1. خانه
 2. مقالات
 3. پروتئین تراپی در خانه با ماسک موی پروتئین

پروتئین تراپی در خانه با ماسک موی پروتئین

پروتئین تراپی در خانه با ماسک موی پروتئین

 1. خانه
 2. مقالات
 3. پروتئین تراپی در خانه با ماسک موی پروتئین
پروتئین درمانی ارزان و سریع
folder_openمقالات

موها از کراتین و زنجیره ای از اسیدهای آمینه یا به عبارتی، پروتئین تشکیل شده اند. استفاده مداوم از مواد شیمیایی قوی و تماس مکرر با گرما و آلودگی می تواند پروتئین موهای شما را شکسته و باعث خشکی، شکنندگی و آسیب به موها شود. تنها راه باز گرداندن سلامت موها این است که پروتئین از دست رفته مو، تامین شود. با استفاده از ماسک موی پروتئین می توانید درمان خانگی را شروع کنید.

روش های درمانی خانگی برای تامین پروتئین مورد نیاز مو، بسیار ساده و ارزان تر از درمان های سالنی است. در صورتی که از این درمان ها نتیجه مورد نظر را نگرفتید می توانید جهت درمان های تخصصی تر به سالن تخصصی احیا مراجعه کنید. روش ایده آل برای از بین بردن آثار زیان بار مواد شیمیایی و حرارت و آلودگی ها، پروتئین درمانی است. با پروتئین تراپی تخصصی می توان نقاط آسیب دیده کراتین در مو را به نحو درستی، با مواد پروتئینی پوشش دهد.

ماسک موی پروتئین خانگی نیز کاری مشابه پروتئین درمانی را انجام می دهد. در این روش بدون استفاده از مواد شیمیایی، موها قوی تر و سالم تر می شوند. اگر موهای شما خشک است یا زبر و شکننده شده، حتما این ماسک موهای خانگی را امتحان کنید. این مواد آلرژی به همراه ندارند و حتی برای پوست های حساس هم مشکلی ایجاد نمی کنند.

طرز تهیه ماسک موی خانگی

ماسک موی ماست و تخم مرغ سرشار از پروتئین

تخم مرغ در تهیه ماسک موی پروتئین نقش اصلی را دارد. همه مواد مورد نیاز مو و پوست سر در تخم مرغ موجود است. ترکیب تخم مرغ با ماست، موجب می شود که موها نرم و صاف و براق شوند. استفاده مداوم از این ماسک مو، در افزایش رشد موها و ابریشمی شدن ساقه مو تاثیر می گذارد.

برای تهیه این ماسک مو به یک تخم مرغ کامل و 2 قاشق ماست پروبیوتیک نیاز دارید. ماست و تخم مرغ را در یک کاسه بریزید و خوب به هم بزنید تا خمیری روان تهیه شود.

 برای موهای خیلی خشک حتی می توانید فقط قسمت زرده را استفاده کنید در این صورت به جای یک تخم مرغ کامل از 2 عدد زرده تخم مرغ استفاده کنید.

اگر موهای چرب و آسیب دیده دارید از قسمت سفیده تخم مرغ استفاده کنید. با توجه به بلندی موها یک یا دو عدد سفیده تخم مرغ کافی است.

افرادی با موی معمولی می توانند طبق دستور تهیه ماسک موی پروتئین از یک تخم مرغ کامل( زرده و سفیده) استفاده کنند.

این خمیر را به مدت 30 دقیقه روی موها قرار دهید و بعد موها را آبکشی کنید. اگر از بوی تخم مرغ بدتان می آید به مواد ماسک مو، چند قطره اسانس اسطوخودوس اضافه کنید.

تقویت موهای آسیب دیده

ماسک موی پروتئین شیر نارگیل و آووکادو

شیر نارگیل منبع غنی از پروتئین است در حالی که آووکادو حاوی ویتامین های A ، B و E می باشد. همه این مواد برای تامین سلامت مو ضروری هستند. این ساده ترین نسخه خانگی برای برطرف کردن خشکی، وز و شکنندگی مو است. در صورتی که موهایتان دچار فقر کراتین و کلاژن شده با این مواد یک ماسک موی پروتئین تهیه کنید و ایراد مو را درمان کنید.

برای تهیه این ماسک موی سرشار از پروتئین به گوشت یک آووکادوی رسیده، 2 قاشق غذاخوری شیر نارگیل و یک قاشق چای خوری روغن زیتون نیاز دارید.

آووکادو را له کنید تا هیچ توده ای سفتی باقی نماند و کامل نرم شود.

شیر نارگیل و روغن زیتون را به آن اضافه کنید. مخلوط را هم بزنید  تا خمیر  یکدستی به دست آید.

مخلوط را به پوست سر و موهای خود بمالید. بگذارید 30 دقیقه بماند و بعد با شامپو  موها را بشویید و خشک کنید.

توجه: اگر موهای چربی دارید از این ماسک مو استفاده نکنید زیرا آووکادو می تواند موهای شما را سنگین کند.

پروتئین درمانی در منزل

بمب آبرسان و پروتئینه با سس مایونز و آووکادو

سس مایونز حاوی تخم مرغ هایی است که سرشار از پروتئین هستند. ترکیب سس مایونز به همراه آووکادو قوی ترین درمان برای خشکی و شکستگی موها است. افرادی که دچار شپش سر هستند نیز می توانند با استفاده از مالیدن سس مایونز روی موها، از شر شپش موی سر خلاص شوند.

برای تهیه این ماسک موی پروتئین تنها 5 دقیقه زمان نیاز دارید پس همین حالا دست به کار شوید. یک قاشق سس مایونز و یک عدد آووکادوی رسیده تنها مواد مورد نیاز برای درست کردن ماسک موی خانگی است.

آووکادو را له کرده و سس مایونز را به آن اضافه کنید. مواد را خوب مخلوط با هم ترکیب کنید.

این مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید یک ساعت بماند.

سپس موها را با آب ولرم شستشو دهید و آبکشی کنید.

 ماسک موی پروتئینی را هفته ای یکبار روی موها بمالید. این ماسک برای موهای خشک و شکننده یک درمان قطعی است.

توجه: در صورت داشتن موهای چرب از این ماسک استفاده نکنید.

ماسک موی غنی از پروتئین

ماسک موی پروتئینه با ماست و خامه

این ماسک برای تمیز کردن پوست سر و ساقه مو بسیار عالی است. با استفاده از ترکیبات استفاده شده در ماسک مو، رطوبت مورد نیاز موها تامین می شود و موها حسابی تغذیه می شوند. به این ترتیب پروتئین از دست رفته مو نیز به سریع ترین شکلی، تامین خواهد شد.

برای تهیه ماسک موی سرشار از پروتئین به یک قاشق غذاخوری خامه و 2 قاشق غذاخوری ماست نیاز دارید. مواد را در یک کاسه بریزید و یک تخم مرغ را نیز به آن اضافه کنید تا حسابی مملو از پروتئین شود.

همه مواد را مخلوط کنید تا خمیر یکدستی به دست آید. ترکیب خمیری را  روی پوست سر و موهای خود بمالید.

بگذارید 45 دقیقه بماند و بعد موها را با آب خنک بشویید. موهای خود را شامپو بزنید و آبکشی کنید.

این ماسک مو را می توانید دو بار در هفته برای موهای خشک استفاده کنید. برای موهای چرب، هفته ای یک بار بیشتر از این ماسک استفاده نکنید.

ماسک موی پروتئین

ماسک موی پروتئین با موز و آووکادو

موز حاوی پتاسیم، روغن های طبیعی، ویتامین ها و کربوهیدرات است. این مواد برای نرم کردن موها و تقویت ریشه مو عالی است. حتما موز را در طول روز به عنوان میان وعده، میان کنید. در تهیه ماسک موی خانگی ویتامینه نیز می توانید از مو رسیده و نرم استفاده کنید.

 آووکادو سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 و اسیدهای آمینه ضروری است. این مواد در روغن آووکادو و میوه آن موجود است. برای تهیه این ماسک مو می توانید از قسمت سفید رنگ داخل میوه رسیده آووکادو استفاده کنید. این ماسک علاوه بر تامین پروتئین مو، در حفظ بافت و رطوبت مو نیز تاثیرگذار است.

برای تهیه ماسک موی پروتئین به یک عدد موز رسیده و یک عدد آووکادوی رسیده نیاز دارید. با افزودن یک قاشق چای خوری اسانس گل رز، ترکیب ماسک مو را کامل کنید.

آووکادو و موز را له یا رنده کنید تا هیچ قسمت سفتی باقی نماند. این مخلوط را روی موهای خود بمالید و بگذارید یک ساعت بماند. سپس موها را شسته و آبکشی کنید.

ماسک موی موز آووکادو را هفته ای یک بار  برای موهای معمولی استفاده کنید. این کار را دو بار در هفته برای موهای بسیار خشک انجام دهید. اگر موهای شما چرب است از این ترکیب استفاده نکنید.

 

ماسک موی پروتئین طبیعی

ماسک موی عسل و روغن بادام

اگر موهای تان پروتئین و رطوبت خود را از دست داده، از ماسک موی پروتئین خانگی استفاده کنید. در این ترکیب روغن بادام استفاده شده که حاوی اسیدهای چرب ضروری است. روغن بادام در نرم شدن موها بسیار مفید است.

عسل موها برای تامین رطوبت مورد نیاز مو و آبرسانی به ساقه مو عالی است. مالیدن عسل روی پوست سر موجب از بین رفتن شوره و ریزش مو می شود.

یک قاشق غذاخوری عسل را به یک قاشق غذاخوری روغن بادام اضافه کنید. به این ترکیب یک زرده تخم مرغ را اضافه کنید و مواد را خوب به هم بزنید.

خمیر به دست آمده را در حدود 15 تا 20 دقیقه روی موها بمالید. سپس موها را به شیوه معمول بشویید و آبکشی کنید.

حداکثر 2 بار در هفته می توانید از این ماسک موی پروتئینه استفاده کنید.

 • نکات مهم در استفاده از انواع ماسک موی خانگی
 • این ماسک ها از مواد طبیعی و ارزان تهیه می شوند ولی این به معنای بی کیفیت بودن ماسک مو نیست.
 • مواد را برای مصرف یک بار تهیه کنید و باقی مانده مواد را برای نوبت بعدی نگهداری نکنید.
 • ماسک موهای خانگی حاوی مواد طبیعی هستند و در ساخت آن از مواد شیمیایی استفاده نمی شوند بنابراین قدرت اثرگذاری سریع ندارند.
 • صبر و حوصله در استفاده از ماسک مو رمز موفقیت و رسیدن به نتیجه دلخواه است. اگر وقت یا حوصله استفاده از ماسک مو را ندارید از درمان های سالنی استفاده کنید.
 • ماسک موی پروتئین را می توانید به صورت رندوم با هر یک از این مواد که در دسترس دارید، تهیه کنید. لزومی ندارد همیشه یک نوع ماسک را روی موها بمالید.

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

در مواردی که موها به شدت خشک و شکننده شده، درمان با مواد پروتئینه خانگی جواب نمی دهد. ماسک موی پروتئین برای سالم نگه داشتن موها عالی است اما نمی تواند موهای سوخته از دکلره و دارای بافت پنبه ای و رشته شده را درمان کند. در این مرکز خدمات تخصصی پروتئین تراپی انجام می دهد.

مواد به کار رفته در پروتئین تراپی از مرغوب ترین برندهای موجود انتخاب می شود اما نکته مهم در نحوه انجام کار است.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed