1. خانه
 2. مقالات
 3. آشنایی با لمینت ناخن و مزایا و معایب آن

آشنایی با لمینت ناخن و مزایا و معایب آن

آشنایی با لمینت ناخن و مزایا و معایب آن

 1. خانه
 2. مقالات
 3. آشنایی با لمینت ناخن و مزایا و معایب آن
لمینت ناخن چیست؟
folder_openمقالات

وقتی پوست دست نرم و لطیف باشد نیمی از زیبایی دست ها تامین شده. اما بدون داشتن ناخن هایی سالم و زیبا هنوز یک طرف قضیه مشکل دارد. راه های زیادی برای افزودن زیبایی به ناخن ها وجود دارد ولی لمینت ناخن با توجه به اینکه روی ناخن های طبیعی انجام می شود، محبوبیت بیشتری دارد. احتمالا اسم لمینت را زیاد شنیده باشید. در بسیاری از موارد اصطلاح لمینت استفاده می شود. از جمله برای دندان و کفپوش ها هم از واژه لمینت استفاده می شود.

لمینت به روکش نازک و ظریفی گفته می شود که برای افزایش استحکام و زیبایی به سطوح افزوده می شود. حالا سوال اینجاست که این لمینت ها چه کاربردی در سالن های آرایشگاهی دارند. موضوع اینجاست که صنایع زیبایی و به خصوص ناخن در سال های اخیر دچار تحولات زیادی شده است. همانطور برای مراقبت از مو کراتینه و احیا انجام می شود برای مراقبت از ناخن ها هم کارهای زیادی قابل انجام است. از کاشت ناخن و ژلیش و … گرفته تا لمینت ناخن که همگی مزایا و معایب خاص خود را دارند.

لمینت ناخن چیست؟

لمینت یکی از روش های متفاوت کاشت ناخن است. البته روش کار با آنچه در کاشت ناخنها می بینید کاملا متفاوت است. در واقع همه مواد روی ناخن های طبیعی اجرا می شود و نوعی کاور روی ناخن ها قرار می گیرد. نتیجه اینکه ناخن ها بلندتر می شود و ظاهر مناسب تری هم پیدا می کند. در اصل از لمینت برای ترمیم مشکلات ناخن استفاده می شود. برای این کار از مواد مخصوصی استفاده می شود که ناصافی ها و بی نظمی های روی سطوح ناخن ها را می پوشاند. این مواد حالت درمانی دارند و شامل مواد معدنی و ویتامین ها هستند.

با لمینت ناخن می توانید بسیاری از مشکلات زیبایی ناخن را برطرف کنید. موادی که برای ترمیم ناخن استفاده شده، ثابت است. وقتی دست ها شسته می شود یا موقع استحمام و …، مواد لمینت از روی ناخن پاک نمی شود. در واقع این مواد دارویی تا ترمیم بعدی باقی می مانند و حالت درمانی بر روی ناخن ها را دارند. وقتی ناخن ها لمینت می شود استحکام ناخن در برابر شرایط محیطی بالاتر می رود.

اجرای لمینت روی ناخن ها

آیا لمینت ناخن برای همه مناسب است؟

لمینت نوعی مواد دارویی است که ناهمواری های روی سطح ناخن را ترمیم می کند. بنابراین همه افرادی که ناخن های خشک و شکننده دارند می توانند از این شیوه ترمیم ناخن استفاده کنند. تغذیه نامناسب، کم آبی، مواد شوینده خانگی و هر نوع ماده شیمیایی موجب آسیب به پوست دست و ناخن ها می شود. اگر به طور مداوم از ژلیش ناخن استفاده می کنید نیز لمینت ناخن مناسب شما است.

حتی اگر از کاشت ناخن استفاده کرده باشید نیز می توانید برای ترمیم ناخن ها را لمینت کنید نتیجه عالی است. به خصوص وقتی تمایل دارید که ناخن ها طبیعی دیده شوند لمینت ناخن پیشنهاد می شود. اما همه افراد نمی توانند از این شیوه برای زیبایی و ترمیم ناخن ها استفاده کنند. اگرچه مواد لمینت حالت درمانی ندارد ولی جایگزین درمان های تخصصی پزشکی نیست.

اگر دچار قارچ ناخن هستید و یا با بیماری های مرتبط با سیستم ایمنی بدن، درگیر هستید لمینت مناسب شما نیست. مواد استفاده شده برای لمینت نمی تواند با بیماری های ناخن مبارزه کرد. در این مورد به توصیه های پزشک خود عمل کنید.

کاور ناخن چیست؟

لمینت ناخن چگونه انجام می شود؟

لمینت یک نوع کاور ناخن به حساب می آید که حالت ترمیم کنندگی دارد. بعد از لمینت کردن ناخن ها استحکام بیشتری پیدا می کنند و در مقابل آسیب های محیطی مقاوم تر می شود. روش های مختلفی برای انجام لمینت وجود دارد که همگی تخصصی هستند. بهتر است برای لمینت کردن ناخن ها به سالن زیبایی خوب مراجعه کنید.

اگر در خانه قصد انجام لمینت ناخن را دارید بهتر است از قبل آموزش ببینید. برای این کار به مواد لمینت نیاز دارید که شامل ژل فایبرگلاس، بیو ژل، موم و سرم ناخن است. پرایمر غیر اسیدی ،محلول ضد قارج ، پد الکلی هم که در حین اجرای لمینت به کارتان می آید. یک ست کامل ابزار مانیکور هم باید در اختیار داشته باشید. اما مهم ترین قسمت دستگاه یو وی است. این دستگاه ها در اشکال ساده و کوچک تر برای کاربران خانگی هم به فروش می رسند.

 

مزایا و معایب لمینت ناخن چیست؟

سوهان کشی در لمینت خیلی کمتر از کاشت ناخن پودری است و مراحل کار هم ساده تر است. یک زمان کوتاه در حدود نیم ساعت صرف سوهان کشی و صاف کردن مواد می شود. به طور کلی روش کار خیلی ساده تر و سریع تر از کاشت است اما این روی کیفیت کار و مدت زمان ماندگاری لمینت تاثیری ندارد. به طور متوسط حدود 25 روز بعد لازم است تا برای ترمیم ناخن مراجعه کنید. این زمان در هر فرد متفاوت است و بستگی به میزان رشد ناخن ها دارد. لمنیت ناخن تا 3 بار قابل ترمیم است.

شاید به نظر برسد که این شیوه، هیچ عیب و ایرادی ندارد و بهترین روش برای ترمیم ناخن های نامنظم است. البته تا حدود زیادی این تصور درست است اما همه روش های ترمیم ناخن در کنار مزایای زیادی که دارند همیشه با احتمال برخی مشکلات همراه هستند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده است.

نگهداری و مراقبت از ناخنها

مزایای کاور کردن ناخن ها

لمینت یا کاور نوعی کاشت به حساب می آید ولی در مقایسه با کاشت ناخن، این روش خیلی طبیعی تر است. بعد از کاور کردن حس سبکی بیشتری دارید و راحت تر از زمان کاشت ناخن هستید. حتی می توانید حس ناخن ها را هم داشته باشید زیرا مواد روی ناخن طبیعی کار شده است.

 • لمینت موجب افزایش استحکام و تقویت ناخن ها می شود
 • از آسیب احتمالی به ناخن ها جلوگیری می شود
 • لمینت ناخن را می توانید با انواع لاک دیزاین کنید
 • در عین نازکی دارای انعطاف زیادی است و نمی شکند
 • ماندگاری لمینت روی ناخن ها خیلی زیاد است

 

معایب کاور کردن ناخن

همه روش های زیبایی ناخن در اثر تداوم، مشکلاتی را به همراه دارند. حتی با وجود مزایای زیاد لمینت، نباید به طور دائم از این شیوه استفاده کنید. در اثر انجام بی رویه لمینت امکان آسیب به ناخن ها وجود دارد. برخی از معایب لمینت ناخن این ها هستند:

 • نازک شدن ناخن
 • ایجاد عفونت های قارچی
 • شکنندگی ناخن ها

اصلاح فرم ناخن بدون ترمیم موهای آسیب دیده، هیچ تاثیری ندارد. برای اینکه زیبایی طبیعی شما دیده شود باید پکیج کامل سلامت پوست، مو و ناخن را داشته باشید. اگر موهای شما دچار خشکی و شکستگی است یا زبر و بد حالت شده، می توانید با انواع تراپی مو، کیفیت موهایتان را بهبود دهید. آیا تا حالا از خدمات احیا مو سالن درویش زاده استفاده کرده اید؟

ترمیم ناخن های نامنظم

کلینیک زیبایی و ترمیم مو سعیده درویش زاده

در این سالن انواع روش های درمانی غیر تهاجمی برای اصلاح ساختار مو انجام می شود. در تراپی مو با استفاده از مواد مناسب با نیاز مو، پل های گوگردی مو اصلاح می شود. نتیجه اینکه موها حالت نرم و براق تری می گیرند. اگر موهای شما در اثر رنگ و دکلره های پی در پی دچار آسیب شده، همین حالا اقدام کنید. موهای سوخته، پودر شده، خمیری و پوک فریاد می کشد که به کمک نیاز دارد. روش های درمانی خانگی نمی تواند ساقه مو را به صورت عمقی ترمیم کند.

در این سالن به طور تخصصی روی موها کار می شود. برخی از خدمات کلینیک احیا مو این ها هستند: بوتاکس درمانی، پلکس تراپی مو، اولاپلکس درمانی، پروتئین تراپی، کراتین کردن مو و انواع ویتامینه برای موهای ضعیف، خشک و چرب.

برای علاقمندان به فراگیری فنون تخصصی احیا مو نیز دوره های آموزشی مرکز تدارک دیده شده است. کلاس های آموزشی به صورت حضوری و آنلاین برگزار می شود. ظرفیت کلاس حضوری به دلیل محدودیت های موجود، بسیار کمتر است و خیلی زود ظرفیت تکمیل می شود. کارآموزان و هنرجویان عزیز در کلاس آنلاین و حضوری با ترکیب مواد و برند اختصاصی خانم درویش زاده آشنا می شوند.

جالب است بدانید که همه مواد در حضور هنرجویان ترکیب می شود و چیز مخفی و سری نداریم. برای اطلاع از زمان و شرایط شرکت در کلاس ها از قبل هماهنگ کنید.

4/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed