1. خانه
  2. مقالات
  3. هر آنچه که باید در مورد کراتین درمانی مو بدانید

هر آنچه که باید در مورد کراتین درمانی مو بدانید

هر آنچه که باید در مورد کراتین درمانی مو بدانید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. هر آنچه که باید در مورد کراتین درمانی مو بدانید
کراتین درمانی مو
folder_openمقالات

کراتین درمانی مو یکی از رایج ترین درمان های سالنی است که موها را تقویت می کند. در این تکنیک از کراتین برای درمان آسیب های ناشی از حرارت و مواد شیمیایی استفاده می شود. این ماده خاصیت پروتئینی دارد و از مهم ترین مواد در ساختار طبیعی مو است. صاف کردن کراتینه مو از درمان های محبوب سالنی است که به منظور صاف و ابریشمی شدن موها انجام می شود.

کراتین درمانی بسیار پر طرفدار است ولی از طرفی نگرانی هایی را هم به دنبال دارند. شایعات زیادی در مورد آسیب زا بودن کراتین شنیده می شود که بسیار نگران کننده است. اگرچه زیبایی مو روی جذابیت چهره تاثیر زیادی دارد ولی هیچکس نمی خواهد سلامت خود را برای زیبایی از دست بدهد. کراتین در بافت پوست، مو و ناخن هم وجود دارد و چیزی نیست که به خودی خود خطرناک باشد پس دلیل این نگرانی ها چیست؟

در ادامه با ما همراه باشید تا از کراتین درمانی و ترکیبات مواد کراتینه بیشتر بدانیم.

هزینه کراتین درمانی مو

کراتین درمانی مو چیست؟

کراتین یک پروتئین ساختاری است که در مو، پوست و ناخن های ما یافت می شود. همچنین معمولاً در محصولات حالت دهنده برای کمک به تقویت مو یاز این ماده استفاده شده است.  درمان های کراتینه یک درمان نیمه دائمی صاف کننده مو هستند که موهای وز را صاف و درخشنده می کنند. ترکیبات به کار رفته برای کراتین درمانی تنها از ماده پروتئینی کراتین تشکیل نشده است.

در واقع نگرانی از همینجا شروع می شود زیرا برای برای صاف کردن موها، محلولی حاوی مشتقات فرمالدئید یا اسید گلیوکسیلیک استفاده می شود. این مواد پیوندهای مو را شکسته و دوباره آن ها را در حالت صاف تر تنظیم می کنند. اصلاح پل های گوگردی مو در کراتین درمانی منجر به از بین رفتن پف و وز مو می شود و نتیجه صاف شدن موی وز است.

برای تثبیت مواد کراتین، ابتدا موها با سشوار خشک می شود و سپس با اتو موی کراتینه، موها صاف می شود. گرما نفوذ پذیری مواد را افزایش می دهد. به این ترتیب مواد کراتینه می تواند بین سه تا شش ماه روی موها باقی بماند. این درمان از بروز موخوره جلوگیری می کند و شکستگی مو هم برطرف می شود. در نتیجه موها ظاهر صاف و خشان تری پیدا می کنند.

درمان موهای خشک با کراتین

آیا درمان کراتینه برای کسانی که فرهای طبیعی دارند متفاوت است؟

درمان های کراتینه برای موهای مجعد و فر بسیار عالی است پس از صاف کردن موها با کراتین شکل ظاهری مو براق تر و درخشان تر می شود. موهای مجعد نور کمتری را منعکس می کنند و به نظر کدر و مات دیده می شوند. وقتی تارهای مو صاف می شود انعکاس نور از سطح موها به مراتب بیشتر خواهد شد. به این ترتیب موها درخشندگی خاصی به دست می آورند. این ویژگی را می توانید بلافاصله بعد از کراتین درمانی مو متوجه شوید.

حتی وقتی موها تازه رنگ شده اند می توان با کراتین موها را شاداب نگه داشت. در این مورد با آرایشگرتان مشورت کنید. بعد از کراتین درمانی مو به اندازه 2 درجه روشن تر می شود. این امر در مورد موهای رنگ نشده، گفته نشده و منظور موهای رنگ شده هستند که کمی روشن تر می شوند. فرهای طبیعی را می توان با استفاده از کراتین، صاف کرد به این ترتیب هم زمان مو صاف و نرم می شود و آسیب های مو نیز رفع خواهد شد.

پروتئین کراتین چیست؟

آیا کراتینه همان صافی موی ژاپنی است؟

کراتین برای کسانی که موهای وز دارند و می‌خواهند موهای صاف و لخت داشته باشند، عالی است. مواد شیمیایی حاوی کراتین نسبت به سایر روش‌های صاف‌کننده، از جمله صافی موی ژاپنی تفاوت دارد. کراتین درمانی مو به طور موقت صافی مو را به همراه دارد این نوع صافی دائمی نیست و به مرور زمان موها به حالت قبل بر می گردند. این درمان برای افرادی که موهای فر دارند و می خواهند به طور موقت فرهای مو را صاف کنند، عملکرد خوبی دارد.

صافی ژاپنی(یوکو ) با روش یون حرارتی انجام می شود و به همین جهت اصلا قابل مقایسه با مواد کراتینه مو نیست. روش یونش حرارتی یا صافی موی ژاپنی یا روش گرمایی همگی اشاره به یک تکنیک دارد. این شیوه در مقایسه با سایر انواع تراپی مو، به نسبت جدیدتر است و هزینه بالاتری هم دارد.

روش انجام درمان کراتینه مو  با صافی ژاپنی برخی تشابهات و تفاوت هایی دارد. صافی ژاپنی در 3 مرحله انجام می شود ابتدا موها شستشو داده می شود. در این مرحله از کاندیشنرهای مخصوص برای باز کردن مو استفاده می شود. حالا موها آماده هستند.

در مرحله بعدی موها تحت گرما و فشار قرار می گیرند که در این بین ساختار مو نیز تغییر می کند. برای صاف کردن مو از اتوهای مخصوص و با کیفیت استفاده می شود. اتوی موی سرامیکی برای این منظور مناسب است. در نهایت با لوسیون خنثی کننده و مواد اکسید کننده، فرم نهایی مو به صورت صاف در می آید.

کراتین درمانی مو دائمی نیست. بر خلاف تصور صافی ژاپنی نیز اثر همیشگی ندارد. در واقع هیچ کدام از تکنیک های احیا و صافی مو دائمی نیستند و نمی توانند تا ابد ساختار مو را عوض کنند.

قیمت کراتینه کردن موها

چرا برخی از آرایشگران کراتینه را انجام نمی دهند؟

کراتین درمانی مو یکی از تکنیک های تخصصی برای احیا مو به حساب می آید. این کار در سالن های حرفه ای و توسط آرایشگرهای با تجربه انجام می شود. نگرانی های زیادی در مورد درمان های کراتینه وجود دارد. بیشترین نگرانی مربوط به فرمالدئید است. این ماده نوعی گاز بی رنگ و بوی قوی است که در برخی صنایع از آن استفاده می شود.

برای مثال در تولید چسب و تخته فیبر و برخی مصالح ساختمانی از ترکیبات فرمالدئید به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. فرمالدئید به طور مستقیم در ترکیبات کراتین وجود ندارد ولی بعد از مخلوط کردن مواد با آب، گاز سمی فرمالین آزاد می شود. بخارات فرمالدئید احتمال بروز سرطان را افزایش می دهد. تنفس این گاز برای افرادی که به طور مداوم در معرض آن هستند، خطراتی را به همراه دارد.

آبریزش چشم و تحریک پوست شایع ترین عوارض تنفس گاز فرمالدئید است. در برخی موارد گلو درد و خارش چشم و … نیز مشاهده شده. بسیاری از آرایشگرها به دلیل عوارض کراتین، از انجام این عمل خودداری می کنند. کزاتین درمانی مو می تواند آسیب های جبران ناپذیری را برای آرایشگرها به همراه داشته باشد زیرا این افراد در طی روز مدت زیادی با این مواد سر و کار دارند.

در صورتی که وضعیت تهویه هوای سالن آرایشگاه مناسب نباشد، بخار سمی در محیط جمع می شود که بسیار خطرناک است. با نصب دستگاه تهویه هوا و یا باز گذاشتن پنجره ها می توان به سادگی این مشکل را برطرف کرد.

فرق کراتینه با بوتاکس مو

درمان های کراتینه چقدر دوام دارند؟

قانون مهمی وجود دارد که حداقل سه روز پس از کراتین درمانی مو نباید موها را بشویید یا ببندید. دم اسبی بستن موها یا استفاده از گیره مو و … در طی این مدت می تواند خمیدگی های را در موهای تازه صاف شده، ایجاد کند. کلید افزایش دوام کراتین، عمل به این دو قانون است. پس از سه روز می توانید موها را شستشو دهید اما نه هر نوع شامپویی.

استفاده از شامپوی بدون سولفات یک اصل مهم است. موهای کراتین شده نیاز به محصولات مناسب دارند. حتی وجود کلرید سدیم در شامپو نیز می تواند ماندگاری کراتین را کاهش دهد. توصیه می شود دفعات شستن موها را نیز کم کنید. بعد از کراتین مو نباید در فواصل کوتاه، موها را شستشو دهید. این کار موجب کم شدن اثر کراتین می شود.

موقع خواب موهای خود را در یک روسری ابریشمی یا ساتن بپیچید تا رطوبت موهای شما محفوظ بماند. این کار از شکستگی مو در موقع چرخاندن سر در خواب نیز جلوگیری می کند. اینطوری صبح که از خواب بیدار می شوید موهای شما به همان زیبایی شب قبل است. اگر این کار برایتان سخت است از روبالشی ساتن استفاده کنید.

با عمل به این توصیه ها انتظار می رود تا شش ماه، موهای کراتین شده خوش حالت باقی بمانند. به طور معمول کراتین کردن موها روی الگوی رشد مو و صاف یا فر بودن موها تاثیری ندارد و موهای ریشه با کیفیت قبل، رشد خواهند کرد.

درمان کراتینه مو

کراتین درمانی مو در سالن تخصصی سعیده درویش زاده

در این سالن انواع تراپی مو با عالی ترین کیفیت انجام می شود. مهم ترین اصل در این مرکز حفظ بهداشت و سلامت مشتری است. روی همین اصل برای کراتینه کردن موها از مواد با کیفیت و بدون ترکیبات سمی استفاده می شود. هزینه خدمات کراتین درمانی با مواد خوب اندکی بیشتر است ولی حداقل خیالتان بابت ریزش مو و مشکلات بعدی راحت است.

برای اینکه از کیفیت موها بعد از کراتینه رضایت داشته باشید حتما به مراکزی مراجعه کنید که از مواد مرغوب و تجهیزات مناسب استفاده می کند. آیا می دانستید حتی اتوی موی مخصوص کراتین با اتوهای معمولی فرق دارد؟

سالن احیا مو سعیده درویش زاده دارای تجهیزات به روز و مطابق با استانداردهای جهانی است. کادر حرفه ای و با تجربه این مجموعه تحت نظارت مستقیم مدیریت کار می کنند. در تمام مدت خانم درویش زاده در سالن حضور دارند برخلاف برخی سالن ها، ما مشتری را به حال خود رها نمی کنیم.

جالب اینکه این مرکز مشاوره های اختصاصی و کاملا رایگان نیز ارائه می دهد. هم اکنون برای دریافت مشاوره و راهنمایی اقدام کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed