1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟

آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟

آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا موهای کراتین شده را می توان رنگ کرد؟
folder_openمقالات

برای ترمیم آسیب های ناشی از رنگ و دکلره مو، لازم است تا موها تحت درمان با مواد کراتینه قرار بگیرند. کراتین ساختار مو را بهبود می دهد و پف و وز مو را از بین می برد. این یک درمان موفق برای اصلاح ساختار موهای آسیب دیده است که اتفاقا طرفداران زیادی هم دارد. اما یک نکته مهم را نباید نادیده گرفت و آن نحوه رنگ کردن مو بعد از کراتینه است. آیا اصلا رنگ کردن موی کراتینه امکان دارد یا خیر؟

پف و وز و شکستگی موهای دکلره شده، نشان دهنده یک آسیب جدی است. وقتی موها رطوبت و روغن طبیعی خود را از دست می دهد به حالت خشک و وز در می آید. مواد دکلره کوتیکول مو را تخریب می کنند و مو ظاهری نا مرتب و پف و وز کرده به خود می گیرد. موهای کراتینه شده صاف، براق و نرم و لطیف تر هستند. اما این ها همه یک طرف، رنگ کردن مو نیز یک طرف.

از حق نگذریم وقتی موهای تیره، چند پایه روشن می شوند به کلی چهره تغییر می کند. حتی از دوران باستان، رنگ کردن موها باب بوده است. خیلی از خانم ها تمایل دارند حتی بعد از کراتین کردن موها نیز از رنگ مو استفاده کنند. حتی اگر موها را از قبل رنگ کرده باشید نیز، خیلی زود ریشه مو نیاز به رنگ دارد.

رنگ کردن موی کراتینه شده

آیا رنگ کردن موی کراتینه امکان پذیر است؟

مواد دکلره که برای روشن کردن موها استفاده می شود عامل اصلی سوختن و آسیب دیدن مو است. وقتی موها سوخته یا خمیری می شود امکان از دست رفتن کامل مو نیز هست. گاهی مقدار آسیب به قدری زیاد است که مجبور می شوید موها را کوتاه کنید. شاید تجربه سوختن موها بعد از دکلره کردن را داشته باشید.

کراتینه مو یک راه مطمئن  برای ترمیم و احیا بافت آسیب دیده مو است. در واقع مواد کراتین می توانند آسیب های ناشی از دکلره مو را نیز برطرف کنند بنابر این بهتر است بعد از کراتینه با موهای خودتان بسازید و دوباره با دکلره موها را نابود نکنید. البته امکان رنگ کردن موهای کراتینه وجود دارد ولی باید بدانید که چه زمانی این کار را انجام دهید.

رنگ کردن موها بعد از کراتین

رنگ کردن موها بعد از کراتینه

رنگ کردن موی کراتینه امکان پذیر است و می توانید موهای تان را بعد از درمان با کراتین نیز رنگ کنید. البته مراقب باشید که تنها استفاده از رنگ موهای بدون آمونیاک روی موهای کراتین شده، مجاز است. بسیاری از خانم ها موها را در خانه رنگ می کنند. روش کار هم ساده است با خرید یک قوطی رنگ و اکسیدان، مو رنگ می شود. اما یک مشکل جدی وجود دارد.

اغلب افراد نمی دانند رنگ مو دارای آمونیاک است یا خیر؟ هم اکنون انواع رنگ مو از برندهای مختلف در بازار موجود است. برخی از این رنگ ها اصلا کیفیت خوبی ندارند و دارای ترکیبات آمونیاک هستند. اگر از محتویات رنگ مو اطلاعی ندارید هرگز از ان استفاده نکنید. ساده ترین راه برای رنگ کردن موهای کراتینه این است که به سالن تخصصی مو مراجعه کنید و کار را به کاردان بسپارید. به این ترتیب خیال تان راحت است که موها دچار آسیب نمی شود. در صورتی که می خواهید در خانه موها را رنگ کنید توصیه می شود این کار را قبل از کراتین انجام دهید.

به طور کلی بهتر است بعد از انجام کراتینه تنها رنگ ریشه موهایتان را رنگ آمیزی کنید، اما اگر به هر دلیلی دوست دارین بعد از کراتینه موهایتان را رنگ یا رنساژ کنید می توانید با فاصله ده روز از گذشتن تایم کراتین موهایتان اقدام به رنگ و رنساژ کنید و البته با استفاده از محصولات پروفشنال که کراتینه موهایتان آسیب نبیند.

رنگ کردن موها قبل از کراتینه

رنگ کردن موها قبل از کراتینه

رنگ کردن موی کراتینه مشکلاتی دارد اگر قصد رنگ کردن موهای خود را دارید از قبل این کار را انجام دهید. به خصوص وقتی رنگ های فانتزی یا بلوند و روشن استفاده می کنید حتما از قبل موها را رنگ کنید. برای این نوع رنگ موها لازم است ابتدا مو دکلره شود. بنابراین توصیه می شود ابتدا رنگ و دکلره را انجام دهید زیرا کراتین موها را ترمیم می کند.

مواد دکلره به موها آسیب وارد می کند و بافت مو تخریب می شود در صورتی که از کراتین برای بهبود کیفیت مو و ترمیم آن استفاده می شود. پس اگر اول موها را رنگ و دکلره کنید، نتیجه بهتری خواهید گرفت. بعد از اینکه حدود 7 الی 10 روز از رنگ کردن موها گذشت می توانید برای کراتین اقدام کنید. تا حد امکان سعی کنید بعد از کراتینه، موها را رنگ نکنید. البته بعد از رشد موها می توانید قسمت ریشه مو را رنگ کنید این قسمت دارای مواد کراتین نیست و مشکلی ایجاد نمی شود.

بهترین سالن کراتینه مو در تهران

ترمیم موهای آسیب دیده

آیا کراتین مو باعث تغییر رنگ مو میشود؟

کراتینه کردن موها با هدف ترمیم و احیای مو انجام شود و از روش های تغییر رنگ مو به حساب نمی آید. حالا افرادی که روی موها کراتینه و احیا داده اند نتایج متفاوتی می گیرند. در برخی مواقع موهای کراتین شده کمی تغییر رنگ می دهد و گاهی هم رنگ مو ثابت می ماند. حتی در مواردی که مواد کراتینه از یک برند روی موی دو نفر استفاده شده باز هم احتمال متفاوت بودن نتیجه وجود دارد.

آیا کراتینه موجب شده رنگ موها تغییر کند؟

الف- رنگ موهای شما طبیعی است

خیلی از خانم های جوان اصلا موهایشان را رنگ نکرده اند این موها دارای رنگ طبیعی هستند. علت خشک شدن مو در این افراد یا مربوط به ژن است و یا اینکه دائم اتوی مو و سشوار استفاده کرده اند. هر چه که هست وقتی موها خیلی خشک و بی حالت می شود، راه نجات استفاده از کراتین است. برای افرادی که رنگ موی طبیعی دارند، بعد از کراتینه کردن مو هیچ نوع تغییر رنگی دیده نمی شود. در واقع قبل و بعد از کراتین، رنگ موها ثابت می ماند.

اصلاح ساختار بافت مو

ب- موهای شما رنگ شده است

این روزها موهای رنگ نشده و طبیعی کمتر دیده می شود. اغلب خانم ها از رنگ مو استفاده می کنند. استفاده مداوم از مواد شیمیایی نظیر رنگ و دکلره موجب آسیب جدی به ساقه مو می شود. در واقع وقتی مواد شیمیایی از کوتیکول مو عبور می کنند، تخلخل مو از بین می رود و این حالت به خودی خود، اصلاح نخواهد شد. هر نوع آسیب به کوتیکول مو باعث می شود تا رطوبت و چربی طبیعی مو از بین برود. نتیجه اینکه برای ترمیم مو به کراتین روی می آورید.

کراتین روی موهای رنگ شده، تغییر رنگ ایجاد می کند. در واقع بعد از کراتینه کردن، رنگ موها روشن تر خواهد شد. این تغییر رنگ به اندازه دو درجه روشن تر از رنگ قبلی است و چندان محسوس نیست ولی به هر حال باید بدانید که این تغییر رنگ موها وجود دارد.

مراحل رنگ کردن موی کراتینه

مراحل رنگ کردن موی کراتینه

در صورتی که موی طبیعی دارید می توانید از قبل موها را رنگ کنید. در مورد موهای رنگ شده نیاز به بررسی است. گاهی موها با مواد دکلره سوخته یا مثل آدامس کش می آید. در این وضعیت اصلا نباید قبل از کراتین، موها را دوباره رنگ کنید. این موها اصلا جان ندارند حتی گاهی به اصطلاح مو مُرده و با کراتین نیز ترمیم نمی شود.

قبل از اینکه ساختار مو به کلی از بین برود و موها پودر شود حتما برای کراتینه کردن موها اقدام کنید. کراتین موجب بهبود ساختار موهای خشک و پف و وز می شود با این تکنیک می توان موی آسیب دیده را به مویی سالم تبدیل کرد. بنابراین بهتر است با آرایشگرتان مشورت کنید و در مورد رنگ کردن موی کراتینه از او نظر بخواهید.

مرکز تخصصی کراتین مو

مرکز تخصصی کراتین مو سعیده درویش زاده

اینجا یک آرایشگاه معمولی نیست یک تیم حرفه ای و با تجربه از افراد متخصص در زمینه کراتین مو، در این مرکز فعالیت دارند. صفر تا صد کراتینه و احیا زیر نظر سرکار خانم درویش زاده انجام می شود و در تمامی مراحل کراتینه مو، ایشان نیز حضور دارند. روش کار سالن مو به این صورت است که ابتدا موها از نظر میزان آسیب بررسی می شود. سپس راهکار متناسب با نیاز مو به مشتری ارائه می شود.

علاوه بر کراتینه مو، انواع ویتامینه برای موهای خشک و چرب و آسیب دیده و نازک در سالن مو سعیده درویش زاده نیز ارائه می شود. برخی دیگر از خدمات مرکز عبارتند از: پلکس تراپی، پروتئین تراپی، نانو بوتاکس مو، دیتاکس تراپی، بوتاکس مو و ….

سالن تخصصی مو درویش زاده در 3 طبقه مجزا با امکانات کامل و تجهیزات پیشرفته در خدمات بانوان عزیز است. این مرکز مشاوره های تخصصی مو و تهیه محصولات مو را کاملا رایگان انجام می دهد. تیم پشتیبانی پاسخگوی سوالات شما در طول روز هست. هم اکنون می توانید برای رزرو وقت اقدام کنید.

4/5 - (12 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed