1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت ویتامینه مو و پلکس تراپی مو چیست؟

تفاوت ویتامینه مو و پلکس تراپی مو چیست؟

تفاوت ویتامینه مو و پلکس تراپی مو چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت ویتامینه مو و پلکس تراپی مو چیست؟
فرق ویتامینه مو و پلکس تراپی
folder_openمقالات

خدمات سالن های زیبایی و آرایشگاه ها هر روز گسترده تر می شود و روزانه هزاران نفر این خدمات استفاده می کنند. جالب اینجاست که گاهی مراجعه کنندگان به درستی نمی دانند، به دنبال چه چیزی هستند زیرا همواره اصطلاحات جدیدی در این حوزه وارد می شود. به خصوص بعد از به کارگیری مواد نانو در صنایع آرایشی و مواد احیا مو، پیچیدگی فنون آرایشگری بیشتر شده اند و این موجب سر در گمی مراجعین است. برای مثال خیلی ها تصور می کنند ویتامینه مو و پلکس تراپی یکی هستند! آیا شما می دانید پلکس تراپی چه تفاوتی با ویتامینه کردن مو دارد؟

این تنها یک مثال ساده است و یقینا در بسیاری موارد دیگر هم اوضاع به همین صورت است. در این مطلب سعی شده تا با بیانی ساده، فرق بین ویتامینه مو و پلکس تراپی بررسی شود. از نظر ظاهری در هر دو مورد موها شکل بهتری می گیرند و سلامت از دست رفته مو تامین می شود. اما این تنها ظاهر قضیه است.

تفاوت ویتامینه مو و پلکس تراپی

 ویتامینه مو با پلکس تراپی چه فرقی دارد؟

موهای سالم، نرم و براق هستند. جنس مو و حالت آن، به طور کامل وابسته به ژنتیک است. موی کودکان در سال های اولیه کرکی مانند است ولی در سال های بعد به مرور ساختار مو تغییر می کند. در طول دوران زندگی از نوزادی تا سالمندی، همواره شاهد تغییراتی در جنس مو هستیم. عوامل محیطی و تغییرات هورمونی در این زمینه دخیل هستند. برای مثال در دوران بارداری معمولا موها ضخیم تر می شود اما در سالمندی، موی اکثر افراد نازک و ضعیف تر است.

مهم ترین عواملی که در تغییر ساختار مو دخالت دارند، سبک زندگی و نحوه مراقبت از مو است. گرما و مواد شیمیایی دو عامل مهم در تخریب و آسیب به مو هستند. وقتی سلامت مو از دست می رود موها دچار پف و وز، موخوره، کدری، ریزش و بسیاری مشکلات دیگر می شود. ویتامینه مو و پلکس تراپی از درمان های تخصصی برای بازگشت سلامت مو هستند که هم اکنون در آرایشگاه های معتبر نیز انجام می شود.

ساده ترین راه برای اینکه تفاوت ویتامینه و پلکس مو را بدانید این است از آرایشگرتان بخواهید در این مورد راهنمایی تان کند. هرگز بدون اطلاع کامل، اقدامی روی موها انجام ندهید. هم به لحاظ هزینه و هم از جهت نوع انتظاری که دارید، نتیجه کار متفاوت است بنابراین باید از قبل در مورد همه جزئیات ویتامینه کردن موها و انجام خدمات پلکس تراپی، اطلاعات کافی کسب کنید.

اجرای ویتامینه روی موی خشک

پلکس تراپی مو چیست؟

برای اینکه تفاوت ویتامینه مو و پلکس تراپی مشخص شود لازم است تا ابتدا یک دیدگاهی نسبت به این واژه ها داشته باشیم. آیا تاکنون از خدمات پلکس و اولاپلکس مو استفاده کرده اید؟ در این صورت خوب می دانید که درباره چه چیزی حرف می زنیم.

پلکس تراپی نوعی درمان برای رفع آسیب های مو است. در واقع با استفاده از مواد مخصوص می توان صدمات ناشی از مواد شیمیایی و حرارت را روی موها کاهش داد. پلکس ها حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند و موقع استفاده، بخارات سمی در فضا پخش نمی شود. این مورد برای خانم هایی که نسبت به خطرات فرمالدئید نگران هستند، بسیار مهم است.

پلکس تراپی یک کار تخصصی است و باید توسط آرایشگر با تجربه و آموزش دیده انجام شود. این کار با رنگ کردن موها تفاوت دارد و نمی توانید در خانه، خودتان موها را پلکس کنید. اگر موهای شما در اثر مواد دکلره بی کیفیت دچار سوختگی، شده و حالت کشسانی دارد و خورد می شود با استفاده از پلکس تراپی می توانید سلامت مو را بازگردانید.

پلکس ها ترکیباتی هستند که روی باندهای سولفیدی مو اثر می گذارند و ساختار آسیب دیده مو، به طور طبیعی اصلاح می شود. در اغلب موارد از پلکس برای ترمیم موهای دکلره و رنگ شده، استفاده می شود اما درمان با پلکس بر روی موهای طبیعی و رنگ نشده نیز امکان پذیر است.

تقویت موهای ضعیف

 ویتامینه مو چیست؟

ویتامینه مو با پلکس تراپی فرق دارد. این تکنیک به منظور تقویت موهای ضعیف و صدمه دیده، کاربرد فراوانی دارد. اگر موهای شما به هر علتی دچار ریزش شدید شده است با مواد ویتامینه می توانید این مشکل را رفع کنید. ابتدا برای بررسی علت ریزش مو باید به پزشک متخصص مراجعه کنید. پس از انجام درمان های توصیه شده و برای تقویت موها، ویتامینه راه حل خوبی است.

موهای سالم، جذابیت فوق العاده ای دارند و ظاهرتان را زیباتر نشان می دهند. شوره سر، موخوره، پف و وز، شکنندگی و خشکی مو، از رایج ترین موارد تخریب و آسیب به مو هستند. در بسیاری موارد، تنها علت مشکلات مو کمبود دریافت ویتامین های مغذی است و موها تحت تاثیر همین موضوع واکنش نشان می دهند.

با ویتامینه کردن موها به صورت اصولی و صحیح، مواد مغذی و مورد نیاز در اختیار مو قرار می گیرد. پس از شروع درمان می توانید تغییر حالت مو را ببینید اما لازم است تا در بازه های زمانی تعیین شده برای تکمیل درمان، اقدام کنید. در اغلب موارد با انجام تکنیک های سالنی و در آرایشگاه، نتیجه حاصل می شود و نیازی به تزریق دارو و اقدامات تهاجمی نیست.

ترمیم موهای آسیب دیده

تفاوت ویتامینه مو و پلکس تراپی چیست؟

اولین و مهم تفاوت مربوط به مواد استفاده برای ویتامینه و پلکس است. محصولات ویتامینه حاوی موادی هستند که به بافت مو نفوذ می کنند و ویتامین ها و املاح ضروری مو را تامین می کنند. گروه ویتامین های B، همیشه در ترکیبات محصولات ویتامینه مو وجود دارند. پلکس ها نیز حالت درمانی دارند اما به طور ویژه برای تامین ویتامین های مو طراحی نشده اند.

مکانیسم اثرگذاری پلکس ها به این صورت است که ترکیبات به مغز مو وارد می شوند و ساختار آسیب دیده و شکسته سولفیدی مو را اصلاح می کنند. برای مثال وقتی پس از دکلره، موها حالت خمیری یا سوخته و وز دارد می توان با استفاده از مواد پلکس تراپی، پیوندهای شکسته مو را ترمیم کرد. این ویژگی با تغییراتی در ساختار مو همراه است و هیچ آسیبی به مو وارد نمی شود. در واقع پس از مدتی موها دچار ریزش نمی شود و اصطلاح انجام شده، دائمی است.

دومین نکته مهم در مورد نحوه اجرای ویتامینه مو و پلکس تراپی است. به طور معمول درمان با پلکس در آرایشگاه انجام می شود اما ویتامینه را می توان هم در سالن و هم در خانه انجام داد؟ موادی که برای ویتامینه کردن موها در منزل استفاده می شود با ترکیبات خاص، مورد استفاده در سالن آرایشگاه تفاوت دارد.

فرق پلکس و ویتامینه

ویتامینه کردن مو در منزل

در طب سنتی برای تقویت مو از گیاهان و محصولات طبیعی استفاده می شود. حتی با وجود روش های نوین احیا مو، هنوز هم این روش ها رایج است. فرق ویتامینه مو و پلکس تراپی در نحوه اجرای آن است. در واقع می توانید با مواد ارزان قیمت و ساده تری نیز موها را تقویت کنید. در ترکیبات بسیاری از انواع ماسک موی خانگی، مواد مناسب وجود دارد. این ترکیبات عموما با استفاده از تخم مرغ، روغن های درمانی، گیاهان عالی تهیه می شوند.

حتی اگر موهای شما رنگ شده و یا رنگ نشده باشد، فرقی ندارد. ویتامینه کردن مو در خانه مشکلی ندارد. با یک جستجوی ساده در اینترنت طرز تهیه انواع ماسک برای موهای خشک چرب، نازک و …. را پیدا می کنید. حتی در سری مقالات همین سایت نیز به طور مفصل در مورد تهیه ماسک موی خانگی توضیح داده شده است. با توجه به جنس موها و مشکل ایجاد شده می توانید ترکیبات مناسبی را در ماسک مو اضافه کنید.

لازم به ذکر است که ترکیبات ویتامینه موی خانگی را می توانید بر روی پوست سر و ساقه موها قرار دهید. این کار هیچ مشکلی ایجاد نمی کند اما آرایشگرتان، مواد پلکس را تنها روی ساقه موها اعمال می کند. پلسک و اولاپلکس نباید با پوست سر در تماس باشند. این حساسیت در مورد مواد طبیعی ویتامینه کردن مو، وجود دارد.

تفاوت ویتامینه مو و پلکس تراپی مو از نظر زمان اجرا و هزینه ها نیز محسوس است. برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید حتما به توصیه آرایشگرتان توجه کنید. درمان موهای شما بستگی به نوع آسیب دارد و این چیزی است که یک متخصص زیبایی مو باید در مورد ان تصمیم بگیرید.

نحوه اجرای پلکس تراپی

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

انواع تراپی تخصصی برای موهای رنگ شده و طبیعی پذیرفته می شود. اگر موهای شما در اثر استفاده مداوم از مواد شیمیایی و دکلره دچار آسیب شده، نگران نباشید. در مرکز موی درویش زاده همیشه راهی برای رفع آسیب های مو، پیدا می شود. برای اینکه ساختار طبیعی مو بهبود یافته و سلامت موها تامین شود از مواد و ترکیبات نانو استفاده می شود.

مواد حاوی نانو دارای ریز مولکول هایی هستند که عمق مو را هدف قرار داده اند. روش های احیا مو با نانو ذرات، بیشترین اثرگذاری را دارد و موها تا مدت زمان بسیار طولانی، سلامت خود را حفظ می کند. اگر هنوز از خدمات سالن استفاده نکرده اید، زمان را از دست ندهید. زیبایی چهره شما با ترمیم و بازسازی مو صدها برابر بیشتر می شود.

اگر در تصمیم گیری تردد دارید می توانید اطلاعات کامل را از مشاورین مرکز، دریافت کنید. در سالن احیا مو سعیده درویش زاده، روزانه ده ها مشاوره اختصاصی انجام می شود که شما عزیزان بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید. جالب تر اینکه مشاوره ها کاملا رایگان است و هیچ هزینه ای برای آن دریافت نمی شود.

1/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed