1. خانه
  2. مقالات
  3. با ماسک پیاز، ریزش مو را درمان کنید

با ماسک پیاز، ریزش مو را درمان کنید

با ماسک پیاز، ریزش مو را درمان کنید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. با ماسک پیاز، ریزش مو را درمان کنید
ماسک پیار
folder_openمقالات

ریزش مو یکی از مشکلات رایج در بین همه سنین است. علاوه بر آقایان، تعداد زیادی از خانم ها نیز دچار ریزش موی شدید هستند. معمولا خانم ها در اثر ریختن موها دچار طاسی نمی شوند اما گاهی کم مویی به قدری زیاد است که پوست کف سر نیز دیده می شود. برای پر پشت شدن موها درمان های پزشکی و خانگی زیادی وجود دارد. اگر همه درمان ها را انجام داده اید ولی هنوز مشکل حل نشده، ماسک موی پیاز را حتما امتحان کنید. ماسک پیاز برای درمان ریزش مو عالی است و نتایج شگفت انگیزی دارد.

درمان های طبیعی و خانگی برای جلوگیری از ریزش مو، طرفداران زیادی دارند. این درمان ها آسیب رسان نیستند و وضعیت را وخیم تر نمی کنند. تنها مشکل مربوط به” زمان بر بودن” درمان های طبیعی است. هیچکدام از روش های درمانی طبیعی ضد ریزش مو، با یکی دو بار استفاده  جواب نمی دهند. یکی از ارزان ترین و موثرترین درمان های خانگی با پیاز است. پیاز علاوه بر اینکه جلوی ریزش مو را می گیرد موجب افزایش رشد موها و تقویت ریشه مو نیز می شود. قسمت مورد استفاده، آب پیاز است که در ترکیب با برخی مواد دیگر، یک ماسک  خانگی قوی و کارامد را به وجود می آورد.

ماسک مو با آب پیاز 

 ماسک پیاز چه کمکی به موها می کند؟

پیاز خاوی مقدار زیادی سولفور طبیعی است. وجود آب پیاز در تهیه ماسک مو، گردش خون در پوست سر را افزایش می دهد. عصاره پیاز در استحکام و قوی شدن ریشه مو تاثیر فوق العاده ای دارد. با افزایش خون رسانی به پوست سر، مواد مغذی در اختیار ریشه مو قرار می گیرد. از طرفی آب پیاز، عفونت پوست سر را درمان کرده و از بروز عفونت جلوگیری می کند. وقتی پوست سر در وضعیت نرمال و مساعدی باشد، موها نمی ریزند و پر پشت تر می شوند.

در این مطلب ماسک هایی معرفی شده که به سادگی بتوانید در خانه، آن را درست کنید. سایر ترکیبات موجود در این ماسک های مو همگی در دسترس هستند و قیمت زیادی ندارند. در ادامه با ما همراه باشید تا موثرترین ماسک ضد ریزش مو با پیاز را معرفی کنیم. هر کدام از این ماسک موها به تنهایی برای درمان و جلوگیری از ریزش مو تاثیر دارند. در صورتی که بخواهید می توانید یک ماسک و یا چندین نوع مختلف را استفاده کنید.

ماسک عصاره پیاز

درمان ریزش مو با ماسک عصاره پیاز

برای تهیه عصاره پیاز می توانید از هر نوع پیازی استفاده کنید. در بازار انواع پیاز با پوست سفید، قرمز و نارنجی موجود است در تهیه عصاره پیاز، تفاوتی بین رنگ پیاز نیست. هر کدام را که در دسترس دارید استفاده کنید. برای تهیه این ماسک ابتدا پیاز را پوست کنده، بشویید و با کارد به چند قسمت، خورد کنید.

پیاز را درون میکسر بریزید تا له شود. اگر میکسر در دسترس نیست از رنده استفاده کنید نتیجه یکی است. پس از له کردن پیاز، مواد را داخل صافی بریزید تا آب پیاز خارج شود. دقیقا به همین آب پیاز نیاز دارید پس آن را دور نریزید. در تهیه همه انواع ماسک پیاز برای جلوگیری از ریزش مو، قسمت مورد استفاده آب پیاز است.

حالا این عصاره را به ریشه و ساقه موهایتان بمالید. با دست کمی پوست سر و موها را ماساژ دهید و صبر کنید تا آب پیاز تاثیرش را بگذارد. بعد از 45 دقیقه تا یک ساعت موها را بشویید. از شامپوی ملایم و بدون سولفات برای شستن موها استفاده کنید.تا کسب نتیجه، هفته ای یکبار ماسک مو را تکرار کنید.

ماسک پیاز و عسل

جلوگیری از ریزش مو با ماسک پیاز و عسل

انواع ماسک با آب پیاز برای درمان طاسی و کم مویی پیشنهاد می شود. افزودن برخی مواد به عصاره پیاز، اثرگذاری آن را افزایش می دهد. یکی از موثرترین ترکیبات در ماسک موی پیاز، عسل طبیعی است.  عسل سرشار از مواد مغذی و املاح مورد نیاز موی سر است.

برای تهیه این ماسک مو، آب پیاز را به روش ذکر شده در قسمت قبل، بگیرید. سپس به ازای هر نصف فنجان آب پیاز، مقدار 2 قاشق غذاخوردی عسل به آن اضافه کنید.

این ترکیب به صورت ماسک مو و نیز خوراکی، قابل استفاده است. برای اینکه سریع تر نتیجه بگیرید و ریزش موها فوری متوقف شود می توانید محلول آماده شده را روزی نصف فنجان میل کنید.

ماساژ این محلول روی پوست سر به صورت روزانه نیز موجب کاهش ریزش مو شده و به مرور رشد مو و افزایش طولی موها را به دنبال دارد.

اکسیر ضد ریزش مو

ترکیب روغن نارگیل و روغن زیتون در تهیه ماسک مو

اگر پوست سر دچار خارش و خشکی شده و موها ریزش شدید دارد از ماسک موی پیاز با این ترکیب استفاده کنید. روغن نارگیل در از بین بردن عفونت پوست سر تاثیر فوق العاده ای دارد و روغن زیتون در از بین بردن خشکی پوست سر موثر است. ترکیب این دو نوع روغن با عصاره پیاز، یک معجون استثنایی با تاثیر بی نظیر را به وجود می آورد.

برای تهیه این ماسک مو با توجه به بلندی موها درصد مناسب را انتخاب کنید. به عنوان مثال برای هر 3 قاشق غذاخوری آب پیاز به یک قاشق روغن نارگیل و یک قاشق روغن زیتون نیاز دارید. اگر موهای تان زیاد است این مقدار را 2 برابر کنید. حداقل هفته ای 2 بار این ماسک مو را روی موها و پوست کف سر ماساژ دهید تا خودتان نتیجه را ببینید.

معجون تقویت مو با سیر

آب پیاز و سیر ضد ریزش موها

ترکیب سیر و پیاز برای رشد سریع موها غوغا می کند. علت اینست که سیر حاوی مقدار فراوانی گوگرد و کلسیم است از طرفی پیاز نیز سرشاز از سولفور می باشد. ترکیب آب پیاز و آب سیر با یکدیگر رشد موها را به طرز باور نکردنی افزایش می دهد.

برای تهیه این ماسک موی خانگی مقدار مساوی آب پیاز، آب سیر و روغن زیتون را با یکدیگر مخلوط کنید. برای موهای کوتاه و متوسط با حجم معمولی از هر کدام به اندازه یک قاشق غذاخوری کافی است. اگر حجم موها و بلندی ان بیشتر است مواد بیشتری استفاده کنید.

این ترکیب را به صورت دورانی با انگشتان روی پوست سر ماساژ دهید. بعد از یک ساعت موها را بشویید. هفته ای یک یا دوبار از این ماسک مو استفاده کنید.

ترکیب خانگی برای درمان ریزش مو

ماسک آب پیاز و زنجبیل

زنجبیل به دلیل خاصیت ضد التهابی بالایی که دارد در ترکیب بسیاری از ماسک موهای خانگی دیده می شود. التهاب پوست سر با خارش و سرخی و بثورات جلدی همراه است و به مرور ریزش موی شدید ایجاد می کند. برای جلوگیری از ریزش موها می توانید آب پیاز با زنجبیل ترکیب کنید.

زنجبیل را شسته و خشک کنید. پوست زنجبیل را بگیرید و آن را خورد کنید. قسمت مورد استفاده گیاه، آب آن است. زنجبیل بافت سخت و سفتی دارد به یک میکسر و یا وسیله ای مشابه نیاز دارید. پس از خورد و له کردن زنجبیل با دستگاه، آب آن را جدا کنید.

همانند تهیه آب پیاز می توانید زنجبیل را نیز از صافی رد کنید تا عصاره آن خارج شود. برای تهیه ماسک پیاز و زنجبیل به ازای هر سک قاشق عصاره پیاز، یک قاشق نیز عصاره زنجبیل اضافه کنید. همین دو ماده برای تهیه ماسک ضد ریزش مو کافی است و نیازی به افزودن روغن یا چیز دیگری نیست.

این محلول را روی همه قسمت های مو و پوست سر بمالید. پس از گذشت یک ساعت موها را آب ولرم و شامپوی خوب شستشو دهید. تکرار ماسک هفته ای یکی دوبار توصیه می شود.

روغن کرچک و عصاره پیاز

ماسک ضد ریزش مو با عصاره پیاز و روغن کرچک

موها قبل از ریختن، نازک و نازک تر می شوند تا جاییکه بسیار سست و ضعیف شده و در نهایت پس از ریزش دیگر رشد نخواهند کرد. روغن کرچ از کارامدترین روغن ها برای تقویت موها و ضخیم تر شدن آن است. پس از درمان شاهد پر پشت شدن موها و افزایش حجم مو خواهید بود به حدی که پوست کف سر، دیده نمی شود و کامل پر از مو است.

برای تهیه این ماسک مو به مقدار 2 قاشق آب پیاز را با همین مقدار روغن کرچک مخلوط کنید. این مخلوط را با دست روی پوست سر ماساژ دهید. همانطور که از اسکراب مو استفاده می کنید ماسک پیاز را هم به حالت دورانی ماساژ دهید. بعد از یک ساعت موها را با شامپوی ملایم و فاقد سولفات بشویید. در صورت تمایل می توانید از این ماسک به صورت یک روز در میان نیز استفاده کنید.

درمان ریزش مو در کلینیک تخصصی سعیده درویش زاده

ریزش مو یک هشدار جدی است و نادیده گرفتن آن به بهای از دست رفتن زیبایی تان تمام می شود. موهایی که ریخته اند و  فولیکول مو به کلی از بین رفته است، دیگر رشد نمی کنند. قبل از اینکه دیر شود برای درمان ریزش مو و جلوگیری از آسیب بیشتر، چاره کنید. چنانچه با درمان های طبیعی و خانگی نتوانستید ریزش موها را درمان کنید، به درمان های تخصصی تری نیاز دارید.

کلینیک تخصصی ترمیم و احیای مو سعیده درویش زاده با بهره گیری از دانش روز در خدمت شماست. با ویتامینه موها می توانید ریزش مو را کاهش دهید. در این مرکز انواع ویتامینه برای موهای خشک، چرب، نازک و سست، دمیج و …. انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام مشاوره رایگان، همین حالا تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed