folder_openدسته‌بندی نشده

ریزش مو یکی از مشکلاتی بسیار ناراحت کننده و آزاردهنده است که باعث می شود اعتماد به نفس خودمان را از دست بدهیم. خوشبختانه در دنیای امروز، روش های خیلی زیادی برای جلوگیری از ریزش مو وجود دارند که یکی از بهترین روش ها، ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش است که تاثیرات بسیار خوبی دارد و به سلامتی و شادابی موها کمک می کند.

معمولا دلیل ریزش مو، به مشکلات و آسیب های وارد شده به تارهای مو و پوست سر برمی گردد و این مشکلات می توانند تاثیرات بدی را روی موها برجای بگذارند و باعث شود که موها سلامتی خود را از دست بدهند و شروع به ریزش کنند. برای اینکه بتوانیم ریزش موهای خودمان را قطع کنیم، در ابتدا باید بتوانیم ریشه ریزش را پیدا کرده و آن را برطرف کنیم و سپس به دنبال تقویت موها و افزایش رشد آنها باشیم تا بتوانیم مجددا موهایی سالم، زیبا و پرپشت داشته باشیم.

در این مقاله می خواهیم در مورد ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش مو صحبت کنیم و بگوییم که انجام چه ویتامینه ای کمک می کند که از ریزش موهای خودتان جلوگیری کنید و همچنین به شما دلایلی را می گوییم که باعث ریزش مو می شوند تا بتوانید با استفاده از آنها، از ریزش موهای خودتان جلوگیری کنید و منشا اصلی این مشکل را پیدا کنید.

اگر موهایتان دچار ریزش شده اند و به دنبال این هستید که بهترین ویتامینه را برای جلوگیری از ریزش آنها پیدا کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا در این مورد اطلاعات کامل و جامعی را کسب کنید و بتوانید سریعا مشکل ریزش موهای خود را از بین ببرید.

جلوگیری از ریزش مو بعد از کراتینه

دلایل ریزش مو

چه عواملی باعث ریزش مو می شوند؟

قبل از اینکه به سراغ ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش برویم، عواملی را بررسی خواهیم کرد که باعث ریزش موهای شما می شوند تا بتوانید این عوامل را در موهای خودتان بررسی کرده و منشا ریزش موهایتان را پیدا کنید.

معمولا ریزش مو به دلیل وجود یکی از موارد زیر اتفاق می افتد:

1- تغذیه نامناسب:

موهای ما برای رشد و سلامتی خود، به ویتامین های خاصی نیاز دارند که این ویتامین ها باعث می شوند موها سلامتی و استحکام بیشتری داشته باشند و مشکلی برایشان ایجاد نشود. بسیاری از ویتامین هایی که برای موها و بدن مفید هستند، از طریق مواد غذایی دریافت می شود.

به همین خاطر تغذیه اهمیت بالایی دارد و اگر فردی هستید که هر غذایی را نمی خورید و تغذیه نامناسبی دارید، احتمالا این مشکل می تواند یکی از دلایل اصلی ریزش موهای شما باشد و باید با استفاده از مکمل های غذایی، این کمبود ویتامین را جبران کنید تا بتوانید سلامتی موهای خودتان را بازیابی کنید.

2- استفاده از شامپوی نامناسب:

برخی از شامپوها هستند که به دلیل ناسازگاری با موهای شما یا به دلیل داشتن ترکیبات نامناسب، باعث ریزش موها می شوند و تاثیرات بدی را روی موهایتان بر جای می گذارند.

استفاده از این شامپوها باعث می شود که موهایتان استحکام خود را از دست بدهند و پیاز مو ضعیف شود و در نهایت منجر به ریزش موهایتان خواهد شد.

حتی گاهی اوقات استفاده نادرست از شامپوها نیز می تواند این مشکل را برایتان ایجاد کند. مثلا اگر از شامپوهای نرم کننده استفاده می کنید، این شامپوها را باید روی ساقه موهای خودتان بمالید و ماساژ دهید؛ زیرا استفاده از نرم کننده روی پوست سر می تواند باعث ضعیف شدن پیاز مو و ریزش موها می شود.

بنابراین اگر به درستی از شامپوها استفاده نمی کنید، روش استفاده خودتان را عوض کنید و اگر فکر می کنید شامپویی که استفاده می کنید مناسب نیست، توصیه ما این است که حتما از یک شامپوی جدید و سازگار با موهای خودتان استفاده کنید تا این مشکل سریعا برطرف شود.

3- نداشتن روتین مراقبتی برای موها:

موهای ما نیز مانند هر جزء دیگر بدن، نیاز به مراقبت دارند و باید به آنها رسیدگی کنیم تا بتوانیم سلامتی موها را حفظ کنیم و مشکلی برای موهایمان ایجاد نشود؛ اما متاسفانه خیلی از ما به دلیل مشغله های زندگی و شلوغ کردن سر خودمان، نمی توانیم این کار را انجام دهیم.

همین موضوع باعث می شود که زمانی را برای موهای خودمان نگذاریم و موهایمان آسیب دیده شوند و این موضوع به ریزش آنها ختم می شود. بنابراین اگر در حال حاضر برای محافظت از موهای خودتان روتینی ندارید، توصیه ما این است که حتما این کار را شروع کنید و روزانه حداقل 10 دقیقه برای موهای خودتان وقت بگذارید.

شما می توانید با انجام کارهایی مانند استفاده از ماسک مو، استفاده از اسپری و کرم ، ماساژ پوست سر و… شروع کنید تا بتوانید موهایتان را تقویت کنید و سلامتی را به آنها بازگردانید.

صفر تا صد روتین مراقبت از مو

4- استفاده از مواد و وسایل مضر برای مو:

یکی دیگر از کارهایی که باعث ریزش موها می شود، استفاده زیاد از وسایلی مانند سشوار و اتو مو است. این وسایل حرارت شدیدی را به موها وارد می کنند و چربی موها را از بین می برند. از بین رفتن چربی موها باعث می شود که موهایتان شدیدا خشک شوند، درگیر موخوره و پوکی شده و همین موضوع در نهایت به تضعیف موها و نازک شدن آنها و ریزش موهایتان منجر خواهد شد.

همچنین استفاده از موادی مانند چسب مو و ژل و… که معمولا شیمیایی هستند، باعث تضعیف موهای شما می شود و به خاطر ناسازگاری با موها، منجر به ریزش موها خواهد شد.

برای جلوگیری از این موضوع بهتر است از سشوار و اتو مو کمتر استفاده کنید و از مواد نگهداری مو نیز اصلا استفاده نکنید تا بتوانید موهایی سالم تر داشته باشید.

ریزش مو تا چه حدی طبیعی است؟

بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش موها

اگر قصد خرید ویتامینه مو را دارید یا می خواهید موهای خود را با استفاده از روش ویتامینه تقویت کنید، باید گزینه ای را انتخاب کنید که ویتامین های ضروری برای موها را در ترکیباتش داشته باشد. وجود ویتامین های زیر باعث می شود موهای سالم تری داشته باشید و بتوانید از موهای خودتان بهتر مراقبت کنید:

1- ویتامین D:

ویتامین دی یکی از مهمترین ویتامین هایی است که باعث می شود فولیکول های مو یا همان محل رویش موها تقویت شده و موهایتان ضخامت بیشتری داشته باشند و تقویت شوند.

این ویتامین معمولا می تواند از طریق نور آفتاب دریافت شود و بدن شما به صورت طبیعی با دریافت نور آفتاب، ساخت ویتامین دی را انجام می دهد؛ اما اگر زیاد در زیر نور آفتاب قرار نمی گیرید یا این کار برایتان مضر است، می توانید از قرص های موجود برای این کار استفاده کنید.

2- بیوتین یا ویتامین B7:

بیوتین یکی از ویتامین هایی است که برای پوست و مو و ناخن شدیدا اهمیت دارد. خوشبختانه این ویتامین در اکثر غذاها نیز موجود است و شما می توانید با خوردن غذاهای مقوی، این ویتامین را دریافت کنید؛ اما برای اینکه اطمینان حاصل کنید این ویتامین در بدن شما کم نیست، می توانید از مواد غذایی مانند تخم مرغ، پنیر، برنج و انواع گوشت استفاده کنید یا در صورت نیاز، مکمل بیوتین خریداری کرده و استفاده کنید.

3- ویتامین A:

ویتامین اِی یکی دیگر از ویتامین های ضروری برای استحکام موها است و از ریزش آنها نیز جلوگیری می کند. البته در مصرف این ویتامین باید تعادل داشته باشید؛ چون مصرف بیش از حد آن نیز برای موها مضر است.

در صورت کمبود این ویتامین در بدن، می توانید از سبزیجات، جگر، تخم مرغ و لبنیات استفاده کنید تا بتوانید این ویتامین را دریافت کنید. البته حواستان باشد که ویتامین A را بیش از حد نیز دریافت نکنید.

4- آهن:

آهن ویتامینی است که به ساخت هموگلوبین در بدن کمک می کند که این اجزاء، وظیفه رساندن اکسیژن و مواد مغذی به بخش های مختلف بدن را دارند. کمبود آهن باعث می شود که هموگلوبین کمتری تولید شود و فقط به بعضی بخش های بدن اکسیژن و مواد مغذی ارسال شود که موها نیز در این اولویت قرار ندارند.

به همین خاطر اگر به کمبود آهن مبتلا هستید، نیاز است که با مصرف موادی مانند گوشت، ماهی، مرغ، غلات و… آهن موردنیاز بدن خود را تامین کنید تا به مشکل ریزش موها دچار نشوید.

بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش موها چیست؟

انجام کراتینه مو در سالن مو سعیده درویش زاد

اگر دوست دارید موهایی سالم تر، زیباتر و شاداب تر داشته باشید، می توانید برای انجام ویتامینه مو در سالن زیبایی سعیده درویش زاده وقت بگیرید و کار احیا و ویتامینه کردن موهای خود را به متخصصان حرفه ای و باتجربه این سالن زیبایی بسپارید. در سالن سعیده درویش زاده، تمام مراحل کراتینه، احیا، صافی و ویتامینه مو با استفاده از مواد درجه یک و باکیفیت انجام می شود تا موهایی سالم و پرپشت داشته باشید. برای رزرو نوبت خود، می توانید با شماره های تماس داخل سایت تماس بگیرید و نوبت خود را هماهنگ بفرمایید.

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش موها صحبت کردیم و گفتیم که اصلا چه عواملی می توانند باعث ریزش موها شوند تا بتوانید با شناسایی آنها، منشا اصلی ریزش موهای خودتان را برطرف کنید.

همچنین در ادامه گفتیم که ویتامین های موردنیاز برای سلامتی موهای شما و جلوگیری از ریزش موهایتان چه هستند و چطور می توانید آنها را دریافت کنید تا با این ویتامین ها آشنایی داشته باشید و بتوانید مشکلات احتمالی موهای خودتان را برطرف کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بهترین ویتامینه مو برای جلوگیری از ریزش را بشناسید و بتوانید با مصرف ویتامین های گفته شده، بهترین نتایج ممکن را برای جلوگیری از موهای خودتان دریافت کنید. همچنین شما می توانید تکنیک ویتامینه مو را در سالنهای زیبایی انجام دهید تا موهایی زیباتر و سالم تر داشته باشید. در سالن زیبایی سعیده درویش زاده، انواع تکنیک های کراتینه و ویتامینه مو با بهترین مواد تقویت کننده مو انجام می شود تا شاهد بهترین نتایج از کراتینه و ویتامینه باشید. 

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

4/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed