1. خانه
  2. مقالات
  3. بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر

بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر

بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر

  1. خانه
  2. مقالات
  3. بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر
پرپشت شدن سریع موی سر
folder_openمقالات

کم پشت بودن موها یکی از موضوعات آزاردهنده ای است که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید. همه ما دوست داریم که هرچه سریعتر برای رفع این مشکل اقدام کنیم تا بتوانیم مجددا موهایی پرپشت و حجیم داشته باشیم.  راهکارهای مختلفی وجود دارند که می توانند به ما کمک کنند تا در زمان کم، به موهایی پرپشت برسیم و بتوانیم زیبایی خودمان را مجددا به دست بیاوریم؛ اما برخی از این راهکارها ممکن است عوارضی را به دنبال داشته باشند و برخی دیگر نیز آن قدر قابل اعتماد نیستند که بتوانیم از آنها استفاده کنیم. به همین خاطر می خواهیم در این مقاله، بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر را به شما بگوییم که کمک می کنند بتوانید در مدت زمانی کم، موهای خودتان را مجددا پرپشت کنید و از داشتن موهایی پر و زیبا لذت ببرید.

اگر موهایتان دچار ریزش شده اند و پرپشتی خود را از دست داده اند و می خواهید هرچه سریعتر این مشکل را برطرف کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به شما بهترین راهکارهای موثر برای پرپشت شدن سریع موی سر را به شما یاد بدهیم تا بتوانید از آنها برای زیبایی و پرپشتی موهای خود استفاده کنید.

پرپشت شدن سریع موی سر

دلیل کم پشت شدن موها چیست؟

بد نیست قبل از اینکه بخواهیم به سراغ بررسی بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر برویم، این موضوع را بررسی کنیم که اصلا چرا موها کم پشت می شوند و این اتفاق چگونه برای ما رخ می دهد.

باید بدانید که در روز به صورت طبیعی، تعدادی از موهای ما ریزش دارند و به جای آنها نیز تارهای موی جدیدی به وجود آمده و جایگزین می شوند که این موضوع باعث می شود موهای ما روند طبیعی خودشان را داشته باشند و مشکلی برایشان ایجاد نشود؛ اما مشکل از آنجایی به وجود می آید که به خاطر آسیب دیدگی و مراقبت نامناسب از موها، موهای ما دچار ریزش بیشتر از حد طبیعی می شوند و موهای از دست رفته جایگزین نمی شوند و با ادامه این روند، پس از مدتی متوجه می شویم که چقدر حجم موهایمان کم شده است.

معمولا استفاده از مواد شیمیایی مانند دکلره، واکس مو، ژل و… یا استفاده از وسایلی مانند اتو مو و سشوار و… می تواند شدیدا روی کیفیت موها تاثیر بگذارد و آنها را آسیب پذیر کند و همین موضوع به ریزش آنها ختم شود.

پس برای اینکه بتوانیم از این موضوع یعنی کم پشت شدن موها جلوگیری کنیم، اولین کاری که باید انجام دهیم این است که منشا ریزش را پیدا کرده و آن را از بین ببریم تا بتوانیم به سراغ بهترین راهکارها برای پرپشت شدن موها در زمان کم برویم.

پرپشت شدن سریع موی سر

بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر

در ادامه می خواهیم بهترین راهکارهای تضمینی و تست شده خانگی را به شما بگوییم که کمک می کنند بتوانید بدون هیچگونه مشکلی، به صورت تدریجی موهای خودتان را از ریزش نجات دهید و به موهایی پرپشت و زیبا برسید.

1- دلیل ریزش موهای خود را پیدا کنید:

شاید برایتان عجیب باشد اما همانطور که در قسمت های قبلی نیز گفتیم، اولین کاری که باید انجام دهید، این است که همین امروز به یک متخصص مو یا پزشک مراجعه کنید و بررسی کنید دلیل ریزش موهایتان چیست؟

اگر شما دلیل ریزش موها را برطرف نکنید، حتی با انجام بهترین راهکارها برای پرپشت شدن موها در زمان کم نیز نمی توانید نتیجه ای دریافت کنید، چون موهای شما همچنان دارای ریزش هستند و جایگزینی موها با سرعت کمتری انجام می شود. پس حتما این موضوع را جدی بگیرید و سریعا دلیل ریزش موها را پیدا کرده و با روش های موجود آن را برطرف کنید تا بتوانید به سراغ راهکارهای بعدی بروید.

2- با تغذیه سالم، رشد موهایتان را افزایش دهید:

راهکار دیگری که کمک می کند بتوانید موهایتان را سریعا پرپشت کنید، این است که از مواد غذایی مانند سبزیجات استفاده کنید تا بتوانید میزان رشد موهای خودتان را افزایش دهید و ریزش های بیش از حد را جبران کنید.

برای این کار می توانید از سبزیجاتی مانند کلم بروکلی، اسفناج، انواع لوبیا و… استفاده کنید که منبع آهن و زینک هستند و خواص زیادی برای پوست و موهای شما دارند و کمک می کنند که پوست و موهایی سالم تر داشته باشید.

همچنین مواد معدنی موجود در این سبزیجات، باعث تقویت رشد موها می شوند و یکی از بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر محسوب می شوند.

3- پوست سر خود را ماساژ دهید:

پوست سر شما، جایی است که ریشه موها در آن قرار دارد و شما می توانید با تقویت پوست سر خودتان یا تحریک آن، روی کیفیت و رشد موها اثر بگذارید. برای اینکه بتوانید پوست سر خودتان را تقویت کنید، بهترین راهکار این است که از ماساژ استفاده کنید.

برای انجام این روش کافی است در طول روز، حدودا 10 دقیقه برای خودتان وقت بگذارید و با انگشتان خودتان، پوست سر را ماساژ دهید تا تحریک شود. با این کار هم حس خوبی را تجربه می کنید و هم می توانید روی رشد سریعتر و مقاومت بیشتر موهایتان تاثیر بگذارید.

البته می توانید با استفاده از روغن های مقوی مانند روغن آرگان یا روغن بادام این کار را انجام دهید تا یک ماده مغذی نیز به موها و پوست سر خودتان برسانید و آنها را تقویت کنید.

4- موهایتان را درست خشک کنید:

یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد مرتکب می شوند، این است که پس از حمام موهای خودشان را داخل حوله گذاشته و با حرکات سریع و مالش شدید موها، اقدام به خشک کردن آنها می کنند. باید بدانید که این کار شدیدا به موهای شما آسیب می زند و اصلا روش مناسبی نیست و باید بگذارید موهایتان به روش طبیعی خشک شوند. بهترین روش این است که موهای خودتان را در حوله بپیچید و بگذارید به صورت طبیعی خشک شوند.

البته اگر عجله داشته باشید، می توانید با استفاده از دمای مناسب سشوار و با فاصله مناسب از موها، کار خشک کردن موها را انجام دهید تا به موهایتان آسیبی وارد نشود.

5- یک روتین مراقبت از مو داشته باشید:

یکی از بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر این است که سعی کنید برای مراقبت از موهای خودتان، یک روتین مراقبتی داشته باشید تا بتوانید هر روز به آنها رسیدگی کنید.

مثلا می توانید در این روتین موها و پوست سرتان را ماساژ دهید و روغن های مغذی را به آنها بمالید. یا می توانید از ماسک مو و ماسک های خانگی مو استفاده کنید تا موهایتان تقویت شوند. تمامی این کارها به شرطی موثر هستند که به صورت منظم انجامشان دهید. برای شروع پیشنهاد می کنیم که برای موهای خودتان نیم ساعت در روز وقت بگذارید و با انجام تکنیک هایی مانند ماساژ پوست سر و…، به افزایش رشد موهای خود کمک کنید.

6- از سشوار به درستی استفاده کنید:

همانطور که در موارد قبلی گفتیم، استفاده نادرست از سشوار می تواند باعث آسیب رسیدن به موهای شما شود. به همین خاطر باید بدانید که چطور از سشوار استفاده کنید تا موهایتان حرارت زیاد نبینند و خراب نشوند.

برای استفاده از سشوار چند نکته است که باید رعایت کنید. اول اینکه حرارت سشوار را خیلی بالا نبرید که در پوست سرتان و موهایتان احساس سوختگی کنید، این موضوع نشان دهنده آسیب رسیدن به موها و پوست سر است.

دوم اینکه سعی کنید سشوار را حداقل 30 سانتی متر دورتر از موهای خودتان نگه دارید و هرگز آن را به موها نچسبانید تا به آنها آسیب نرساند و سوم اینکه هرگز مدت طولانی سشوار را روی موهای خودتان نگه ندارید، چون این کار نیز باعث آسیب رسیدن به آنها خواهد شد.

استفاده درست از سشوار برای خشک کردن مو

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد بهترین راهکارها برای پرپشت شدن سریع موی سر صحبت کردیم و گفتیم که اصلا چرا موهای ما کم پشت می شوند و با هم بررسی کردیم که دلیل این مشکل چیست تا بتوانید علت کم پشتی موها را پیدا کرده و حل کنید.

در مرحله بعدی نیز با هم شش راهکار کاربردی و تضمینی را بررسی کردیم که به شما کمک می کنند در مدت زمان کم بتوانید موهایی پرپشت و زیبا داشته باشید.

امیدواریم این مقاله کمک کرده باشد با بهترین راهکارها برای پرپشت شدن موها در زمان کم آشنا شوید و با انجام این تکنیک ها، موهایی زیبا و پرپشت و شاداب داشته باشید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

3/5 - (6 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed