1. خانه
  2. مقالات
  3. تقویت مو با مواد طبیعی که در آشپزخانه دارید!

تقویت مو با مواد طبیعی که در آشپزخانه دارید!

تقویت مو با مواد طبیعی که در آشپزخانه دارید!

  1. خانه
  2. مقالات
  3. تقویت مو با مواد طبیعی که در آشپزخانه دارید!
تقویت مو با مواد طبیعی
folder_openمقالات

واقعا کسی هم هست که موهای قوی، براق و حالت دار نخواهد؟ مشکلات و آسیب های مو خیلی زیاد شده و این جای نگرانی دارد. به خصوص اینکه این روزها داشتن موی بلند یک استایل خاص هم به حساب می آید. همه دوست دارند موهایی پر پشت و نرم و براق داشته باشند  و سالانه هزینه زیادی صرف خرید محصولات آرایشی-بهداشتی مو می شود. گاهی نتیجه مواد طبیعی خیلی بهتر از مواد شیمیایی است و می تواند تجربه خوبی باشد. تقویت مو با مواد طبیعی ساده است ولی نتیجه به سرعت استفاده از محصولات شیمیایی نیست.

مواد طبیعی شامل روغن ها، اسانس و عصاره های مواد طبیعی هم می شوند. اگر از این مواد استفاده می کنید حتما از اصل بودن محصول مطمئن شوید. کلی مواد و خوراکی های مفید و مغذی هم در آشپزخانه خانه ها پیدا می شود که برای تقویت مو عالی است.

یک نکته مهم را در نظر بگیرید که رشد مو، استحکام و حجم مو تحت تاثیر ژنتیک است. بنابراین هر کاری هم که انجام دهید نمی توانید ژنتیک را تغییر دهید. این یعنی، اگر اجدادتان موهای نازک و کم پشت داشتند، نباید انتظار گیسوانی انبوه و پر پشت و بلند را داشته باشید. در ادامه موادی معرفی شده که به تنهایی و یا در ترکیب با ماسک مو قابل استفاده است. با این مواد می توانید تارهای مو را تقویت کنید و از زیبایی و سلامت موها لذت ببرید.

راه های تقویت مو با مواد طبیعی

تقویت مو با مواد طبیعی

خبر خوب اینکه مواد طبیعی زیادی وجود دارند که می توانند سلامتی موهای شما را تامین کنند. حتی برای محافظت از موهای رنگ شده یا کاهش شوره سر و آبرسانی به موهای خشک نیز می توانید از مواد طبیعی کمک بگیرید. ارزان بودن مشخصه بارز این روش است. در واقع با کمترین مبلغ، نتیجه دلخواه را می گیرید.

برخلاف محصولات شیمیایی، تقویت مو با مواد طبیعی زود جواب نمی دهد. این مواد سریع الاثر نیستند و با یک بار استفاده، شاید تفاوت چندانی در موها ایجاد نشود. برای اینکه نتیجه بهتری بگیرید مواد طبیعی را به طور منظم و هفتگی روی موها اعمال کنید. اگرچه نتیجه مورد نظر دیر به دست می آید ولی اثرات آن تا مدت زیادی روی موها باقی می ماند.

بهترین ترکیبات طبیعی بریا تقویت مو شامل روغن آووکادو، روغن نارگیل، روغن آرگان، عسل، روغن درخت چای و آلوئه ورا است. از این مواد در تهیه انواع ماسک موی خانگی نیز استفاده می شود. حتی بسیاری از محصولات بازاری نیز حاوی این روغن ها هستند.

روغن آووکادو چیست؟

روغن آووکادو برای تقویت مو

روغن آووکادو یک نرم کننده طبیعی مو است و موها را نرم و صاف می کند. برای تقویت مو با مواد طبیعی و به خصوص هیدراته کردن موها روی آووکادو حساب کنید. استفاده مداوم از وسایل حالت دهنده حرارتی مو به موها آسیب زیادی می رسانند. مواد موثر در روغن آووکادو از خشکی و دهیدراته شدن مو جلوگیری می کند.

حتی می توانید از آووکادو به صورت طبیعی نیز استفاده کنید. اسیدهای چرب موجود در آووکادو موها را آبرسانی کرده و کوتیکول مو را ترمیم می کند. در نتیجه خشکی و شکنندگی مو نیز برطرف می شود. در روغن آووکادو مقدار زیادی مواد آنتی اکسیدانی وجود دارد که از موها در برابر آلاینده های محیطی محافظت می کند. استفاده مداوم از ماسک مو آووکادو در کاهش موخوره موثر است.

 روغن آرگان

طرق تحقیقات انجام شده، روغن آرگان سرشار از موادی است که می تواند به ساقه مو نفوذ کند و خشکی مو را کاهش دهد. این ترکیبات شامل ویتامینE،
اسید اولئیک و اسید لینولئیک است. هر سه این مواد برای تقویت مو با مواد طبیعی عالی هستند و در ساختار روغن های گیاهی وجود دارند.

برای اینکه موها درخشندگی بیشتری داشته باشد، ویتامین E، عالی است. آرگان و فراورده های آن برای موهای رنگ شده و رنگ نشده مفید است.استفاده از روغن آرگان برای کاهش آسیب و خشکی مو توصیه می شود. این روغن را روی ساقه مو مالش دهید تا خشکی و شکنندگی مو درمان شود.

تقویت مو با مواد طبیعی و روغن ها

تقویت مو با مواد طبیعی و روغن نارگیل

روغن نارگیل آبگریز است، یعنی آب را دفع می کند و. این ویژگی باعث می شود تا مواد موثر در عمق مو نفوذ کند. به این ترتیب از  کوتیکول مو در برابر آسیب‌های ناشی از خیس کردن و خشک کردن مکرر محافظت می شود. خیس کردن مداوم موها می تواند باعث تورم ساقه مو شود. زمانی که ساقه مو به سرعت متورم شود، موقع خشک شدن، مو در معرض از دست دادن رطوبت قرار می گیرد. قبل از خیس کردن موها، روغن نارگیل را به موهای خود بمالید.

قرار دادن روغن نارگیل روی موهایتان قبل از شستن موها می تواند به محافظت از موهای شما در برابر آسیب کمک کند. در بین روغن های طبیعی برای رشد مو، همیشه نام روغن نارگیل هم ذکر شده است. موقع خرید دقت کنید روغن های طبیعی که بدون حرارت، به دست آمده اند را تهیه کنید. این روغن ها با پرس سرد و بدون دخالت مواد شیمیایی تولید می شوند.

روغن درخت چای

روغن درخت چای بیشتر از خود مو برای پوست سر مفید است. برای تقویت مو با مواد طبیعی از روغن درخت چای استفاده کنید زیرا با بهبود سلامت پوست سر، وضعیت موها هم بهتر خواهد شد. روغن درخت چای خواص ضد قارچی دارد و از رشد مخمر مالاسزیا روی پوست سر جلوگیری می کند. مالاسزیا در ایجاد شوره سر و پوسته ریزی کف سر نقش مهمی دارد. روغن را روی پوست سر مالش دهید تا از خارش، پوسته شدن پوست سر و شوره به کلی خلاص شوید.

در استفاده از روغن درخت چای کمی محتاط باشید این روغن را نباید به طور خالص روی پوست سر بمالید. معمولا روغن نارگیل یا زیتون به این فراورده افزوده می شود تا کمی رقیق تر شود. روغن خالص درخت چای موجب تحریک پوست حساس می شود و در برخی مواد حساسیت ایجاد شده است.برای اینکه مطمئن شوید پوست سرتان واکنش بدی نشان نمی دهد ابتدا روی بخشی از پوست، روغن را امتحان کنید.

حفظ رطوبت مو با عسل

 عسل برای تقویت موها

عسل سرشار از آنتی اکسیدان است، به این معنی که می تواند با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد و استرس اکسیداتیو به موها مقابله کند. به همین دلیل عسل می‌تواند از آسیب‌های ناشی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و قرار گرفتن در معرض آلاینده‌های محیطی جلوگیری کند.

 عسل برای هیدراتاسیون عالی است زیرا دارای خواص مرطوب کننده است. برای تقویت مو با مواد طبیعی می توانید عسل را به تنهایی نیز استفاده کنید. افزودن زرده تخم مرغ یا روغن زیتون به عسل خواص مرطوب کنندگی آن را افزایش می دهد. عسل در حفظ رطوبت مو موثر است از شکستگی ساقه مو پیشگیری می کند. وقتی موها در اثر حرارت یا مواد شیمیایی ( رنگ مو) بیش از حد خشک می شود، ساقه مو خورد شده می ریزد. با ماسک موی عسل این مشکلات برطرف خواهد شد.

 در سال 2001 نتیجه یک مطالعه موردی بر روی عسل منتشر شد. در این مقاله که در مجله تحقیقات پزشکی به چاپ رسیده است، بر درمان شوره سر تاکید شده. شرکت کنندگان در این آزمایش پس از تنها 2 هفته درمان با عسل، بهبود قابل توجهی در خارش و پوسته سر را گزارش داده اند. همه نتایج به شرط استفاده از عسل طبیعی است. عسل های فراوری شده دارای ترکیبات نامشخص هستند.

خواص آلوئه ورا برای مو

 تقویت مو با مواد طبیعی: آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا هم برای پوست سر و هم برای مو مفید است. آلوئه می تواند مو را هیدراته نگه دارد و در نتیجه موها صاف تر می شوند. در موهایی که به طور ژنتیک مستعد خشکی و شکستگی است استفاده از ماسک آلوئه ورا توصیه شده است.

از آنجایی که آلوئه دارای خواص ضد باکتریایی و ضد قارچی است، می تواند قارچ های ایجاد کننده شوره سر را از بین ببرد. در نتیجه احتمال بروز شوره سر تا حد زیادی کمتر خواهد شد. آلوئه ورا برای کسانی که موهای چرب دارند عالی است. مواد موثر در آلوئه ورا چربی اطراف فولیکول مو را کاهش داده و پوست سر را تمیز می کند.

 آلوئه ورا حاوی کلاژن است و می تواند به ترمیم آسیب‌های مو کمک کند. در این مورد شواهد علمی گزارش نشده و تمام نتایج به واسطه گزارش های مردمی به دست آمده است. قسمت مورد استفاده گیاه، ژل لزج آن است. همیشه یک گلدان کوچک آلوئه ورا در منزل داشته باشید زیرا هم موها و هم پوست صورت را می توانید با ژل آلوئه ورا سالم و سلامت نگه دارید.

راز موهای پر پشت و خوش حالت

کلینیک تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

وقتی کار از کار گذشته که موها دچار آسیب جدی شده باشند. این روزها اغلب مراجعه کنندگان به سالن احیا مو درویش زاده با سوختگی و وز مو درگیر هستند. استفاده نادرست از مواد شیمیایی و وسایل حرارتی علت اصلی این مشکل است. ما برای حل مشکلات مو از روش های نوین و ترکیبات موثر روز دنیا استفاده می کنیم. اگر موهای شما ضعیف، نازک و شکننده است باید موها را با مواد حاوی ذرات نانو ویتامینه کنید. این مواد به صورت عمقی در بافت مو نفوذ می کنند.

مرکز تخصصی احیا مو ویژه بانوان محترم است و در همه ایام سال خدمات ارائه می دهد. بخشی از فعالیت های سالن در راستای انجام پروژه های احیا مو است. این خدمات عبارتند از: کراتینه و احیا موهای آسیب دیده، نانو بوتاکس تراپی، پروتئین درمانی، آرگان تراپی، ویتامینه مو، پلکس تراپی و …..

4.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed