1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا موها بعد از کراتین، چرب می شود؟

چرا موها بعد از کراتین، چرب می شود؟

چرا موها بعد از کراتین، چرب می شود؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چرا موها بعد از کراتین، چرب می شود؟
چرب شدن موها بعد از کراتین
folder_openمقالات

نگهداری از موهای فر و مجعد کار ساده ای نیست. خیلی از مو فرفری ها ترجیح می دهند که هر از گاهی، موها را صاف کنند. کراتینه کردن موها یکی از روش های موثر و با ماندگاری طولانی برای نرمی و لطافت مو است. این شیوه با درصد زیادی صافی همراه است و همین موضوع، محبوبیت کراتین درمانی را چند برابر افزایش داده است. در واقع با یک تیر دو نشان می زنید هم موهای وز، نرم و لطیف شده و هم فرهای مو صاف می شود. اما با چرب شدن موها بعد از کراتین چه کنیم؟

گاهی دیده شده که موها بعد از کراتین تراپی، چرب و روغنی می شود. این یک مشکل بزرگ است که زیبایی مو را از بین می برد. موهای چرب و روغنی، به نظر کثیف هستند و ظاهر مو هم اصلا شکل مناسبی ندارد. اما نگران نباشید هر مشکلی راه حلی دارد. در ادامه به علل چرب شدن موها بعد از کراتین و راه های رفع این مشکل پرداخته شده است. با ما همراه باشید.

چرب شدن موها بعد از کراتین

علت چرب شدن موها بعد از کراتین چیست؟

یکی از مراجعه کننده ها که قبلا موهای خود را در جایی، کراتین کرده بود، از تجربه بدی که داشت می گوید:

” آرزو داشتم موهای صاف و بدون موخوره داشته باشم، اما در عوض پس از کراتین درمانی به شدت موهایم چرب و روغنی شد. در روز دوم به قدری چربی مو زیاد شد که موهای من همیشه خیس به نظر می رسید”

شاید شما هم با چنین مشکلی روبرو شده باشید و یا چنین ماجراهایی را شنیده باشید. در این صورت برای همیشه قید کراتینه کردن موها را خواهید زد و با خشکی و وز موها کنار می آیید. خبر خوب اینکه، چنین موردی نه که نباشد وقتی به سادگی قابل پیشگیری است.

در برخی موارد، ممکن است کیفیت محصول استفاده شده، مناسب نباشد اما در اکثر مواقع، نحوه مراقبت از موها بعد از کراتینه، روی کیفیت آن تاثیر دارد. خب حالا این به چه معنی است؟

عزیزان اگر در یک سالن تخصصی اقدام به کراتینه و احیا مو کرده باشید نگرانی وجود دارد. در سالن های حرفه ای از مواد مرغوب استفاده می شود. در واقع آرایشگرتان نمی خواهد اعتبارش را زیر سوال ببرد. به طور حتم بعد از کراتینه کردن موها، یک سری اقدامات برای مراقبت از موهای کراتین شده در منزل از آرایشگرتان دریافت کرده اید.

کافی است به همین موارد ساده، اهمیت بدهید و نگران چرب شدن موها بعد از کراتین نباشید. اغلب افراد به طرز وحشتناکی در این قضیه سهل انگاری می کنند. در ادامه توضیح داده شده که چرا موهای شما بعد از درمان کراتینه، احساس چربی و چسبندگی می کند.

کراتینه و احیا موهای آسیب دیده

چرب شدن موها بعد از کراتین به علت شسته نشدن!

پوشش سرم کراتین روی موها هنوز تازه است و حداقل 3 روز باید صبر کنید. در این مدت شستشوی موها ممنوع است و نباید موهای خود را در منزل بشویید. این زمان برای جذب مواد کراتینه و تثبیت در نظر گرفته شده و با توجه به جنس موهای هر فرد، متفاوت است.

به عنوان مثال موهای مجعد با تخلخل کم بافت متفاوتی دارند. این موها  سرسخت تر هستند و در جذب اکثر محصولات مو مشکل دارند. اگر موهای شما حالت مومی دارد، به احتمال زیاد مشکل موی با تخلخل کم دارید. در این صورت صبور باشید و به خودتان استرس نداشته باشید.

چرب بودن موهای شما به دلیل پوشش نرم کراتین است که به نظر می رسد روی موها، باقی مانده است اما اینطور نیست. در نهایت بعد از چند روز وضعیت موها بهتر می شود.

یکی دیگر از دلایلی که باعث می‌شود شما با مشکل مواجه شوید، کمبود شامپو در هفته اول است. البته نمی توانید موها را شستشو دهید و این امر منجر به ایجاد چربی ناشی از تجمع سبوم می‌شود. برای حل این مشکل می توانید از کمی شامپو خشک برای شادابی ریشه موها استفاده کنید.

رفع چربی موی سر

شستشوی بیش از حد موها

شامپوها طوری طراحی شده اند که فکر کنید برای شستن موها عالی هستند. اما عزیزان شستشوی وسواسی موها اصلا به نفع تان نیست. به من اعتماد کن این ایده خوبی نیست که برای جلوگیری از چرب شدن موها بعد از کراتین، مرتب موهای خود را بشویید. شستشوی بیش از حد علاوه بر اینکه ماندگاری کراتین را کاهش می دهد، روی پوست سر شما هم عوارض بدی ایجاد می کند. انواع چربی، شوره سر و حتی عفونت های قارچی به همین دلیل ایجاد می شود.

شامپوهای حاوی سولفات بزرگترین مقصر برای موهای چرب و پوست سر هستند.سولفات ها سورفکتانت هایی مشابه مواد شوینده ای هستند که در محصولات پاک کننده خانگی استفاده می شوند. آنها نه تنها کراتین را از موهای شما پاک می کنند، بلکه پوست سر شما را نیز خشک می کنند.

در نتیجه پوست سر شما یک واکنش دفاعی خودکار را برای تولید سبوم انجام می دهد. این به جهت تامین روغن طبیعی مورد نیاز برای محافظت از سطح پوست در برابر عفونت باکتریایی است. حالا هر چقدر بیشتر موها را می شویید، پوست سر و مو بیشتر چرب می شود.

سبوم در حد متعادل هم برای پوست و هم برای مو بسیار مهم است. این روغن PH پوست شما را متعادل نگه می دارد و مو را نرم، انعطاف پذیر و براق تر کرده و از شکستگی مو جلوگیری کند.

دلیل چرب شدن موها بعد از کراتین

نرم کننده ها مقصر چرب شدن مو بعد از کراتین

اکثر مردم این را نمی دانند اما نرم کننده ها می توانند موهای شما را چرب کنند، به خصوص زمانی که دارای موادی مانند سیلیکون باشند.پس از کراتینه درمانی، موهای شما از قبل دارای یک پوشش کراتین هستند و نیاز به محصولات بهداشتی- آرایشی خاص دارند. اگر از نرم کننده های حاوی سیلیکون استفاده می کنید، به احتمال زیاد آنها به عنوان پسماند روی موها جمع می شوند. مشکل سیلیکون این است که مانند یک ماده پلاستیکی است و اگر آبکشی نشود موهای شما را چرب و چسبناک می کند.

یک نکته جالب تر اینکه خیلی از خانم هایی که موهای خود را کراتینه می کنند، دائم با موهای خود بازی می کنند. دست زدن به موهای نرم و ابریشمی و صاف، لذتبخش است اما عزیزان نباید دائم با موهای خود بازی کنید. حداقل برای دو هفته سعی کنید اصلا به موها دست نزنید تا موها چرب و روغنی نشود.

جلوگیری از گره خوردن موها

مواد کراتینه خیلی نزدیک به پوست سر بوده است

یک درمان کراتینه باید همیشه حداقل 2 اینچ (5 سانتی متر) از پوست سر شما فاصله داشته باشد. اگر  مواد کراتین خیلی نزدیک به پوست سر استفاده شود، به دلیل مواد شیمیایی قوی باعث تحریک پوست می‌شود. به این مثال توجه کنید:

وقتی کف شامپو وارد چشم تان بشود چه اتفاقی می افتد؟ چشم ها تحریک می شوند و برای مقابله با مواد ناشناخته شروع به تولید اشک می کنند. این واکنش دفاعی فوری برای محافظت از چشم است. دقیقا همین موضوع در مورد تحریک پوست سر هم اتفاق می افتد. وقتی مواد کراتینه خیلی نزدیک به پوست سر استفاده شود پوست کف سر برای مقابله با آن، شروع به تولید چربی می کند.

اصلی ترین علت چرب شدن موها بعد از کراتین همین مورد است. تا زمانی که فولیکول مو از رسوبات کراتین، پاک نشود پوست در حالت دفاعی قرار دارد. بنابراین برای محافظت از فولیکول مو، سبوم اضافی از غدد چربی پوست سر، ترشح می شود.

وقتی کف شامپو وارد چشم شما شود چه اتفاقی می افتد؟چشم‌های شما تحریک می‌شوند و با تولید اشک برای مقابله با ماده ناشناخته، واکنش دفاعی فوری ایجاد می‌کنند.

برای اینکه موها بعد از کراتینه، چرب و روغنی نشود حتما به یک سالن خوب و شناخته شده مراجعه کنید. قیمت ها در این سالن ها کمی بیشتر است اما خیال تان بابت نحوه کار آرایشگرتان و موادی که استفاده می کند، راحت است. در ضمن نگران چرب شدن مو بعد از کراتین هم نخواهید بود.

توجه

برخی از محصولات و مواد کراتینه مو، حاوی فرمالدئید هستند. استفاده از این نوع مواد می تواند خطراتی را به همراه داشته باشد. از کراتینه کردن مو در خانه خودداری کنید و حتما برای این کار از آرایشگرتان کمک بگیرید.

جلوگیری از روغنی شدن موی کراتینه

کلینیک تخصصی بازسازی و احیا مو سعیده درویش زاده

اگر موهای شما در اثر رنگ و دکلره، خشک و دهیدراته است باید همین حالا برای درمان مو اقدام کنید. پف و وز و خشکی و شکنندگی مو یک آژیر خطر است که دیگر وقتی باقی نمانده. در این وضعیت موها نیاز به کمک فوری دارند. بهترین و موثرترین راه برای ترمیم آسیب های مو، درمان با مواد کراتینه است.

کراتینه و احیا موهای آسیب دیده در سالن تخصصی کشور به مدیریت سرکار خانم سعیده درویش زاده. رهبر احیای مو کشور جدیدترین روش های روز دنیا را برای بازسازی موهای آسیب دیده، ارائه داده است. در سالن مجهز و فوق العاده مدرن و شیک ایشان، عملیات کراتینه و احیا برای موهای رنگ شده و بدون رنگ  انجام می شود. حتی اگر به طور طبیعی موهای فر و وز دارید نیز می توانید لذت موهای نرم و لطیف را تجربه کنید.

در این سالن از بهترین مواد و ترکیبات برای همه مراجعین استفاده می شود. مواد کراتینه و احیا حاوی نانو ذرات بوده و تاثیرگذاری فوق العاده ای دارد. طولانی ترین ماندگاری کراتینه و بهبود کیفیت موها، با کلوستر پروفشنال، برای اولین بار در کشور.

اگر در این مورد نیاز به اطلاعات بیشتری دارید با ما تماس بگیرید. تا اطلاع ثانوی مشاوره های اختصاصی به رایگان انجام می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed