1. خانه
  2. مقالات
  3. علت وز شدن مو بعد از کراتینه چیست؟

علت وز شدن مو بعد از کراتینه چیست؟

علت وز شدن مو بعد از کراتینه چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. علت وز شدن مو بعد از کراتینه چیست؟
علت وز شدن موهای کراتین شده
folder_openمقالات

کراتینه مو یکی از بهترین روش های احیا موهای آسیب دیده است که صافی قابل قبولی را هم ایجاد می کند. هر چقدر تب رنگ مو و دکلره و اتوی مو و بابلیس و … بالا برود تعداد افرادی که به کراتینه مو نیاز دارند هم بیشتر می شود. انجام بدون عارضه کراتین نیاز به دقت زیادی دارد و بی مبالاتی مشکلاتی را به وجود می آورد. وز شدن مو ها بعد از کراتین یکی از همین موارد است که گریبان برخی از افراد را گرفته است.

هزینه زیادی برای کراتین کردن موها صرف می شود و انتظار می رود موها حداقل چند ماهی، شکل و شمایل زیباتری داشته باشند. اساسا کراتین کردن مو برای از بین بردن پف و وز مو کارایی موثری دارد و پس از کراتین، موها نرم و صاف و خوش حالت می شود. اما در برخی موارد، موها پس از یکی دو هفته دوباره وز می شود. به طبع در این زمان اندک، مواد کراتینه از روی مو پاک نشده پس علت وز شدن موها بعد از کراتین چیست؟

اومدیم موها را با کراتین صاف کنیم بدتر وز شد!

وز شدن مو ها بعد از کراتین دغدغه بسیاری از افراد است که از این روش برای زیبایی مو های خود استفاده می کنند.. برای انجام هر فن ارایشگری بر روی مو می بایست به عوامل مختلفی توجه داشت. بسیاری از افراد از وز شدن مو ها بعد از کراتین می نالند و معلوم نیست مشکل از کجا آب می خورد. آیا آرایشگرتان مقصر است یا خودتان این بلا را سر خودتان آورده اید؟

اگر شما نیز علاقه مند به دانستن علل وز شدن مو ها بعد از کراتین هستید با ما همراه باشید.

وز شدن موی کراتین شده

کراتینه مو یعنی چه؟

پیش از بررسی علل وز شدن مو ها بعد از کراتین بیایید به مفهوم کراتینه مو بپردازیم. کراتینه مو از جمله متد های درمانی می باشد که برخلاف بسیاری از روش های شیمیایی خالی از مزایا نیست. بسیاری از روش های شیمیایی صرفا سبب صاف شدن مو ها می شوند و خاصیت دیگری ندارند. اما کراتینه دارای خواصی است که اگر درست به کار گرفته شود فرد داوطلب از آنها بهره مند خواهد شد. بسیاری از روش های شیمیایی به علت شیمیایی بودن سبب آسیب دیدن مو میشوند. از جمله این روش های می توان به صافی ژاپنی و نیز ریباندینگ اشاره کنیم.

کراتینه در دنیای امروز از بهترین روش های درمان و احیای مو تلقی شده و در صورت اجرای درست سبب داشتن مو های سالم و تقویت شده میشود. پیشرفت های تکنولوژی سبب افزایش تب استفاده از انواع رنگ مو و نیز وسایل آرایشی دیگر یعنی بابلیس و سشوار و … می شود. در این حالت اهمیت استفاده از روش کراتین مو بیش از پیش احساس میشود.

درمان پف و وز مو

چه عواملی که در وز ماندن مو ها بعد از کراتین مو تاثیرگذارند؟

کراتینه مو یک روش تخصصی می باشد که انجام آن وجود فردی با تجربه را می طلبد. یکی از عوامل صاف نشدن مو ها بعد از کراتینه را می توان استفاده از مواد نامرغوب کراتین دانست. نابلد بودن و متخصص نبودن فرد انجام دهنده این روش درمانی را می توان دیگر علت صاف نشدن مو ها بعد از انجام کراتینه دانست. به علاوه اینکه برای انجام شدن درست فرایند کراتینه می بایست مراقبت های بعد از کراتینه به خوبی انجام شوند.

درصورت انجام مراقبت هایصحیح و اصولی بعد از کراتینه، نگرانی از بابت صاف نشدن مو ها وجود نخواهد داشت. در ادامه به برخی از مراقبت های لازم بعد از انجام کراتینه خواهیم پرداخت و سپس علل وز شدن مو ها بعد از کراتین بررسی خواهد شد.

مراقبت های بعد از کراتین

مراقبت های لازم برای جلوگیری از وز شدن مو ها بعد از کراتین

بعد از انجام کراتینه می بایست مراقبت هایی را انجام داد تا اثرات این روش درمانی به خوبی خود را نشان دهند. در ادامه به بررسی مهمترین مراقبت های لازم بعد از انجام کراتینه خواهیم پرداخت.

-استفاده از مواد مرغوب برای کراتینه مو

یکی از علل وز ماندن مو ها بعد از کراتینه استفاده از مواد نامرغوب در این زمینه می باشد. مو های شما از جمله عوامل تاثیرگذار بر زیبایی شما هستند. پس استفاده از مواد مرغوب را آن هم به وسیله فردی با تجربه و متخصص را اولویت خود تلقی کنید. این روش درمانی در صورت درست انجام شدن به قدری مفید است که ارزش هر میزان هزینه را دارد. پس برای سلامت مو های خود هزینه کرده و از مواد مرغوب استفاده کنید.

درمان وزی موی کراتین شده

-استفاده از شامپوی مناسب پس از کراتینه

ترجیح ما این است که بعد از کراتینه کردن موهایتان از آرایشگر شخصی خود شامپوی مناسب برای شستشوی بعد از کراتینه را بپرسید. بهتر است شامپو هایی را که دارای ترکیبات سولفات دار هستند انتخاب نکنید. از جمله این ترکیبات سولفات دار می توان به سولفات سدیم اشاره کرد. سولفات موجود در این شامپو ها سبب از بین رفتن کراتین مو شده و مو را خراب خواهد کرد. نکته قابل توجه دیگر درباره شست و شوی مو ها استفاده نکردن از آب شور و یا اب کلر است.

-استفاده از ماسک مو برای مو های کراتینه شده

افرادی که به مد و ارایشگری علاقه مند هستند حتما واژه ماسک مو را شنیده اند. همانطور که گفته شد برای کراتین کردن مو ترکیباتی از مواد شیمیایی استفاده میشود. بهتر است در مسیر رسیدگی به مو های خود از مواد چربی مانند وازلین استفاده نکنید. به جای این کار برای سلامت مو های خود از ماسک مو استفاده کنید. می توانید پس از شستن مو ها به مو های خود نرم کننده و یا ماسک مو زده و پس از آغشته کردن به میزان کافی مو ها را ابکشی کنید. با این کارهای ساده احتمال وز شدن مو ها بعد از کراتین بسیار کمتر خواهد شد.

آموزش کراتینه و احیای مو

-نحوه خشک کردن مو، دلیل وز شدن موها بعد از کراتین

نباید به محض کراتینه کردن مو ها اجازه نفوذ رطوبت به فضای مو ها را بدهید. در صورتی که به هر دلیل شاهد خیس مو های خود بودید می بایست سریع مو های خود را خشک کنید. خشک نگه داشتن مو ها پس از کراتینه کردن مو می بایست تا 72 ساعت ادامه یابد.

پس از گذشت سه روز از کراتینه کردن مو ها میتوانید حمام کنید و سپس با سشوار و یا باد آنها را خشک کنید. استفاده از کراتین سبب خواهد شد تا لخت کردن مو ها کار سختی نباشد. پیش از کراتینه شدن مو ها افراد زمان زیادی را برای صاف و لخت کردن مو ها صرف میکنند.

-عدم استفاده از وسایل حرارتی به طور مکرر

استفاده از اتوی مو و نیز انواع فر کننده ممکن است سبب خشک و خراب شدن مو ها بشوند. بهتر است استفاده از این وسایل را محدود کرده و تا حد امکان از این وسایل برای مو های کراتینه شده استفاده نکنید.

رفع وز شدن مو ها بعد از کراتین

قسمت اسیب پذیر تار موی افراد را می توان قسمت انتهایی تار های مو دانست. عدم توجه کافی به این قسمت سبب آسیب دیدن این قسمت میشود. در صورت اسیب دیدن این بخش پدیده موخوره در انتظار افراد خواهد بود. برای رفع موخوره نیاز است تا بخش های انتهایی مو ها تا حدودی کوتاه شوند. پس چنانچه شاهد دو شاخه شدن مو های خود بودید بهتر است که یک یا دو سانتی متر از انتهای مو را با قیچی کوتاه کنید. با این کار مو ها سالم خواهند شد.

کراتینه و احیا موهای وز

کلینیک تخصصی کراتینه و احیا سعیده درویش زاده

در این مرکز خدمات احیا و بازسازی مو انجام می شود. استفاده از شیوه های نوین در احیا موهای آسیب دیده رمز موفقیت ماست که رضایت صد در صد مراجعه کنندگان را نیز به همراه داشته است. جهت نتیجه گیری هر چه بیشتر از ترکیبات استاندارد و معتبر استفاده می شود. این ترکیبات حاوی ذرات نانو هستند.

اندازه و ابعاد ذرات نانو بسیار کوچک تر است و این موجب افزایش نفوذپذیری مواد به عمق مو می شود. پلکس تراپی، نانو بوتاکس مو، کراتینه و احیا به همراه انواع ویتامینه برای موهای خشک و چرب، از تراپی های محبوب سالن هستند. روزانه ده ها مراجعه کننده داریم که برخی از مشتری های قدیمی ما هستند.

آنچه موجب رضایت مراجعین می شود، تجربه کاری و مهارت کادر آرایشگران سالن سعیده درویش زاده است. ما جمعی از بهترین ها را در اختیار داریم و با مواد و ترکیبات فوق العاده موثری کار می کنیم. هزینه خدمات احیا مو در این مرکز کم نیست زیرا مواد مرغوب و استاندارد همیشه قیمت بالاتری دارند.

اگر به دنبال یک کار عالی هستید همیشه می توانید روی ما حساب کنید. در این سالن اصل مشتری مداری و احترام به مشتری با اصول حرفه ای و توانمندی کارکنان گره خورده است. رضایت صد در صدی مراجعه کنندگان قبلی، تضمین کیفیت خدمات ارائه شده در سالن سعیده درویش زاده است.
سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا راهنمای لازم را دریافت کنید. جهت هماهنگی برای حضور در سالن و رزرو وقت با ما تماس بگیرید.

3/5 - (5 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed