1. خانه
  2. مقالات
  3. با این ماسک مو، وزی و سوختگی موها را برطرف کنید

با این ماسک مو، وزی و سوختگی موها را برطرف کنید

با این ماسک مو، وزی و سوختگی موها را برطرف کنید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. با این ماسک مو، وزی و سوختگی موها را برطرف کنید
ماسک برای موی وز و سوخته
folder_openمقالات

بعضی افراد به طور طبیعی موهای وز دارند. وزی مو در این افراد طوری است که حتی با انواع نرم کننده ها و سایر محصولات مراقبت از مو، نمی توان موها را نرم و شاداب کرد. البته در بسیاری از موارد، این خود فرد است که با انجام یک سری اشتباهات، موهای نازنین را در معرض وز و سوختگی قرار می دهد. اولین و مهم ترین مقصر سوخته موها هم، مواد دکلره نامرغوب است و بس. چه از گروه اول باشید و به طور ژنتیکی موی وز داشته باشید یا جزء گروه دوم، در هر صورت می توانید از ماسک برای موهای وز و سوخته استفاده کنید.

ماسک موها در دو نوع آماده( بازاری) و خانگی موجود هستند. انواع ماسک موی رنگ شده برای موهای خشک و دهیدراته را می توانید خودتان در منزل تهیه کنید. با استفاده از موادی که در خانه دارید، ترکیباتی مناسب برای موهای وز آماده کنید و سوختگی و وز مو را به راحتی درمان کنید.  خوبی این ماسک موها، طبیعی و ارزان قیمت بودن آن است.

در ماسک موهای خانگی، از مواد شیمیایی و مضر خبری نیست و با خیال راحت می توانید، ماسک مو را روی پوست سر و موهایتان استفاده کنید. در ادامه آموزش تهیه چند ماسک برای موهای وز و سوخته، آموزش داده شده که به راحتی در منزل هم قابل تهیه و استفاده است.

بهترین ماسک موی وز

آموزش تهیه ماسک برای موهای وز و سوخته

کوتیکول مو از فلس های کوچکی تشکیل شده است! که تار مو را در برابر آسیب های محیطی محافظت می کند. هنگامی که  یک کوتیکول موی سالم را در زیر میکروسکوپ نگاه کنید، فلس ها به خوبی قابل مشاهده است. درست شبیه به پولک ماهی، فلس های کوتیکول مو نیز روی هم قرار گرفته اند. رطوبت و چربی طبیعی پوست سر به حفظ سلامت کوتیکول مو کمک می کند.

وقتی موها خشک و دهیدراته می شوند ظاهر کوتیکول مو  در زیر میکروسکوپ، شبیه به یک میوه کاج باز شده، خشن و خاردار دیده می شود. در وضعیت آسیب به کوتیکول، فلس ها باز هستند و رطوبت مفید از ساقه مو خارج می شود. البته از همین طریق نیز رطوبت هوا وارد ساقه مو می شود که در نتیجه باعث متورم شدن و تغییر شکل کوتیکول می شود. در این وضعیت موها به حالت پف و وز دیده می شوند.

با استفاده از انواع ماسک برای موهای وز می توان تا حدود زیادی این حالت را ترمیم کرد. مواد موجود در این ماسک موها قادرند مواد مغذی و رطوبت لازم مو را تامین کنند. به این ترتیب کوتیکول سلامت خود را به دست می آورد. درمان اصلی و اصولی با استفاده از تراپی های تخصصی در مرکز تخصصی احیا مو قابل انجام است.

ماسک برای موهای وز

ماسک موی کره ای برای ترمیم موی وز

استفاده از ماسک موهای طبیعی در کنار اصلاح سبک زندگی، موها را سالم نگه می دارد. رژیم غذایی غنی دریافت کنید. از محصولات مراقبت موی با کیفیت استفاده کنید. وسایل حرارتی حالت دهنده مو را کمتر به کار ببرید. موقع استفاده از این وسایل، محافظ حرارتی مو را فراموش نکنید. در نهایت از این ماسک موهای خانگی برای ترمیم وزی مو استفاده کنید.

کره از لبنیات پر طرفدار با خواص تغذیه ای فراوان است. برای درمان وز مو می توانید از کره استفاده کنید. استفاده از کره به عنوان ماسک مو خیلی راحت است. بدون افزودن هیچ ماده دیگری می توانید کره را مستقیم روی موها و پوست سر بمالید.

بهتر است از قبل کره را به مدت 20 دقیقه خارج از یخچال قرار دهید تا نرم شود. با توجه به حجم و بلندی مو، از مقدار مشخصی کره استفاده کنید. با کمک انگشتان دست، کره را روی ساقه مو ماساژ دهید.

موها را کلاه دوش بپوشانید و نیم ساعت صبر کنید. سپس موها را با شامپوی معمولی شستشو داده و با آب ولرم آبکشی کنید. نتیجه عالی است.

روغن تراپی برای موهای سوخته

ماسک روغن زیتون برای موهای وز و سوخته

در موهایی که با مواد شیمیایی و دکلره آسیب دیده اند، خشکی شدید دیده می شود. وقتی کوتیکول مو به شدت تشنه است ساقه مو حالت سوختگی و وز به خود می گیرد. روغن زیتون از بهترین درمان های خانگی برای تامین رطوبت و چربی مورد نیاز مو است. روغن زیتون طبیعی که با روش پرس سرد تهیه شده به مراتب بهتر از روغن های فرآوری شده با مواد شیمیایی است. این نوع روغن زیتون با نام بکر و فرا بکر به فروش می رسد و خواص تغذیه ای بسیار زیادی دارد.

برای از بین بردن سوختگی ناشی از دکلره و رنگ مو، روغن زیتون را روی پوست سر و موها بمالید. روش کار به این صورت است که ابتدا چند قطره روغن زیتون را در کف دست ریخته و دست ها را به هم بمالید. به این ترتیب روغن کمی گرم می شود و آماده استفاده است. سپس با کف دستان روغن را روی همه قسمت های مو ماساژ دهید.

روغن زیتون را از نوک ساقه تا ریشه موها بمالید. با استفاده از شانه دندانه درشت، موها را با آرامی شانه بزنید تا روغن به همه قسمت های مو برسد. سپس روی موها را با کلاه پلاستیکی بپوشانید و شب را با همین وضعیت بخوابید. صبح روز بعد موها را با آب ولرم شستشو دهید. این کار به تقویت ریشه مو کمک می کند و مانع شکستگی ساقه موها می شود.

ماسک موی ضد وز را هفته ای 2 بار با روغن زیتون، انجام دهید. بعد از 2 هفته به کلی سوختگی و وز مو برطرف خواهد شد.

ماسک برای موهای وز با حنا

ماسک برای موهای وز با حنا

حنا یک نوع رنگ موی گیاهی است که خواص زیادی برای سلامت موها دارد. حنا ضد ریزش، خارش و زبری و خشکی مو است. خاصیت نرم کنندگی حنا به قدری زیاد است که در ترمیم موهای سوخته و وز، کاربرد فراوانی دارد. بعد از استفاده از حنا، یک لایه پوششی محافظ دورتادور ساقه مو را احاطه می کند. این پوشش گیاهی به تقویت ساقه مو کمک کرده و مانع آسیب های محیطی به مو می شود.

برای تهیه ماسک موی ضد وز با حنا به این ترتیب عمل کنید. مقدار 5 قاشق غذاخوری از حنا را با 3 قاشق غذاخوری ماست مخلوط کنید و خوب هم بزنید. یک استکان چای سیاه دم کشیده را به مواد حنا و ماست اضافه کنید. مواد را ترکیب کنید تا به صورت یک خمیر رقیق در بیاید. در نهایت آب یک لیموی کامل را به مواد ماسک مو اضافه کنید.

بهتر است مواد ماسک مو به مدت یک ربع استراحت کند. با افزودن یک عدد تخم مرغ به مواد، خاصیت تقویت کنندگی و نرم کنندگی مو چند برابر می شود. مواد را با دست روی موها بمالید. از ریشه تا نوک ساقه مو را به حنا آغشته کنید. با دست موها را ماساژ دهید تا همه قسمت ها به خوبی حنایی بشود. بعد از 4 ساعت موها را با آب ولرم شستشو دهید.

توجه: موقع استفاده از این ماسک مو، حتما از دستکش استفاده کنید. امکان رنگ گرفتن دست ها وجود دارد.

ماسک موی تخم مرغی

ماسک موی تخم مرغی روی موی سوخته

تخم مرغ موثرترین ماده برای تامین پروتئین مورد نیاز مو است. وقتی موها به حالت خشک، زبر، سوخته و وز در می آیند، نیاز به پروتئین دارند. این ماده مهم ترین عنصر در بافت کراتین مو است که به حفظ شادابی و سلامت مو کمک می کند. تخم مرغ در تهیه ماسک برای موهای وز کاربرد فراوانی دارد. در واقع تخم مرغ اصلی ترین ماده در ترکیبات ماسک موی ترمیم کننده، ضد خشکی و وز و تقویت کننده مو است.

برای استفاده از تخم مرغ به عنوان ماسک مو می توانید یک راه ساده و بی دردسر را انتخاب کنید. تخم مرغ را به شامپو اضافه کنید و با آن موها را شستشو دهید به همین راحتی.

روش کار به این صورت است: مقداری شامپو به اندازه 2 بار شستشوی موها را در ظرفی بریزید. یک تخم مرغ کامل را به شامپو اضافه کنید. سپس نیمی از شامپو را برای حمام دیگر، در ظرفی در بسته نگهداری کنید. با نیمی دیگر از مواد تخم مرغ و شامپو، مثل ماسک مو استفاده کنید.

مواد را به موها و پوست سر بمالید و به مدت 5 دقیقه با انگشتان و به آرامی موها را ماساژ دهید. سپس موها را شسته و با آب سرد، آبکشی کنید. برای ترمیم وزی مو، این ماسک تخم مرغی عالی است.

انواع روغن مناسب موی سوخته

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

علت اصلی سوختگی و وز مو، مواد دکلره نامرغوب و بی تجربه بودن آرایشگرتان است. برای از بین بردن وز و سوختگی مو تنها درمان های تخصصی تاثیرگذار است. قبل از اینکه موهای خود را کامل از دست بدهید از روش های نوین و تکنیک های پیشرفته برای بازسازی مو اقدام کنید.

 پروتئین تراپی، پلکس تراپی، نانو کراتین مو، ویتامینه و …. برخی از تکنیک های موثر در رفع آسیب های مو است. اگر موهایتان در اثر دکلره بد دچار سوختگی و وز شده و موها حالت پودری و خمیری پیدا کرده اند، از درمان های فوق استفاده کنید.

بعد از رویت موها و تعیین میزان آسیب وارد شده، بر اساس جنس موها بهترین روش احیا مو اطلاع رسانی می شود. در صورت موافقت شما تنها در یک جلسه کلیه عملیات ترمیم و احیا انجام خواهد شد. این پروسه شامل انواع تراپی به همراه صافی و احیا مو است. جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed