1. خانه
  2. مقالات
  3. برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست چه باید کرد؟

برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست چه باید کرد؟

برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست چه باید کرد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست چه باید کرد؟
نکات مهم برای رنگ کردن موها
folder_openمقالات

رنگ کردن موها یکی از کارهایی است که افراد زیادی به آن علاقه دارند و خیلی از افراد ترجیح می دهند که خودشان در خانه این کار را انجام دهند. تا به اینجای این کار مشکلی ایجاد نمی کند، اما مشکل آنجا شروع می شود که پس از رنگ کردن موها، متوجه می شوید که مقداری از رنگ روی پوستتان ریخته و پوستتان را رنگی کرده است. در این حالت نیاز است که سریعاً قسمت موردنظر را پاک کرده و لکه های رنگ مو از بین ببرید، چون هم رنگ مو حاوی شیمیایی است و به پوستتان شدیدا آسیب وارد می کند و هم ممکن است آن قسمت از پوست تیره باقی بماند و پاک نشود. شاید شما هم این سوال را داشته باشید که برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست چه باید کرد؟ در این مقاله می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم و بگوییم که چه کارهایی را می توانید برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست انجام دهید و اصلا برای پیشگیری از این موضوع چه روش هایی وجود دارد؟

اگر زیاد موهای خودتان را رنگ می کنید و این مشکل برایتان خیلی پیش آمده است، توصیه می کنیم که حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید روش های کاربردی و موثری را برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست پیدا کنید.

چطور از چسبیدن رنگ مو روی پوست جلوگیری کنیم؟

قبل از اینکه به سراغ پاک کردن رنگ مو از روی پوست برویم، بهتر است بررسی کنیم که چه کاری را می توانید انجام دهید تا از ریختن رنگ مو روی پوستتان جلوگیری کنید و اجازه ندهید که پوستتان رنگی شود.

یکی از بهترین روش هایی که می توانید استفاده کنید، این است که قبل از اینکه کار رنگ آمیزی موها را شروع کنید، حتما از موادی چرب مانند وازلین روی قسمت هایی که احتمال رنگی شدن وجود دارد استفاده کنید. مثلا می توانید محل های رویش مو مانند پیشانی، پشت گردن، بالای گوش ها و… را به صورت کامل با وازلین آغشته کنید تا پس از اتمام کار اگر رنگی شده باشند، بتوانید به راحتی وازلین را پاک کرده و آثار رنگ را از بین ببرید؛ اما اگر وازلین در دسترستان نیست، می توانید از کرم های چرب استفاده کنید یا نهایتان می توانید از چسب کاغذی استفاده کنید که در این قسمت ها رنگ به پوستتان نچسبد.

البته بهترین گزینه همان وازلین است که می توانید سریع آن را پاک کنید و آثار رنگ را به صورت کامل از بین ببرید. همچنین نیاز است که حین کار از دستکش استفاده کنید تا اگر بعد از رنگ خواستید به صورتتان دست بزنید، آسیبی به پوست وارد نشود.

نکات مهم در رنگ کردن مو

روش های پاک کردن رنگ مو از روی پوست

پاک کردن لکه مو از روی پوست صورت و گردن، همیشه یکی از موضوعات ناخوشایند برای خانمها است؛ زیرا باقی ماندن رنگ مو روی پوست، منجر به تیره شدن پوست می شود و ظاهر فرد را خراب می کند. همانطور که گفتیم، بهتر است قبل از انجام مراحل رنگ کردن مو، پیشگیری های لازم را انجام دهید تا رنگ مو روی پوستتان نچسبد و آن را رنگی نکند، اما گاهی اوقات ممکن است که نتوانید جلوی این مشکل را بگیرید و در هر صورت پوستتان رنگی شود.

برای اینکه بتوانید چنین مشکلی را برطرف کنید، روش های مختلفی وجود دارد. در ادامه با هم چند مورد از مهمترین روش های پاک کردن رنگ مو از روی پوست را بررسی خواهیم کرد تا بتوانید آنها را امتحان کنید و بهترین گزینه را برای پوست خودتان پیدا کنید.

1- استفاده از آب و صابون:

اولین روشی که پس از رنگی شدن پوست سریعاً می توانید از آن استفاده کنید، این است که مقداری آب گرم و صابون برداشته و آن قسمت از پوست را کاملا بشویید.

این کار معمولا به سرعت جواب می دهد و پوستتان را کاملا تمیز و پاک می کند؛ البته همانطور که گفتیم نیاز است سریعا این کار را انجام دهید، چون اگر رنگ روی پوستتان خشک شده باشد و مدت زیادی از این موضوع گذشته باشد، احتمالا این روش برایتان کارساز نخواهد بود و نمی توانید نتیجه ای از آن دریافت کنید.

 

استفاده از صابون برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست

 

2- استفاده از روغن زیتون:

ممکن است شما از افرادی باشید که پوست حساسی دارند و نتوانید از موادی مانند صابون به راحتی استفاده کنید. در این حالت روغن زیتون می تواند بهترین گزینه برای شما باشد؛ زیرا روغن زیتون یک پاک کننده طبیعی است که در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی از آن استفاده می شود. 

البته این روش برای زمانی است که رنگ به پوستتان چسبیده و خشک شده باشد و نتوانید از روش های دیگر آن را پاک کنید. در این حالت نیاز است که مقداری روغن زیتون را روی پنبه یا انگشت مالیده و آن را به صورت کامل روی محل موردنظر بمالید. وقتی این کار را کردید، نیاز است که چند ساعت صبر کنید تا روغن زیتون کار خود را انجام داده و پوستتان را تمیز کند. پس از حدودا 5 ساعت می توانید با استفاده از آب گرم و مواد شوینده ای که برای پوست استفاده می کنید، به صورت کامل پوستتان را بشویید و این مشکل برطرف خواهد شد.

 

استفاده از روغن زیتون برای پاک کردن رنگ مو

 

3- استفاده از الکل:

سومین روش برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست، استفاده از الکل است. البته باید در همین ابتدا بگوییم که این روش برای افراد دارای پوست حساس و خشک اصلا مناسب نیست و الکل می تواند باعث خشکی بیشتر پوستتان شود و حساسیت ایجاد کند. به همین خاطر مراقب این موضوع باشید. برای استفاده از این روش کافی است مقداری الکل روی پنبه ریخته و آن را روی پوستتان بکشید تا رنگ به صورت کامل از روی پوستتان پاک شود.

معمولا الکل می تواند به راحتی چنین مشکلاتی را برطرف کند و رنگ ها را از روی پوستتان پاک کند، اما اگر این روش برایتان کارساز نبود، باز هم روش های دیگری که گفته می شود را امتحان کنید.

 

4- استفاده از خمیر دندان:

خمیردندان نیز یکی از پاک کننده های قدرتمندی است که می توانید از آن برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست استفاده کنید. البته باید بگوییم که سعی کنید برای نتیجه بهتر از خمیردندان های معمولی استفاده کنید؛ چون خمیردندان های ژلی برای این کار مناسب نیستند.

برای این روش کافی است مقداری خمیردندان را روی پوست خودتان بمالید و آن را کامل ماساژ دهید، سپس 5 تا 10 دقیقه صبر کنید تا خمیردندان تاثیر خودش را بگذارد و کارش را انجام دهد. پس از این زمان می توانید به سادگی با استفاده از آب پوستتان را شسته و تمیز کنید. این کار به راحتی می تواند باعث از بین رفتن رنگ از روی پوستتان شود و مشکل را کاملاً حل کند.

 

5- استفاده از اَستون یا لاک پاک کن:

محلول لاک پاک کن معمولا وظیفه پاک کردن رنگ از روی ناخن ها را دارد و به همین خاطر می تواند گزینه مناسبی برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست باشد. اگر هیچکدام از روش های دیگری که گفتیم برایتان کارآیی نداشتند، می توانید از این روش استفاده کنید.

برای این کار می توانید از یک پنبه یا پد استفاده کنید و لاک پاک کن را روی آن بمالید، سپس پد را روی قسمت رنگی پوستتان قرار داده و آنجا را خوب تمیز کنید. با این کار می توانید مشاهده کنید که رنگ کاملا از بین رفته و پوستتان به حالت عادی بر می گردد.

البته اگر پوست حساسی دارید بهتر است که از این روش استفاده نکنید، چون مواد شیمیایی موجود در لاک پاک کن می تواند برای پوستتان آسیب زننده باشد.

استفاده از الکل و لاک پاک کن برای مواقعی مناسب است که شما بعد از رنگ کردن موهای خود، تصمیم دارید که در یک مهمانی یا مراسم خاص حضور داشته باشید و باید خیلی فوری جای رنگ مو را از بین ببرید. همانطور که گفته شد در الکل و استون، مواد قدرتمندی وجود دارند که می توانند چربی پوست را از بین ببرند و مشکلاتی مانند خشکی پوست، جوش و … را به همراه داشته باشند. پس لازم است به این موضوع توجه داشته باشید.

رنگ کردن مو

 

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد روش های پاک کردن رنگ مو از روی پوست صحبت کردیم و گفتیم که اصلا چرا باید سریعا برای این کار اقدام کنید و چطور می توانید از رنگی شدن پوست هنگام رنگ کردن موها جلوگیری کنید. در ادامه نیز با هم روش هایی را برای پاک کردن رنگ مو از روی پوست بررسی کردیم که می توانند برایتان کاربردی بوده و کمک کنند بتوانید به راحتی این مشکل را حل کنید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید با روش های پاک کردن رنگ مو از پوستتان آشنا شوید و این کار را به راحتی انجام دهید و مشکلی برای پوستتان ایجاد نشود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed