1. خانه
  2. مقالات
  3. ماسک موی خانگی برای موهای فر دائم

ماسک موی خانگی برای موهای فر دائم

ماسک موی خانگی برای موهای فر دائم

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ماسک موی خانگی برای موهای فر دائم
انواع ماسک برای موهای فر
folder_openمقالات

فر شش ماهه برای موهای صاف و بی حالت، عالی است. اگر به تازگی فر دائم کرده اید حتما از ماسک مو استفاده کنید. در غیر این صورت خیلی زود فرهای زیبایتان، تبدیل به موهایی خشک، وز و گره خورده می شود. انواع ماسک موی خانگی برای حفظ لطافت موهای فر را خودتان هم می توانید تهیه کنید. این ماسک ها از مواد طبیعی و در دسترس ساخته می شوند و قیمت خیلی کمتری از ماسک موهای آماده دارند.

خوبی ماسک موی خانگی این است که تنوع زیادی دارد. هر جنس مویی که داشته باشید می توانید ماسک مخصوص و مناسب خودتان را در خانه تهیه کنید. خیلی از افرادی که موهای صاف و بی حالت دارند بدشان نمی آید گاهی موها را فر کنند. البته فرهای موقت که قضیه اش کاملا جداست و دوام زیادی ندارد. اما فرهای دائم یا به اصطلاح فر شش ماهه تا مدت های زیادی باقی می ماند. برای اینکه زیبایی و سلامت موها حفظ شود از ماسک موی متناسب با جنس موها استفاده کنید.

موادی که برای فر کردن موها استفاده می شود از لحاظ شیمیایی بسیار قوی است و می تواند عوارضی را ایجاد کند. خشک شدن موها یکی از پیامدهای فر دائم است که با ماسک موی خانگی مخصوص می توانید از آن پیشگیری کنید. قبل از اینکه فرها خشک و دهیدراته و وز بشوند دست به کار شوید و یکی از این ماسک های طبیعی و خانگی را تهیه کنید.

موهای فر خشک و گره خورده

چرا موهای فر به ماسک مو نیاز دارد؟

ماسک موی خانگی حاوی ترکیباتی است که همه نیازهای مو را برطرف می کند. حتی اگر موهایتان صاف یا مجعد است و یا حتی فرهای مو طبیعی هستند نیز باید از ماسک مو استفاده کنید. این ترکیبات به حفظ سلامت تارهای مو کمک می کنند. یکی از ساده ترین راه های مراقبت از موی فر نیز استفاده از همین ماسک موهای خانگی است.

موهای فر چه از نوع طبیعی باشند و یا از نوع فر دائم، مستعد خشکی هستند. به طور ذاتی موی فر بیش از موهای صاف، خشک و دهیدراته می شود. در زیر پوست صدها و هزاران غده چربی ساز وجود دارد که مسئول نرم و لطیف نگه داشتن پوست است. در کف سر نیز تعداد زیادی از این غدد فعال هستند. چربی های ترشح شده از غدد زیر پوست سر، علاوه بر کف سر موها را هم نرم و براق نگه می دارند. موهای فر، اجازه حرکت چربی و روغن طبیعی را نمی دهند و به نوعی تارهای مو قادر به دریافت چربی نیست.

با استفاده از انواع ماسک موی خانگی می توان چربی از دست رفته موهای فر را تامین کرد. موادی که برای فر کردن موها استفاده می شود خودش عاملی برای خشک شدن مو است. از طرفی به علت وجود فرها، امکان تامین روغن و چربی از پوست سر کمتر است. در نتیجه باید از طریقی نیازهای مو را تامین کرد. ساده ترین و ارزان ترین شیوه، استفاده از انواع ماسک موی خانگی است.

ماسک موی خانگی

بهترین نوع ماسک موی خانگی برای موهای فر کدام است؟

مواد فر کننده مو، موجب می شوند تا موهایتان حالت خشک تری داشته باشد. موهای خشک در واقع آب و پروتئین از دست داده اند. این موها مات و کدر هستند و زیبایی خاصی ندارند. از طرفی موهای خشک مستعد موخوره نیز هستند که خودش یک مشکل جدی است. برای اینکه مشکلات بعدی نداشته باشید بهتر است از دو سه هفته بعد از فر کردن موها به فکر استفاده از ماسک موی باشید.

ماسک موها دو نوع هستند: طبیعی و شیمیایی. هر دو نوع از این ماسک موها را می توانید در منزل استفاده کنید. در واقع ماسک مو از موارد تخصصی نیست و مجبور نیستید به سالن بروید. ماسک موی شیمیایی را کمی با احتیاط استفاده کنید و مو به مو دستورالعمل روی برچسب قوطی را به کار ببرید. البته در مورد ماسک موی خانگی به دلیل غیر شیمیایی بودن، احتمال بروز خطر وجود ندارد.

روی همین اصل اغلب خانم هایی که موهایشان را فر شش ماهه کرده اند به سمت ماسک موی خانگی جلب می شوند. این نوع از ماسک ها تقریبا هیچ عوارضی ندارند. البته در صورتی که به ماده خاصی حساسیت دارید توصیه می شود کمی احتیاط کنید. بحث آلرژی هیچ ارتباطی با مزایا یا معایب ماسک مو ندارد و خیلی شخصی است.

بهترین نوع ماسک مو برای فر دائم، ترکیباتی است که حاوی نرم کننده، براق کننده، مواد پروتئینه و آبرسان باشد. در ادامه برخی از رایج ترین انواع ماسک موی خانگی مخصوص فر دائم معرفی شده است.

ماسک موز و عسل

ماسک موی خانگی با موز و عسل

این ماسک دارای خاصیت نرم کنندگی و براق کنندگی مو است. اگر به زیبایی و جذابیت فرهای طبیعی یا شش ماهه خود علاقه دارید حتما این ماسک را استفاده کنید. هر هفته یا دو هفته یک بار، موهای خود را با ماسک مو قبل از حمام تقویت کنید. این ماسک برای پوست سر نیز هیچ مشکلی ایجاد نمی کند و حتی مفید هم هست. بنابراین نگران آغشته شدن مواد به کف سرتان نباشید.

برای تهیه این ماسک موی خانگی به یک عدد موز و یک قاشق عسل نیاز دارید. اگر موهایتان خیلی خشک شده می توانید یک قاشق روغن زیتون نیز به ترکیب ماسک مو اضافه کنید. مواد را درون مخلوط کن ریخته و پوره کنید. برای استفاده از این ماسک مو نباید موهایتان خیس باشد. این مواد را روی موی خشک بمالید.

لایه به لایه همه فرها را با ماسک موی خانگی پوشش دهید. در نهایت با کمک انگشتان موها را کمی مالش دهید و مطمئن شوید که هیچ بخشی از مو، بدون ماسک نمانده است. حالا روی موها را با کلاه رنگ بپوشانید سلفون و فویل هم برای پوشاندن موها و جلوگیری از ریختن ماسک مو، مناسب است. بعد از نیم ساعت می توانید موها را شستشو دهید.

 حتی بعد از اولین بار استفاده نیز متوجه نرم و براق شدن موها می شوید. ترکیبات موجود در این ماسک، به موها جان می دهند. موهای فر شده نیاز به تغذیه مناسب دارند. در ضمن بهتر است استفاده از سشوار را نیز محدود کنید تا دچار ریزش مو و خشکی و وز مو نشوید. در مواقع ضروری حتما از سری دیفیوژر و دیسپانسر مو نیز استفاده کنید.

از بین بردن وز مو

 

 از بین رفتن وز موهای فر

احتمالا این ماسک مو را در هیچ جای دیگری ندیده باشید. برای اینکه بعد از فر کردن موها، تارهای مو وز نشود نیاز به یک ژل طبیعی دارید. تخم کتان برای این کار مناسب است زیرا بعد از خیش شدن، کلی ژل تولید می کند. ژل حاصل از تخم کتان بهترین ماده طبیعی برای نرم و لطیف شدن موهای وز است. وز بودن مو به دلیل از بین رفتن پروتئین و رطوبت مو ایجاد می شود. با کمک تخم کتان می توانید نیازهای مو را تامین کنید تا ساقه های مو به درستی تغذیه شوند.

برای تهیه ماسک موی خانگی ضد وز به 2 قاشق غذاخوری پر، تخم کتان نیاز دارید. یک فنجان آب به آن اضافه کنید و با حرارت کم، تخم کتان و آب را بجوشانید. اگر در حین جوشیدن متوجه شدید، آب کم است قدری بیشتر آب اضافه کنید. تخم کتان در مجاورت آب گرم، حالت ژله ای و لزج پیدا می کند. بعد از چند دقیقه جوشیدن همه ژل ها خارج شده و می توانید از آن استفاده کنید.

ماسک موی خانگی با تخم کتان را می توانید روی موی خیس و خشک استفاده کنید. در واقع تفاوتی ندارد که چقدر نم دارد، در هر دو حالت امکان استفاده از این نوع ماسک موی ژله ای هست. قدری کار با ژل تخم کتان دشوار است. توصیه می کنم با دست ها مواد را به همه قسمت های مو بمالید. با این موی فر و ژل چسبناکی که دارید کار با قلمو مشکل می شود. از انگشتان خود استفاده کنید و موها را به طور کامل با ژل کتان بپوشانید.

حدود 20 دقیقه بعد موها را با آب ولرم شستشو دهید. هر چقدر بیشتر صبر کنید شستن ژل ها از روی مو سخت تر خواهد شد. هفته ای یک از این ماسک مو استفاده کنید.

ماسک موی خانگی ضد وز

مرکز تخصصی آموزش احیا مو سعیده درویش زاده

اگر به فنون آرایشگری و احیا مو علاقه دارید و به دنبال کسب و کاری مستقل هستید، این مطلب را از دست ندهید. برای علاقمندان به حرفه آرایشگری و فعالین در این زمینه یک خبر ویژه داریم. دوره هیر مستران سرکار خانم درویش زاده به صورت حضوری و آنلاین هنرجو می پذیرد. این دوره برای کسانی مناسب است که به دنبال پیشرفت و ارتقا مالی و شغلی هستند.

در دوره حضوری به صورت تئوری و عملی در ارتباط به روش های احیا مو، آموزش می بینید. هنرجویان روی مدل و با مواد اصل کارشان را تمرین می کنند. تاکنون صدها نفر از هنرجویان این مجموعه توانسته اند کسب و کار خود را به صورت مستقل راه اندازی کنند.

دوره های غیر حضوری به صورت آنلاین و مجازی است. آموزش ها به صورت فایل های ویدیویی از پیش ضبط شده در اختیار هنرجویان قرار می گیرد. همه نکات و جزئیات کار احیا مو، در طی فیلم های ویدیویی به هنرجو آموزش داده می شود.

جهت اطلاع از شرایط دوره ها و زمان تشکیل کلاس ها با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed