1. خانه
 2. مقالات
 3. آیا رنگ کردن مو در بارداری مجاز است؟

آیا رنگ کردن مو در بارداری مجاز است؟

آیا رنگ کردن مو در بارداری مجاز است؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. آیا رنگ کردن مو در بارداری مجاز است؟
رنگ کردن مو در بارداری
folder_openمقالات

سوالات زیادی در مورد رنگ کردن مو در بارداری پرسیده می شود. بسیاری از خانم های باردار تمایل دارند تا ظاهری آراسته داشته باشند و در این دوران نیز رنگ موهایشان را تغییر دهند. با توجه به وضعیت خاص در دوران بارداری، بهتر است در این زمینه کمی با احتیاط بیشتری برخورد کنید. اگر علاقه دارید که زود به زود موهایتان را رنگ کنید، در دوران بارداری هم این کار امکان پذیر است. اما هر کاری راه و رسم خودش را دارد.

بارداری دورانی خاص است که در طی آن تغییرات هورمونی زیادی در بدن مادر، اتفاق می افتد. پوست و مو نیز از این قضیه جدا نیستند و تحت تاثیر نوسانات هورمون ها، واکنش نشان می دهد. گاهی موهای مادر شروع به ریزش می کند و گاهی نیز موها زبر و غیر قابل کنترل می شوند. حفظ زیبایی در این ایام می تواند تا حدود زیادی روحیه خانم باردار را حفظ کند تا این دوران را به سلامت پشت سر بگذارد.

رنگ کردن مو در بارداری نیز از مواردی است که خیلی از خانم ها به آن علاقه دارند. به خصوص وقتی از قبل موها را رنگ کرده باشید، ریشه موها بعد از یکی دو ماه خیلی توی ذوق می زند. از طرفی مواد شیمیایی موجود در رنگ موها نیز می تواند واکنش هایی را به همراه داشته باشد. مهم ترین وظیفه خانم باردار، مراقبت از جنین است و نباید سهوا موجب آسیب به جنین شود.

رنگ کردن مو در آرایشگاه

آیا می توان در دوران بارداری موها را رنگ کرد؟

برای روشن شدن این قضیه آزمایشات زیادی بر روی حیوانات انجام شده است. در طی این آزمایش ها مشخص شد مواد شیمیایی می تواند از طریق پوست سر، جذب شود. این مورد می تواند باعث نقص جنینی بشود. در مواردی که پوست سر، به دفعات زیاد تحت تاثیر مواد شیمیایی رنگ مو قرار گرفته است، نقص در جنین به وضوح مشاهده شده است.

برخی از مردم عقیده دارند که رنگ کردن مو در بارداری کاملا بی خطر است و هیچ مشکلی برای جنین ایجاد نمی کند. از طرفی برخی دیگر بر این عقیده اند که زنان در طی دوران حاملگی و شیردهی نباید از رنگ مو استفاده کنند. رنگ کردن مو در بارداری موافقین و مخالفین زیادی دارد و از بحث های داغ این روزها است.

واقعیت این است که مواد شیمیایی موجود در رنگ موها، برای بانوان چندان خطرناک نیست اما زن باردار، شرایط ویژه ای دارد. در دوران حاملگی، سیستم ایمنی بدن زن به شدت کاهش یافته بنابراین یک خانم باردار نیاز به مراقبت بیشتری دارد. تحقیقات نشان می دهد که از طریق پوست سر، امکان جذب مواد شیمیایی رنگ مو وجود دارد. این مقدار بسیار ناچیز است و در شرایط عادی، بدن فرد قادر به مقابله با این سموم شیمیایی است.

نحوه رنگ کردن مو در بارداری

آیا رنگ کردن مو در بارداری، ایمن است؟

در طی بارداری بدن مادر در خطر بیشتری است و نباید عناصر سمی، حتی در مقیاس کم نیز وارد بدن بشود. البته جذب مواد شیمیایی از طریق پوست سر در حد خیلی کم و ناچیزی است و شاید بتوان از این قضیه گذشت. اما موضوع مهم تری وجود دارد و آن، تنفس بخارات حاصل از رنگ مو است. حتما دقت کرده اید که رنگ موهای شیمیایی، بوی تندی دارند این بو، حاصل بخار مواد شیمیایی موجود در رنگ مو است. استنشاق این بخارات به شدت برای مادر و جنین خطرناک است.

در ساخت و تولید اغلب رنگ موهای موجود، از آمونیاک استفاده شده است. آمونیاک یک گاز سمی و خطرناک است و تنفس آن برای همه افراد مضر است. در فرایند رنگ کردن مو در بارداری بخارات آمونیاک وارد سیستم تنفس مادر شده و به جنین نیز منتقل می شود. این امر می تواند موجب نقص در جنین شود و این چیزی نیست که هیچ مادری بخواهد تجربه اش کند.

رنگ موی مناسب خانم های باردار

آیا استفاده از رنگ مو در دوران بارداری، خطرناک است؟

پزشکان زنان و زایمان توصیه می کنند تا پایان سه ماهه دوم بارداری، از هیچ نوع ماده شیمیایی مضر و حتی رنگ موهای شیمیایی استفاده نشود. اغلب کارشناسان بر این باورند که استفاده از رنگ موهای موقت و یا نیمه دائمی برای زنان باردار، ایمن تر است. بدون تردید رنگ های دائمی احتمال ایجاد عوارض ناخواسته را افزایش می دهد و بر روند رشد جنین تاثیر دارد.

اگر تمایل دارید موهای خود را در طی بارداری رنگ کنید حتما این کار را در سالن آرایشگاه انجام دهید. استفاده از رنگ موهای شیمیایی در منزل برای زنان باردار بسیار خطرناک تر است. موقع رنگ کردن موها باید تهویه مناسب وجود داشته باشد و حتی الامکان، رنگ مو با پوست سر در تماس نباشد. به این ترتیب انواع هایلایت نسبت به رنگ کردن کامل موها، ایمن تر است.

در نهایت برای کاهش خطرات احتمالی از روش های جایگزین، برای رنگ کردن مو در بارداری استفاده کنید. راه های کم ریسک تری هم وجود دارد، چرا این راه ها را امتحان نمی کنید؟

حساسیت به رنگ مو

استفاده از رنگ موهای گیاهی در دوران بارداری

رنگ کردن موها در سه ماهه اول بارداری بسیار خطرناک است. حداقل باید تا پایان سه ماه دوم بارداری، صبر کنید و بعد موها را با رنگ های نیمه دائمی، رنگ کنید. در صورتی که بخواهید موها را زودتر از این زمان، رنگ کنید نیز راه هایی وجود دارد. با استفاده از رنگ موهای گیاهی می توانید موهایتان را رنگ کنید. این رنگ موها هیچ نوع بخار سمی ایجاد نمی کنند و حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند.

حنا از قدیمی ترین و رایج ترین رنگ موهای گیاهی است که کاملا ایمن است. قهوه، بابونه و برخی گیاهان دیگر نیز برای رنگ کردن موی بانوان استفاده می شوند که همگی مناسب زنان باردار هستند. این نوع رنگ موها حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند و عوارض خطرناکی به همراه ندارند. حتی رنگ کردن مکرر موها با این مواد نیز هیچ نوع مشکلی به همراه ندارد.

برای مثال حنا یک ماده رنگی کاملا طبیعی است که بخارات سمی و سرطان زا ایجاد نمی کند. از طرفی رنگ کردن موها با حنا موجب حفظ لطافت و نرمی موها می شود و پوست سر نیز سالم تر باقی می ماند. رنگ موهای گیاهی برای حفظ شادابی و سلامت موها عالی هستند و فواید زیادی دارند. در ضمن می توانید این رنگ ها را خودتان در خانه، استفاده کنید.

نکته: برخی از فروشندگان، حنای خالص را در اختیار مشتری قرار نمی دهند. افزودن مواد شیمیایی به پودر حنا یکی از موارد آشکار تقلب است که این روزها، زیاد دیده می شود. اگر قصد دارید موهای تان را با حنا رنگ کنید حتما از یک مرکز معتبر و شناخته شده، پودر حنا را تهیه کنید.

رنگ موی گیاهی

استفاده از رنگ موهای بدون آمونیاک

آمونیاک یک ماده سمی است که در اغلب رنگ موهای شیمیایی وجود دارد. البته برخی از شرکت های تولید کننده مواد بهداشتی ، رنگ موی بدون آمونیاک را نیز عرضه کرده اند. این رنگ موها فاقد آمونیاک هستند و اثرات زیان باری به همراه ندارند.

خانم های باردار می توانند از رنگ موهای نیمه دائمی و فاقد آمونیاک استفاده کنند. این محصولات حاوی مواد شیمیایی سمی و سرطان زا نیستند و آسیبی به مادر و جنین وارد نمی کنند. بخارات حاصل از آمونیاک بسیار سمی است و حتی به چشم ها نیز آسیب می زند ولی با این مواد، مشکل به کلی برطرف می شود.

به هر حال یا باید صبر کنید و تا پایان شیردهی قید رنگ کردن موها را بزنید و یا اینکه از رنگ موهای بدون آمونیاک یا رنگ های گیاهی استفاده کنید. در هر صورت با رعایت برخی نکات می توانید خطرات ناشی از رنگ مو را تا حد زیادی، کاهش دهید.

نکات مهم در استفاده از رنگ مو در بارداری

 • از برندهای شناخته شده استفاده کنید
 • مطالب روی بسته بندی رنگ مو را مطالعه کنید
 • در صورت رنگ کردن موها در منزل، حتما از دستکش استفاده کنید
 • رنگ مو را روی پوست سر قرار ندهید و فقط روی تارهای مو بمالید
 • در فضای باز، موها را رنگ کنید تا هوا در گردش باشد
 • بعد از رنگ کردن مو، حتما پوست سر را کامل شستشو دهید
 • از رنگ کردن مکرر موها در دوران بارداری پرهیز کنید

رنگ و دکلره موهای تیره

مرکز تخصصی رنگ مو و هایلایت سعیده درویش زاده

آیا می دانستید ما در این مجموعه، پکیج رنگ موی دوران بارداری هم عرضه می کنیم؟ خانم های باردار می توانند با خیال راحت موهای خود را در این مرکز، رنگ و هایلایت کنند. رنگ های استفاده شده، بدون آمونیاک هستند. ما برای سلامت شما بهترین برندهای آرایشی و بهداشتی را تهیه کرده ایم.

این مجموعه در سه طبقه مجزا، دارای تجهیزات کامل با امکانات تهویه هوای مناسب مشغول به ارائه خدمات است. دوران بارداری را با سلامت و ایمنی کامل طی کنید. اینجا همه امکانات برای زیبایی و سلامت موهایتان فراهم است. رنگ موهای مخصوص دوران بارداری با فرمولاسیون گیاهی و فاقد آمونیاک از بهترین برندهای دنیا، برای سلامت شما در نظر گرفته شده است.

تیم مشاوره تخصصی برای پاسخگویی به سوالات شما آماده است . قبل از مراجعه حتما وقت رزرو کنید تا کارها با هماهنگی بیشتری انجام شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed