1. خانه
  2. مقالات
  3. ماسک برای موهای سوخته با دکلره

ماسک برای موهای سوخته با دکلره

ماسک برای موهای سوخته با دکلره

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ماسک برای موهای سوخته با دکلره
ماسک موی گیاهی
folder_openمقالات

دکلره حاوی مواد شیمیایی قوی و آسیب رسان است و موجب صدمات شدید به ساقه مو می شود. همه افرادی که موها را دکلره می کنند دچار عوارض ناخوشایندی نمی شوند. البته وقتی مواد دکلره نامرغوب و آرایشگرتان هم بی تجربه و جنس موها هم نازک و ضعیف باشد، احتمال زیاد دکلره موهایتان را می سوزاند و پودر می کند. انواع ماسک برای موهای سوخته با مواد دکلره وجود دارد که می توانید خودتان آن ها را تهیه کنید.

اگر بعد از دکلره متوجه شدید که موهای تان حالت سوخته و وز دارد حتما برای ترمیم اقدام کنید. موهای سوخته در اثر شستشو دچار شکستگی می شوند و با شانه زدن، کش می آیند. در واقع همین کارهای ساده و روتین روزانه را نیز نمی توانید داشته باشید چرا که موهای تان بیشتر آسیب می بیند. موهای سوخته از دکلره اصلا جان ندارند و به مرور از وسط ساقه قطع می شوند. اگر به موقع برای درمان کاری نکنید، موها به کلی نابود می شود همین حالا هم سوختن موها یک آسیب جدی است.

در این مطلب طرز تهیه ماسک برای موهای سوخته آموزش داده شده که شاید بتواند وضعیت موها را بهبود دهد.

ماسک برای موهای سوخته

ماسک برای موهای سوخته با حنا

بهترین و مطمئن ترین راه برای خلاص شدن از موهای سوخته این است که ساقه مو را تا بالای سوختگی، قطع کنید. در واقع با کوتاه کردن موها دیگر هیچ سوخته وجود ندارند و حذف می شوند. خبر خوب اینکه مواد دکلره تنها بخش ساقه مو را دچار مشکل می کند و هنوز ریشه مو سالم است. بعد از کوتاه کردن موها می توانید با ماسک موی خانگی برای از بین بردن خشکی و وز مو اقدام کنید. به این ترتیب موهای تازه روییده حال و روز بهتری دارند و سالم خواهند بود.

اگر نمی خواهید موها را کوتاه کنید با ماسک مو تا حدودی وضعیت موها بهتر می شود. این ماسک ها معجزه نمی کنند ولی در بهبود موها موثر هستند. برای مثال حنا یکی از این درمان های خانگی است که بسیاری از آسیب های مو را برطرف می کند.

حنا نوعی رنگ موی گیاهی است که سرشار از پروتئین و آنتی اکسیدان است. موهای سوخته و آسیب دیده را با حنا تقویت کنید تا ساقه مو ضخیم و قوی تر بشود. ماده موثر در برگ های گیاه یک لایه محافظ روی موها ایجاد می کنند و از آسیب بیشتر به موها جلوگیری می شود.

ماسک خانگی رفع خشکی مو با موز

ترمیم موهای سوخته با موز

با تحریک کلاژن سازی در مو می توان به بهبود کیفیت مو و افزایش ضخامت آن؛ کمک کرد. موز سرشار از سیلیس است و می تواند روند کلاژن سازی مو را تسریع کند. انواع ویتامین ها، پتاسیم، کربوهیدرات ها و روغن های طبیعی در موز وجود دارد که هر کدام برای تقویت و حفظ سلامت موها تاثیر دارند.

موز یک نرم کننده طبیعی مو نیز به حساب می آید و در حفظ و افزایش رطوبت مو و نرمی تارهای مو بسیار موثر است. برای تهیه این ماسک مو به یک موز رسیده رسیده و حتی له شده نیاز دارید. با چنگال موز را له کنید برای اینکه راحت تر موز روی موها قرار بگیرد از اندکی شیر یا روغن نارگیل استفاده کنید. به طور کلی موز یکی از عناصر مهم در همه ماسک موهای خانگی است.

به خصوص وقتی موها در اثر حرارت و مواد شیمیایی بسیار خشک و شکننده شده، با ماسک موی موز می توانید نرمی و لطافت مو را باز گردانید. البته در مورد موهای سوخته با مواد دکلره، زیاد نمی توانید روی قدرت نرم کنندگی و کلاژن سازی موز حساب کنید.

ماسک موی ترمیم کننده

ماسک برای موهای سوخته با مایونز

ترمیم موهای سوخته با مایونز به هیچ وجه از نظر علمی به اثبات نرسیده است. همه شواهد به دست آمده تجربی بوده و حاصل گزارش های افرادی است که از این درمان استفاده کرده اند. سس مایونز توانسته به خیلی ها کمک کند پس ارزش یک بار امتحان کردن را دارد. به خصوص اینکه مایونز حاوی مواد مضر و آسیب رسان به موها نیست و از درمان های خانگی امن به حساب می آید.

مایونز از تخم مرغ، سرکه و روغن تهیه می شود. بنابراین دور از ذهن نیست که مقدار زیادی پروتئین، اسیدهای آمینه و اسیدهای چرب، انواع ویتامین ها و … در ماسک موی مایونز وجود داشته باشد. برای بهره گیری از خواص مایونز باید آن را روی همه قسمت های مو بمالید. به خصوص قسمت های سوخته و انتهای ساقه مو را با مایونز حسابی چرب کنید.

پوست سر و موها را با مایونز آغشته کنید تا آبرسانی و تغذیه موها به خوبی انجام شود. بعد از نیم ساعت موها را با شامپوی بدون سولفات شستشو دهید.

نکته: هرگز از شامپو تمیز کننده عمقی بر روی موهای سوخته استفاده نکنید.

روغن نارگیل برای موها ماسک برای موهای سوخته

ماسک برای موهای سوخته با روغن نارگیل و شیر

ترمیم موهای سوخته با روغن نارگیل از درمان های رایج خانگی است. طرز استفاده از روغن نارگیل ساده است و نیازی به مهارت خاصی ندارد. روغن نارگیل کدری و مات بودن مو را می گیرد و برق و جلای مو را تامین می کند. اگر پوست سرتان در اثر مواد دکلره دچار تورم و التهاب و جوش و … شده نیز می توانید روغن نارگیل را روی پوست سرتان نیز بمالید.

روغن نارگیل سرشار از اسیدهای چرب به خصوص اسید لوریک است. این ماده در آبرسانی عمقی به موها تاثیر فراوان دارد. برای ترمیم موهای سوخته از مواد دکلره لازم است تا رطوبت و پروتئین مورد نیاز مو تامین شود. با افزودن شیر به روغن نارگیل درصد پروتئین آن نیز افزایش یافته و یک ترکیب عالی برای رفع سوختگی موها به دست می آورید.

شیر سرشار از پروتئین و ویتامین‌های D، A، B6 و بیوتین است . در انواع ماسک برای موهای سوخته می توان شیر را نیز اضافه کرد.شیر هم در رطوبت دهی هم تامین کراتین طبیعی مو نقش دارد. حی اگر موها با مواد دکلره سوخته نشده نیز می توانید از این ماسک برای جلوگیری از خشکی و وز مو استفاده کنید. مواد دکلره به شدت موها را خشک و زبر و خشن می کند.

موهای خشک بسیار شکننده هستند. شکستگی موها موجب خورد شدن و پودر شدن مو می شود و اوضاع از این هم بدتر می شود. فراموش نکنید موها تاثیر مستقیم روی زیبایی چهره دارند و باید به طور دائم ازآن مراقبت کنید. سوختگی مو، حالت کشی و آدامسی شدن مو، پودر و قطع شدن ساقه مو و مواردی از این قبیل نشان می دهد که موها در اثر مواد دکلره به شدت سوخته است.

نکته: هرگز موهای دکلره شده و سوخته را با اتوی مو و سشوار حالت ندهید. حرارت و داغی برای این موها سم است.

روغن زیتون مرطوب کننده موثر

ماسک برای موهای سوخته با روغن زیتون

وقتی موها با دکلره سوخته باشد خشک و دهیدراته می شود. در این وضعیت روغن طبیعی مو و آب مغز مو از بین رفته و موها حالت پف و وز هم دارند. با استفاده از روغن زیتون می توانید یک ماسک برای موهای سوخته تهیه کنید که بسیار ارزان تمام می شود. روغن زیتون دارای خواص نرم کنندگی و ویتامین دهی به موها هم هست و در اغلب ماسک موهای خانگی نیز از آن استفاده می شود.

روغن زیتون را از مراکز معتبر تهیه کنید در بازار انواع و اقسام روغن زیتون های تقلبی نیز وجود دارد. این روغن ها حاوی مواد شیمیایی هستند و درصد خیلی کمی روغن زیتون دارند. معمولا روغن های متفرقه و ارزان و نامرغوب در این شیشه های روغن زیتون دیده می شود. روغن زیتون خالص و طبیعی از پرس سرد و بدون افزودن مواد شیمیایی و حرارت، به دست می آید.

روغن زیتون سرشار از ویتامین‌های A ، B-1 ، B-2 ، C ، D ، E و K و آهن است. همه این ویتامین ها برای رشد و سلامت موها ضروری هستند. این ماسک برای موهای سوخته و خشک و پف وز دار عالی است. برای افزایش تاثیر درمانی روغن زیتون می توانید آن را با روغن بادام نیز مخلوط کنید. بهتر است مقدار روغن ها مساوی باشد.

در اینکه روغن زیتون برای مو خواص زیادی دارد شکی نیست اما دوستان این روغن نمی تواند در حد پلکس و پروتئینه موها را درمان کند. برای ترمیم موهای سوخته به درمان های تخصصی نیاز است و درمان های خانگی نمی تواند موهای خمیری و پودر شده و دمیج را درمان کند. بهتر است برای ترمیم موهای سوخته به یک سالن آرایشگاه معتبر و معروف مراجعه کنید تا به صورت عمقی موها تغذیه شود.

ترمیم موهای سوخته

مرکز تخصصی کراتینه و احیا سعیده درویش زاده

وقتی موها در اثر مواد دکلره می سوزد، ساقه مو دیگر قابل برگشت نیست. درمان های خانگی و استفاده از ماسک موهای آبرسان نمی تواند پل های گوگردی مو را اصلاح کند. اما برای هر کاری چاره ای هست. موثرترین روش درمانی برای چنین مواقعی استفاده از پلکس و پروتئین هست. ابتدا ساختار گوگردی مو با استفاده از پلکس تراپی به درستی در مسیر درست قرار می گیرد و موها تا حد قابل توجهی ترمیم می شوند

سپس با استفاده از پروتئین تراپی، موها جان می گیرند. اگر موهای سوخته و جزغاله و پودری و خمیری دارید نگران نباشید. همین حالا برای درمان اقدام کنید تا اوضاع بدتر نشده. قبل از اینکه به سالن تشریف بیاورید حتما هماهنگ کنید. به دلیل محدودیت های موجود، ناچاریم نوبت دهی را رعایت کنیم.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed