1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا کراتینه مو سرطان زاست؟

آیا کراتینه مو سرطان زاست؟

آیا کراتینه مو سرطان زاست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا کراتینه مو سرطان زاست؟
folder_openمقالات

این روزها صافی و احیای موها به کاری مهم برای خانم ها تبدیل شده است و همه خانم ها به این فکر هستند که موهای خودشان را احیا و صاف کنند تا ظاهری زیباتر و جذاب تر داشته باشند؛ اما موضوعی که وجود دارد این است که صحبت های مختلفی در مورد روش های احیا و صافی مو وجود دارد که باعث می شود افراد از این روش ها بترسند و نتوانند به خوبی تصمیم بگیرند که کدام روش برایشان مناسب تر است و می تواند عوارض و مشکلات کمتری را ایجاد کند. یکی از سوالاتی که مطرح است، این است که کراتینه مو سرطان زاست یا خیر؟

کراتینه مو روشی است که با استفاده از مواد خاصی انجام می شود که درصد کمی از این مواد شیمیایی هستند و باعث ایجاد واکنش هایی در موهای شما می شوند تا بتوانید موهایی صاف و ابریشمی داشته باشید. اما خیلی از افراد می گویند که این روش به خاطر شیمیایی بودن، سرطان زا است و باعث می شود که مشکلات مختلفی برایتان ایجاد شود. در این مقاله می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که کراتینه مو سرطان زاست یا خیر و اینکه اصلا چطور می توانید با انجام کارهای مختلفی، اطمینان حاصل کنید که کراتینه برایتان هیچ ضرری ندارد و می توانید بهترین نتیجه را از انجام این روش دریافت کنید.

اگر به دنبال انجام کراتینه مو هستید اما می ترسید که این روش برایتان عوارضی را به دنبال داشته باشد و نمی توانید تصمیم بگیرید که این روش را انجام دهید یا خیر، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی را در این مورد به شما ارائه دهیم و تصمیم گیری را برایتان آسان تر کنیم.

کراتینه کردن مو

آیا کراتینه مو سرطان زاست؟

اول از همه بیاید به این سوال مهم جواب بدهیم و بعد به سراغ راه حل هایی که وجود دارند برویم. آیا واقعا کراتینه مو سرطان زاست؟ آیا این روش عوارض وحشتناکی را روی موهای شما برجای می گذارد؟

باید بدانید که کراتینه موادی دارد که تنها 2 درصد از آنها شیمیایی هستند و باقی ترکیبات آن، شامل پروتئین ها و ویتامین های مخصوص مو است که موهایتان را تقویت کرده و به آنها حالتی مناسب می بخشد.

اما یکی از نکات مهمی که در کراتینه مو وجود دارد، این است که مواد کراتینه باید روی ساقه مو قرار داده شود که تمامی کراتین کارهای حرفه ای این موضوع را به خوبی می دانند و رعایت می کنند. قرار دادن مواد کراتینه روی پوست سر، باعث ایجاد مشکلات مختلف و حساس شدن پوست سر شود و حتی عوارضی مانند سرطان را ایجاد می کند. حتی برخی از افراد ممکن است در اثر برخورد کراتینه با پوست سرشان، دچار حساسیت شوند و این حساسیت عوارضی مانند قرمزی و خارش و… را برایشان ایجاد می کند که واقعا اذیت کننده خواهد بود.

پس کراتینه به تنهایی نمی تواند عوارض خاصی برایتان داشته باشد و به موهای شما سلامتی را هدیه می دهد، اما انجام نادرست و غیراصولی این روش، باعث می شود که عوارض مختلفی برای پوست سر و موهای شما ایجاد شود.

کاهش عوارض کراتینه کردن مو

چطور از عوارض کراتینه پیشگیری کنیم؟

در بخش قبلی بررسی کردیم که آیا کراتینه مو سرطان زاست یا خیر و گفتیم که اگر این روش به درستی انجام نشود می تواند برایتان خطرات زیادی را به دنبال داشته باشد، اما اگر به صورت اصولی و حرفه ای انجام شود، مشکلی برایتان ایجاد نخواهد کرد.

حالا می خواهیم به سراغ بررسی برخی از مواردی برویم که کمک می کنند بتوانید از عوارض کراتینه پیشگیری کنید و تجربه ای فوق العاده و موفق در انجام این کار داشته باشید و دیگر نگران عوارض و مشکلات ناشی از کراتینه کردن موهای خود نباشید.

برای مشاهده بهترین نتایج از روش کراتینه مو، نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

1- در انتخاب کراتین کار دقت کنید:

اولین نکته ای که باعث می شود بتوانید با خیال راحت به انجام کراتینه بپردازید، این است که حتما از یک کراتین کار و شخص حرفه ای کمک بگیرید تا این کار را برایتان انجام دهد.

معمولا هرچه مهارت و نمونه کارهای موفق یک کراتین کار بیشتر باشد، هزینه بیشتری نیز دریافت می کند؛ اما باید بدانید که پرداخت این هزینه ارزشش را دارد و باعث می شود که بتوانید بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید و ترسی از عوارض کراتینه نداشته باشید.

برای انتخاب کراتین کار مناسب، حتما از افراد مختلف پرس و جو کنید و نمونه کارهای شخص موردنظر خودتان را بررسی کنید و حتی پیش چندین نفر بروید تا بتوانید بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید. اگر بین چند گزینه گیر کرده اید، می توانید با مشتریان فرد موردنظر صحبت کنید تا به شما در تصمیم گیری بهتر کمک کنند.

سالن مو سعیده درویش زاده، یکی از بهترین سالن های اختصاصی برای انجام کراتینه مو است که صدها مشتری راضی در شهر تهران و ایران دارد. در سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده، تمام مراحل صافی و احیای مو با استفاده از مواد باکیفیت و خارجی و توسط افراد متخصص باتجربه و دوره دیده انجام می شود تا موهای شما به بهترین شکل ممکن صاف و احیا شود. 

2- از مواد با کیفیت استفاده کنید:

مواد کراتینه موجود در بازار، کیفیت های مختلف و قیمت های متفاوتی دارند و به همین خاطر ممکن است برای انتخاب آنها کمی سردرگم شوید و ندانید که کدام مواد بهترین کیفیت را دارند.

اگر قرار است خودتان مواد را تهیه کنید، حتما با تحقیق و پرس و جو بهترین برند مواد را پیدا کرده و خریداری کنید که بتوانید بدون هیچ مشکلی از آن استفاده کنید؛ همچنین اگر قرار است کراتین کار این کار را برایتان انجام دهد، از او بخواهید که بهترین مواد را برایتان استفاده کند تا موهایتان به بهترین شکل کراتینه شوند و دچار عوارض نشوند.

استفاده از مواد بی کیفیت، جدا از اینکه می تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند، به موهایتان نیز شدیدا آسیب وارد می کند و باعث می شود که موهایتان پس از کراتینه خشک و شکننده و آسیب دیده شوند.

3- اقدامات مهم بعد از کراتینه را انجام دهید:

پس از اینکه شما روی موهای خودتان کراتینه انجام دادید، متخصص توصیه هایی را انجام می دهد که باید به آنها عمل کنید تا بتوانید هم از عوارض کراتینه جلوگیری کنید و موهایتان را دچار مشکل نکنید و هم بتوانید مدت زمان ماندگاری کراتینه را افزایش دهید.

کارهایی مانند قرنطینه بعد از کراتینه، استفاده از شامپوهای حاوی سولفات استاندارد، استفاده از ماسک مو و آبرسان و… مواردی هستند که باعث می شوند بتوانید به بهترین شکل از موهای خودتان مراقبت کنید و آنها را سالم نگه دارید.

پس توصیه می کنیم که حتما این کارها را جدی بگیرید تا بتوانید بدون هیچگونه مشکلی از موهای خودتان مراقبت کنید و پس از کراتینه موهای خودتان را دچار مشکل و عوارض نکنید.

4- از اتو مو و سشوار و مواد نگهدارنده مو کمتر استفاده کنید:

پس از کراتینه، یکی از مواردی که می تواند خیلی به موهای شما آسیب وارد کند، استفاده زیاد از اتو مو و سشوار است که می توانند باعث خشکی شدید موها شوند و به موهای شما آسیب های جدی را وارد کنند.

استفاده از این وسایل باعث می شود که کراتینه شما ماندگاری کمتری داشته باشد و سریعتر نیاز به تمدید داشته باشید. همچنین استفاده از موادی مانند ژل، چسب مو، واکس و… که شیمیایی هستند و موها را خشک می کنند، باعث می شود که به موهایتان آسیب وارد شود و حتی موها دچار ریزش شوند.

پس توصیه ما این است که به هیچ وجه از این مواد استفاده نکنید و از اتو مو و سشوار نیز تنها در صورت نیاز استفاده کنید تا موهایی سالم تر و زیباتر داشته باشید.

کراتینه کردن مو در سالن زیبایی سعیده درویش زاده

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد این صحبت کردیم که کراتینه مو سرطان زاست یا خیر و گفتیم که کراتینه مو می تواند در صورت استفاده نادرست برایتان خطرات و عوارضی را به دنبال داشته باشد و باعث ایجاد حساسیت شود. در ادامه جواب به سوال کراتینه مو سرطان زاست یا نه، گفتیم که چه کارهایی را می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که مشکلی برای موهای شما ایجاد نخواهد شد و کراتینه برایتان عوارضی را به دنبال نخواهد داشت.

در صورتی که برای انجام کراتینه و احیای موها به سالن های مو مطمئن و حرفه ای مراجعه کنید، اصلا نباید نگران مشکلات و عوارض ناشی از کراتینه کردن موهای خود باشید؛ زیرا کراتین کاران حرفه ای و باتجربه به خوبی می دانند که مواد کراتینه را فقط روی موهای شما قرار دهند و از برخورد مواد شیمیایی با پوست سرتان جلوگیری می کنند. در نتیجه عوارض و مشکلات احتمالی کراتینه و ترمیم مو را به حداقل می رسانند. در سالن مو سعیده درویش زاده، مراحل کراتینه کردن مو با استفاده از مواد مرغوب و مطمئن انجام می شود. همچنین کراتین کاران حرفه ای این سالن مو، از تکنیک های بی خطر برای کراتینه و احیای موهای شما استفاده می کنند تا احتمال بروز مشکل و خطرات به صفر برسد و همزمان با داشتن موهایی سالم و زیبا، از سلامتی بدن خود نیز مطمئن باشید. شما می توانید همین حالا برای رزرو نوبت کراتینه مو در سالن مو سعیده درویش زاده، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و اولین نوبت موجود را به خود اختصاص دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید اطلاعات خودتان را در مورد عوارض کراتینه مو افزایش دهید و بدون هیچگونه مشکلی به انجام این کار بپردازید تا موهایی سالم تر و زیباتر داشته باشید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

2.6/5 - (10 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed