1. خانه
  2. پوست
  3. چرا بعد از فیشیال پوست، جوش می زنید؟

چرا بعد از فیشیال پوست، جوش می زنید؟

چرا بعد از فیشیال پوست، جوش می زنید؟

  1. خانه
  2. پوست
  3. چرا بعد از فیشیال پوست، جوش می زنید؟
دلیل جوش زدن بعد از فیشیال پوست
folder_openپوست, مقالات

جوش زدن بعد از فیشیال پوست، یکی از اتفاقات ناخوشایند است که هم فرد و هم اسکین تراپیست را نگران می کند. در این نوشته می خواهیم به دلایل جوش زدن بعد از فیشیال پوست بپردازیم و به شما توضیح بدهیم که چرا پوست ما بعد از فیشیال جوش می زند و برای حل این مشکل چه باید کرد؟ از شما دعوت می کنیم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

دلیل جوش زدن بعد از فیشیال پوست چیست؟

عوامل زیر در ایجاد جوش بعد از فیشیال پوست موثر هستند:

·       وجود باکتری روی پوست

·       التهاب پوست

·       بسته شدن مجاری غدد چربی پوست

این سه مورد، جزو اصلی ترین عوامل ایجاد جوش بعد از فیشیال پوست است؛ اما خبر خوب این است که ما می توانیم عوامل ایجاد کننده جوش صورت را کم کنیم تا با این کار از جوش زدن پیشگیری کنیم. با انجام کارهایی مانند بخور گرم صورت قبل از شروع پاکسازی، تمیز کردن کامل پوست قبل از فیشیال و عدم استفاده از محصولات و کرم های چرب، میزان جوش و آکنه های بعد از فیشیال به حداقل می رسد.

 

جوش زدن بعد از فیشیال پوست

 

نکاتی که درباره جوش زدن بعد از فیشیال پوست باید بدانید!

شاید از ایجاد جوش بعد از فیشیال نگران شده باشید، اما دانستن نکات زیر به شما کمک می کند تا بهتر با این موضوع کنار بیایید:

·       جوش زدن بعد از فیشیال پوست، موضوعی طبیعی است

بسیاری از افراد بعد از فیشیال پوست، دچار جوش یا آکنه می شوند. به همین دلیل است که اسکین تراپیست ها و متخصصان پوست، از شما درباره آخرین باری که فیشیال پوست را انجام داده اید سوال می کنند تا ببینند چه مدت از آخرین فیشیال شما گذشته است. هرچقدر مدت زمان بین جلسات فیشیال شما بیشتر باشد، پوست شما بیشتر در معرض جوش و آکنه قرار می گیرد. افرادی که سابقه جوش بعد از پاکسازی را دارند، احتمال جوش زدن بعد از فیشیال در آنها بیشتر است. مثلا پوست این افراد ممکن است به انجام اسکراب و لایه برداری از پوست واکنش نشان دهد و جوش های بسیار ریزی روی صورتشان ایجاد شود. اما بهتر است نگران این موضوع نشوید و مطمئن باشید که این جوش ها موقتی هستند و می توانید آنها را به خوبی درمان کنید.

 

جوش بعد از فیشیال

 

·       از آرایش کردن بعد از فیشیال پوست خودداری کنید تا جوش نزنید

بعضی وقتها لوازم آرایشی شما، اصلی ترین دلیل جوش زدن پوستتان هستند! مثلا براش ها و برس های آرایشی می توانند باکتری های زیادی داشته باشند و باعث التهاب پوست شما شوند. زمانی که پوست شما پاکسازی می شود، هر ماده ای را بیشتر و سریعتر به خود جذب می کند و این موضوع برای میکروبها و باکتری ها هم صدق می کند. به همین دلیل بهتر است به مدت 48 ساعت از آرایش کردن و استفاده از کرم پودرها و براش های آرایشی خودداری کنید که پوست شما با باکتری های جدید درگیر نشود. استفاده از روغن درخت چای بعد از فیشیال، به جلوگیری از عفونت باکتری پوست شما کمک می کند و می توانید از این ماده در تونر یا پاک کننده آرایشی خود استفاده کنید.

·       بخور دادن پوست می تواند باعث ایجاد جوش بعد از فیشیال شود

یکی از کارهایی که در فیشیال انجام می شود، بخور دادن پوست است. مراحل بخور در پوست خشک و پوست چرب کاملا متفاوت است. افرادی که پوست چرب دارند، باید بخور صورت برای آنها با فاصله کمتر و زمان بیشتر انجام شود؛ اما افرادی که پوست خشکی دارند، باید با فاصله بیشتر و زمان کمتر برای آنها بخور انجام شود. بخور زیاد و از فاصله نزدیک در پوستهای خشک، تنها باعث حساسیت بیشتر پوست خشک می شود و همین موضوع باعث افزایش احتمال جوش زدن پوست بعد از فیشیال خواهد شد! اگر مراجعه کننده از جمله افراد مستعد جوش و آکنه است، فیشیال پوست باید به آرامی و ملایمت برایش انجام شود.

·       جوش زدن بعد از لایه برداری های شدید حتمی است!

وقتی شما به جلسات پاکسازی و فیشیال پوست می روید، برای پوست شما لایه برداری انجام می شود تا پوست شما به صورت عمقی پاکسازی شود. برای لایه برداری پوست از اسکراب یا مواد لایه بردار مانند آلفا و بتا هیدروکسی اسدی استفاده می شود. اگر لایه برداری پوست بسیار شدید باشد، پوست تحریک شده و ملتهب می شود. در نتیجه همین التهاب باعث ایجاد جوش روی پوست می شود. بسیاری از افراد، پس از لایه برداری شاهد سرخ شدن و قرمزی پوستشان هستند که تا حدی این موضوع طبیعی است؛ اما با تحریک زیاد پوست در اثر لایه برداری، فرد شاهد بروز جوش و آکنه روی پوستش خواهد بود!

·       ماساژهای شدید به بیرون آمدن جوش ها کمک می کنند!

یکی از مراحل مهم در فیشیال و پاکسازی پوست، ماساژ دادن پوست است. بعضی از متخصصان پوست، پوست صورت را محکم ماساژ می دهند و همین موضوع باعث فشار آمدن به پوست و التهاب و تحریک پوست می شود. گاهی اوقات هم با ماساژ صورت و پاکسازی پوست، جوش های نهفته زیر پوست بالا می آیند! یعنی در منافذ پوست فرد باکتری و چربی جمع شده است و به مرور زمان این باکتری ها رشد کرده اند و با یک بار لایه برداری یا پاکسازی، این عوامل بالا می آیند و فرد شاهد جوش های زیاد روی پوستش خواهد بود.

 

ماساژ شدید و بیرون آمدن جوش بعد از فیشیال

 

·       کرم ضدآفتاب شما، در جوش زدن بعد از فیشیال پوست نقش دارد!

درست است که استفاده از کرم ضدآفتاب برای پوست ما واقعا مفید است و به محافظت از پوست در برابر اشعه های نور خورشید کمک می کند؛ اما زمانی که کرم ضدآفتاب را به خوبی از روی پوست خود پاک نکنید، باید انتظار جوش و آکنه را هم داشته باشید! برای جلوگیری از ایجاد جوش بعد از پاکسازی، بهتر است پوست خود را به خوبی از کرم ضدآفتاب و محصولات دیگر پاک کنید تا هیچ ماده ای روی پوست شما وجود نداشته باشید.

نکته ای که وجود دارد این است که با لایه برداری و پاکسازی، پوست ما در برابر نور آفتاب بسیار حساس و آسیب پذیر می شود؛ در نتیجه باید حتما بعد از اتمام جلسه پاکسازی در طول روز، از کرم ضدآفتاب استفاده کرد. بهترین حالت برای مشتریان با پوست حساس این است که شما نوبت پاکسازی فرد را طوری تنظیم کنید که بعد از اتمام فیشیال، نیاز به استفاده از کرم ضدآفتاب نداشته باشند؛ مثلا می توانید نوبت این افراد را عصر قرار دهید تا بعد از اتمام کارشان نیازی به استفاده از کرم ضدآفتاب نداشته باشند. همچنین به آنها تاکید کنید که تا دو روز از آرایش کردن خودداری کنند.

·       استفاده از محصولات چرب می تواند باعث ایجاد جوش بعد از فیشیال شود

یکی دیگر از نکات مهم برای جلوگیری از جوش زدن بعد از فیشیال پوست این است که از مواد روغنی و چرب استفاده نکنید؛ زیرا استفاده از مواد روغنی باعث بسته شدن منافذ باز پوست می شود و همین موضوع باعث رشد باکتریهای مولد آکنه خواهد شد. بنابراین بهتر است استفاده از کرم های چرب، روغن های معدنی و گیاهی و دیگر محصولات روغنی را کنار بگذارید و به پوستتان اجازه نفس کشیدن بدهید.

·       به اسکین تراپیست خود بگویید که از دستگاه های فرکوئنسی برای پوست شما استفاده کند

دستگاه های فرکوئنسی بهترین گزینه برای از بین بردن التهاب و میکروبهای روی پوست هستند که بدون ماساژ محکم یا فشار آوردن به پوست، کار تمیز کردن و پاکسازی پوست شما را انجام می دهند.

 

اقدامات لازم برای پیشگیری از جوش بعد از فیشیال

 

بهترین اقدامات برای درمان جوش بعد از فیشیال چیست؟

·       از کمپرس یخ برای آرامش پوست خود استفاده کنید

اگر بعد از جلسه فیشیال دیدید که پوست شما بعد از فیشیال قرمز و متورم شده است، بهتر است مقداری یخ را بردارید و به آرامی پوستتان را با آن ماساژ دهید تا قرمزی ها و التهاب پوست شما خیلی سریع برطرف شود.

·       به صورت مرتب از مرطوب کننده ها استفاده کنید

یکی از اقدامات مهم بعد از فیشیال و پاکسازی، مرطوب نگه داشتن پوست با کرم های مرطوب کننده است. در طول روز حداقل 3 بار صورت خود را با مرطوب کننده ها ماساژ دهید و به اندازه کافی آب بنوشید تا رطوبت موردنیاز برای پوست شما به خوبی تامین شود.

·       از داروهای ضدجوش قوی استفاده نکنید

درست است که با هر بار مشاهده جوش وسوسه می شوید که به سراغ داروهای ضدجوش خود بروید؛ اما انجام این کار بعد از فیشیال اصلا توصیه نمی شود؛ زیرا منافذ پوست شما اکنون تمیز شده و بیشتر از هر زمان دیگری آسیب پذیر است. زمانی که شما از داروهای ضدجوش استفاده می کنید، پوست شما بیشتر تحریک می شود و در نتیجه التهاب های پوستی شما شدیدتر خواهد شد؛ بنابراین به سراغ اسکراب ها، لایه بردارها و داروهای ضدجوش نروید و فقط به تمیز ماندن پوست خود اهمیت بدهید.

·       از شوینده های ملایم برای شستشوی پوست خود استفاده کنید

بعد از فیشیال، مهم است که پوست خود را تمیز نگه دارید؛ اما برای این کار نباید به سراغ صابون های خشن و زیر بروید تا لایه های سطحی پوست شما را زخمی کنند؛ بلکه بهتر است از شوینده های ملایم استفاده کنید که پوست شما را به خوبی تمیز خواهند کرد.

·       صورتتان را بخور ندهید

یکی از کارهای اشتباه برای درمان جوش های بعد از فیشیال، بخور دادن پوست با آب گرم است. بعد از پاکسازی پوست، منافذ پوست شما باز شده اند و شما با این کار، تنها پوستتان را حساس تر می کنید و به مویرگهای زیر پوستتان آسیب می زنید.

·       در زیر نور آفتاب قرار نگیرید

حالا که پوست شما لایه برداری و پاکسازی شده است، بهتر است از آفتاب دور بمانید تا نور خورشید به پوست شما آسیب نرساند و درگیر آفتاب سوختگی نشوید. بهتر است یک الی دو روز پس از فیشیال را در خانه بمانید.

·       وکس و لیزر انجام ندهید

بعد از فیشیال پوست، بهتر است از انجام کارهایی مانند وکس، لیزر و اپیلاسیون خودداری کنید؛ زیرا این کار با اعمال فشار و نیروی ناگهانی به پوست همراه هستند و انجام آنها بعد از فیشیال باعث آسیب دیدن بافت پوست شما می شود.

علاوه بر اینها، پس از فیشیال صورت خود سعی کنید با اسکین تراپیست یا متخصص پوست خود در ارتباط باشید و هرگونه تغییر ناگهانی در پوست خود را با او در میان بگذارید تا از پیش آمدن مشکلات جدی برای پوست خود پیشگیری کنید.

در این نوشته با دلایل جوش زدن بعد از فیشیال پوست آشنا شدید و دانستید که این موضوع یک اتفاق شایع است که برای بعضی از افراد اتفاق می افتد. برای پیشگیری از ایجاد جوش بعد از فیشیال، بهتر است زودتر به جلسات پاکسازی پوست بروید تا از تجمع باکتری ها و چربی ها در پوست خود پیشگیری کرده و پوست شاداب تر و زیباتری داشته باشید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

 

3.9/5 - (13 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed