1. خانه
  2. مقالات
  3. ترفندهای اتو کشیدن مو برای دخترهای جوان

ترفندهای اتو کشیدن مو برای دخترهای جوان

ترفندهای اتو کشیدن مو برای دخترهای جوان

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ترفندهای اتو کشیدن مو برای دخترهای جوان
folder_openمقالات

اتو کشیدن مو به نظر کار ساده ای است با یک اتو مو معمولی می توانید موها را صاف و حتی فر کنید. اما این کار همان قدر که ساده است می تواند سخت و دشوار هم باشد. سختی کار وقتی است که می خواهید موها را به درستی اتو کشی کنید. این به معنای حفظ سلامت مو و محافظت از مو در برابر گرما و حرارت است. با استفاده از ترفندهای ساده ای که در این مطلب ذکر شده می توانید در کمترین زمان و به راحتی موها را اتو بکشید بدون اینکه نگران صدمه احتمالی به تارهای مو باشید.

مهم ترین و اولین اصل در اتو کشیدن مو این است که یک اتوی مو خوب داشته باشید. تقریبا همه خانم ها و دختر خانم های جوان یک اتوی موی خانگی دارند. این اتوها برای استفاده غیر حرفه ای کفایت می کند و نیازی به خرید اتوهای خیلی گرانقیمت و با کارایی فوق العاده نیست. مهم این است که بتوانید با همین اتو مو معمولی، موهای خود را به درستی صاف کرده و یا حالت بدهید. آیا نحوه استفاده از اتو مو را بلد هستید؟

نحوه صحیح اتو کشیدن مو

چگونه موها را اتو بکشیم؟

چه موهای شما فر باشد یا حالت دار،  وز و غیر قابل کنترل باشد یا موج دار، همیشه یک اتو مو می تواند فورا موها را صاف و مرتب کند. اغلب افرادی که موهای خود را با اتوی مو، صاف می کنند پس از مدتی دچار مشکلاتی می شوند. موهای خشک، شل و وز کرده از مواردی است که بسیار رایج است. بسیاری از خانم هایی که مرتب از اتو مو استفاده می کنند تجربه ای مشابه دارند و آن خشک و زبر و بد حالت شدن موها، بعد از چندین بار اتو کشیدن مو است.

آیا می دانستید که کیفیت و بافت موهای شما در فرآیند اتو کشیدن مو تاثیر دارد؟ اگر نمی خواهید هنگام اتو کشی به موها صدمه بزنید در ادامه با ما همراه باشید. در این مطلب نکات ساده ولی مهمی گفته شده که در حفظ سلامت موها بعد از اتو کشیدن تاثیر زیادی دارد. با رعایت برخی نکات ساده، می توانید از خشکی، شکنندگی و آسیب های احتمالی ناشی از حرارت و داغی اتو مو کم کنید.

عوارض صافی مو با اتوی نانو

1-اتو کشیدن مو خشک

اتو کشیدن موهای چرب و کثیف اصلا ایده خوبی نیست. ابتدا موها را به روش معمول شستشو دهید. سپس با حوله یا یک تیشرت نخی آب اضافی مو را بگیرید. مراقب باشید موهای خیس بسیار آسیب پذیرتر از موهای خشک است پس با احتیاط کامل موها را خشک کنید. از کشیدن و یا پیچاندن حوله روی موها خودداری کنید.

بعد از گرفتن آب اضافی ساقه مو، با یک سشوار معمولی می توانید موها را کامل خشک کنید. بهتر است قبل از اتو کشیدن موها، همه خیسی و رطوبت روی سطح موها کامل خشک شود. در این حالت موها در معرض آسیب کمتری هستند.

2- استفاده از مواد محافظ حرارتی مو

این مواد و ترکیبات به صورت آماده نیز به فروش می رسند. یک محافظ مو حرارتی ارزان قیمت می تواند اثرات زیان بار حرارت و دما روی موهایتان را کاهش دهید. این مواد دورتادور ساقه مو را می پوشانند و اجازه نمی دهند کوتیکول مو در اثر داغی دچار آسیب شود.

حتی یک روغن نارگیل ساده نیز به عنوان محافظ طبیعی مو عمل می کند. هرگز موهای خود را بدون استفاده از محافظ، اتوکشی نکنید. کوتیکول مو به شدت در برابر حرارت و داغی آسیب پذیر است.

اتوی مناسب برای موهای نازک

3-اتو کشیدن مو با دمای مناسب

انواع مختلف مو نیاز به مراقبت های خاص دارد. جنس همه موها یکسان نیست. از نظر بافت، حالت، ضخامت و … موهای افراد با هم فرق دارد. در هنگام استفاده از اتو مو به ضخامت تارهای مو توجه کنید. موهای نازک، ظریف تر و آسیب پذیرتر هستند این موها خیلی سریع تر از موهای ضخیم دچار آسیب می شوند. حرارت اتو مو نیز به شدت موهای نازک را تخریب می کند.

برای جلوگیری از آسیب به موها در حین اتوکشی، لازم است تا دمای اتو را بر اساس ضخامت موی خود تنظیم کنید. در این صورت از سوختن و آسیب دیدن مو جلوگیری کرده اید. موهای نازک و رنگ شده با کمترین میزان حرارت هم دچار آسیب می شوند بنابراین درجه اتو را روی 165 تا 175 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. بیش از این دما اصلا توصیه نمی شود.

موهایی با ضخامت معمولی را می توان با دمای حداکثر 195 سانتیگراد صاف کرد. اگرچه طرز استفاده از اتو مو هم اهمیت دارد ولی نباید دما از این حد بالاتر باشد. در مورد موهای ضخیم و فردار دما را می توانید حداکثر روی 210 درجه سانتی گراد ثابت نگه دارید. موهای ضخیم مقاومت بیشتری دارند ولی حتی روی این موها نیز باید محافظ حرارت مو استفاده شود.

اتو کشیدن مو در سالن

4- دسته بندی موها

اتو کشیدن مو با حجم زیادتر خیلی وقت گیر است. برای اینکه مدیریت بهتری داشته باشید موها را به دسته های کوچک تری تقسیم کنید. بهترین روش این است که ابتدا موها به سه بخش تقسیم شود. از نیمه سر، موها را به دو قسمت تقسیم کنید تا موهای پشت و جلوی سر جدا شود. حالا می توانید موهای پشت سر را نیز به دو بخش مجزا تقسیم کنید.

با استفاده از کلیپس موها را بدون پیچاندن در بالای سر جمع کنید. حالا می توانید هر دسته مو را باز کرده و با اتوی مو لایه هایی از مو را صاف کنید. دقت کنید قرار دادن حجم زیادی از مو در اتو، اصلا کار درستی نیست و نتیجه خوبی ندارد زیرا حرارت به همه قسمت های مو نمی رسد و موها اصلا صاف نمی شوند.

قرار دادن حجم خیلی کمی از مو در بین دو کفه اتو هم کار درستی نیست. ولی حجم موها خیلی کم باشد، حرارت بیشتری روی ساقه مو اعمال می شود و احتمال سوختن تارهای مو وجود دارد. ابتدا از لایه های زیرین مو شروع کنید و سپس به بالا و رویه مو بیایید. هر بار به اندازه  سانتیمتر از مو را با اتو صاف کنید.

کراتینه و احیا مو سالنی

5-افزایش حجم مو با اتوی مو

اتو کشیدن مو باید با دقت و حوصله انجام شود. مراقب باشید اتو به پوست سر تماس نداشته باشد. تا جای ممکن اتوی مو را به ریشه موها نزدیک کنید. از ریشه به سمت ساقه مو، اتو بکشید. لایه به لایه از قسمت های پشت مو و سطوح زیرین موها را اتو بکشید. در صورتی که حجم موها کم باشد می توانید با همین اتوی ساده مو، حجم موها را بیشتر نشان دهید.

طبق معمول موها را اتو بکشید. لایه های بالایی مو را به گونه ای متفاوت اتو کنید. برای این کار لازم است تا ساقه مو را به طرف بالا نگهدارید و اتو کنید. در واقع موها به سمت سقف و بالای سر هستند و اتو هم به همان جهت حرکت می کند. دستگاه را کمی از ریشه مو فاصله بدهید و اتو را به آرامی به سمت سقف و ریشه موها بکشید.

اتو را به آرامی حرکت دهید و روی طول ساقه مو جابجا کنید. با این کار موها کشیده نمی شود و حالت ارتجاعی خود را نیز حفظ می کند.

صاف کردن مو با اتوی مو

نکات مهم در اتو کشیدن مو

با رعایت برخی ملاحظات می توان موها را به بهترین شکلی صاف کرد. استفاده درست از اتوی مو به اندازه جنس و کیفیت اتو، مهم است. اگر نتوانید از اتوی مو به درستی استفاده کنید، میزان آسیب به تارهای مو به مراتب بیشتر می شود. به این موارد دقت کنید:

اتو را روی هر دسته از مو، یکبار بکشید. هر بار به اندازه چند ثانیه مکث کنید و سپس محل قرار گرفتن اتو را کمی جابجا کنید. از اتو کردن مکرر یک دسته از مو بپرهیزید.

از اتو کردن موهای خیس خودداری کنید. اتو کشیدن مو به طور روزانه توصیه نمی شود بهتر است گهگاهی اجازه دهید موها همان شکل و ظاهر طبیعی خود را حفظ کند. دمای اتو را با توجه به میزان ضخامت موها تنظیم کنید. در صورتی که کوتیکول مو دچار آسیب بشود، پولک های کوتیکول باز شده و مو حالت وز پیدا می کند. در این صورت با روش های مراقبتی خانگی نمی توانید ساختار مو را اصلاح کنید. این موها نیاز به بازسازی و ترمیم دارند.

اشتباهات رایج در صاف کردن مو فر

کلینیک تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

کراتینه یکی از رایج ترین روش های احیا و بازسازی موهای آسیب دیده است. اگر لوازم و تجهیزات کار، مناسب نباشد نتیجه چیز خوبی نخواهد شد. برای کراتینه به مواد عالی و اتو مو مناسب نیاز دارید. اگر این دو در اختیار یک آرایشگر با تجربه باشد، کراتینه موها همانی می شود که انتظار دارید. در سالن زیبایی مو درویش زاده، همه این موارد مهیا شده تا تجربه خوبی از کراتینه مو داشته باشید.

مواد و ترکیبات استفاده شده در سالن از برند معروف لورال و کلوستر پروفشنال بوده و در حد نوع رقیب ندارد. اتو موهایی که برای کراتینه و احیا مو استفاده می شود، بهترین دستگاه تولید شده در حال حاضر است. اما کادر حرفه ای و آموزش دیده سالن درویش زاده را در هیچ کجای دیگری پیدا نمی کنید. در این سالن تنها افراد حرفه ای و با تجربه فعالیت دارند.

همه تجارب بد گذشته را فراموش کنید. یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید که به خودتان زیبایی را هدیه دهید. اگر هنوز از خدمات مرکز استفاده نکرده اید، همین حالا اقدام کنید.

4.2/5 - (4 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed