1. خانه
  2. مقالات
  3. مراقبت های بعد از کراتینه مو

مراقبت های بعد از کراتینه مو

مراقبت های بعد از کراتینه مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. مراقبت های بعد از کراتینه مو
folder_openمقالات

برای خانم هایی که مشغله زیادی دارند، رسیدگی به موها کار دشواری است. گاهی حتی وقت سشوار کشیدن و حالت دادن به مو را نیز ندارید. امان از روزی که موهایتان با مواد دکلره و رنگ مو، آسیب دیده باشد. دیگر تارهای مویتان به هیچ وجه قابل کنترل نیست و پف و وز جولان می دهد. یکی از روش هایی که می توان این مشکل را رفع کرد کراتین کرذن موهاست به شرطی که مراقبت های بعد از کراتینه را به درستی انجام دهید.

کراتین یک نوع پروتئین طبیعی و از اصلی ترین اجزا در ساختار مو است. به هر دلیلی که کراتین مو دچار آسیب شود، موها خشک و وز و خشن دیده می شوند. اگر زیاد از اتوی مو و سشوار استفاده می کنید احتمالا بافت کراتین موهایتان آسیب دیده است. اشعه فرا بنفش خورشید، کلر استخر، مواد شیمیایی موجود در رنگ مو و دکلره و …. همگی موجب کاهش کراتین تارهای مو می شوند.

مواد کراتینه می تواند بافت آسیب دیده مو را ترمیم کند. این درمان تا حدود زیادی صافی و نرمی و درخشندگی مو را افزایش می دهد. ظاهر موها بعد از کراتینه کردن عالی می شود اما باید از موهایتان مراقبت کنید تا مواد روی موها مدت زمان بیشتری باقی بماند. مراقبت از موهای کراتینه کار وقت گیر و دشواری نیست.

کراتینه مو چیست؟

مراقبت های بعد از کراتینه

1- داشتن روتین مراقبتی مو

کراتینه کردن مواد زدن به مو و اتوکشی نیست! کار کراتینه کردن موها نیاز به تخصص دارد! برای جلوگیری از عوارض کار کراتینه مو  نقش کراتین کار را جدی بگیرید. فرق شخص ماهر و بی تجربه در موقع استفاده از مواد کراتینه و اتو کشیدن موها مشخص می شود. برای اینکه از نتیجه کار راضی باشید موهایتان را به دست افراد ناشی نسپارید. بعد از کراتینه کردن موها، کار تمام نمی شود. لازم است تا برخی مراقبت های بعد از کراتینه را در منزل انجام دهید.

چرا باید از موهای کراتینه شده مراقبت کنیم؟ ماندگاری کراتینه مو در بهترین حالت بین 4 تا 6 ماه است. مراقبت های اصولی و صحیح از موهای کراتینه شده می تواند دوام کراتینه را طولانی تر کند. یکی از این مراقبت ها داشتن یک روتین مراقبتی مو شامل (شامپو، نرم کننده، ماسک مو، محافظ حرارت و سرم مو) در ادامه ویژگی های محصولات روتین مراقبتی مو بعد از کراتینه را برایتان توضیح خواهیم داد پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

مراقبت از کراتینه مو

شامپو مناسب بعد از کراتینه مو

هزینه کراتینه مو کم نیست با سهل انگاری به موها آسیب نزنید. حتی یک شامپوی بد و نامناسب می تواند نتیجه زحمات تان را هدر دهد و کراتینه مو را نابود کند. انواع شامپو در بازار موجود است که هر کدام برای مویی با ویژگی های خاص، مناسب است.  شامپوی مخصوص موهای خشک مناسب فردی با موهای چرب نیست. همین طور شامپویی که برای موهای فر تولید شده برای موهای صاف مناسب نیست.

فرمولاسیون ترکیبات شامپوها و دیگر محصولات مراقبت از مو، تنوع زیادی دارد. ساده ترین راه برای مراقبت از موهای کراتینه این است که شامپوهای مخصوص را استفاده کنید. این محصولات بدون سولفات یا سولفات فری هستند و به ساختمان مو آسیب نمی زنند. اما نکته اینجاست که شامپوهای بدون سولفات گاها قادر به پاک کردن چربی و سموم و آلودگی پوست سر نیستند، اگر چربی کف سر کنترل و بالانس نشود موجب ریزش مو خواهد شد، بنابراین همواره خانم درویش زاده به مراجعه کنندگان مجموعه توصیه میکنند از شامپوهای پروفشنال و برند استفاده کنند تا نگران درصد سولفات شامپو نباشند. این شامپوها حاوی سولفات هستند اما سولفات استاندارد و کنترل شده که به هیچ عنوان نه تنها به ساختمان مو آسیب نمیزنند بلکه هیچ ضرر و آسیبی هم برای کراتینه مو ندارند و مدت ماندگاری را کاهش نمی دهند. برای تهیه شامپو از برند پروفشنال می توانید به قسمت فروشگاه سایت مراجعه کنید.

شستشوی موی کراتینه شده

مراقبت های بعد از کراتینه در حمام

نحوه شستشوی موهای کراتینه شده بسیار مهم است. کراتین کارتان احتمالا توصیه هایی در این مورد داشته است. طبق همان موارد عمل کنید تا موهایتان زیبایی خود را حفظ کند. مواد کراتینه مو متفاوت است و هر کدام به مراقبت خاصی نیاز دارند.

توجه به یک نکته بسیار مهم است که داخل حمام باید از نرم کننده و ماسک مو استفاده شود. نرم کننده و ماسک مو داخل حمام باید حاوی کراتین باشد، این ماده برای حفظ رطوبت، درخشندگی و سلامت موها لازم است. نرم کننده استفاده روزانه دارد، به هر دلیلی اگر روزانه موهایتان رو شستشو میدهید باید از نرم کننده استفاده کنید، اما ماسک مو بدلیل اینکه مغذی تر و بافت سنگین تری دارد توصیه میشود هفته ای دوبار مورد استفاده قرار گیرد. برای تهیه نرم کننده و شامپو مناسب به فروشگاه سایت سعیده درویش زاده مراجعه کنید.

مراقبت های بعد از کراتینه مو در منزل

مراقبت های بیرون حمام بعد از کراتینه

کراتینه کردن مو یک روش عالی برای درمان آسیب های مو است. بعد از کراتینه موها به طرز عجیبی ابریشمی می شود. دیگر نه خبری از پف و وز مو است نه کدر بودن مو. این درمان روی موهای فرفری هم جواب می دهد. اگر قبلا بعد از شستن موها، از اتوی مو استفاده می کردید دیگر بعد از کراتین کردن مو به آن نیازی نخواهید داشت.

موهای کراتینه شده حتی بعد از شستن هم حالت زیبای خودشان را حفظ می کنند. صافی مو به حدی است که دیگر نیازی به استفاده از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو ندارید. اگر عجله دارید خیلی ساده آب اضافی موی شسته شده را با حوله بگیرید. سپس از یک محافظ حرارت استفاده کنید که بافت کرم یا اسپری داشته و بعد با باد گرم سشوار موها را خشک کنید. به همین سادگی موها مثل قبل صاف و شلاقی می شود.

مراقبت های بعد از کراتینه مو را با شامپو زدن شروع کنید و با خشک کردن مو، از زیبایی و جذابیت موهایتان لذت ببرید. اغلب سالن های معتبر و خوب مو پکیج های مراقبی برای بعد از کراتینه را به مشتری ارائه می دهند. توصیه می شود محصولات مراقبت از مو را در محل تهیه کنید. متخصص احیا و صافی مو بهتر می داند چه موادی برای موهایتان خوب است پس به تجربه و تخصص او اعتماد کنید.

مراقبت بعد از کراتینه مو

2- استفاده از رنگ و اکسیدان با کیفیت:

سوالی که مطرح میشود بعد از کراتینه کردن مو این است که آیا می توان مو را رنگ و دکلره و رنساژ کرد؟ پاسخ: بله. اما نکته مهم و قابل توجه این است که همواره باید رنگ و دکلره و رنساژ با استفاده از مواد فاقد آمونیاک و از برند پروفشنال انجام شود که مواد کراتینه آسیب نبیند. یادتان باشد همواره باید بین کراتینه مو و رنگ و دکلره ده روز فاصله باشد. به هیچ عنوان اجازه ندهید آرایشگر بعد از رنگ و دکلره موهایتان را کراتینه، بوتاکس و … کند. تنها بعد از رنگ و دکلره شما مجاز به انجام ویتامینه مو هستید.

نکته: هرگز موهایتان را در منزل رنگ و دکلره یا کراتینه نکنید، این  تکنیک ها نیاز به تخصص دارد و باید توسط افراد متخصص انجام شود.

3-مراقبت بعد از کراتینه کردن مو هنگام شنا

آب شور و املاح آب دریا و  آب کلر دار استخر باعث از بین رفتن کراتین موها می‌شوند. همانطور که می‌دانید آب استخر کلردار بوده و نتها برای موهای کراتینه شده مناسب نیست بلکه باعث آسیب رسیدن به موهای طبیعی و رنگ و دکلره شده میشود. اما اگر مجبور هستید که به استخر بروید و شنا کنید بیا مسافرت رفتید و می خواهید از شنا کردن در دریا لذت ببرید بهتر است از محصولات ضد آب استفاده کنید (مثل سولیل کراستاس) این محصولات  از نفوذ کلر و آب شور به ساقه موی شما جلوگیری می‌کند و مانع از آسیب مو میشود. یکسری از محصولات هم در بازار موجود است که خنثی کننده املاح و کلر آب استخر هستند. بنابراین یا از محصولات محافظت کننده استفاده کنید یا از محصولات خنثی کننده.

4- مراقبت موقع خوابیدن بعد از کراتینه مو

برای مراقبت بعد از کراتینه مو و جلوگیری از شکنندگی موها موقع خواب توصیه میشود همیشه از بالش‌های با جنس ساتنی و ابریشمی استفاده کنید. چون پارچه ساتن و ابریشم باعث کاهش اصطکاک میان مو و بالش ، در زمانی که شما خواب هستید، می‌شوند.
همچنین توصیه می‌کنیم در هنگام شب موهای خود را به آرامی ببندید تا از کشیده شدن ناخود آگاه یا زیر بالش ماندن مو جلوگیری ‌کنید.

نکته: وقتی موها را کراتینه می کنید دیگر نیازی به حالت دهنده های حرارتی مو ندارید این شامل اتوی موی محبوب تان هم می شود. موهای کراتین شده در مجاروت آب و رطوبت پف و وز نمی کنند و کاملا صاف و نرم باقی می مانند. کراتینه نوعی درمان به حساب می آید و با هدف از بین بردن آسیب های مو انجام می شود.

نکته مهم 24 ساعت بعد از کراتینه کردن مو است. در این مدت نه تنها نباید موها را بشویید بلکه هر نوع دست کاری و حالت دادن به موها نیز ممنوع است.

توجه: ممکن است بعد از کراتینه مو شاهد دوشاخه شدن انتهای مو و موخوره باشید. چنین چیزی هیچ ارتباطی با مواد کراتینه ندارد. حتی اگر موهایتان از قبل دچار موخوره باشد بعد از کراتینه شاهد موخوره ها خواهید بود. این موهای دوشاخه از قبل ایجاد شده اگر آزارتان می دهد می توانید به اندازه یک سانتی متر از انتهای مو را قبل از انجام کراتینه کوتاه کنید.

نحوه نگهداری از موی کراتینه شده

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

کراتینه مو از تخصصی ترین امور در سالن آرایشگاه است. افرادی که در این مورد آموزش ندیده اند و تخصص کافی ندارند، صلاحیت کراتینه کردن موهایتان را ندارند. در سالن مو سعیده درویش زاده جمعی از بهترین کراتین کارها حضور دارند. ما در این مرکز صفر تا صد احیای موهای آسیب دیده را انجام می دهیم. کراتینه کردن موها اولین قدم برای زیبایی موها و چهره تان است.

در مرحله بعدی باید از موهایتان طبق توصیه هایی که می شود، مراقبت کنید. با یک بار مراجعه به سالن مو سعیده درویش زاده، از شر پف و وز مو خلاص می شوید. درمان کراتینه مو می تواند به تنهایی و یا هم زمان با سایر تراپی ها انجام شود. به طور معمول پروتئین تراپی و پلکس تراپی یا پلکس تراپی و کراتینه مو در یک جلسه برای مراجعه کننده انجام می شود. نتیجه اینکه موها احیا شده و تا بین 70 تا 90 درصد هم صاف خواهد شد.

جالب اینکه در سالن مو درویش زاده مشاوره رایگان برای خرید محصولات مراقبت از مو و روش های صحیح نگهداری از موی کراتینه شده نیز ارائه می شود. تا فرصت باقیست از مشاوره های تخصصی رایگان و تخفیف های دوره ای- مناسبتی استفاده کنید.

3.1/5 - (8 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed