1. خانه
 2. مقالات
 3. اتو مو کراتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

اتو مو کراتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

اتو مو کراتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. اتو مو کراتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
اتو مو کراتینه
folder_openمقالات

برای کراتینه کردن موها از نوعی پروتئین مخصوص استفاده می شود. مواد کراتینه بعد از اتو کشیدن موها، کامل جذب می شود و به داخل مو نفوذ می کند. کیفیت اتو و همچنین طرز استفاده از آن، روی نتیجه صافی مو و رضایت مشتری تاثیر می گذارد. اتو مو کراتینه با اتو موهای معمولی تفاوت دارد. در واقع این اتوی مویی که در خانه دارید مناسب کراتینه کردن موها نیست و اصلا کارایی مناسبی ندارد.

کراتینه مو برای افرادی که موهای مجعد و وز دارند، یک راهکار موثر است که پف و وز مو را می گیرد. بعد از کراتینه، موها صاف و براق تر می شوند و بسیار زیباتر به نظر می رسند. کزاتین نوعی پروتئین طبیعی است که در ساختار مو وجود دارد. اگر به هر دلیلی بافت پروتئین مو آسیب ببیند، تارهای مو بدون محافظ باقی می مانند. در این صورت احتمال آسیب به موها بسیار بیشتر می شود.

با استفاده از اتو موی معمولی می توانید موها را تا حدودی صاف کنید اما این صافی موقت است. به محض اینکه موها در معرض آب و رطوبت قرار بگیرند، دوباره پف و وز مو آشکار می شود. در کراتین درمانی، پروتئین مورد نیاز مو تامین می شود. این پروسه با یک اتو کشیدن موها به پایان می رسد. اتو مو کراتینه برای فیکس کردن حالت صافی مو الزامی است. مواد کراتین تحت تاثیر گرما و حرارت به داخل مو نفوذ می کنند.

ویژگی های اتو مو کراتینه

اتو مو کراتینه چیست؟

کراتین تراپی از روش های نوین برای احیای موهای آسیب دیده است. این عملیات توسط افراد متخصص و خبره انجام می شود. به نظر ساده است ابتدا مواد روی موها اعمال می شود و بعد با گرما، مواد کراتینه به بافت مو جذب می شود. برای ایجاد گرمای مناسب از اتو مو استفاده می شود. این وسیله با اتو موهای معمولی تفاوت دارد.

اتو مو کراتینه شبیه اتوهای معمولی است اما از نظر ساختار و کیفیت کاملا با اتو موی خانگی فرق دارد. با کمک اتو موی معمولی می توانید موها را صاف کنید اما بعد از شستشوی موها، دوباره پف و وز مو بر می گردد. در حالی بعد از استفاده از اتو مو کراتینه، موها تا چندین ماه صاف و لخت می ماند.

اتوی مو برای کراتینه

ویژگی های اتو مو کراتینه

برای اینکه موها در اثر گرما و حرارت آسیب نبیند بعد از کراتینه کردن موها از اتوی مخصوص کراتینه استفاده می شود. این دستگاه مخصوص سالن های آرایشگاهی است و برای استفاده عمومی و خانگی طراحی نشده است. در واقع شما هم می توانید یکی از این اتو موهای حرفه ای را خریداری کنید ولی در عمل برای کاربران خانگی، استفاده زیادی نداارد.

برخی آرایشگاه ها هنوز هم با استفاده از اتو موی معمولی، کار کراتینه و احیا مو را انجام می دهند. البته این کار امکان پذیر است ولی نتیجه نهایی با اتوهای مخصوص و حرفه ای، زمین تا آسمان تفاوت دارد. اگر تجربه صافی برزیلی یا کراتینه مو را داشته باشید حتما می دانید که بخش مهمی از کار مربوط به مرحله اتو کشی موها است. اگر این مرحله به درستی انجام نشود، کیفیت کراتینه به شدت افت خواهد کرد. در این صورت حتی بهترین مواد کراتینه و احیا نیز نمی توانند موها را صاف و براق و لخت تر کنند.

اتو موهای مخصوص کراتینه دارای صفحات تزریق کراتین هستند. به این ترتیب بعد از تزریق پروتئین با این اتو می تواند پروتئین های ضروری مو را فیکس کرد. در این پروسه رطوبت مورد نیاز مو نیز تامین می شود. در واقع بر خلاف اتو موهای معمولی، اتو مو کراتینه باعث خشک و زبر و وزی مو نمی شود.

از دیگر مزایای اتو مو کراتینه می توان به جلوگیری از فرسایش مو اشاره کرد. این اتوها به مو آسیب نمی رسانند و باعث می شوند با مواد کراتین به داخل مو نفوذ کند. به این ترتیب خاصیت نرمی و صافی موها تا مدت طولانی تری حفظ می شود. با استفاده از این ابزار می توان بافت مو را تغذیه کرد و به موهای آسیب دیده، جان داد.

اتوی مناسب کراتین درمانی

فواید استفاده از اتو مو کراتینه

 • تامین پروتئین مورد نیاز مو
 • تغذیه طولانی مدت موها
 • قابل استفاده روی هر نوع مو
 • محافظت از سلول های ریز رشته ای موها
 • دارای قفل تشخیص رطوبت مورد نیاز مو
 • درخشندگی و براق شدن موها
 • صرفه جویی در زمان اتو کشیدن مو
 • قابل استفاده برای مصارف خانگی و آرایشگاهی

صاف کردن موی فر

تفاوت اصلی اتو مو کراتینه با اتوی موی معمولی

جنس صفحات این وسیله از تیتانیوم یا سرامیک است. برای افرادی با موهای حساس و نازک از اتوی مو با صفحات سرامیک استفاده می شود. اتو موهای تیتانیومی برای کسانی که موهای ضخیم و پر پشت تری دارند، کاربرد بهتری دارد. توزیع گرما در اتوهای تیتانیومی یکنواخت تر است و کار با آن راحت تر انجام می شود. این اتوها در عین کارآمدی دارای وزن سبک تری هستند و موقع کارکردن مچ دست خسته نمی شود.

یک نکته مهم اینکه در اتو مو کراتینه، سیستم قفل خودکار برای جلوگیری از سوختن موها وجود ندارد. معمولا اتوی مو خانگی مجهز به این سیستم هست و برای افراد مبتدی کار با اتو مو معمولی راحت تر است. اگر آرایشگرتان مهارت نداشته باشد با اتو موی کراتینه، مو را می سوزاند زیرا کنترل کار به طور کامل در دستان آرایشگر است.

برخی از اتو موهای کراتینه به ویژگی تشخیص رطوبت مجهز هستند. با استفاده از این قابلیت می توان رطوبت مورد نیاز مو را کنترل کرد. این موضوع در تزریق نانو ذرات پروتئینی به داخل مو اهمیت زیادی دارد. در ضمن اتو مو کراتینه مجهز به فناوری یون است و از وز شدگی و زبری موها جلوگیری می کند.

اما مهم ترین تفاوت اتو مو کراتینه و معمولی در قیمت دستگاه است. دستگاه های خوب و با کیفیت دارای تنظیمات حرارتی بین 280 تا 450 درجه فارنهایت هستند. این محدوده برای کار روی هر نوع موی مناسب است. در واقع آرایشگر می تواند بر اساس ضخامت موها، دمای مناسب را روی دستگاه تنظیم کند. با توجه به مزایای اتو مو کراتینه، طبیعی است که قیمت این دستگاه بالاتر از اتو مو معمولی باشد. در برخی موارد قیمت یک اتو موی با کیفیت چندین برابر اتو موهای معمولی است.

خرید اتو مو کراتینه

بهترین اتوی موی کراتینه کدام است؟

با هر بودجه ای که دارید می توانید اتوی موی خوب تهیه کنید اما باید بتوانید دستگاه مناسب را تشخیص دهید. هر کدام از اتو موهای موجود در بازار دارای مزایا و معایبی هستند. با کمی دقت می توانید انتخاب بهتری داشته باشید.

اتو موهایی که دارای صفحات تیتانیومی هستند، زودتر داغ می شوند و توزیع گرمای یکنواخت تری دارند. کار با این دستگاه ها ساده تر است و موها نمی سوزد.
انواع اتوی مو که دارای صفحه نمایشگر دیجیتال ست تغییرات گرمایی را نشان می دهد و کنترل بیشتری روی گرما دارید. دستگاه هایی که دارای قفل خودکار و تنظیم دما هستند به موها آسیب نمی رسانند.

موقع انتخاب اتو مو به اندازه صفحه توجه کنید.  موهای کوتاه و نازک با اتوی موی که صفحات باریک تری دارد، کار می شود اما برای موهای بلند و ضخیم به اتوی مو با صفحات بلندتری نیاز دارید.

طراحی بدنه دستگاه نیز مهم است. اتو مو کراتینه باید سبک و خوش دست باشد. فرم طراحی آن باید طوری باشد که موقع در دست گرفتن، حس راحتی داشته باشید. در ضمن اتو موهای سنگین بعد از چند دقیقه به شدت مچ و دست را خسته می کنند . نمی توان مدت زیادی از آن استفاده کرد.

انواع اتوی موی تیتانیومی برای مصارف آرایشگاهی و حرفه ای تولید شده اند این دستگاه ها استحکام زیادی دارند، به سرعت داغ می شوند و سبک وزن هستند. برای صاف و لخت کردن موها بعد از مواد کراتین، این دستگاه بسیار مناسب است.

اتو موی سرامیکی برای افراد مبتدی و غیر حرفه ای مناسب است و احتمال سوختن موها با این دستگاه در حد خیلی پایین است. اتو موی تورمالینی نیز یونی هستند و از وز شدن موها جلوگیری می کنند و رطوبت مو را حفظ می کنند.

اتو موی سرامیکی

نکته نهایی

یک اتوی موی خوب برای کراتینه کردن مو باید زمان گرم شدن سریع تری داشته باشد. هر چقدر زمان داغ شدن صفحات طول بکشد، یون های پروتئین موجود در صفحات اتوی مو، تبخیر شده و کارایی ندارند. حداکثر زمان برای داغ شدن صفحات کراتینه، 20 ثانیه است.

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

خدمات احیا و ترمیم موهای آسیب دیده با استفاده از نانو ذرات، در این مرکز انجام می شود. برای پاشش ریز مولکول های نانو به پوست سر و موها از دستگاه ها و تجهیزات تخصصی و حرفه ای استفاده می شود. کادر آرایشگاه همگی دوره های آموزش کراتینه و احیا را گذرانده اند و تجربه زیادی در زمینه ترمیم و احیا موهای آسیب دیده دارند.

اینجا یک مرکز تخصصی زیبایی مو است گه به صورت ویژه روی احیا موهای سوخته، وز و پودر شده کار می کند. اگر موهایتان در اثر دکلره نا مرغوب آسیب دیده نگران نباشید. در این مرکز برای هر مشکلی، یک راه حل خوب پیدا می شود.

همکاران گرامی اگر برای تهیه محصولات حرفه ای کراتینه به اتوی موی مرغوب نیاز دارید با ما تماس بگیرید. برای تهیه ابزارها و محصولات مراقبت از مو می توانید ز مشاوره های تخصصی سالن زیبایی استفاده کنید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

همین الان مشاوره رایگان بگیرید