1. خانه
  2. مقالات
  3. لمینت مو چیست و چه مزایایی دارد؟

لمینت مو چیست و چه مزایایی دارد؟

لمینت مو چیست و چه مزایایی دارد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. لمینت مو چیست و چه مزایایی دارد؟
لمینت مو چیست
folder_openمقالات

در سال های اخیر صنعت زیبایی و آرایشگری همگام با بقیه صنایع پیشرفت های چشمگیری داشته است. کمتر از یک دهه از ابداع لیفت و لمینت مژه و ابرو نمی گذرد که تکنیک های لمینت مو نیز رونمایی شده است. با ورود و ظهور تکنیک لمینت برای موها، تحولی بزرگ در روش های صاف کردن مو به وجود آمد. این شیوه از تکنیک های به نسبت جدیدتر و با استقبال بسیار بیشتر است.

تقاضا برای صاف کردن موها به سرعت در حال افزایش است. روزانه تعداد زیادی از مراجعین به آرایشگاه مراجعه می کنند تا به نوعی از روش های صافی مو استفاده کنند. تکنیک های صافی می تواند همراه با احیای مو باشد در این صورت، تغییرات تنها محدود به ظاهر مو نمی شود بلکه ساختمان مو به وضعیت سلامت اولیه بر می گردد.

مزایای لمینت مو

لمینت مو چیست؟

سال 2021 همراه با تحولات زیادی بوده است از جمله اینکه جدیدترین و سریع ترین روش درمان موهای آسیب دیده نیز رونمایی شده. کمتر از یک سال از رونمایی و ظهور تکنیک لمینت برای مو می گذرد و خیلی ها هنوز اطلاعاتی در این مورد ندارند.

لمینت مو از روش های صاف و براق کردن مو به حساب می آید. علت نام گذاری لمینت، نوع موادی است که برای صاف کردن مو استفاده می شود. در واقع می توان گفت که با استفاده از نوعی ماسک موی ویژه با نام لمینت، حداکثر صافی و درخشندگی به موها داده می شود.

پایه این ماسک مو روغن و پروتئین است که هر دو برای بهبود کیفیت مو الزامی است. موی سر در اثر استفاده از مواد شیمیایی، حرارت و داغی و عوامل محیطی، خشک و کم آب می شود. با استفاده از مواد لمینت می توان رطوبت مورد نیاز مو را تامین کرد. این روش با کمک روغن های گیاهی، انواع پروتئین و ژلاتین، می تواند علاوه بر رطوبت دهی، پروتئین و کراتین طبیعی مو را نیز تامین کند.

زمان انجام لمینت مو

چگونه موها صاف می شود؟

کار با مواد لمینت نیاز به تخصص دارد ولی امکان استفاده از این مواد در خانه نیز هست. برندهای مختلفی در این زمینه فعال هستند و انواع ماسک مو لمینت برای مصرف کنندگان خانگی نیز موجود است. در این تکنیک، مواد لمینت روی لایه های مو قرار گرفته و پس از عبور از کوتیکول به عمق تارهای مو نفوذ می کند. این مواد در دو نوع معمولی و نانو تولید شده اند. نانو لمینت ها از نظر اندازه، بسیار کوچک تر هستند و راحت تر از لایه کوتیکول مو عبور می کنند. قدرت نفوذ ذرات نانو بسیار بیشتر است و در نتیجه کیفیت صافی مو به مراتب بیشتر از سایر روش های متداول است.

لمینت مو از تکنیک های سریع در صاف کردن کردن مو به حساب می آید و همین موضوع محبوبیت لمینت را چند برابر کرده است. با اینکه کمتر از یک سال از ابداع این روش می گذرد ولی استقبال از آن هر روز بیشتر می شود. این شیوه علاوه بر صافی موی فوری، مزایای دیگری هم دارد که در ادامه به آن اشاره شده است.

مزایای لمینت مو

همین ابتدای کار بد نیست یک مورد مهم در این تکنیک یادآوری شود و آن کوتاه بودن زمان اثرگذاری مواد است. اگر قبلا از لمینت ابرو و مژه استفاده کرده باشید حتما می دانید که مدت زمان ماندگاری لمینت روی موهای مژه و ابرو خیلی کم است. لمینت مو نیز به همین ترتیب عمل می کند یک نوع صافی سریع و شگفت انگیز برای مو ایجاد می شود که البته دوام زیادی ندارد. برخی از مزایای لمینت مو را در دامه می خوانید.

معایب لمینت موها

سرعت عمل بالا

کل پروسه لمینت کردن موها در سالن، 10 دقیقه طول می کشد علت این است که مواد به کار رفته در این شیوه، بسیار سریع عمل می کنند. پس از آغشته کردن موها به مواد لمینت، زمان استراحت طولانی مواد روی موها لازم نیست. در مقایسه با سایر روش های صاف کردن مو، تقریبا می توان گفت که مواد لمینت اصلا به استراحت نیاز دارند. در کمتر از 10 ثانیه مواد به عمق مو نفوذ می کند و تاثیرش را می گذارد.

صافی مو فوق العاده

به طور کلی این تکنیک برای صاف کردن مو ابداع شده است. هدف نهایی این است که موها کاملا صاف، براق، لخت و شلاقی بشوند. ترکیبات لممینت مو قادر به نفوذ به عمق ساقه مو هستند. این مواد تخلخل مو را پر می کنند و موهای پف و وز و فر و مجعد حالت صاف و براق می گیرد. بعد از شستن مواد، کوتیکول مو بسته می شود و تخلخل مو نیز کامل از بین رفته است.

صافی موی ژاپنی

بدون استفاده از حرارت

در اغلب تکنیک های صافی مو از دستگاه های حرارتی استفاده می شود. مرحله اتوکشی موها در موقع کراتینه کردن، یکی از مهم ترین و حساس ترین مراحل کار است. با استفاده از اتوی مو و حرارت بالا مواد کراتینه به مو نفوذ می کنند و صافی تثبیت می شود.

تفاوت مهم لمینت مو با کراتین مو و ریباندینگ این است که در تکنیک فوق از هیچ وسیله حرارتی استفاده نمی شود. نتیجه اینکه لمینت کردن مو از روش های امن و بدون ضرر برای موها حساب می شود. در نظر داشته باشید که یک آرایشگر ناشی می تواند در حین اتو کشی کردن موهای کراتینه، آسیب زیادی به مو وارد کند.

حفاظت از مو در برابر آلاینده های محیطی

لمینت مو یک مانع محافظتی مقاوم برای ساقه مو ایجاد می کند. این لایه موها را در برابر اثرات مضر مواد شیمیایی، کلر و نمک آب، مواد روغنی و ذرات معلق گرد و غبار حفاظت می کند. بسیاری از مشکلات مو نظیر خشکی، زبری و خشن شدن تارهای مو ناشی از آلودگی محیطی است که به مرور کیفیت موها را تحت تاثیر متفی قرار می دهد.

لمینت مانع نفوذ ذرات آلاینده به درون بافت مو و حفره های مو می شود. در نتیجه حتی موقع شستشوی موها نیز زمان کمتری صرف خواهد شد. موهای لمینت شده در مقایسه با موهای معمولی به راحتی و سهولت تمیز می شوند.

محافظ رنگ های فانتزی

لمینت مو محافظ رنگ های فانتزی!

رنگ های فانتزی، ماندگاری زیادی ندارند و نیمه دائمی به حساب می آیند. با هر بار که موها را می شویید مقداری از رنگ مو نیز شسته می شود. لمینت با ایجاد یک لایه پوششی روی ساقه مو، از ورود و خروج مواد جلوگیری می کند. در نتیجه همانطور که آلودگی ها نمی توانند وارد ساختار مو بشوند، مواد رنگ نیز قادر به خروج از تارهای مو نیستند.

اگر به رنگ های فانتزی علاقه دارید حتما بعد از رنگ کردن موها، آن را لمینت کنید. به این ترتیب دوام و ماندگاری رنگ های نیمه دائمی و فانتزی بسیار بیشتر خواهد شد. نه تنها رنگ مو بلکه هیچ ماده دیگری نیز نمی تواند از درون مو، خارج شود و این یک امتیاز بزرگ است.

عدم خروج مواد مغذی

این هم یکی دیگر از مزایای لمینت مو که به حفظ کیفیت تارهای مو کمک می کند. مواد لمینت با نفوذ به عمق مو، منافذ باز کوتیکول مو را مسدود می کنند. خروج رطوبت، پروتئین، کراتین و مواد مغذی از مغز مو، منجر به خشک و شکننده شدن موها می شود. در نتیجه موها حالت دهیدراته شده، وزدار و غیر قابل کنترل می شوند.

خشک شدن موها به دلیل از دست دادن آب و کراتین و املاح ضروری، دلیل اصلی ایجاد موخوره و پف و وز مو است. پس از اجرای تکنیک لمینت، دیگر نگران چنین مشکلاتی نخواهید بود.

تکنیک های صافی و احیا مو

معایب لمینت مو

قبل از اینکه موها را لمینت کنید از آرایشگرتان درباره ایرادات احتمالی این تکنیک سوال کنید. به طور قطع این تکنیک در زیبایی مو تاثیر فراوانی دارد اما خبر بد اینکه، ماندگاری لمینت روی ساقه مو خیلی کم است. دوام لمینت حداکثر 2 ماه است و نسبت به دیگر تکنیک های صاف کردن مو، ماندگاری کمی دارد.
نکته دیگر اینکه احتمال حساسیت زا بودن مواد لمینت وجود دارد. اگر سابقه حساسیت به مواد شیمیایی را دارید احتمال اینکه نسبت به مواد لمینت حساسیت نشان دهید، هست.

مرکز تخصصی ترمیم و احیا مو سعیده درویش زاده

انواع تراپی مو شامل کراتینه و احیا، نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی، ویتامینه های خشک و چرب، بخشی از خدمات سالن تخصصی موی درویش زاده است. این مرکز مجهز به جدیدترین دستگاه های پیشرفته و تکنولوژی روز دنیا بوده و تمرکز خاص روی لاین احیا مو دارد.

مواد استفاده شده حاوی ذرات نانو بوده و به علت ریز بودن به اعماق تارهای مو نفوذ می کنند. اثرگذاری ترکیبات مورد استفاده در صافی و احیا مو، به مراتب بیشتر از مواد موجود در بازار است. کلیه عملیات ترمیم و احیای مو زیر نظر مستقیم سرکار خانم درویش زاده انجام می شود و ایشان تا انتهای کار، در سالن حضور خواهند داشت.

مراجعین محترم می توانند محصولات مراقبت از موی مناسب را از این مرکز تهیه کنید. به این ترتیب ماندگاری و دوام احیا، طولانی تر خواهد شد. پس از کراتینه و احیا قول دهید که به توصیه های ما عمل کنید و از محصولات متناسب با نیاز مو استفاده کنید. در مقابل ما هم تضمین می کنیم که بین 4 تا 6 ماه کیفیت موها حفظ خواهد شد. رضایت مراجعه کنندگان قبلی، ضامن ادعای ما است.

در صورت تمایل از مشاوره های تخصصی مرکز استفاده کنید. کلیه مشاوره های مو و محصولات مو، کاملا رایگان است.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed