1. خانه
  2. مقالات
  3. برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟

برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟

برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟
folder_openمقالات

ریزش موها یکی از مشکلاتی است که ممکن است برای هرکسی پیش بیاید و متاسفانه به دلیل تغذیه نادرست، استرس و نگرانی، تغییر هورمونها و عوامل دیگر، این مشکل در سال های اخیر بسیار شایع شده است. برای رفع مشکل موهای ریخته شده و پر کردن جای خالی آنها، روش های مختلفی مانند کاشت مو وجود دارند که می توانیم از آنها استفاده کنیم، اما این روش ها هم با عوارض خاصی همراه هستند و هم هزینه بالایی دارند. حالا سوال اینجاست که برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟ چه راهکارهایی وجود دارند که به ما کمک می کنند تا دوباره شاهد رشد و بازسازی موهای ریخته شده باشیم.

در این مقاله راهکارهای موثر برای ترمیم و رشد موهای ریخته شده را یاد می دهیم تا با کمک این راهکارها، بتوانید موهایتان را برای رشد مجدد تحریک کنید و جای خالی موهای ریخته شده را پر کنید.

اگر موهایتان در حال ریزش هستند و در حال حاضر موهایی کم پشت دارید و می خواهید موهایتان را از این حالت خارج کنید، توصیه می کنیم که حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به شما راهکارهای کاربردی و مفیدی را بگوییم که کمک می کنند بتوانید رشد موهایتان را افزایش دهید.

دلیل ریزش موها

اصلی ترین دلایل ریزش موها چیست؟

اگر تحقیقی در زمینه ریزش مو انجام دهید، متوجه خواهید شد که موهای ما به صورت طبیعی روزانه ریزش را تجربه می کنند و میزان طبیعی ریزش مو به گونه ای است که موهای جدیدی جایگزین موهای ریخته شده می شوند. این روند کاملا طبیعی است و مشکلی برای ما ایجاد نمی کند. اما مشکل از آن جایی شروع می شود که میزان موهای ریخته شده از میزان موهایی که جایگزین می شوند بیشتر باشد. در این حالت موهای شما کم پشت می شوند و کم کم می توانید قسمت های خالی را در سر خودتان مشاهده کنید.

دلایل ریزش مو متفاوت هستند اما در ادامه چند مورد از مهمترین آنها را بررسی خواهیم کرد:

1- استرس بالا:

استرس برای بدن ما ضررهای بسیار زیادی دارد و مشکلات مختلفی را در بدن ایجاد می کند. یکی از پیامدهای استرس بالا، ریزش موها است. وقتی شما استرس بالایی داشته باشید، سیستم ایمنی بدن ضعیف شده و بدن نمی تواند در برابر مشکلات مختلف مقاومت درستی نشان دهد. به همین خاطر اختلالات زیادی در بدن ایجاد می شود که ریزش موها یکی از این مشکلات خواهد بود.

2- آسیب دیدن پیاز مو:

روش های نادرست برای نگهداری از موها مانند خشک کردن موها به روش نادرست، فشار آوردن به تارهای مو و محکم بستن مو، به پیاز مو آسیب وارد می کنند و این موضوع باعث می شود که دچار ریزش مو شوید.

3- افزایش سن:

افزایش سن نیز یکی از پارامترهای بسیار موثر در ریزش موها است. هرچه سن بالاتر می رود، موها نازک تر شده و ضخامت آنها کمتر خواهد شد و در برخی افراد نیز ریزش موها افزایش پیدا می کند، به صورتی که موهایشان کاملا کم پشت خواهد شد.

4- کمبود ویتامین های مختلف:

موها برای اینکه بتوانند رشد و ماندگاری مناسبی داشته باشند، نیاز به برخی از ویتامین ها و مواد معدنی دارند که عدم استفاده از این ویتامین ها، باعث کاهش مقاومت و ریزش موها خواهد شد. اگر به دلیل کمبود ویتامین به ریزش مو دچار شده اید، توصیه می کنیم که نگاهی به رژیم غذایی خودتان بیندازید تا بتوانید یک رژیم مناسب و کاربردی را برای بهبود موهای خودتان انتخاب کنید.

5- مشکلات تیروئید:

تیروئید پرکار یا کم کار، یکی از دلایلی است که می تواند باعث ریزش موهای شما شود. مشکلات تیروئید نشان دهنده ناهماهنگی در بدن است و وقتی که در بدن ناهماهنگی وجود داشته باشد، مشکلات مختلفی ایجاد می شود که ریزش موها نیز یکی از این مشکلات خواهد بود.

رویش مجدد موهای ریخته شده

برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟

تا به اینجا گفتیم که ریزش موها چه دلایلی دارد و مهمترین دلایل این موضوع را بررسی کردیم. حالا سوال این است که برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟ در ادامه چندین راهکار را برای این موضوع پیشنهاد می دهیم که برای رویش و ترمیم موهای ریخته شده بسیار مفید و کاربردی هستند.

1- مراقبت درست از موها:

مراقبت نادرست از موها یکی از دلایلی است که می تواند باعث آسیب دیدن شدید موهای شما شود و در بدن شما اختلال ایجاد کند. اگر می خواهید موهایی سالم داشته باشید، نیاز است که مراقبت های بهتری از موهایتان انجام دهید.

مثلا کاهش دفعات استفاده از سشوار، خودداری از رنگ کردن و دکلره کردن مو، استفاده کمتر از اتو مو و به شما کمک می کنند تا بتوانید بهتر از موهایتان نگهداری کنید و به رشد مجدد آنها کمک کنید.

2- ماساژ پوست سر:

ماساژ پوست سر یکی از راهکارهای فوق العاده برای تحریک موها و رشد مجدد آنها است. با ماساژ پوست سر شما می توانید گردش خون را در پوست سر افزایش دهید و به تقویت پیاز مو کمک کنید. هرچه پیاز مو محکم تر باشد، میزان ریزش موها کمتر می شود.

همچنین این روش برای رشد مجدد موها نیز بسیار کاربردی است و کمک می کند موهایتان مجددا رشد کنند. برای این روش کار خاصی نیاز نیست انجام دهید، در روز 5 دقیقه با دستان خودتان پوست سر را به خوبی ماساژ داده و قسمت های مختلف سر را لمس کنید تا بتوانید از این روش استفاده کنید و نتایج آن را ببینید.

3- استفاده از شامپو ضد ریزش مو:

شامپوهای ضد ریزش مو، می توانند گزینه مناسبی برای قطع ریزش موهای شما باشند و همچنین موهای شما را تحریک کنند که مجددا رشد داشته باشند. قبل از خرید شامپوی ضدریزش مو، با پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین و موثرترین شامپو را برای درمان ریزش موهایتان انتخاب کنید.

4- تغذیه مناسب:

همانطور که در قسمت دلایل ریزش مو گفتیم، تغذیه نامناسب باعث می شود که ویتامین های موردنیاز موها مانند آهن، روی، زینک و… به بدن نرسند و این موضوع تاثیر زیادی در ریزش موهایتان خواهد داشت.

حالا برای اینکه بتوانید این مشکل را حل کنید، بهترین روش استفاده از مواد غذایی مناسب و یک برنامه تغذیه خوب و پر از ویتامین ها است. اگر در این زمینه مشکل دارید حتما به پزشک پوست و مو مراجعه کنید تا بعد از آنالیز بدنتان، برنامه تغذیه مناسب را به شما ارائه دهد.

5- کنترل استرس:

قبل تر هم گفتیم که استرس بالا باعث مشکلات زیادی در بدن شما می شود و یکی از این مشکلات، ریزش موها است. اگر فردی هستید که استرس بالایی را تجربه می کنید، توصیه ما این است که همین امروز در راستای کاهش استرس خودتان کاری انجام دهید. می توانید با استفاده از روش هایی مانند مدیتیشن یا ذهن آگاهی، استرس خودتان را کنترل کنید و استرس و نگرانی خود را کاهش دهید تا تاثیرات منفی روی بدن شما بر جای نگذارد.

6- پیدا کردن منشا اصلی ریزش مو:

اگر تمام کارهای گفته شده را انجام دهید اما منشا اصلی ریزش موهای خودتان را پیدا نکنید، به نتیجه خاصی نمی رسید؛ پس توصیه می کنیم که حتما به یک پزشک یا متخصص مو مراجعه کنید تا به شما کمک کنند دلیل اصلی ریزش موهایتان را پیدا کنید.

بعد از پیدا کردن دلیل اصلی، سعی کنید ابتدا آن را برطرف کنید و سپس به انجام روش هایی که گفتیم بپردازید تا بتوانید مجددا شاهد رشد و ترمیم موهای خود باشید.

کمک به رشد مجدد موها

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد این صحبت کردیم که برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟ در ابتدا گفتیم که اصلا چرا ریزش مو اتفاق می افتد و دلایل مختلف ریزش موها را بررسی کردیم تا با آنها آشنا شوید.

در بخش بعدی نیز با هم چندین روش را بررسی کردیم که کمک می کنند بتوانید به رشد مجدد موهای خودتان کمک کنید و کاری کنید که موهایتان تحریک شوند تا مجددا رشد کنند و مشکل ریزش موهایتان برطرف شود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که جواب سوال برای رشد مجدد موهای ریخته شده چه کنیم؟ را پیدا کنید و بتوانید با استفاده از راهکارهای گفته شده، ریزش موهایتان را متوقف کرده و کاری کنید که موهایتان باز هم رشد کنند و سلامتیشان را به دست بیاورند.

از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

4.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed