوتیکول می شود.

استفاده از محصولات مناسب به موهای شما کمک می کند تا رطوبت مو حفظ شود و مقاومت بیشتری در برابر حرارت داشته باشد. اگرچه برس های حرارتی مو نسبت به سایر ابزارها گرمای کمتری دارند اما این مجوزی برای استفاده نکردن از محافظ مو نیست.

می توانید محصول را مستقیماً روی موهای خود اسپری کنید یا با دستان خود آن را پخش کنید تا موهای شما در برابر حرارت محافظت شود. یک نکته مهم در اینجا این است که محصول را روی ساقه مو( نه ریشه) بمالید. انتهای تارهای مو شکننده ترین قسمت است و در معرض آسیب بیشتری قرار دارد.

دمای مناسب برس مو

دمای برس حرارتی مو را متناسب با موهایتان تنظیم کنید

برس حرارتی مو با شانه و برس معمولی متفاوت است. اگر موهای شما گره خورده حتما با یک شانه یا برس معمولی، گره های مو را باز کنید. این کار موجب می شود تا راحت تر بتوانید با برس موی حرارتی کار کنید. سپس موها را قسمت بندی کنید تا روند صاف کردن موها ساده تر شود.

مهم نیست موهای شما چقدر نازک یا ضخیم هستند، با کمک سنجاق موهای خود را جدا کنید. ابتدا موها را از وسط، فرق باز کنید تا دو قسمت تقسیم شود. حالا هر قسمت را به 3 بخش دیگر تقسیم بندی کنید. قسمت جلو، جدای از بقیه موها باشد.

این برس ها دارای دکمه تنظیم دما هستند. قبل از شروع به صاف کردن موها، دما را تنظیم کنید. این دما در هر نوع مویی متفاوت است. برای مثال اگر موهای شما رنگ شده یا آسیب دیده است، باید دما را پایین نگه دارید. هنگام تنظیم دمای شانه، ابتدا آن را روی دمای پایین تنظیم کنید و در صورت لزوم حرارت را افزایش دهید.

حالت دادن به موهای وز

با برس حرارتی مو را صاف کرده و حالت دهید

برای دستیابی به بهترین نتیجه، یک دسته از موهای خود را بردارید و برس را زیر موهای خود قرار دهید و شروع به صاف کردن و حالت دادن کنید. وقتی از برس به این شکل استفاده می کنید، موهای شما حجیم تر می شود و به زیبایی صاف و حالت دار می شود.

همه قسمت های مو را به همین ترتیب حالت بدهید. عجول نباشید تا موها آسیب ببیند. حرکت برس روی موها یکنواخت باشد. با حرکت سریع، موها حالت نمی گیرد و با حرکت آرام، امکان سوختن موها هست. بیش از حد روی یک نقطه مکث نکنید.

بعد از صاف کردن و حالت دادن به موها، زیاد با موهایتان بازی نکنید. هنوز موها کمی گرم است و نباید موها را دستکاری کنید. برخی از برس های حرارتی، عملکرد خنک کننده هم دارند. در این صورت می توانید تنظیمات باد سرد را در مرحله آخر روی موها اجرا کنید تا حالت موها ثابت بماند.

در صورتیکه برس حرارتی مو مجهز به چنین سیستمی نبود می توانید با باد سرد سشوار، همان کار را انجام دهید. در آخر هم به موها تافت بزنید تا دوام بیشتری داشته باشد. این موها تا موقعی که خیس نشود به همین صورت صاف باقی می ماند.

برس موی حرارتی چیست؟

نکات مهم در استفاده از برس حرارتی مو

 • پس از استفاده از برس مو حتما دستگاه را خاموش کرده و آن را از سیم برق جدا کنید.
 • قبل از کنار گذاشتن، با یک دستمال تمیز روی دندانه های برس بکشید تا برای دفعات بعدی تمیز بماند.
 • اگرچه موها را شسته اید ولی باقیای محصولات مراقبت مو روی دندانه های برس باقی می ماند و تولید آلودگی می کند.
 • برس حرارتی مو هم مثل شانه و برس مو از لوازم شخصی است حتی الامکان آن را اشتراکی استفاده نکنید.
 • برای موهای ضخیم و دارای فرهای متراکم، دما را روی بالاتر تنظیم کنید. موهای نازک و رنگ شده به دمای کمتری نیاز دارند و آسیب پذیرتر هستند.
 • برس های حرارتی که تنظیمات دمای وسیع تری دارند، قابلیت استفاده بیشتری را دارند..
 • موهای صاف شده با برس حرارتی، تا شستشوی بعدی حالت خودش را حفظ می کند.
 • به هنگام صاف کردن موها، دست را یکنواخت حرکت دهید.

بهترین برس موی حرارتی

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

انواع و اقسام محصولات حالات دهنده حرارتی مو از برندهای مختلف در بازار موجود است. اغلب این دستگاه ها وارداتی هستند. با توجه به تحریم های سال های اخیر، برندهای متفرقه و بی کیفیت هم وارد بازار شده است. این امر موجب دغدغه زیادی به هنگام خرید است. اغلب موارد مشخص نیست پولی که می پردازید ارزش خرید را داشته باشد.

آیا برای خرید دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو، نیاز به راهنمایی دارید؟ قیمت اتوی مو، سشوار های حرفه ای، برس مو و …. چندان کم نیست همیشه قبل از خرید با یک متخصص زیبایی مو مشورت کنید تا بتوانید دستگاهی مناسب و با کارایی خوب را خریداری کنید.

آیا از مشاوره های تخصصی مرکز زیبایی مو سعیده درویش زاده، استفاده کرده اید؟

در این مرکز جدیدترین تکنیک های احیا و درمان موهای آسیب دیده، ارائه می شود. در کنار این خدمات، مراجعین می توانند از مشاوره تخصصی و رایگان تیم حرفه ای برای خرید محصولات مراقبت از مو استفاده کنند. با توجه به جنس و نوع موهایتان، محصولات بهداشتی مناسب، پیشنهاد می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed