1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه با روغن اسطوخودوس مشکلات پوست سر و موها را درمان کنیم؟

چگونه با روغن اسطوخودوس مشکلات پوست سر و موها را درمان کنیم؟

چگونه با روغن اسطوخودوس مشکلات پوست سر و موها را درمان کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه با روغن اسطوخودوس مشکلات پوست سر و موها را درمان کنیم؟
مزایای روغن اسطوخودوس برای مو
folder_openمقالات

استفاده از روغن های اساسی برای سلامت موها بسیار رایج است. حتی در ساخت محصولات مراقبت از مو نیز روغن های نارگیل، زیتون، بادام، رزماری و … استفاده می شوند. بسیاری از خانم ها توانسته اند با کمک همین روغن ها، سلامت و زیبایی موهایشان را حفظ کنند. در بین روغن های طبیعی، اخیرا صحبت های زیادی از فواید روغن اسطوخودوس برای مو می شود. آیا تجربه استفاده از این روغن را دارید؟

اسطوخودوس از گیاهان دارویی با خواص درمانی بسیار زیاد است که از آن برای زیبایی و سلامت موها نیز استفاده می شود. قسمت مورد استفاده گیاه، روغن آن است. روغن اسطوخودوس تحت شرایط خاص به دست می آید و با قیمت بسیار مقرون به صرفه ای در دسترس قرار دارد. اغلب افراد اسطوخودوس را به جهت رایحه آن می شناسند ولی این گیاه شفابخش می تواند سلامت موهایتان را نیز بازگرداند.

روغن اسطوخودوس

فواید روغن اسطوخودوس برای مو

گیاهان دارویی تاثیر فوری ندارند و به مرور روی موها اثر می گذارند. با یک بار استفاده انتظار نداشته باشید که همه مشکلات موها برطرف شود کمی صبور باشید و روند درمان را تا کسب رضایت، ادامه دهید. تاثیرات شگفت انگیز گیاه روی موها توسط بسیاری از مصرف کنندگان تایید شده است. اسطوخودوس معجزه نمی کند ولی قطعا می تواند بسیاری از مشکلات مو را برطرف کند. مهم ترین فواید روغن اسطوخودوس برای مو شامل این موارد است:

تحریک رشد موها

آیا رشد موهای تان متوقف شده است؟ تارهای مو به طور متناوب در فاز رشد و استراحت نوسان دارند. همه موها به یکباره وارد فاز استراحت نمی شوند و به یکباره شروع به رشد نمی کنند. روزانه بین 50 تا 100 تار مو می ریزد و به جای آن موهای دیگری رشد می کنند. هر گاه رشد موها دچار اختلال بشود شاهد کم پشت شدن موها خواهیم بود. مادامی که سرعت رشد موها بیشتر از سرعت ریزش مو باشد، وضعیت خوب است. اما به محض به هم خوردن این نظم، کیفیت موها تحت تاثیر قرار می گیرد. موها قبل از ریزش، نازک و سست می شوند. روغن اسطوخودوس یکی از موثرترین راه ها برای تحریک رشد مو است.

روغن اسطوخودوس موها را ضخیم تر می کند به این ترتیب موها پر پشت تر دیده می شوند. از طرفی این روغن از ریزش مو جلوگیری کرده و رشد موها را نیز تسریع می کند. درمان های خانگی با روغن اسطوخودوس حتی برای ریزش موی سکه ای و آلوپسی نیز تا حدود زیادی موثر بوده است.

روغن اسطوخودوس برای مو

روغن اسطوخودوس برای کاهش التهاب پوست سر

یکی از دلایل ریزش مو، مشکلات پوست کف سر است. خشکی بیش از حد و وجود زخم و عفونت در پوست، موجب می شود تا موها بستر مناسبی برای رشد ندشته باشند. روغن اسطوخودوس کمک می کند تا التهابات و زخم های پوست سر به سرعت درمان شوند و خشکی پوست و مشکلات ناشی از آن نیز تا حد زیادی کم شود. با بهبود شرایط پوست سر، وضعیت موها نیز به مراتب بهتر خواهد شد.

خواص ضد میکروبی روغن اسطوخودوس برای مو

آیا از خارش پوست سر رنج می برید؟ در اغلب موارد رشد قارچ و باکتری ها موجب خارش شدید پوست سر می شوند. با خاراندن پوست، امکان التهاب و زخم شدن پوست نیز وجود دارد و مشکل بدتر خواهد شد. خشکی پوست سر نیز می تواند خارش ایجاد کند علت هر چه باشد با استفاده از روغن اسطوخودوس می توانید از شر خارش پوست سر خلاص شوید. خواص ضد میکروبی و ضد قارچی روغن اسطوخودوس در تحقیقات علمی نیز به اثبات رسیده است.

مزایای اسطوخودوس

درمان شوره سر با اسطوخودوس

شوره سر یک مشکل بزرگ است که گریبان افراد زیادی را گرفته است. بیشتر از آنکه جنبه بیماری شوره سر مورد توجه باشد، جنبه روانی آن نگران کنده است. هیچکس دوست ندارد در یک جلسه مهم کاری، با سرشانه هایی که گرد سفید روی آن نشسته است، ظاهر شود. یکی از فواید روغن اسطوخودوس برای مو اینست که شوره سر را به طور کامل از بین می برد.

شوره سر چرب و خشک هر دو با این روغن قابل درمان است. پوسته ریزی پوست کف سر به علت تخریب سلولی پوست ناشی از فعالیت نوعی باکتری صورت می گیرد. با استفاده از روغن اسطوخودوس می توان جلوی آسیب بیشتر را گرفت تا پوست سر به حالت تعادل برسد.

خاصیت ضد شپش روغن اسطوخودوس

آیا نگران ابتلا به شپش سر هستید؟ شپش از طریق شخصی به شخص دیگر منتقل می شود. لوازم شخصی و وسایل فرد آلوده به شپش نیز می تواند عامل انتقال شپش باشد. در مکان های نگهداری کودکان، مدارس، مهد کودک ها و سایر مکان های شلوغ، میزان تکثیر شپش به مراتب زیادتر است. وقتی فردی به شپش مبتلا شود می تواند سایر افراد خانواده را نیز درگیر کند.

داروهای شیمیایی و شانه مخصوص برای درمان شپش از طریق داروخانه ها به فروش می رسد. روند درمان شپش ساده نیست اگر در منطقه ای پر ریسک زندگی می کنید و احتمال ابتلا وجود دارد از قبل پیشگیری های لازم را انجام دهید. روغن اسطوخودوس برای پیشگیری از شپش و درمان هر دو کاربرد دارد. طبق تحقیقات صورت گرفته ترکیب روغن درخت چای به اسطوخودوس، موجب افزایش اثر بخشی آن می شود.

روغن درمانی

روغن اسطوخودوس برای رفع سفیدی مو

سفیدی موها پدیده قرن است. این روزها جوان تر ها هم دچار این عارضه شده اند. دیگر موهای سفید و خاکستری نشان دهنده کهولت سن نیست بلکه عوامل متعددی در این مورد دخالت دارند. تغییر سبک زندگی در سال های اخیر و استرس های ناشی از آن یکی از دلایل سفید شدن موها است. ژنتیک، کمبود تغذیه و …. نیز در این زمینه نقش درند.

اگر تارهای سفید مو رو به افزایش است به این طریق عمل کنید. پوست یک سیب زمینی بزرگ را گرفته، بشویید و آن را با دو لیوان آب بجوشانید. سپس صبر کنید تا آب سرد شود. بعد از صاف کردن آب سیب زمینی می توانید چند قطره روغن اسطوخودوس را به آن اضافه کنید. این محلول برای رفع سفید مو عالی است. موقع شستن موها در حمام از این محلول خانگی استفاده کنید.

طریقه استفاده از روغن اسطوخودوس برای مو

روغن درمانی از شیوه های مرسوم برای برطرف کردن مشکلات موها است. این روغن ها به صورت موضعی استفاده می شوند برای بهره گیری از فواید درمانی روغن اسطوخودوس لازم است تا روغن روی پوست سر و موها اعمال شود. راه های زیادی برای این کار وجود دارد و دست تان در این زمینه حسابی باز است.

گیاه اسطوخودوس

الف- ماساژ درمانی

روغن اسطوخودوس را با یک روغن رقیق، ترکیب کنید و از ان برای ماساژ روی پوست سر کمک بگیرید. مقدار مساوی روغن اسطوخودوس و روغن نارگیل را ترکیب کنید. برای بهره گیری از فواید روغن اسوطوخودوس برای مو بهتر است موها را بشوید. وقتی پوست سر تمیز باشد راحت تر اسطوخودوس را جذب می کند. مقداری از ترکیب روغن را با دست روی موها و پوست سر مالش دهید. به همه قسمت های مو، روغن را بمالید. از یک سمت سر شروع کنید و به سمت دیگر لایه به لایه موها را روغن مالی کنید.

به مدت 10 دقیقه پوست سر و موها را ماساز دهید. سپس با یک روسری یا حوله موها را بپوشانید و به رختخواب بروید. رایحه اسطوخودوس حتی روی آرامش خواب تان هم اثر می گذارد. صبح روز بعد موها را بشوید. هفته ای یکی دو بار این درمان را انجام دهید.

ب- افزودن روغن به محصولات مو

فواید اسطوخودوس برای مو بسیار زیادتر از چیزی است که تصور می کنید. اگر وقت و یا حوصله ماساژ روغن را ندارید از یک شیوه راحت تر استفاده کنید. مقدار یکی دو قاشق روغن اسطوخودوس را به شامپو اضافه کنید و با آن موها را شستشو دهید. حتی امکان افزودن روغن اسطوخودوس به نرم کننده نیز هست. طبق معمول حمام کنید به همین سادگی.
نکته: ازودن بیش از حد روغن اسطوخودوس به شامپو و …. موجب پوست سر می شود. حتما از دوزهای رقیق شده استفاده کنید.

طریقه استفاده از اسطوخودوس

ج-محصولات حاوی روغن اسطوخودوس برای مو

در ترکیبات بسیاری از محصولات مراقبت مو، از روغن اسطوخودوس استفاده شده است. برندهای تولید کننده محصولات بهداشتی از روغن بسیار رقیق شده اسطوخودوس برای تهیه محصولات استفاده می کنند تا بیشترین کارایی و کمترین ضرر را داشته باشد. موقع خرید شامپو، نرم کننده، ماسک مو و سرم مو، برچسب روی محصولات را مشاهده کنید. ترکیبات و روغن های موجود همیشه بر روی برچسب محصولات نوشته می شود.

مرکز تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

ما مشکلات موهای تان را برطرف می کنیم. اگر با روش های خانگی و درمان های سنتی نتیجه دلخواه را نگرفتید به درمان تخصصی نیاز دارید. کلینیک تخصصی ترمیم و احیای مو با استفاده از پیشرفته ترین متدهای روز دنیا، مشکلات موهایتان را درمان می کند. برخی از خدمات سالن زیبایی مو عبارتند از ویتامینه موهای نازک و شکننده، ویتامینه موهای خشک و دمیج، ویتامینه موهای چرب، پروتئین تراپی ، نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی و …

این مرکز با افتخار مشاوره های تخصصی نهیه محصولات مو را به رایگان ارائه می دهد. برای تعیین وقت مشاوره و هماهنگی تماس بگیرید.

4/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed