1. خانه
 2. مقالات
 3. اتو مو کراتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

اتو مو کراتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

اتو مو کراتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. اتو مو کراتینه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
folder_openمقالات

کراتین در واقع یک پروتئین ژلاتین مانند است که به صورت طبیعی در موهای انسان وجود دارد. برای کراتینه کردن موها از نوعی پروتئین مخصوص استفاده می شود. مواد کراتینه مو بعد از اتو کشیدن موها، کامل جذب می شود و به داخل مو نفوذ می کند. کیفیت پلیت های اتو و همچنین نحوه استفاده از آن، روی نتیجه احیا و صافی مو و رضایت مراجعه کننده تاثیر می گذارد. اتو مو کراتینه با اتو موهای معمولی تفاوت های بسیار زیادی دارد. در واقع این اتوی مویی که شما در منزل دارید مناسب کراتینه کردن موها نیست و اصلا کارایی مناسبی ندارد.

کراتینه مو برای افرادی که موهای مجعد و وز دارند، یک راهکار موثر است که پف و وز مو را می گیرد. بعد از کراتینه، موها صاف و براق تر می شوند و بسیار زیباتر به نظر می رسند. همانطور که گفتیم: کراتین نوعی پروتئین طبیعی است که در ساختار مو وجود دارد. اگر به هر دلیلی بافت کراتین مو آسیب ببیند، تارهای مو بدون محافظ و سپر دفاعی باقی می مانند. در این صورت احتمال آسیب به موها بسیار بیشتر می شود.

با استفاده از اتو موی معمولی می توانید موها را تا حدودی صاف کنید اما این صافی موقت است. به محض اینکه موها در معرض آب و رطوبت قرار بگیرند، دوباره پف و وز مو آشکار می شود. اما کافی است تنها یک بار با استفاده از یک اتو مو حرفه ای، مثل اتو مو استیم پاد لورال پروفشنال مویی را کراتین تراپی کراتینه کنید. به قدری تفاوت هویدا و آشکار است که قابل توصیف نیست.

 

اتو مو کراتینه چه مشخصات و ویژگی هایی باید داشته باشد؟

مهمترین فاکتور برای انتخاب اتو مو جنس صفحات یا پلیت های اتو مو است

رایج ترین و در دسترس ترین جنس برای پلیت ها یا صفحات در اتو مو سرامیک است، اما این روزها تولیدکنندگان با پی بردن به اهمیت استفاده از اتو با کیفیت در کراتینه درمانی مو اقدام به تولید اتو موهایی با پلیت تیتانیوم و نانوتورمالین کرده اند. تجربه و علم هر دو ثابت کرده که استفاده از اتو موهای با جنس تیتانیوم و نانوتورمالین عملکرد بسیار شگفت انگیزی در درمان های کراتینه مو دارند.

بهترین سالن کراتینه درمانی مو

اتو کراتینه باید قابلیت تنظیم دما و نمایشگر دما داشته باشد

برای کراتینه درمانی مو، زمان فعال سازی مواد کراتین و جذب بهتر و حداکثری مواد، گرمای غیرتهاجمی و یکنواخت لازم است، بنابراین برای انجام پروسه کراتین، انتخاب یک اتو موی حرفه ای و مناسب با دامنه دمایی بین 300 تا 450 درجه فارنهایت مهم است یعنی تقریبا دمای بین 145 تا 230 درجه سانتیگراد  همچنین برای دست یافتن به نتیجه ای مطلوب، مهم است که میزان دما و گرما در تمام قسمتهای صفحه اتو به صورت یکنواخت پخش شود تا عملیات احیا و صافی مو به درستی انجام گردد.

توجه داشته باشید موقع انجام کراتینه مو، استفاده از اتو مویی که بدون داشتن نوسانات ، گرما را حفظ و پخش کند مهم است. ( یعنی میزان دما در حین انجام کار به هیچ عنوان نباید کم یا زیاد شود)

اتو مو کراتینه باید صفحات شناور داشته باشد

صفحه های اتو مو های حرفه ای مخصوص کراتینه، باید کمی مورب و شناور باشند، یعنی موقع استفاده با فشار دادن صفحات، صفحه حالت ارتجاعی داشته باشد ( با فشار دادن دست صفحه پایین رفته و با آزاد کردن بالا بیاید ) در این حالت هنگام فرم دهی مو، کار کردن برای اپراتور بسیار راحت خواهد بود. نتیجه میگیریم داشتن صفحات شناور و مورب، یکی دیگر از بهترین ویژگی های اتو مو کراتینه است.

تکنولوژی تولید یون های منفی الزامی است

شاید برایتان پیش آمده باشد که گاهی موقع خشک کردن موهایتان با حوله یا شانه و برس کشیدن، موهایتان وز شده و حالت سیخ سیخ پیدا می کند این مسئله به دلیل اصطکاک حوله یا برس و شانه با موهایتان است، در این حالت یون های منفی از بین می رود و بار مثبت موهای شما را زیاد می شود که این موضوع موجب سیخ شدن مو و موخوره می گردد. همین اتفاق ممکن است موقع کراتینه کردن مو رخ دهد بنابراین اتو مویی که موقع احیا و صاف کردن مو استفاده می شود باید توانایی تولید یون منفی را داشته باشد. تولید بار منفی و یون منفی یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم اتو مو کراتینه است.

سیستم تهویه گرما واجب است

اتو مو حرفه ای کراتینه باید دارای سیستم تهویه گرمای مطلوب باشد. با توجه به اینکه در حین انجام پروسه کراتینه مو مدت زمان استفاده و روشن ماندن اتو زیاد است، در صورت عدم داشتن سیستم تهویه گرمای مناسب، دستگاه آسیب میبیند بنابراین داشتن سیستم تهویه گرما موضوع مهمی است که باید موقع خرید اتو مو به آن توجه کرد. سیستم تهویه گرما در اتو موهای کراتینه، گرما و حرارت اضافی دستگاه را خارج می کند و از آسیب جدی به اتو مو جلوگیری میکند.

چرخش 360 درجه کابل اتو مو لازم است

نکته دیگری که در اتو مو کراتینه باید به آن دقت کرد، قابلیت چرخش 360 درجه کابل برق اتو مو است که می تواند کار را برای اپراتور آسان کرده و شخص بتواند هنگام فعال سازی مواد دستگاه را در جهات مختلف چرخانده و به راحتی کار فعال سازی مواد را انجام دهد.

بلند بودن کابل اتو مو قابل توجه است

اگر به دنبال اتو حرفه ای جهت انجام کراتینه مو هستید حتما به طول کابل دستگاه دقت کنید. متخصصین احیا و صافی مو ترجیح میدهند طول کابل اتو مویی که تهیه می کنند بالای 2 متر باشد تا موقع کار کردن سرعت کارشان بیشتر و آسان تر شده. به همین دلیل در صورتی که به دنبال خرید اتو موی حرفه ای و سالنی هستید به این نکته دقت کنید.

وزن اتو مو بسیار مهم است

اتو مو کراتینه و به طور کلی اتو موهای سالنی و حرفه ای، به دلیل مدت زمان زیادی که توسط اپراتور مورد استفاده قرار می گیرند، باید سبک و طراحی ارگونومیک داشته باشند تا دست و بازو و گردن آرایشگر آسیب نبیند. جالب است بدانید اتو موهای با صفحات تیتانیوم و نانوترومالین و جنس نانوکربن سبک به نسبت اتو مو با صفحات سرامیک وزن کمتری دارند.

سایز صفحات اتو مو

پیشنهاد می شود برای موهای کوتاه، حال ضخیم باشد یا نازک از اتوموی با صفحات باریک استفاده کنید و برای موهای بلند، چه ضخیم باشند یا نرم و نازک از اتو مو با صفحات پهن استفاده کنید تا بتوانید سطح بیشتری را در زمان کمتری اتوکشی کرده و عملیات احیا و صافی و کار بر روی موهای مراجعه کننده را سریع تر و در مدت زمان کوتاهی انجام دهید.

دارا بودن تکنولوژی مادون قرمز یا اینفرارد مهم است

برخلاف اتو موهای قدیمی که به مو آسیب زده و باعث سوختن مو میشوند در اتو موهای جدید، از تکنولوژی مادون قرمز یا اینفرارد استفاده می شود. اتوموهای مادون قرمز از گرمای ملایم تر و غیرتهاجمی و استاندارد استفاده می کنند، اما باید بدانید این دما با قدرت بیشتری به مو نفوذ می کند و گرمادهی به ساقه مو از درون به بیرون اتفاق می افتد نه از بیرون به درون. همین طور تکنولوژی مادون قرمز از تولید بار و یون های منفی برای رطوبت رسانی به ساقه مو استفاده می کند. در نتیجه موقع کراتینه کردن مو با استفاده از اتو مویی که تکنولوژی مادون قرمز دارد بیشترین درصد احیا و صافی را خواهد داشت.

مادون قرمز یا اینفرارد یک طول موج بسیار سبک و غیرتهاجمی است که عمیقا به ساقه مو نفوذ کرده و موها را از داخل ( با کمترین آسیب ) گرم می کند. این تکنولوژی به جای استفاده از حرارت مستقیم و تهاجمی برای موها طراحی شده، در نتیجه می توان با استفاده از گرما و حرارت کمتر و استاندارد، موقع کراتینه کردن مو نتیجه مطلوب تری گرفت، بنابراین در انتخاب یک اتو موی حرفه ای جهت کراتین کردن مو به این موضوع دقت داشته باشید.

داشتن سیستم خاموش کننده خودکار اهمیت دارد

این ویژگی به این معنی است که اتو مو شما به طور خودکار خاموش می شود. نحوه و مدت زمان خاموش شدن اتو در هر برند متفاوت است و به نوع اتو مو بستگی دارد. برخی از اتو مو ها محدودیت زمانی مشخص جهت خاموش شدن دارند ( این زمان معمولاً حدود 60 دقیقه است، یعنی بعد از یک ساعت کارکردن با دستگاه، اتو به طور اتوماتیک خاموش می شود) اما در بعضی از انواع دیگر اتو مو ها تنها دستگاه  زمانی خاموش می شود که برای مدتی بدون حرکت باشد (معمولاً بین10 تا 30 دقیقه) ویژگی داشتن سیستم خاموش کننده خودکار یکی از مهم ترین ویژگی های اتو مو کراتینه و اتو مو سالنی و حرفه ای ست.

اتوی مو برای کراتینه

اما چرا این ویژگی ها مهم است؟

برخی از افراد هنوز هم با استفاده از اتو موی معمولی، کار کراتینه و احیا و صافی مو را انجام می دهند. البته این کار امکان پذیر است ولی نتیجه نهایی با اتوهای مخصوص و حرفه ای، زمین تا آسمان تفاوت دارد. اگر تجربه کراتینه مو را داشته باشید حتما می دانید که بخش مهمی از کار مربوط به مرحله اتو کشی موها توسط افراد متخصص است. اگر این مرحله به درستی و با اتو موهای مخصوص کراتینه انجام نشود، کیفیت کراتینه به شدت افت خواهد کرد و مو به شدت آسیب خواهد دید. قابل ذکر است به همان اندزه که اتو مو در انجام کراتینه مو اهمیت دارد مواد کراتینه مویی هم که مورد استفاده قرار میگیرد حائز اهمیت است.

بهترین مواد کراتینه مو

اتوی مناسب کراتین درمانی

فواید استفاده از اتو مومخصوص کراتینه

 • احیا و صافی حداکثری
 • قابلیت تنظیم دما برای انواع مو
 • سرعت عمل بالا
 • تولید یون منفی
 • دارا بودن سیستم تهویه گرما
 • بلندبودن کابل و چرخش 360 درجه
 • سبک بودن دستگاه
 • دارا بودن تکنولوژی مادون قرمز
 • داشتن سیستم خاموش کننده خودکار
 • قابل استفاده برای انواع مو
 • محافظت از سلول های ریز رشته ای موها
 • دارای قفل تشخیص رطوبت مورد نیاز مو
 • درخشنده و براق شدن موها
 • صرفه جویی در زمان فعال سازی مواد

صاف کردن موی فر

تفاوت اتو مو کراتینه با اتوی موی معمولی چیست؟

تفاوت اصلی بین اتو موهای مخصوص کراتینه و اتو موی معمولی در جنس صفحات این وسیله است. در مورد ویژگی های اتو مو مخصوص کراتین مفصلا توضیح دادیم اما در مورد اتو موهای معمولی باید گفت: غالبا جنس صفحات این دستگاه ها فلز با روکش سرامیک است یا از جنس سرامیک هستند.  این اتوها برای افرادی که موهای حساس و نازک دارند مناسب هستند اما برای موهای دانه درشت و ضخیم مناسب نیستند. این دستگاه ها پخش دما و حرارت استاندارد و یکنواختی ندارند و دارای کابل کوتاه و فاقد سیستم چرخشی 360 هستند. باید اشاره کرد نداشتن تکنولوژی مادون قرمز و تولید یون منفی یکی دیگر از معایب اتو موهای معمولی است.

غالبا اتو موهای کراتینه به ویژگی تشخیص رطوبت مجهز هستند. با استفاده از این قابلیت می توان رطوبت مورد نیاز مو را کنترل کرد. این موضوع در تزریق نانو ذرات پروتئینی به داخل مو اهمیت زیادی دارد. اما اتو موهای معمولی این ویژگی را ندارند.

اما مهم ترین تفاوت اتو مو مخصوص کراتینه و معمولی در قیمت دستگاه است. با توجه به مزایای اتو مو کراتینه، طبیعی است که قیمت این دستگاه بالاتر از اتو مو معمولی باشد. در برخی موارد قیمت یک اتو موی با کیفیت چندین برابر اتو موهای معمولی است.

خرید اتو مو کراتینه

بهترین اتوی موی کراتینه کدام است؟

سعیده درویش زاده  با بیش از 15 سال فعالیت در زمینه سلامت و زیبایی مو اقدام به ثبت و تولید محصولات سالنی و مراقبتی مو با نام تجاری کلوستر پروفشنال در کشور برزیل کرده. محصولات برند کلوستر پروفشنال شامل میکروکراتین مو، کلاژن مو، پروتئین مو، دیتاکس مو، ویتامینه سالنی سوپریم و محصولات مراقبتی مو شامل شامپو، نرم کننده و ماسک مو، شیر مغذی و سرم خاویار کلوستر است. محصولات این برند بی شک با دقت و حساسیت خاصی انتخاب و تولید می شوند، چرا که سعیده درویش زاده تجربه سالها فعالیت در ارائه خدمات و آموزش آکادمیک را دارد و دقیقا میداند مراجعه کنندگان مراکز زیبایی چه خواسته هایی دارند و متخصصینی که در زمینه احیا و صافی فعالیت میکنند به دنبال چه مواد و محصولاتی هستند.

یکی از جدید ترین محصولات این برند اتو موی حرفه ای کلوستر با صفحات صد در صد تیتانیومی است که برای متخصصین صافی و احیا مو و کراتین تراپی مو طراحی شده، این اتو قابلیت تنظیم دما و دارای نمایشگر دما است. صفحات اتو کلوستر پروفشنال مورب و شناور است که باعث سرعت عمل بالا اپراتور موقع انجام کراتینه مو میشود. همچنین تکنولوژی تولید یون های منفی و دارا بودن تکنولوژی مادون قرمز یا اینفرارد در این دستگاه توانسته این محصول را به محصولی منحصر به فرد تبدیل کند.

باید گفت: سیستم تهویه گرما این دستگاه با خارج کردن گرما و دما اضافه مانع از آسیب دیدن دستگاه شده و کابل بلند و سیستم چرخشی 360 درجه اتو مو کار با اتو را بسیار راحت و ساده کرده است. پخش دما در صفحات اتو کاملا یکنواخت بوده و به هیچ عنوان نوسان دما و گرما در صفحات اتو مو کلوستر پروفشنال وجود ندارد.

یادتان باشد موقع انتخاب اتو مو به اندازه صفحه توجه کنید. سایز و اندازه صفحات اتو مو کلوستر پروفشنال به صورتی طراحی شده که هم برای موهای کوتاه و هم برای موهای بلند بسیار کارامد است.

طراحی بدنه و رنگ اتو مو کلوستر پروفشنال بسیار زیبا است. این اتو مو بسیار سبک و خوش دست است. فرم طراحی آن به صورتی است که موقع در دست گرفتن، حس راحتی دارید.

اتو موی سرامیکی

اما نکته نهایی در مورد اتو مو کلوسترپروفشنال

یک اتوی موی خوب برای کراتینه کردن مو باید زمان گرم شدن سریع تری داشته باشد. هر چقدر زمان گرم شدن صفحات طول بکشد، یون های پروتئین موجود در صفحات اتوی مو، تبخیر شده و کارایی ندارند. باید بدانید حداکثر زمان برای داغ شدن صفحات اتو مو کلوستر پروفشنال، 20 ثانیه است.

مرکز کراتینه مو سعیده درویش زاده

اینجا یک مرکز تخصصی مو است نه آرایشگاه! در سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده با استفاده از محصولات اورجینال، از برند کلوستر پروفشنال تمامی سرویس های احیا و ترمیم و بازسازی مو، صافی و ویتامینه مو با کادری مجرب و دوره دیده انجام میشود. یکی دیگر از خدمات مرکز مو سعیده درویش زاده مشاوره رایگان در مورد تهیه محصولات مراقبتی مو است. می توانید با مشاوره حضوری زیر نظر متخصصین مجموعه از داشتن یک روتین مراقبتی مو در منزل بهره مند شوید. برای رزرو وقت و مشاوره با شماره های اعلام شده در سایت تماس بگیرید.

همچنین همکاران گرامی می توانید برای تهیه محصولات حرفه ای کلوستر پروفشنال  و اتوی مخصوص کراتینه مو با ما تماس بگیرید.

از اینکه تا پایان این مطلب همراه ما بودید قدردان شما هستیم.

4.8/5 - (6 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed