1. خانه
 2. مقالات
 3. دیسکو ژل ناخن چیست + مراحل استفاده از دیسکوژل

دیسکو ژل ناخن چیست + مراحل استفاده از دیسکوژل

دیسکو ژل ناخن چیست + مراحل استفاده از دیسکوژل

 1. خانه
 2. مقالات
 3. دیسکو ژل ناخن چیست + مراحل استفاده از دیسکوژل
دیسکو ژل ناخن
folder_openمقالات

لاک زدن به ناخن ها از کارهایی است که هر خانمی تجربه اش را دارد. این روزها لاک ها زمان بچگی جای خود را به تکنیک های حرفه ای و جذاب تری دارند. ژلیش ناخن، دیسکو ژل ناخن و ده ها ایده خیره کننده وجود دارد که ناخن ها را شاین و درخشنده تر می کند. دیسکوژل ها از گروه ژل لاک ها هستند و با لاک ناخن معمولی تفاوت دارند. دیسکوژل ناخن به نسبت جدیدتر است و شاید هنوز آنطور که باید در بین عموم شناخته نشده باشد اما خانم های خوش استایل حتما با این تکنیک آشنایی دارند.

لاک ژل ها از محبوبیت زیادی در بین خانم ها برخوردار هستند زیرا امکان استفاده روی کاشت ناخن را هم دارند. در واقع چه ناخن طبیعی داشته باشید و یا از کاشت ناخن استفاده می کنید، برای استفاده از دیسکوژل ناخن منعی وجود ندارد. نحوه استفاده از ژل های ناخن چندان دشوار نیست اما طراحی حرفه ای، حتما نیاز به آموزش دارد.

اگر علاقه دارید که خودتان در منزل ناخن ها را شاین کنید با ما همراه باشید. در این مطلب روش استفاده از دیسکوژل روی ناخن های طبیعی و کاشت ناخن، آموزش داده شده است. شاید در بار اول نتوانید ناخن ها را به زیبایی دیزاین کنید اما بعد از تمرین و تکرار، به نتیجه دلخواه می رسید.

طرز استفاده از دیسکو ژل ناخن

دیسکو ژل ناخن چیست؟

اگر تجربه استفاده از لاک ژل ها را داشته باشید، ماجرا ساده می شود. دیسکو ژل در واقع نوعی لاک ژل است و درخشش و جذابیت ناخن ها را افزایش می دهد. تفاوت لاک ژل با دیسکو ژل در اکلیل است. دیسکوژل ها حاوی مقدار زیادی اکلیل هستند و بازتاب بسیار درخشان تر و خیره کننده ای روی ناخن ها دارند.

به اصطلاح دیسکو ژل ناخن همان لاک ژل پر زرق و برق است که به تازگی علاقمندان زیادی پیدا کرده است. این مواد دارای تنوع رنگی هستند و محدودیتی در انتخاب ندارید. دیسکوژل ها را می توان در هر سن و سالی استفاده کرد مهم این است که عاشق ناخن های پر زرق و برق باشید. قبل از اینکه به نحوه استفاده از دیسکو ژل ناخن بپردازیم با ابزار مناسب این کار آشنا شویم.

وسایل مورد نیاز دیسکو ژل ناخن

 • بیس کات ژل
 • دیسکو ژلتاپ کات
 • پرایمر ژل
 • ضد قارچ
 • عقب زن
 • نیپر
 • پد کلینزر
 • بافر
 • دستگاه LEDیا UV

دیسکو ژل ناخن چیست؟

روش های اجرای دیسکو ژل ناخن

معمولا این کار در سالن زیبایی انجام می شود. ناخن کارتان به خوبی می داند چگونه از مواد دیسکو ژل استفاده کند. این کار طی سه مرحله و با اجرای بیس ژل شروع و با تاپ ژل به اتمام می رسد. روش کار شباهت به ژل ردن به ناخن دارد اما مواد استفاده شده یکسان نیست.

همانطور که در مطلب لمینت ناخن توضیح داده شد، عملیات احیا، ترمیم و کاشت تنها روی ناخن های سالم انجام می شود. اگر ناخن ها دارای مشکل یا بیماری خاصی باشد ابتدا لازم است تا درمان تخصصی انجام شود. قارچ ناخن از موارد شایع در بین همه سنین است که نیاز به درمان پزشکی دارد.

قبل از شروع به اجرای دیسکو ژل ناخن حتما بقایای لاک های قبلی را پاک کنید. استون برای این کار مناسب است اگر قبلا ناخن ها را لاک یا ژل زده اید آن را کامل تمیز کنید. پدهای لاک پاکن غیر استونی نیز در بازار موجود است.

اکنون نوبت به مانیکور ناخن ها رسیده با انجام این کار، ناصافی ها اصلاح شده و ناخن ها فرم مناسبی پیدا می کنند. حالا می توانید دیسکو ژل ناخن را انجام دهید. این روش برای همه افراد مناسب است. دیسکوژل بر روی ناخن های طبیعی و کاشت انجام می شود. روش کار در ادامه توضیح داده شده.

دیسکو ژل ناخن های طبیعی

آموزش مراحل انجام دیسکوژل روی ناخن طبیعی

برای اینکه دیسکوژل از روی ناخن بلند نشود باید چربی سطح ناخن کاملا پاک شود. با الکل چربی ها را از روی ناخن پاک کنید و روی ناخن را بافر بکشید.

در این مرحله باید کوتیکول های اضافی دور ناخن را با ابزار عقب بزنید. برای این کار از ابزار نیپر استفاده کنید. هر چقدر این مرحله تمیزتر انجام شود، ناخن ها زیباتر و کشیده تر دیده می شوند.

ضد قارچ را فراموش نکنید در ژلیش ناخن، کاشت ناخن و هر نوع دستکاری روی سطح ناخن حتما از ضد قارچ استفاده می شود. چند لحظه صبر کنید تا مواد ضد قارچ خشک شود.

اکنون زمان استفاده از پرایمر رسیده است. این کار قبل از اجرای دیسکو ژل ناخن انجام می شود. پرایمر علاوه بر آماده کردن سطح ناخن، به عنوان محافظ نیز به کار می رود.

با یک لایه نازک Base coat  سطح ناخن و لبه های آن را پوشش دهید. این کار با استفاده از قلم ژل راحت تر انجام می شود. پس از خشک شدن دیسکوژل ناخن در هر مرحله برای گرفتن پستی و بلندی سطح ناخن ها این مرحله را تکرار کنید.

دیسکوژل را به صورت یک لایه نازک روی ناخن ها زده و با دستگاه مخصوص ژل ها را خشک کنید. تقریبا یک یا دو دقیقه وقت لازم است تا دیسکو ژل ناخن خشک شود.

برای افزایش استحکام و زیبایی از یک لایه دیگر بر روی ناخن ها استفاده کنید. دقت کنید دیسکو ژل باید بسیار نازک باشد. و در آخر با یک لایه تاپ کت روی ناخن ها را کاور کنید.

لاک زدن به ناخن های کاشت

آموزش مراحل انجام دیسکوژل روی کاشت ناخن

کاشت ناخن طرفداران زیادی دارد. برای انجام این کار لازم است تا به یک متخصص ناخن کار مراجعه کنید. در یک جلسه می توان ناخن را برای کاشت و دیسکوژل آماده کرد. بعد از اینکه مواد کاشت روی ناخن قرار گفت و در انتهای کار، ناخن کارتان روی ناخن را با سوخان خط می اندازد. این کار موجب زبر شدن ناخن ها می شود و به جذب و ماندگاری دیسکوژل کمک می کند.

از بافر برای از بین بردن چربی روی ناخن استفاده می شود و سپس مواد دیسکوژل روی سطح ناخن ها اعمال می شود. دقیقا طبق روش قبل لازم است تا لبه های آزاد ناخن با مواد پر شود. این کار مانع از شکستن ناخن ها خواهد شد. پس از اجرای مرحله اول، دست ها در LED یا UV قرار گرفته و خیلی زود ژل ها خشک می شود. این مرحله برای بار دوم و سوم نیز به همین ترتیب اجرا می شود.

در پایان برای گرفتن نوچی دیسکوژل از پد کلینزر استفاده می شود و مجدد ناخن ها در دستگاه LED یا UV خشک خواهد شد. تا ترمیم بعدی می توانید از درخشندگی ناخن ها لذت ببرید.

لاک ژل چیست؟

نکات مهم در استفاده از دیسکو ژل ناخن

این روش در گروه لاک ژل ها قرار دارد و به سادگی می توانید آن را در خانه هم اجرا کنید. البته در نظر داشته باشید که برای خشک شدن دیسکوژل حتما به دستگاه LED یا UV نیاز دارید. این ژل ها به طور معمول بدون استفاده از دستگاه خشک نمی شوند. دستگاه های ساده و کوچک تری برای استفاده در منزل تولید شده که برخی از خانم ها آن را خریداری کرده اند. اگر خیلی اهل لاک زدن هستید حتما به یکی از این خشک کننده های نوری احتیاج پیدا می کنید.

نکته مهم دیگر این است که حتما از لایه های بسیار نازک دیسکوژل ناخن استفاده شود و تا خشک شدن کامل هر لایه، صبر کنید. هرگر مرحله دوم را روی ژل های خشک نشده، اجرا نکنید نتیجه اصلا چیز خوبی نخواهد شد.

برای اینکه دیسکوژل دچار شکستگی نشود حتما همه لبه های آزاد اطراف هر ناخن را با مواد ببندید. این کار نیاز به دقت دارد و اندکی زمان بر است ولی دوام و ماندگاری دیسکوژل را افزایش می دهد.

برای اینکه مواد دیسکوژل ناخن دچار خوردگی نشود نیز می توانید از پرایمرهای غیر اسیدی استفاده کنید. این پرایمرها در انواع مختلف موجود هستند ولی حتما یک برند مرغوب تر را انتخاب کنید.

با رعایت همین نکات ساده می توانید ناخن هایی زیبا و جذاب داشته باشید. دیسکوژل ناخن هم بر روی ناخن های طبیعی و هم کاشت ناخن انجام می شود و از این لحاظ هیچ مشکلی وجود ندارد. اگر دستگاه UV در اختیار ندارید به آرایشگرتان مراجعه کنید تا کارها دقیق و حرفه ای تر انجام شود.

ثبت نام اولین دوره آموزش هیر مستران در قرن جدید

اگر به فنون آرایشگری و پیرایش مو علاقه دارید، با آموزش صحیح کسب و کار مستقل خود را شروع کنید. در کلینیک تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده،  صفر تا صد تکنیک های احیا مو، آموزش داده می شود. این آموزش ها در قالب دوره های ” هیر مستران” به علاقمندان ارائه می شود. امکان شرکت در کلاس ها به صورت حضوری و آنلاین وجود دارد. قبل از شروع هر دوره، اطلاع رسانی از طریق وب سایت و صفحه اینستاگرام خانم درویش زاده، انجام خواهد شد.

اولین دوره هیر مستران در قرن جدید با سبک و سیاقی متفاوت تا چند روز دیگر شروع می شود. شرکت در این دوره به پیش نیاز و گذراندن دوره های قبلی ندارد.لازم به ذکر است که مواد استفاده شده، در حضور کارآموزان ترکیب شده و نام برند در اختیار عزیزان قرار می گیرد. ما معتقدیم حتی بهترین مواد بدون دانستن طریقه استفاده از آن، کارایی موثری ندارد. در کنار تهیه مواد مرغوب لازم است تا آموزش های اصولی و حرفه ای را فرا بگیرید.

با توجه به ظرفیت محدود کلاس های حضوری، امکان پذیرش همه عزیزان را نداریم. برای اطلاع از شرایط و زمان دقیق ثبت نام تماس بگیرید.

4.4/5 - (7 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed