1. خانه
  2. مقالات
  3. دم اسبی بستن موها و دردسرهایش

دم اسبی بستن موها و دردسرهایش

دم اسبی بستن موها و دردسرهایش

  1. خانه
  2. مقالات
  3. دم اسبی بستن موها و دردسرهایش
موهای بلند دم اسبی
folder_openمقالات

دم اسبی بستن موها یکی از پر طرفدارترین مدل موها در بین خانم ها است. به خصوص دختر خانم های جوان تر که موهای بلندتری دارند، عاشق دم اسبی هستند. اتفاقا این مدل مو در عین سادگی، استایل شیک و جذابی هم هست و تقریبا با هر فرم صورتی، متناسب است. حتما آریا گرانده با آن دم اسبی های زیبا و بلندش را دیده اید. با افزودن بافت و اکسسوری های مختلف می توانید دم اسبی های خاص تری هم داشته باشید.

این مدل مو، سن و سال تان را کمتر نشان می دهد. بدون نیاز به دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو می توانید موهایتان را مرتب نگه دارید و ….با همه اینها یک نکته مهم را در نظر داشته باشید. اگر هر روز موهای خود را هر روز دم اسبی می بندید، در حال از بین بردن موهایتان هستید! با همه زیبایی و راحتی این مدل مو، نباید به طور دائمی از آن استفاده کنید. دم اسبی بستن موها بیش از آن که فایده داشته باشد می توانید ضررهای زیادی ایجاد کند. آیا هر روز موهایتان را دم اسبی می بندید؟

مضرات دم اسبی بستن موها

دم اسبی بستن موها می تواند به پوست سر، آسیب برساند

آیا می دانستید با مدل موی دم اسبی چه آسیبی به پوست سرتان وارد می شود؟ این موضوع یک عارضه جانبی است که کمتر به آن توجه می شود. شاید در مورد آسیب به موها نگرانی هایی وجود داشته باشد ولی کمتر کسی به فکر آسیب به پوست سر است. موهای سالم در بستری مناسب رشد می کنند. اگر پوست سر دارای حال و روز خوبی نباشد، نمی توان انتظار داشت موها خوب رشد کنند.

با دم اسبی بستن موها پوست سر و ناحیه دور فولیکول مو دچار آسیب می شود. وقتی هر روز موها را دم اسبی می بندید این نواحی تحت استرس و کشش قرار دارد. احتمال اینکه در برخی نقاط پوست سرتان درد داشته باشید هم هست. آسیب به فولیکول مو یک مشکل جدی است و در صورت عدم درمان منجر به ریزش مو می شود.

فولیکول های آسیب دیده نمی توانند بستر خوبی را برای رشد موهای ضخیم و محکم فراهم کنند. ابتدا موها نازک می شوند و به مرور سست تر شده و می ریزند. قبل از اینکه فولیکول مو به کلی از بین برود باید برای درمان اقدام کنید.

درمان درد پوست سر و فولیکول مو برای تان هیچ هزینه ای ندارد! خیلی ساده می توانید مدل موهایتان را عوض کنید.

روش های صحیح مراقبت از موها

دم اسبی بستن موها احتمال کشیدگی پوست صورت را افزایش می دهد

بستن موها با مدل موی دم اسبی برای افرادی که نمی خواهند روزانه زمان زیادی را صرف حالت دادن به موها کنند، عالی است. با شانه کردن موها به عقب و جمع کردن مو در پشت سر، به سادگی موها نظم داده می شود و از آشفتگی و بی نظمی موها خلاص می شوید.

هنگامی که موهای خود را به عقب می کشید احتمالاً زیاد به تاثیر آن بر روی پوست خود فکر نمی کنید. اگر موهای خود را روزانه به صورت دم اسبی حالت می دهید ممکن است پوست صورت شما کشیده شود و احتمالاً برای طولانی مدت کشیده باقی بماند. واضح است که این چیز خوبی نیست.

همیشه در دم اسبی بستن موها اندکی کشیدگی پوست صورت نیز دیده می شود ولی اگر این مقدار خیلی شدید باشد، به طور حتم پوست صورت تان آسیب می بیند. در سنین جوانی میزان کلاژن پوست زیاد است و این موضوع مشکل زیادی به وجود نمی آورد. اما با افزایش سن، پوست دیگر جوانی و طراوت قبل را ندارد. سطح کلاژن نیز بسیار کمتر می شود و خاصیت ارتجاعی پوست کمتر می شود.

دم اسبی بستن موها شانس کشیدن پوست اطراف صورت و از دست رفتن خاصیت ارتجاعی پوست برا افزایش می دهد. البته این موضوع می تواند شما را پیرتر نشان دهد. این چیزی نیست که هیچ خانمی بخواهد.

دم اسبی بستن موها

آلوپسی  در کمین نشسته است

برای بستن دم اسبی، موها محکم به سمت عقب کشیده می شود. این حالت می تواند منجر به نوع خاصی ار ریزش مو شود که آلوپسی کششی نام دارد. نتایج تحقیقات تجربی نشان می دهد که اگر فردی موهای خود را محکم به عقب بکشد، در امتداد خط رویش مو، کاهش تراکم مو به وجود می آید.

آلوپسی یک مشکل نگران کننده است زیرا به وضوح موها در قسمت خط رویش مو، کم پشت می شوند. حتی گاهی پوست سر نیز دیده می شود و فرد دچار هراس بیشتری می شود. خوشبختانه آلوپسی کششی، طاسی دائم ایجاد نمی کند و از انواع ریزش موی موقت به حساب می آید. امکان رشد موهای ریخته شده بعد از درمان وجود دارد.

برای درمان آلوپسی کششی کافی است مدل موهایتان را تغییر دهید. برای اینکه موها رشد عادی داشته باشند برای مدتی از دم اسبی بستن موها خودداری کنید. در صورتی که مول موی خود را تغییر ندهید و همچنان موها را دم اسبی ببندید، ممکن است در خط رویش مو دیگر موی جدید، رشد نکند. این به دلیل آسیب شدید به موها در این ناحیه ذکر شده است.

خارش شدید موی سر

دم اسبی می تواند گره مو ایجاد کند

اغلب خانم ها برای نظم دادن به موها، مدل دم اسبی را انتخاب می کنند. شاید به نظر برسد که دم اسبی بستن موها را منظم نگه می دارد ولی این اصلا درست نیست.  اگر هر روز موهای خود را دم اسبی می کنید، احتمالاً موهای شما بیشتر از زمانی که موهای خود را رها کرده اید، گره می خورد.

به خصوص وقتی برای چند روز متوالی، موها را دم اسبی می بندید باعث ایجاد گره مو می شود. گره خوردن مو به علت اصطکاک و تنش موها ایجاد می شود. باز کردن گره مو می تواند دردناک باشد یا حتی منجر به کنده شدن موها بشود. در محل گره خوردن موها، شکستگی به وجود می آید و مو آسیب می بیند.

بدترین کار خوابیدن با موهای دم اسبی است. این حالت باعث می شود موها بیشتر گره بخورند. حتما قبل از خوابیدن دم اسبی را باز کنید و موها را با برس، مرتب کنید. بافتن موها برای جلوگیری از گره های مو ایده خوبی است. حتی باز گذاشتن موها و خوابیدن خیلی بهتر از این است که با دم اسبی به رختخواب بروید.

طریقه دم اسبی بستن موها

دم اسبی موها را دچار شکستگی می کند

اگر هر روز موهای خود را دم اسبی می کنید ممکن است تارهای مو دچار شکستگی شود. هیچکس نمی خواهد موهایش شکسته شود زیرا این یک آسیب جدی است. در مدل موی دم اسبی، میزان وسیعی از موی سر دچار شکستگی می شود. در این حالت موها از برق و زیبایی خود را از دست می دهند و به احتمال زیاد به موخوره و دیگر مشکلات نیز دچار می شوند.

موهای شکسته شده دیگر هرگز به وضعیت قبل بر نمی گردند و به مرور خورد شده و جدا می شوند. دم اسبی می تواند آسیب جدی به پوست سر و موها برساند. می توانید از مدل های دم اسبی ساده استفاده کنید آن هم نه برای هر روز. برای اینکه موهایی سالم و درخشان داشته باشید مدل موهایتان را عوض کنید.

در این مدل، موها تحت کشش زیادی قرار دارند. با روز دم اسبی بستن موها خاصیت الاستیته مو از بین می رود و موها بسیار شکننده می شوند. این وضعیت در موقع استفاده از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو نیز رخ می دهد. دم اسبی بدترین چیز برای موهایتان نیست ولی می تواند موها را فرسوده کند و رشد مو را متوقف کند

ریزش موهای دم اسبی

دم اسبی بستن خطر ریزش مو را افزایش می دهد

اگر هر روز موهایتان را با دم اسبی محکم، ببندید آسیب زیادی به مو وارد می شود. به خصوص اگر دم اسبی را در بالای سر و به صورت سفت و محکم مدل دهید میزان آسیب بیشتر هم می شود. در این وضعیت پوست سر کشیده شده و علاوه بر آن تعداد زیادی از تارهای مو نیز در حالت کشیدگی قرار دارند.

چنین حالتی هم به پوست سر آسیب می زند و هم موها را در معرض کشیدگی و شکستگی قرار می دهد. در نهایت موها شروع به ریختن می کنند و این ریزش اصلا طبیعی نیست. وقتی موها را شانه می زنید تعداد زیادی مو از نواحی دور سر، جدا می شود. دقیقا این موها به دلیل دم اسبی دچار کشیدگی شده اند و سست و ضعیف تر هستند. ریزش مو یک مشکل رایج در بین افرادی است که موها را محکم می بندند.

فوااید دم اسبی بستن موهای بلند

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

آیا از لاین های آموزشی ما اطلاع دارید؟ کلیه خدمات احیا مو به صورت تخصصی در دوره هیر مستران، آموزش داده می شود. این دوره به صورت حضوری و آنلاین در دسترس قرار دارد. با توجه به محدودیت های موجود، آموزش حضوری به صورت محدود و با تعداد کمتری برگزار می شوید. آموزش های آنلاین دارای پشتیبانی کامل در طول دوره و بعد از آن هستند.

اگر بخواهید کسب و کارتان را ارتقا دهید یا شغلی مستقل و پر در آمد داشته باشید، ما در کنارتان هستیم.  دوره ها برای افراد مبتدی نیز قابل درک است و نیازی به هیچ پیش زمینه ای نیست. در ضمن افراد شاغل در این زمینه نیز با شرکت در آموزش هیر مستران، می توانند سالن زیبایی تخصصی راه اندازی کنند.

جهت کسب اطلاع از تاریخ کلاس ها و شرکت در دوره های آموزشی، با ما تماس بگیرید.

1/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed