1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا کراتینه مو باعث تغییر رنگ مو می شود؟

آیا کراتینه مو باعث تغییر رنگ مو می شود؟

آیا کراتینه مو باعث تغییر رنگ مو می شود؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا کراتینه مو باعث تغییر رنگ مو می شود؟
folder_openمقالات

تاثیر کراتینه روی رنگ مو چیست؟ این سوالی است که شاید ذهن شما را هم درگیر کرده باشد. اگر قصد دارید موهای خود را کراتینه کنید باید پیرامون همه جریانات قبل و بعد از کراتینه کردن مو، اطلاعات کسب کنید. حتما می دانید که کراتینه روی موهای طبیعی و رنگ نشده هیچ تغییر رنگی ایجاد نمی کند. در واقع رنگ موهای طبیعی بعد از کراتینه کردن مو اصلا تغییر نمی کند و کاملا ثابت می ماند. اما در مورد موهای رنگ شده اوضاع فرق دارد.

رنگ کردن موها در همه دنیا خیلی پر طرفدار است. در دور و اطراف خودمان هم کمتر کسی را می بینید که حداقل برای یک بار، موهایش را رنگ نکرده باشد. رنگ موهای دائمی اثر ماندگارتری دارند و تقریبا تا زمانی که موها را کوتاه نکنید، اثرات رنگ مو روی تارهای موهایتان دیده می شود. مواد کراتینه روی موهای رنگ شده، اثر می گذارد پس از قبل در این مورد از آرایشگرتان سوال کنید. شاید گاهی این تغییر رنگ توی ذوق تان بزند و حتی از کراتینه کردن موهایتان نیز پشیمان شوید.

تاثیر کراتین روی رنگ موی کاراملی

کراتین چیست؟

کراتین ماده ای پروتئینی است که به طور طبیعی در ساختار مو وجود دارد. این ماده موجب درخشش و صاف شدن تارهای مو می شود. وقتی به هر دلیلی کراتین مو کم می شود موها حالت پف و وز، مجعد و فر می شوند. در واقع موهای وز به اندازه کافی کراتین ندارند ولی با مواد کراتینه می توان کیفیت مو را بهبود داد.

استفاده از هر نوع محصول بداشتی و مواد شیمیایی روی موها به مرور آسیب هایی به ساقه مو وارد می کند. شامپوهایی که با آن موهایتان را می شویید، نرم کننده ها، اسپری های فیکساتور و ….. همگی حاوی مواد شیمیایی هستند. اما بیشترین آسیب به موها مربوط به اثرات دکلره و رنگ موی بلوند است که ضربه نهایی را وارد می کند.

تاثیر کراتین روی رنگ مو برای افرادی که موها را رنگ و دکلره کرده اند بسیار مهم است. اگرچه مواد دکلره به موها آسیب می زند ولی نمی توان از وسوسه رنگ کردن مو هم گذشت. با استفاده از کراتین درمانی همه مشکلات و آسیب های مو از بین می رود و تارهای مو صاف و درخشان می شوند. در واقع کراتین برای احیا مو و بازگشت سلامت مو استفاده می شود ولی تا حدود زیادی صافی نیز به همراه دارد. بعد از کراتینه کردن موها خبری از پف و وز مو نیست و موها لخت و براق خواهد شد.

رنگ کردن موها قبل از کراتینه

تاثیر کراتین روی رنگ مو چیست؟

موی افراد را می توان در 2 گروه تقسیم کرد. اول موهای رنگ نشده و دوم هم موهای رنگ شده. در مورد موهای طبیعی یا رنگ نشده، هیچ مشکلی نیست و کراتین نمی تواند تغییری در رنگ مو ایجاد کند. آیا تصمیم گرفته اید که موهای خود را کراتین کنید؟ نگران نباشید مواد کراتینه هیچ کاری با رنگدانه های مو ندارند و نمی توانند موجب تغییر در رنگ موی طبیعی بشوند. پس گروه اول با کراتین هیچ مشکلی ندارند.

گروه دوم آنهایی هستند که موها را رنگ کرده اند. اتفاقا اغلب خانم ها در این گروه قرار دارند. به این معنی که موها روشن تر و یا تیره تر از رنگ طبیعی، شده است. اگر موهای خود را رنگ کرده اید قبل از کراتینه کردن موها، به این موضوع توجه کنید که رنگ موها بعد کراتین، تغییر خواهد کرد. بگذارید موضوع را کمی بازتر کنیم. اگر موهای خود را مشکی کرده اید خیال تان راحت باشد چون مواد کراتینه موجب تغییر رنگ موها نمی شود. این ماجرا برای موهای یخی هم صادق است.

اما تاثیر کراتین روی رنگ مو با تناژ به غیر از مشکی و یخی، کاملا متفاوت است. طیف رنگ موی قهوه ای تیره و روشن، کاراملی، عسلی، شکلاتی، بلوند و حتی رنگ موی فانتزی همگی تحت تاثیر کراتین قرار می گیرند. هر رنگ مویی به جز مشکی و یخی، بعد از کراتین، روشن تر می شود.علت این است که کراتین، موها را صاف و براق می کند. وقتی تارهای مو صاف می شوند درخشندگی بیشتری دارند و بازتاب نوری متفاوت تری از موی وز خواهند داشت. همین موضوع باعث می شود که موهای صاف و لخت اندکی روشن تر به نظر برسند. اختلاف رنگ قبل و بعد از دکلره حداکثر به 2 درجه می رسد و چندان زیاد نیست.

رنگ کردن موها بعد از کراتین

برای کاهش تاثیر کراتین روی رنگ موچه کنیم؟

موهای رنگ شده بعد از کراتینه کردن، روشن تر می شود. این تغییر رنگ اصلا زیاد نیست و به هیچوجه رنگ اصلی موهای شما را از بین نمی برد. در واقع هیچ رنگی از روی موها پاک نشده که مو بد رنگ و چرک مرده دیده شود بلکه صاف و براق بودن مو همچنان وجود دارد و تنها به میزان بسیار محدودی، موها روشن تر می شوند. البته یک نکته مهم در مورد زمان رنگ کردن موها وجود دارد.

بهتر است موهای خود را قبل از کراتینه کردن، رنگ کنید. به این ترتیب حتی می توانید رنگ اصلی را 2 درجه تیره تر در نظر بگیرید که بعد کراتینه، همانی شود که از ابتدا می خواتسید. شاید تصور کنید که بعد از کراتین درمانی موها را رنگ کنید تا تغییر نکند. این یک اشتباه بزرگ است که همه پول تان را هدر می دهد!

اغلب رنگ موهای شیمیایی در ترکیبات خود، آمونیاک دارند. آمونیاک موجود در رنگ مو، باعث می شود تا کراتین از بین برود. در نظر بگیرید که قیمت کراتینه کردن موها کم نیست. در صورت نگهداری صحیح، کراتین تا 6 ماه نیز روی موهایتان باقی می ماند اما رنگ مو همه زحمات را هدر می دهد. آمونیاک از مواد مضر برای کراتین است و ساقه مو را به حالت قبل بر می گرداند. توصیه می شو حتما موها را قبل از کراتینه کردن، رنگ کنید.

ترمیم موهای آسیب دیده از رنگ مو

تاثیر کراتین روی موهای دکلره شده چیست؟

بدون تردید کراتینه کردن موهای دکلره شده، یک تصمیم هوشمندانه است. مواد دکلره روی موها اثر می گذارند و ساقه مو به شدت آسیب می بینید. حتی با یک بار دکلره کردن مو نیز می توانید متوجه اختلاف قبل و بعد موها بشوید. مواد دکلره از نظر شیمیایی خیلی قوی هستند. به طور کلی برای بلوند کردن موها لازم است تا ابتدا موها دکلره شود.

با دکلره رنگ طبیعی مو از بین می رود و سفید می شود. به این ترتیب رنگ روشن خیلی راحت تر روی تارهای مو، رنگدهی دارد. در این عملیات، مواد دکلره بعد از عبور از کراتین به رنگدانه های مو می رسند و آن را از بین می برند. موهای دکلره شده تا وقتی که کوتاه نشود، به همین صورت باقی می ماند. این مواد در ساختار فیزیکی و شیمیایی مو تغییر ایجاد می کنند بنابراین حتی با شستشو نیز نمی توانید دکلره موها را پاک کنید.

بعد از دکلره، موها به شدت خشک می شوند و حالت زبر و خشن و وز می گیرند. ساده ترین راه برای احیا مو دکلره شده، کراتین درمانی است. در واقع موهای دکلره شده نیاز به کراتین دارند در غیر این صورت کاملا آسیب می بینند. به خصوص اگر دائم موها را دکلره می کنید لازم است تا هر بار، موها را کراتینه کنید.

احیا مو بعد از دکلره کردن

نکات مهم در کراتینه کردن موها

نگرانی بابت تغییر رنگ موها بعد از کراتین، وجود ندارد. موهای رنگ نشده که تکلیف شان روشن است و هیچ تغییر رنگی ندارند. در مورد موهای رنگ شده نیز تغییر رنگ موها توی ذوق تان نمی زند بلکه برعکس. موها بعد از کراتینه کردن، خوشرنگ تر هم می شوند. رنگ موها بسیار جذاب تر از قبل خواهد شد و این به دلیل خطای دید روی موهای صاف و درخشنده است. موهای صاف، بازتاب نور بهتری از موهای وز و فر دارند و براق تر به نظر می رسند.

نکته مهم اینکه اگر قصد رنگ کردن موها را دارید، این کار را قبل از کراتینه انجام دهید. رنگ موهای آمونیاکی موجب از بین رفتن مواد کراتینه می شوند و موها به حالت قبل بر می گردد.

در نهایت اینکه، کراتینه کردن موها را در یک مرکز تخصصی احیا مو انجام دهید تا نتیجه همانی باشد که می خواهید. برخی افراد اقدام به تهیه مواد کراتینه کرده و موهای خود را در خانه کراتین می کنند. این یک اشتباه بزرگ است که می تواند موجب آسیب به موها بشود ولی یک متخصص کراتینه می تواند به خوبی موها را بازسازی و احیا کند. هرگز موها را در خانه کراتین نکنید و حتما از یک آرایشگر حرفه ای کمک بگیرید.

کراتین تراپی موهای خشک

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

کراتین درمانی رایج ترین راه برای ترمیم آسیب های مو است. متداول بودن این شیوه به معنای ساده بودن آن نیست. کراتینه کردن مو از روش های درمانی و تخصصی است که نباید توسط افراد بی تجربه انجام شود. هدف از این درمان، بازسازی بافت مو و احیا پل های گوگردی مو بوده که با استفاده از ذرات بسیار ریز نانو انجام می شود.

صفر تا صد کراتینه و احیا مو را در یک مرکز مجهز و با کادری ورزیده و با تجربه انجام دهید. سالن درویش زاده در 3 طبقه مجزا آماده خدمت رسانی به بانوان عزیز است. اگر موهای تان در اثر دکلره نامرغوب، آسیب دیده با کراتینه، زیبایی مو را باز گردانید. کراتین بین 4 تا 6 ماه روی موها می ماند این مرکز در همه ایام سال فعالیت دارد با توجه به محدودیت های موجود، قبل از تشریف فرمایی، وقت رزرو کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed