1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه دوام رنگ مو را حفظ كنيم؟

چگونه دوام رنگ مو را حفظ كنيم؟

چگونه دوام رنگ مو را حفظ كنيم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه دوام رنگ مو را حفظ كنيم؟
افزایش دوام رنگ مو
folder_openمقالات

رنگ مو بعد از مدتی حالت کدر و مات می گیرد و دیگر جذابیتی ندارد. البته بعد از رنگ کردن موها می توانید با ترفندهای ساده ای، دوام رنگ را افزایش دهید. به این ترتیب تا مدت های زیادی، رنگ زیبای موها حفظ می شود. انجام این کارها اصلا سخت و دشوار نیست و موجب می شود و خیلی ها شاید به آن توجه نکنند. برای اینکه یاد بگیرید دوام رنگ مو و درخشش و زیبایی آن را حفظ کنید تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

علاوه بر بحث زیبایی، وقتی رنگ موها کدر و کمرنگ می شود دوباره باید موها را رنگ کنید. این از لحاظ سلامتی مو نیز درست نیست. رنگ کردن دائمی موها به شدت ساقه مو را تخریب می کند و احتمال ریزش مو را افزایش می دهد. از طرفی اگر نحوه درست نگهداری از موهای رنگ شده را ندانید هم به موها آسیب بیشتری وارد می شود هم به جیب تان.

دوام رنگ موی موقت

ترفندهای جالب برای افزایش دوام رنگ مو

بعضی تکنیک های رنگ مو به طور ذلتی، با دوام تر هستند. برای مثال اگر موها مش و هایلایت باشد، مدت زمان بیشتری زیبایی مو حفظ می شود. در مقایسه با اینکه موها را تمام رنگ کنید، هایلایت های روی موی طبیعی پایدارتر هستند. در ضمن با رشد ریشه مو نیز نیازی به رنگ کردن دوباره موها نیست زیرا هایلایت رنگ موهای ریشه را کمتر نشان می دهد.

انواع هایلایت مو خیلی هم مد شده و زیبایی فوق العاده ای دارد. البته اسامی مختلفی برای لایت ها عنوان می شود ولی همگی یک تکنیک هستند. آمبره و سامبره هم همین حالت را دارند یعنی وقتی ریشه مو رشد می کند خیلی مشخص نیست و تا مدت ها می توانید موها را رنگ نکنید.

نکته دیگر مربوط به رنگ موهای فانتزی است. این رنگ ها دوام کمتری دارند. به طور کلی رنگ موهای دائمی نسبت به رنگ های فانتزی، دوام بیشتری دارند. این نوع رنگ موها حالت نیمه موقت دارند و بعد از چند بار شستشو، کمرنگ می کند. با استفاده از واریاسیون می توانید دوام رنگ مو فانتزی را افزایش دهید.

در ادامه چند ترفند ساده برای افزایش دوام رنگ مو معرفی شده است.

افزایش ماندگاری رنگ موی بلوند

خورشید رنگ موها را کمرنگ می کند

حتما می دانید که اشعه مستقیم نور خورشید به پوست صدمه می زند اما آیا در مورد آسیب های نور خورشید روی موها چیزی شنیده اید؟ نور خورشید به شدت روی رنگ مو تاثیر می گذارد. اگر مدت زیادی بیرون از خانه هستید حتما موها را از نور خورشید بپوشانید. حتی وقتی به حیاط می روید نیز لازم است از کلاه یا شال استفاده کنید با این کار دوام رنگ مو بیشتر می شود.

علاوه بر رنگ مو، تابش آفتاب به پیاز مو نیز آسیب می زند. اشعه UV موجب خشک شدن مو و کاهش رطوبت مو می شود که خود عاملی برای ایجاد مشکلات بعدی است. محصولات مراقبت از مو و ضد آفتاب برای مو نیز تولید شده که کارایی خوبی دارد و می تواند از مضرات تابش مستقیم خورشید روی موها کم کند.

خورشید همان قدر که حیات بخش است می تواند سنگدل هم باشد و به پوست و مو آسیب بزند. با انجام کارهای ساده می توانید جلوی آسیب نور خورشید را بگیرید.به خصوص کسانی که ساعات طولانی در فضای باز کار می کنند در معرض آسیب بیشتری هستند.

تاثیر اتوی مو روی موهای رنگ شده

اتوی مو، دوام رنگ مو را کم می کند

دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو همگی مشکل ایجاد می کنند. وقتی دائم از اتوی مو، بابلیس، سشوار، فر کننده ها و … استفاده می کنید موها خشک، زبر و خشن می شود. حالا وقتی موها رنگ شده باشد، آسیب وارد شده چند برابر بیشتر است. موهای رنگ شده در معرض آسیب بیشتری هستند به خصوص اگر با حرارت و گرما در ارتباط باشند.

افرادی که موها را رنگ و دکلره کرده اند بهتر است دور اتوی مو را خط بکشند. حتی محافظ حرارتی مو نیز نمی تواند مانع از کدر شدن موهای بلوند و روشن بشود. استفاده از سشوار با رعایت شروطی مشکل ندارد. اول اینکه از حرارت کم سشوار استفاده کنید و بعد اینکه سشوار را زیاد به مو نزدیک نکنید. بهتر است با رعایت فاصله، دمای سشوار را روی کمترین حالت قرار دهید. تماس اتوی مو و سشوار با موهای رنگ شده، اصلا توصیه نمی شود.

برای خشک کردن موها بهتر است راه های طبیعی را انتخاب کنید. بعد از شستن موها، با حوله آب اضافی مو را بگیرید. تی شرت نخی برای این کار مناسب تر از حوله است. بعد اجازه دهید تا موها در هوای محیط خشک شود. اگر به رنگ کردن موها علاقه دارید، آنها را از گرما دور نگه دارید تا کدر نشود.

مدت زمان ماندگاری رنگ مو

محافظت از رنگ مو در برابر کلر استخر را جدی بگیرید

شک نداشته باشید که کلر استخر، موهایتان را نابود می کند. به خصوص وقتی رنگ و دکلره دارید حتما موهای تان را از کلر دور نگه دارید. یک ترفند جالب این است که قبل از اینکه داخل آب استخر بروید ابتدا موها را با آب شهری خیس کنید. به این ترتیب موها دیگر آب استخر و کلر را جذب نمی کنند. قضیه این است که تارهای مو یک مقدار مشخصی قابلیت جذب آب را دارند. وقتی موها را با آب لوله کشی خیس می کنید این ظرفیت پر می شود و کلر استخر به مو نفوذ نمی کند.

با استفاده از کلاه استخر نیز می توانید دوام رنگ مو را افزایش دهید. این کلاه اجازه خیس شدن مو را نمی دهد و خیال تان بابت آسیب کلر به موها راحت می شود. اگر این کارها را انجام ندهید احتمال دارد موهای بلوند و هایلایت های دکلره شده تان به رنگ سبز تغییر کند که دست کمی از فاجعه ندارد.

شستشوی موهای رنگ شده

دوام رنگ مو را بدون شامپو افزایش دهید

آیا موهایتان را کامل رنگ کرده اید یا مش و هایلایت دارید؟ اصلا فرقی ندارد که موها چه رنگی هستند یا با چه تکنیکی رنگ شده اند. همه رنگ موها یک ماده خارجی هستند که ساقه مو را پوشانده اند. حالا تصور کنید که وقتی موها را می شویید چه اتفاقی می افتد. طبیعی است که با هر بار شستشو، رنگ مو کمرنگ و کدر شود.

وقتی موها را رنگ می کنید تا 48 ساعت حمام نکنید و موها را شستشو ندهید. این زمان برای تثبیت رنگ مو و نفوذ رنگ لازم است. در صورت امکان شب قبل موها را بشویید و روز بعد از رنگ مو استفاده کنید. برای پاک کردن رنگ مو از آب استفاده کنید و موها را بشویید. بعد از 48 ساعت می توانید موها را شامپو بزنید ولی توصیه می شود حتی الامکان کمتر از مواد شوینده استفاده کنید.

برای افزایش دوام رنگ مو می توانید از شامپوهای مخصوص موی رنگ شده استفاده کنید. به طور کلی بهتر است دفعات شستشوی مو را کاهش دهید و در صورت لزوم فقط موها را با آب بشویید. شامپوهای دارای سولفات و آمونیاک هم که به کلی برای موها مضر است.

دوام رنگ و دکلره مو

محصولات موی استاندارد و با کیفیت استفاده کنید

شامپو، نرم کننده، ژل مو، ماسک مو و دیگر محصولات مراقبت مو را از برندهای معتبر و استاندارد انتخاب کنید. قیمت محصولات موی با کیفیت و موغوب زیاد است ولی این محصولات برای حفظ سلامت موهایتان بهترین هستند. رنگ مو یک ترکیب شیمیایی است و به ساختار مو آسیب می زند. به خصوص مواد دکلره که برای روشن کردن موها استفاده می شود، قدرت تخریب بیشتری دارند و کوتیکول مو را از بین می برند.

موهای رنگ شده در معرض آسیب بیشتری هستند ولی با خرید محصولات خوب و با کیفیت هیچ مشکلی ایجاد نمی شود. حتی یک شامپوی نامناسب می تواند دوام رنگ مو را کاهش دهد. از شامپوها و نرم کننده هایی استفاده کنید که خاصیت آبرسانی به مو را دارند. موهای رنگ شده به مرور خشک می شوند و  حتی موخوره می گیرند. از محصولات موی معتبر استفاده کنید تا نیازهای مو تامین شود و رنگ مو دوام بیشتری داشته باشد.

اگر برای تهیه شامپو، ژل مو و محصولات مراقبت از مو نیاز به راهنمایی دارید تماس بگیرد. مرکز موی درویش زاده مشاوره رایگان تهیه محصولات مو ارائه می دهد.

راه های افزایش ماندگاری رنگ مو

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

آسیب به موها در اثر رنگ و دکلره، بسیار رایج است. خانم هایی که به طور دائم از رنگ مو استفاده می کنند، باید به موقع برای احیا مو اقدام کنند. اگر موهایتان خشک و دهیدراته شده یا در اثر دکلره سوخته و پودر شده، چاره کار نزد ما است. در مرکز احیا مو درویش زاده انواع تراپی تخصصی مو با مواد نانو ارائه می شود.

با پلکس تراپی، پروتئین تراپی، نانو بوتاکس مو، کراتینه و احیا به موها جان دهید. ما از مواد استاندارد و مرغوب استفاده می کنیم. ترکیبات به کار رفته در این مواد، فاقد فرمالین و بخارات سمی است. اگر موها قبلا دکلره شده، از دو ترکیب متفاوت برای ریشه و ساقه مو استفاده می شود تا هیچ آسیبی به ساختار مو وارد نشود.

با توجه به تقاضای بالا، در نظر گرفتیم خدمات احیا مو ویژه دختران جوان را نیز ارائه دهیم. به دلیل حساس بودن موهای این عزیزان، در تمام موارد از ترکیبات گیاهی و کاملا بی ضرر استفاده می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed