1. خانه
  2. مقالات
  3. مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. مراقبت های بعد از کراتینه کردن مو
مراقبت های بعد از کراتینه
folder_openمقالات

برای خانم هایی که مشغله زیادی دارند، رسیدگی به موها کار دشواری است. گاهی حتی وقت سشوار کشیدن و حالت دادن به مو را نیز ندارید. امان از روزی که موهایتان با مواد دکلره و رنگ مو، آسیب دیده باشد. دیگر تارهای مویتان به هیچ وجه قابل کنترل نیست و پف و وز جولان می دهد. این مشکل تنها با استفاده از کراتین حل می شود به شرطی که مراقبت های بعد از کراتینه را به درستی انجام دهید.

کراتین یک نوع پروتئین طبیعی و از اصلی ترین اجزا در ساختار مو است. به هر دلیلی که کراتین مو دچار آسیب شود، موها خشک و وز و خشن دیده می شوند. اگر زیاد از اتوی مو و سشوار استفاده می کنید احتمالا بافت کراتین موهایتان آسیب دیده است. اشعه فرا بنفش خورشید، کلر استخر، مواد شیمیایی موجود در رنگ مو و دکلره و …. همگی موجب کاهش کراتین تارهای مو می شوند.

مواد کراتینه می تواند بافت آسیب دیده مو را ترمیم کند. این درمان تا حدود زیادی صافی و نرمی و درخشندگی مو را افزایش می دهد. ظاهر موها بعد از کراتینه کردن عالی می شود اما باید از موهایتان مراقبت کنید تا مواد روی موها مدت زمان بیشتری باقی بماند. مراقبت از موهای کراتینه کار وقت گیر و دشواری نیست.

کراتینه مو چیست؟

مراقبت های بعد از کراتینه

کراتینه کردن موها نیاز به تخصص دارد بنابر این نقش آرایشگرتان در نتیجه کار خیلی مهم است. فرق آرایشگر ماهر و بی تجربه در موقع استفاده از مواد کراتینه و اتو کشیدن موها مشخص می شود. برای اینکه از نتیجه کار راضی باشید موهایتان را به دست افراد ناشی نسپارید. بعد از کراتینه کردن موها، کار تمام نمی شود. لازم است تا برخی مراقبت های بعد از کراتینه را در منزل انجام دهید.

چرا باید از موهای کراتینه شده مراقبت کنیم؟ ماندگاری کراتینه مو در بهترین حالت بین 3 تا 6 ماه است. مراقبت های اصولی و صحیح از موهای کراتینه شده می تواند دوام کراتینه را طولانی تر کند. این مراقبت ها شامل انتخاب شامپوی مناسب، نحوه شستشوی موها، روش خشک کردن و حالت دادن به موها و همه موارد مرتبط با مو است.

نکته: امکان رنگ کردن موهای کراتینه شده وجود دارد. بعد از مدتی که آرایشگرتان توصیه می کند می توانید موهایتان را رنگ کنید. توصیه می شود موهای کراتینه شده را در خانه رنگ نکنید بلکه از آرایشگرتان برای این کار کمک بگیرید.

مراقبت از کراتینه مو

انتخاب شامپو برای موی کراتینه شده

هزینه کراتینه مو کم نیست با سهل انگاری به موها آسیب نزنید. حتی یک شامپوی بد و نامناسب می تواند نتیجه زحمات تان را هدر دهد و کراتینه مو را نابود کند. انواع شامپو در بازار موجود است که هر کدام برای مویی با ویژگی های خاص، مناسب است.  شامپوی مخصوص موهای خشک مناسب فردی با موهای چرب نیست. همین طور شامپویی که برای موهای فر تولید شده برای موهای صاف مناسب نیست.

فرمولاسیون ترکیبات شامپوها و دیگر محصولات مراقبت از مو، تنوع زیادی دارد. ساده ترین راه برای مراقبت از موهای کراتینه این است که شامپوهای مخصوص را استفاده کنید. این محصولات بدون سولفات یا سولفات فری هستند و به ساختمان مو آسیب نمی زنند. سولفات به شدت روی مواد کراتینه تاثیر می گذارد به طوری که مدت زمان ماندگاری کراتینه مو خیلی کمتر می شود. شامپوهای سولفات فری می توانند حداکثر ماندگاری را ایجاد کنند دیده شده که گاهی دوام کراتینه مو به 6 تا 9 ماه هم رسیده است.

نکته مهم دیگر  پارابن است که آن هم می تواند کیفیت کراتین مو را تحت تاثیر منفی قرار دهد. شامپوی مخصوص موی کراتینه شده فاقد سولفات و پارابن است. شستشوی موها با این محصول ماندگاری کراتینه موها را به طور قابل توجهی افزایش می دهد.

شستشوی موی کراتینه شده

مراقبت های بعد از کراتینه در حمام

نحوه شستشوی موهای کراتینه شده بسیار مهم است. آرایشگرتان احتمالا توصیه هایی در این مورد داشته است. طبق همان موارد عمل کنید تا موهایتان زیبایی خود را حفظ کند. مواد کراتینه مو متفاوت است و هر کدام به رسیدگی خاصی نیاز دارند. به طور معمولا لازم است تا حداقل 3 روز بعد از کراتینه کردن، موها را شستشو ندهید.

توجه به یک نکته بسیار مهم است و آن اینکه موهای کراتینه شده را نباید خیلی زیاد بشویید! شستشوی مداوم و به دفعات در کاهش ماندگاری مواد کراتین موثر است. موقع استحمام تنها یک بار با شامپو کراتینه موها را شستشو دهید.

استفاده از ماسک موی کراتینه نیز توصیه می شود. این محصول متناسب با نیاز موهای شما تهیه شده و باید به آرامی روی ساقه های مو ماساژ داده شود. شامپوهای کراتینه حاوی پروتئین هستند. این ماده برای حفظ درخشندگی و سلامت موها لازم است. در ضمن پروتئین می تواند ساختار مو را صاف و یک دست کند که از پف و وز مو نیز کم می شود.

مراقبت های بعد از کراتینه مو در منزل

مراقبت های بعد از کراتینه و خارج از حمام

کراتینه کردن مو یک روش عالی برای درمان آسیب های مو است. بعد از کراتینه موها به طرز عجیبی صاف و شلاقی می شود. دیگر نه خبری از پف و وز مو است نه موها به هم گره می خورد. این درمان روی موهای فرفری هم جواب می دهد. اگر قبلا بعد از شستن موها، از اتوی مو استفاده می کردید دیگر به آن نیازی نخواهید داشت.

موهای کراتینه شده حتی بعد از شستن هم حالت زیبای خودشان را حفظ می کنند. صافی مو به حدی است که دیگر نیازی به استفاده از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو ندارید. اگر عجله دارید خیلی ساده آب اضافی موی شسته شده را با حوله بگیرید. سپس  با باد گرم سشوار موها را خشک کنید. به همین سادگی موها مثل قبل صاف و شلاقی می شود.

اگر عجله ندارید که حتی نیازی به این کار هم نیست. می توانید موها را در هوای آزاد خشک کنید. کمی فرصت بدهید تا موهای کراتینه شده خودش خشک شود.

مراقبت های بعد از کراتینه مو را با شامپو زدن شروع کنید و با خشک کردن مو، از زیبایی و جذابیت موهایتان لذت ببرید. اغلب آرایشگاه های معتبر و خوب پکیج های مراقبی برای بعد از کراتینه را به مشتری ارائه می دهند. توصیه می شود محصولات مراقبت از مو را در محل تهیه کنید. آرایشگرتان بهتر می داند چه موادی برای موهایتان خوب است پس به تجربه و تخصص او اعتماد کنید.

مراقبت بعد از کراتینه مو

نکات مهم در مراقبت های بعد از کراتینه

وقتی موها را کراتینه می کنید دیگر نیازی به حالت دهنده های حرارتی مو ندارید این شامل اتوی موی محبوب تان هم می شود. موهای کراتین شده در مجاروت آب و رطوبت پف و وز نمی کنند و کاملا صاف و نرم باقی می مانند. کراتینه نوعی درمان به حساب می آید و با هدف از بین بردن آسیب های مو انجام می شود. اگر می خواهید موهای تان را صاف کنید روش های موثرتر و کارامدتری هم وجود دارد. کراتینه صافی به همراه دارد ولی با هدف صاف کردن موها انجام نمی شود.

نکته مهم 3 روز اولیه بعد از کراتینه کردن مو است. در این مدت نه تنها نباید موها را بشویید بلکه هر نوع دست کاری و حالت دادن به موها نیز ممنوع است. برای مثال بستن یا جمع کردن موها با هر وسیله ای به موها آسیب می زند. کش، کلیپس و سایر وسایل می تواند روی ساقه مو شکستگی ایجاد کند در این صورت صافی و زیبایی مو از بین می رود.

بهتر است موقع خوابیدن موها را با یک شال یا کاور ابریشمی و نرم ببندید. این کار از کشیده شدن و گره خوردن موها جلوگیری می کند. وقتی می خوابید با هر حرکت سرتان موها با بالش اصطکاک ایجاد می کند. برای جلوگیری از آسیب، موها را داخل کاور قرار دهید.

توجه: ممکن است بعد از کراتینه مو شاهد دوشاخه شدن انتهای مو و موخوره باشید. چنین چیزی هیچ ارتباطی با مواد کراتینه ندارد. حتی اگر موهایتان از قبل دچار موخوره باشد نیز پس از کراتینه تا حدودی ترمیم می شود. این موهای دوشاخه از قبل ایجاد شده اگر آزارتان می دهد می توانید به اندازه یک سانتی متر از انتهای مو را کوتاه کنید.

نحوه نگهداری از موی کراتینه شده

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

کراتینه مو از تخصصی ترین امور در سالن آرایشگاه است. افرادی که در این مورد آموزش ندیده اند و تخصص کافی ندارند، صلاحیت کراتینه کردن موهایتان را ندارند. در سالن درویش زاده جمعی از بهترین های حرفه آرایشگری حضور دارند. ما در این مرکز صفر تا صد احیای موهای آسیب دیده را انجام می دهیم. کراتینه کردن موها اولین قدم برای زیبایی موها و چهره تان است.

در مرحله بعدی باید از موهایتان طبق توصیه هایی که می شود، مراقبت کنید. با یک بار مراجعه به سالن، از شر پف و وز مو خلاص می شوید. درمان کراتینه مو می تواند به تنهایی و یا هم زمان با سایر تراپی ها انجام شود. به طور معمول پروتئین تراپی و پلکس تراپی به همراه کراتینه مو در یک جلسه برای مشتری انجام می شود. نتیجه اینکه موها احیا شده و تا بین 70 تا 90 درصد هم صاف خواهد شد.

جالب اینکه در سالن درویش زاده مشاوره رایگان برای خرید محصولات مراقبت از مو و روش های صحیح نگهداری از موی کراتینه شده نیز ارائه می شود. تا فرصت باقیست از مشاوره های تخصصی رایگان و تخفیف های دوره ای- مناسبتی استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

همین الان مشاوره رایگان بگیرید