1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه تونر مو را از روی موها پاک کنیم؟

چگونه تونر مو را از روی موها پاک کنیم؟

چگونه تونر مو را از روی موها پاک کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه تونر مو را از روی موها پاک کنیم؟
پاک کردن تونر از روی مو
folder_openمقالات

رنگ آمیزی کردن موها راهی خارق العاده برای ایجاد تغییرات در چهره است. با همین ترفند ساده کلی قیافه تان تغییر می کند. به خصوص وقتی موهای تیره را با مواد دکلره به یکباره، روشن و بلوند رنگ می کنید، این تغییر بیشتر به چشم میاید. برای اینکه موها بعد از رنگ شدن به زرد و نارنجی نزند از تونر استفاده می شود ولی وای از آن روزی که حتی با وجود استفاده از تونر مو، رنگ مو طبق دلخواه تان نباشد. در این صورت برای پاک کردن تونر از مو به یک چوب جادو نیاز دارید!

هیچ تضمینی وجود ندارد که رنگ مو کاملا همانی باشد که در آلبوم رنگ مو می بینید. گاهی بعد از رنگ کردن موها، با یک کابوس بزرگ روبرو می شوید و آن انتخاب یک رنگ اشتباه بر روی موها است. اگر رنگ مو یا نحوه ترکیب رنگ بد باشد حتی تونر مو هم نمی تواند ایراد کار را برطرف کند. برای جبران این اشتباه باید تونر مو را از روی موها پاک کنید.

روش های پاک کردن تونر از مو

از تونر برای تعمیق سایه مو استفاده می شود، اما تونر همیشه جلوه مورد نظر را نمی دهد. در این شرایط به احتمال زیاد به دنبال راه حل های سریع و آسان برای از بین بردن تونر مو هستید. خبر خوب این است که تونر در نهایت با شستشوهای معمولی کم رنگ می شود. با این حال اگر به سایه ای غیرقابل تحمل نگاه می کنید و حال تان بد می شود، می توانید از برخی روش های آزمایش شده و واقعی برای پاک کردن تونر از مو استفاده کنید. در ادامه به برخی از این راه حل ها اشاره شده است.

شامپو درخشان کننده مو

شامپو درخشان کننده (clarifying)

شامپو درخشان کننده راهی عالی برای از بین بردن تونر ناخواسته از موهای شما است. شامپو درخشان کننده (clarifying) برای از بین بردن هر ماده ای که روی موها وجود دارد، به کار می رود. این شامل آلودگی های پوست سر و موها هم هست. بقایای شامپو، مواد نرم کننده و محصولات مراقبت از مو را نیز می توان با این شامپو، کامل از بین برد. وقتی موها بی روح و مات شده با شامپو درخشان کننده، به موها جان دوباره می دهید.

استفاده از این نوع شامپوها برای از بین بردن تونر توصیه می شود البته انتظار معجزه نداشته باشید. اگر مرتباً از شامپو درخشان کننده (clarifying) استفاده کنید، سریعتر تونر از روی موها پاک می شود البته استفاده بیش از حد نیز می تواند منجر به خشک شدن پوست سر و موها بشود. اگر متوجه وز موها شدید، شامپو را قطع کنید زیرا این اولین نشانه های خشکی مو است. هفته ای 2 بار استفاده از شامپو درخشان کننده مو تا پاک شدن کامل تونر، ایرادی ندارد.

جوش شیرین و سرکه

بله درست خواندید!  اگر موهایتان را با تونری دیدید که باید برداشته شود، به آشپزخانه  بروید و  بسته جوش شیرین را بیرون بیاورید. جوش شیرین و سرکه تقریباً به همان روش شامپو درخشان کننده، موها را شفاف و تمیز می کند. این ترکیب با شکستن روغن روی موها موجب می شود تا رنگ به آرامی از روی موها آزاد شود.

همانطور که حدس می زنید ترکیب جوش شیرین و سرکه بسیار ساینده است. استفاده زیاد از این ترکیب، می تواند موها را به شدت خشک کند. به همین علت باید دفعات شستشوی موها با جوش شیرین و سرکه را کاهش دهید تا آسیبی به موها وارد نشود. این کار نیاز به صبر دارد ولی قطعا خیلی سریع تر از شستشو با شامپوی ساده، موها را شفاف می کند و برای حذف تونر عالی است.

نحوه پاک کردن تونر از مو

پاک کردن تونر از مو با شامپو شوره سر

شستن موها با شامپو ضد شوره روش دیگری برای روشن شدن تدریجی یک تونر خیلی تیره در مو است. توجه داشته باشید که این کار هم نتیجه خیلی فوری و آنی ندارد و به مرور موها از تونر پاک می شوند. شامپو شوره سر نیز با شکستن روغن روی موها، امکان آزاد شدن رنگ مو را فراهم می کند.در استفاده از شامپو ضد شوره، افراط نکنید هر چقدر بیشتر موها را شامپو بزنید موها خشک تر می شوند.

اگرچه سایه نارنجی، موها را بد رنگ نشان می دهد ولی نباید برای از بین بردن آن، موجب آسیب به موها بشوید. موهای خشک در معرض شکستگی هستند و خیلی زود آسیب می بینند. پس از هر بار شستشوی موها با شامپو ضد شوره حتما از نرم کننده مو نیز استفاده کنید.

خشکی مو احتمال ابتلا به موخوره را افزایش می دهد. در این صورت چاره ای ندارید جز اینکه موها را کوتاه کنید. موخوره به این سادگی ها از بین نمی رود و یک مشکل جدی است. قبل از اینکه مشکل جدی تر پیش بیاید همه موارد را بسنجید. شاید اگر از همان ابتدا به یک سالن حرفه ای رفته بودید، این مشکل ایجاد نمی شد.

حذف تونر با مایع ظرفشویی

اگرچه این کار توصیه نمی شود ولی مایع ظرفشویی و همه شوینده هایی که برای پاک کردن چربی استفاده می شوند، قادر به پاک کردن تونر از مو نیز هستند. صابون ها و مایع هایی که برای شستن ظروف به کار می روند قدرت پاک کنندگی بسیار زیادی دارند. به طور معمول هیچ نوع از مواد شوینده ظروف برای شستن موها استفاده نمی شود. اما اگر می خواهید سریع تر تونر را از روی موها تمیز کنید بد نیست این روش را هم امتحان کنید.

به دلیل وجود ساینده و چربی زدای قوی در مایع ظرفشویی، احتمال خشک شدن ساقه مو بسیار زیاد است. حداکثر هفته ای 2 بار مجاز به استفاده از این روش هستید. در ضمن حتما پس از آبکشی موها، نرم کننده موی مناسب استفاده کنید. البته روش های کم ریسک تری هم وجود دارد که شاید نتیجه بهتری هم داشته باشند.

آبلیمو برای پاک کردن تناژ نارنجی مو

آب لیمو برای پاک کردن تونر از مو

برای ایجاد هایلایت های طبیعی روی موها می توانید اندکی آبلیمو را به روی ساقه مو اسپری کنید. سپس در زیر نور خورشید قرار بگیرید تا موها اندکی روشن تر شود. با تکرار این عملیات و به مرور رنگ موهای تیره، کمرنگ تر می شود و سایه های زیبایی روی موها به وجود می آید. این یک روش خانگی برای تغییر رنگ موی تیره به روشن است که اغلب خانم ها از آن استفاده می کنند.

از همین روش می توان برای پاک کردن تونر مو از روی موها نیز استفاده کرد. فرایند کار دقیقا یکسان است و نتیجه هم به همان خوبی است. اما مشکل اینجاست که آبلیمو به سرعت موهای شما را خشک می کند. برای جلوگیری از این وضعیت می توانید آبلیمو را با یک قاشق نرم کننده مخلوط کنید و ترکیب آبلیمو و نرم کننده را روی موها بپاشید.

نکات مهم در استفاده از تونر مو و روش های پاک کردن تونر از مو

وقتی موهای خاکستری زیاد باشد، معمولا رنگ موی روشن، تناژ نارنجی و قرمز بیشتری دارد. این احتمال روی موهای خاکستری زیادتر است. برای از بین بردن این تناژ می توان از تونر مناسب استفاده کرد. به طور کلی انتخاب تونر مهم ترین بخش کار است سپس نوبت به اجرای دقیق آن می رسد.

این عملیات را خیلی از خانم ها در خانه انجام می دهند. حتی کیت تونر مو هم در بازار موجود است که کار را ساده کرده است. اگر تجربه ای در زمینه استفاده از تونر مو ندارید هرگز این کار را انجام ندهید. ریسک استفاده از تونر برای افراد مبتدی بسیار بالاست. این کار را باید آرایشگرتان انجام دهد زیرا می داند چه ترکیبی برای حذف سایه های نارنجی، زرد و قرمز مو مناسب است.

در صورتی که به هر دلیلی از رنگ مو و تونر راضی نبودید، امکان پاک کردن تونر از روی مو وجود دارد. اگر از ابتدای مطلب با ما بودید حتما می دانید که این کار زمان بر است و نتیجه فوری حاصل نمی شود.

شامپوی درخشان کننده و سایر روش های ذکر شده همگی موجب خشک شدن موها می شوند. این موارد برای استفاده زیاد توصیه نمی شوند ولی در صورت لزوم برای چند بار می توان از آن استفاده کرد. بهترین کار اینست که برای ترمیم رنگ مو و یا پاک کردن تونر از مو از یک آرایشگر با تجربه کمک بگیرید.

حذف تونر از روی موها

مرکز تخصصی زیبایی و احیا مو سعیده درویش زاده

اگر در یک سالن زیبایی حرفه ای، خدمات رنگ و دکلره مو را انجام دهید هرگز با مشکلات رنگ موی ناخواسته روبرو نمی شوید. عملیات روشن کردن موهای تیره یک فرایند کاملا تخصصی است. انتخاب رنگ موی مناسب، ترکیب صحیح رنگ مو و اکسیدان و همه جزئیات در نتیجه کار دخالت دارد. حتی تعداد تارهای خاکستری و سفید مو نیز می تواند نتیجه رنگ ایجاد شده روی موها را تغییر دهد.

خدمات تخصصی زیبایی مو را به حرفه ای ها بسپارید. کلینیک رنگ و کراتینه موی سعیده درویش زاده با سال ها تجربه درخشان، رضایت صد در صدی مشتریان را جلب کرده است. شعار ما جلب رضایت مشتری است و برای این مهم از روی مهارت کادر تخصصی سالن زیبایی حساب می کنیم. انواع رنگ و مش، هایلایت حرفه ای، فشن و مدل جدید به همراه خدمات کراتینه و بوتاکس مو در این مرکز انجام می شود. برای استفاده از مشاوره تخصصی و رایگان با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed