1. خانه
  2. مقالات
  3. باورهای اشتباه درباره درمان موها با کراتین

باورهای اشتباه درباره درمان موها با کراتین

باورهای اشتباه درباره درمان موها با کراتین

  1. خانه
  2. مقالات
  3. باورهای اشتباه درباره درمان موها با کراتین
درمان موها با کراتین
folder_openمقالات

درمان موها با کراتین برای افرادی که دارای وز مو هستند، عالی است. بعد از کراتینه کردن، موها صاف تر و خوش حالت تر دیده می شود. افزایش سلامت موها، درخشندگی مو و ظاهر زیبا و جذاب تر، برخی از مزایای کراتینه مو است که موجب شده تا بسیاری از خانم ها، ترغیب به این کار شوند. وقتی موهای کراتینه شده را می بینید نا خودآگاه وسوسه می شوید که این روند درمانی را برای یکبار هم که شده، امتحان کنید.

درمان موها با کراتین دارای مزایای بی شماری است اما برخی باروهای اشتباه نیز در این زمینه وجود دارد. قبل از اینکه موها را کراتین کنید در مورد آنچه اتفاق می افتد، اطلاعات کسب کنید. بهتر است از قبل بدانید دقیقا چه چیزی در انتظارتان است تا اسیر تبلیغات واهی نشوید. شایعات متعددی در مورد کراتین درمانی شنیده می شود و این تشخیص بین وقعیت و دروغ را دشوار کرده است. در این مطلب نکات اصلی که باید قبل از درمان با کراتین بدانید آورده شده است.

درمان موها با مواد کراتینه

آیا شما هم درباره درمان موها با کراتین اینطور فکر می کنید؟

چقدر در مورد کراتینه کردن موها اطلاعات دارید؟ منظور تجربه عملی و یا دانش و مهارت حرفه ای نیست بلکه باید انتظار معقولی داشته باشید. برخی از خانم ها ندانسته دست به اقدامی می زنند و بعد از یکی دو ماه، پشیمان و ناراضی هستند. برای مثال شاید تصور کنید که بعد از کراتینه دیگر نیازی به حالت دادن موها ندارید و برای همیشه موهایتان صاف و خوش حالت، شبیه به امروز باقی می ماند. این باور و ده ها باور اشتباه دیگر وجود دارد که در این مطلب به آن پرداخته شده است.

باور غلط: بعد از درمان با کراتین دیگر نیازی به سشوار و اتوی مو نیست

شاید تصور کنید که بعد از کراتین کردن می توانید موها را به طور طبیعی در هوا خشک کنید. البته که می شود ولی انتظار نداشته باشید که موهایتان به زیبایی قبل باشد! جریان از این قرار است که احتمالا آرایشگرتان موها را کراتین کرده و اتوی مو کشیده است. وقتی به حمام می روید موها را رها می کنید تا در هوای آزاد خشک شود. به رختخواب می روید و صبح روز بعد با یک فاجعه روبرو می شوید.

واقعیت اینست که کراتینه کردن موها، شما را از سشوار و اتوی مو بی نیاز نمی کند. هنوز هم برای حالت دادن به موها باید از دستگاه های حرارتی استفاده کنید. اساسا اغلب درمان های کراتین هم با اتوی مو انجام می شوند. تنها نکته اینست که از حرارت متعادل تری استفاده کنید تا به موها آسیب نرسد.

درمان با کراتین مو برای پر کردن نواحی آسیب دیده ساقه مو است. به این ترتیب موها یک دست و صاف و نرم تر می شوند و ظاهر زیباتری دارند. با کاهش تخلخل موها، حالت موها نیز بهتر می شود. اما با این وجو باید بدانید که موهای کراتین شده نیز نیاز به مراقبت دارند. بعد از کراتینه از شامپوهای بدون سولفات و ماسک مو استفاده کنید و موهای تان را بعد از حمام سشوار بکشید. حالا موها مثل روز اول بعد از کراتینه خواهد شد.

اتوی مو بعد از کراتین درمانی

باور غلط:کراتین موها را به طور کامل درمان می کند

این نیز یکی از باروهای غلط و بسیار رایج است. کراتین موها را درمان نمی کند بلکه لایه ای بر روی موها ایجاد می شود که ظاهر موها سالم دیده می شوند. در اثر استفاده از مواد دکلره و رنگ موهای شیمیایی، اشعه مضر نور خورشید، شامپوهای غیر استاندارد و استفاده از اتوی مو و سشوار و خیلی موارد دیگر، موها دچار آسیب می شوند. وقتی میزان صدمه به ساقه موها از یک حدی بیشتر شده، ظاهر موها وز و غیر قابل کنترل می شود.

این موضوع به دلیل اینست که هماهنگی و یک سدت بودن ساقه موها از دست رفته است. در واقع تارهای مو دارای تخلخل و کاستی هایی شده اند. گراتین نوعی پروتئین مورد نیاز مو است که برای رفع مشکلات موها استفاده می شود. این ماده نمی تواند آسیب وارد شده به موها را ترمیم کند بلکه تنها قادر به ترمیم نقاط صدمه دیده است.

این یک درمان موقت است و هنوز تارهای مو، به شکل اولیه هستند. بعد از چند ماه که مواد کراتین از روی موها پاک شد دوباره موهای دمیج، ظاهر می شوند. در واقع تا زمانی که موها کوتاه نشوند ساقه مو به همین صورت است اما مواد کراتین می تواند کوتیکول مو را به طور کامل پوشش دهد و وز و خشکی و ناصافی موها را بگیرد.

ریزش مو و کراتین درمانی

باور غلط: پس از درمان موها با کراتین به هیچ مراقبت خاصی نیاز نیست

حتی اگر موقع خرید مواد کراتینه، بهترین ها را نیز استفاده کرده باشید، باز هم رویین تن نمی شوید! این مواد نمی توانند موهای تان را در برابر همه عوامل محیطی و آسیب های احتمالی حفظ کنند. هنوز هم لازم است تا به دنبال مواد محافظت کننده از کوتیکول مو باشید و با استفاده از مواد مرطوب کننده، اثرات درمانی کراتین را افزایش دهید.

ماسک موی خانگی برای رطوبت رسانی به موها عالی است و می تواند بسیاری از مواد مغذی مو را تامین کند. کراتین یک لایه محافظ و روان کننده در اطراف موها است ولی هنوز امکان بازسازی و تقویت پوست کف سر را دارید. وقتی مواد مغذی در اختیار ریشه موها قرار بگیرید، رشد موها و کیفیت آن نیز به مراتب بیشتر خواهد شد.

اتفاقا لازم است تا پس از کراتینه کردن، موها را محصولات شوینده و بهداشتی مناسب، سالم نگهدارید. به این ترتیب در دفعات بعدی کراتین نیز، نتیجه بهتری خواهید گرفت. طول ماندگاری مواد کراتینه روی موها نیز افزایش خواهد داشت.

نحوه درمان کراتین مو

باور غلط در مورد کراتین و مواد صاف کننده مو

برخی از خانم ها بر این باورند که همه روش های درمانی مو، یکسان هستند و تنها از لحاظ اسم با هم فرق دارند. آیا شما هم تصور می کنید که بوتاکس مو، کراتینه، صافی موی برزیلی، نانو کراتین مو و ….. همگی یکی است؟

بدون تردید تفاوت زیادی بین روش های ترمیم و احیای مو وجود دارد. این تفاوت از لحاظ مواد مصرفی، نحوه انجام کار، مراحل کار و نتیجه کاملا به چشم می آید. البته در صافی موی برزیلی و بوتاکس مو نیز از مواد حاوی کراتین استفاده می شود و همه این روش ها تا حدودی موجب صاف شدن موها می شوند.

برای کراتینه کردن موها از موادی استفاده می شود که حاوی درصدی از فرمالدئید است. این مواد بدون آسیب نیستند و در مجاورت گرما، بخارات سمی ایجاد می کنند.

کراتینه موهای نازک

باور غلط: کرتینه با درمان های خانگی تقویت می شود

برای کراتینه کردن موها در خانه می توانید از روغن نارگیل، روغن آووکادو ، روغن هسته انار و اسیدهای تاننیک و لاکتیک به طور طبیعی استفاده کنید. اما وقتی موها را در آرایشگاه و با استفاده از مواد مخصوص، کراتیه کرده اید کمی احتیاط کنید. محصولاتی را انتخاب کنید که فاقد سولفات هستند تا به موها آسیب وارد نشود.

اکثر درمان های خانگی خوب هستند و می توانند به ماندگاری کراتینه موها کمک کنند اما برخی افراد از پروتئین های نامناسب استفاده می کنند. به عنوان مثال اسیدهای گلیوکسیلیک، میسلار و موادی از این قبیل با وجود بدون سولفات بودن، موهای کراتین شده را خشک و زبر و خشن می کنند و از لطافت موها کم می کنند.

منظورم اینست که حتی همه محصولات و مواد فاقد سولفات نیز به طور صد در صد روی موهای کراتین شده، جواب نمی دهند. در این مورد از آرایشگرتان سوال کنید که چه مواد و محصولاتی برایتان مناسب تر است. مرکز تخصصی مو سعیده درویش زاده مشاوره تخصصی رایگان ارائه می دهد.

مراحل گراتینه موهای رنگ شده

باور غلط: پس از کراتینه کردن، موها دچار ریزش می شود

درمان با کراتین باعث ریزش مو شده و موهای من را نازک تر نشان می دهد. بدون تردید این باور اشتباه است. بعد از کراتینه کردن، موها صاف تر و نرم تر می شوند این را مقایسه کنید با موهای مجعد و مواج و زبر و خشن تا متوجه قضیه بشوید. مشخص است که موهای موج دار و مجعد، پر پشت تر و بیشتر به نظر می رسند. حالا وقتی فردی با موهای فر با مجعد موهایش را کراتین می کند، نتیجه اینست که حجم موها کمتر به نظر می رسد.

حالا متوجه می شوید که چرا اغلب خانم ها نازک شدن یا ریزش مو را کراتین نسبت می دهند. جریان از این قرار است که این درمانها موها را صاف می کند و فر و وز مو را کم می کند. به نظرتان کدام کدام بافت موها حجم کمتری دارد، مجعد یا صاف؟ اکثر ما بافت موهای صاف تر را دارای حجم کمتری می دانیم، اینطور نیست؟

مرکز تخصصی رنگ مو و کراتینه سعیده درویش زاده

کراتینه مو از روش های تخصصی است که می بایست توسط آرایشگر حرفه های و با تجربه انجام شود. برای اینکه از نتیجه کراتینه کردن موها رضایت داشته باشید به مراکز معتبر و سالن های تخصصی مو مراجعه کنید. کلینیک تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده مفتخر به کسب رضایت صددرصدی مراجعه کنندگان شده است. استفاده از مواد مرغوب و استاندارد به همراه کادر متخصص و حرفه ای مرکز زیبایی مو، دو عامل مهم در جلب رضایت بانوان گرامی است.

جهت رضایت هر چه بیشتر شما، مشاوره های تخصصی و رایگان برای همه مراجعین انجام می شود. برای هماهنگی و رزرو وقت با ما تماس بگیرید.

 

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed