1. خانه
  2. مقالات
  3. آمبره و سامبره مو چه تفاوتی دارند؟

آمبره و سامبره مو چه تفاوتی دارند؟

آمبره و سامبره مو چه تفاوتی دارند؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آمبره و سامبره مو چه تفاوتی دارند؟
تفاوت آمبره و سامبره و بالیاژ مو
folder_openمقالات

اگر از خانم هایی هستید که بعد از مدت ها به آرایشگاه رفته اید حتما از شنیدن اصطلاحات جدید، تعجب کرده اید. این حرفه دائم در حال تغییر و تحول و پیشرفت است. بسیاری از تکنیک های زیبایی که در سال های پیش، مد بود این روزها جای خود را به متدهای جدیدتر داده است. آمبره و سامبره چند سالی است که وارد عرصه آرایشگری شده اند. تا همین دو دهه پیش خبری از این اسامی نبود. آیا می دانید تفاوت آمبره و سامبره چیست؟

آمبره و سامبره از مدل های متفاوت رنگ کردن مو هستند که این روزها خیلی پر طرفدار شده اند. اگر بخواهید موهایتان را رنگ کنید احتمالا آرایشگرتان یکی از این مدل ها را پیشنهاد می دهد. حالا سوال اینجاست که می دانید آمبره چیست و چه تفاوتی با سامبره دارد؟ اگر نفاوت آمبره و سامبره را نمی دانید نگران نباشید شما تنها نیستید خیلی از خانم ها همین مشکل را دارند.

در این مطلب به طور کامل در مورد تکنیک های جدید رنگ کردن مو توضیح داده شده. اگر برای تان سوالی پیش آمده در قسمت نظرات بپرسید.

آمبره مو چیست؟

تفاوت آمبره و سامبره چیست؟

قبل از اینکه به فرق این دو بپردازیم لازم است تا در مورد معانی این واژه ها توضیحاتی داده شود. به طور کلی اصطلاحاتی نظیر آمبره یا سامبره و بالیاژ مو و هایلایت و مش و … همگی مربوط به رنگ کردن مو است. شاید تا کنون خودتان در خانه موهایتان را رنگ می کرده اید. در این صورت با خرید یک بسته رنگ و اکسیدان می توانستید یک رنگ موی ساده داشته باشید.

این روزها سلیقه مشتری ها تغییر کرده و خانم ها رنگ های متفاوت تری را دوست دارند. ساده ترین راه برای تغییر در چهره این است که رنگ موها را عوض کنید. حالا اگر این رنگ به گونه ای متفاوت باشد، تغییر متنوع تری خواهید داشت. اگر از رنگ موی خود خسته شده اید یا به دنبال کمی تنوع هستید از رنگ موهای مدل آمبره و سامبره انتخاب کنید. این نوع رنگ کردن مو با آنچه در خانه انجام می دهید تفاوت زیادی دارد. در واقع این تکنیک ها تخصصی تر هستند و یک آرایشگر با تجربه و ماهر می تواند آن را به خوبی اجرا کند.

آمبره و سامبره

آمبره چیست؟

برای اینکه تفاوت آمبره و سامبره را بدانیم ابتدا هر کدام از این واژه ها بررسی می شود. ombre کلمه ای فرانسوی است و به معنای سایه دار است. کمتر از یک دهه از قدمت تکنیک رنگ کردن مو به روش آمبره نمی گذرد. در همین مدت کوتاه، آمبره توانسته طرفداران پر و پا قرصی پیدا کند. بدون تردید این شیوه رنگ کردن مو خیلی متفاوت و خلاقانه است و بازی رنگ و سایه ها در آن بیشتر دیده می شود.

آمبره در واقع نوعی هایلایت مو است ولی با اندکی تفاوت اجرا می شود. در این شیوه ریشه های مو تیره تر از انتهای ساقه مو است. در واقع رنگ مو هر چه به طرف پایین امتداد پیدا می کند، روشن تر و بلوندتر می شود. موها در سه سطح متفاوت از تیره، متوسط و روشن تغییر رنگ دارند و هر سطح به صورت تدریجی به سطح دیگر وارد می شود.

برای اینکه موها ظاهر طبیعی داشته باشند می توان از رنگ های گرم و خاکی استفاده کرد. اما رنگ های جیغ و فانتزی تر هم با آمبره، زیبا می شوند. در واقع تفاوت آمبره و سامبره در نوع رنگ کردن مو و تنوع رنگ ساقه مو است. کنتراست رنگ ها در آمبره بر جذابیت رنگ مو افزوده است. برای آمبره کردن موها حداقل 2- 3 ساعت زمان در نظر بگیرید برای اینکه خیلی وقت تان تلف نشود حتما از قبل وقت رزرو کنید.

تکنیک های رنگ کردن مو

سامبره چیست؟

sombre در مقایسه با آمبره یک تکنیک جدیدتر به حساب می آید. در نگاه اول تفاوت آمبره و سامبره چندان محسوس نیست اما از نظر اجرای کار، این دو تکنیک کاملا متفاوت هستند. در سامبره تغییرات رنگ در قسمت های مختلف مو، ملایم تر است. به این صورت که رنگ ها حالت سایه روشن بیشتری دارند و بین رنگ تیره و روشن هیچ نوع حد و مرزی مشخص نشده است.

در سامبره بخش ریشه مو تیره است و قسمت های پایین تر دارای تناژ رنگی روشن تری هستند. رنگ تیره بالای سر به تدریج وارد رنگ روشن انتهای ساقه مو می شود. در همه بخش های مو این تغییر رنگی به طور نامحسوس وجود دارد. انتقال رنگ مو از ریشه به ساقه مهم ترین تفاوت آمبره و سامبره است. در سامبره ظرافت بسیار بیشتری در انتقال رنگ از بالا به پایین وجود دارد.

تفاوت یک آرایشگر حرفه ای با دیگران در آمبره و سامبره کردن مو مشخص می شود. اجرای این تکنیک به دقت زیادی نیاز دارد و آرایشگر باید شناخت کافی از رنگ ها و ترکیبات رنگی داشته باشد. همه زیبایی کار به اجرای ظریف و دقیق سامبره است. هیچ نوع خط رنگی و حدود مشخص برای تغییر رنگ از تیره به روشن در این تکنیک دیده نمی شود.

در سامبره رنگ تیره از بالای سر به درون رنگ روشن ساقه نفوذ می کند. بنابراین سامبره ظاهر طبیعی تری نسبت به آمبره دارد. انواع هایلایت کاراملی و تناژ عسلی در سامبره جذابیت بیشتری دارد. اگر تصمیم گرفتید موها را سامبره کنید برای این کار وقت بگذارید. سامبره مو شاید از آمبره نیز بیشتر زمان ببرد. در اغلب آرایشگاه های معروف لازم است تا از قبل وقت رزرو کنید ولی باز هم حداقل 3 ساعت زمان در نظر بگیرید.

انواع هایلایت کلاسیک و فشن

تفاوت آمبره و سامبره چیست؟

برخی از آرایشگرها سامبره را نوعی آمبره ملایم و خفیف تر می دانند. عده ای نیز سامبره را با نام بالیاژ آمبره می شناسند. در سامبره کنتراست رنگ ریشه و ساقه کمتر است ولی کاملا به چشم می آید. در واقع این ظرافت رنگی موجب شده تا رنگ مو به صورت طبیعی تری دیده شود و یک دست باشد.

به طور ساده می شود اینطور گفت که سامبره کمی نرم تر از آمبره است! به این معنی که در سامبره کمترین میزان کنتراست بین رنگ تیره و روشن وجود دارد. در واقع تشخیص بین سطوح رنگی در سامبره کمی دشوارتر است. در آمبره به راحتی می توانید سطح تیره و روشن مو را مرزبندی کنید اما این واقعا خط تیره و روشن رنگ بر روی موی سامبره شده، به چشم نمی آید.

مهم ترین تفاوت آمبره و سامبره در ظرافت اجرای آن است. در هر دو تکنیک قسمت ریشه مو تیره تر از انتهای ساقه مو است. اما در سامبره پراکندگی رنگ تیره در کل ساقه مو نیز دیده می شود و به یک باره رنگ تیره از بین نرفته است. این بعنی در نوک مو نیز می توانید رنگ تیره را مشاهده کنید در حالی که قسمت انتهای مو در آمبره کاملا روشن است.

یک تفاوت آمبره و سامبره مو در نظم رنگی است. در آمبره اجرای رنگ ها از تیره به روشن، نظم بیشتری دارد ولی در سامبره پراکندگی رنگ های تیره و روشن دیده می شود.

آمبره و سامبره موی بلند

آمبره و سامبره برای چه موهایی مناسب است؟

قبل از اینکه تغییری در رنگ موها بدهید حتما آلبوم آرایشگاه را نگاه کنید. نمونه های آمبره و سامبره را روی موهای کوتاه و بلند ببینید تا دید تقریبی داشته باشید. به طور قطع نمی توان گفت که برای شما آمبره مناسب است یا سامیره به چهره تان می آید. در واقع بحث سلیقه و علاقه است. اگر دوست دارید هر کدام از این متدها را می توانید امتحان کنید.

مهم ترین موضوع اندازه بلندی مو است. موها  هر چقدر بلندتر باشد، آمبره و سامبره زیباتر دیده می شود. همه آرایشگرها می توانند این تکنیک را روی موهای کوتاه تر هم انجام دهند اما انتظار نداشته باشید موهای کوتاه تان شبیه به این تصاویر زیبا و جذاب دیده شود. برای مدل موی کوتاه و پیکسی این مدل رنگ کردن مو چندان جالب نیست. در واقع جای کار زیادی وجود ندارد و آرایشگر نمی تواند ترکیب رنگ ها و ادغام سطوح رنگی را به خوبی انجام دهد.

به طور کلی پایه رنگ های قهوه ای تیره و بلوند خاکستری انتخاب مناسبی برای آمبره و سامبره هستند. رنگ های فانتزی و فشن نیز از پایه رنگ سبز و آبی در این تکنیک بسیار زیبا دیده می شود. از آرایشگرتان برای انتخاب رنگ کمک بگیرید ولی در نهایت تصمیم گیرنده خود شما هستید.

آمبره روی موهای قهوه ای تیره

مرکز تخصصی رنگ و دکلره و احیا مو سعیده درویش زاده

در سالن زیبایی درویش زاده انواع هایلایت فشن و کلاسیک برای هر سلیقه ای ارائه می شود. اگر به سبک فانتزی و فشن علاقه دارید از آلبوم جدید 2022 دیدن کنید حتما هایلایت و رنگ موی مورد نظر خود را پیدا می کنید. برای طرفداران آمبره و سامبره نیز یک پیشنهاد هیجان انگیز داریم. اگر می خواهید یک تغییر اساسی در چهره تان بدهید از روش های به روز تر نظیر آمبره، سامبره، بالیاژ و انواع هایلایت غافل نشوید.

اجرای آمبره و سامبره روی موهای تیره نیز امکان پذیر است. استفاده از مواد مرغوب و کادر با تجربه و متخصص، دو رکن اصلی در این سالن است. اینجا همه چیز طبق متدهای روز دنیا، انجام می شود. با خیال راحت موهای ارزشمندتان را به دست توانای آرایشگران ما بسپارید. در این مرکز علاوه بر اجرای انواع رنگ و هایلایت، خدمات کراتینه و احیا نیز انجام می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed