1. خانه
  2. مقالات
  3. پاسخ به سوالات متداول در زمینه کراتینه احیا

پاسخ به سوالات متداول در زمینه کراتینه احیا

پاسخ به سوالات متداول در زمینه کراتینه احیا

  1. خانه
  2. مقالات
  3. پاسخ به سوالات متداول در زمینه کراتینه احیا
کراتینه احیا چیست؟
folder_openمقالات

آیا موهای شما هم در اثر رنگ و دکلره، زیبایی و شفافیت خود را از دست داده است؟ این روزها بسیاری از خانم ها تمایل دارند موها را کراتینه و احیا کنند. کراتینه کردن مو یک روش عالی برای تقویت و ترمیم آن است ولی این شیوه درمانی هنوز نوپا حساب می شود. در واقع سوالات زیادی مطرح می شود که نشان دهنده عدم اگاهی افراد از تکنیک کراتینه احیا است. در این مطلب سعی شده تا به همه سوالات پاسخ داده شود.

وقتی موها را دکلره می کنید کراتین مو نابود می شود. کراتین همان پروتئین موجود در ساختار مو است. همه مواد شیمیایی که با مو در تماس باشند، در از بین رفتن کراتین مو تاثیر دارند. هر بار که موها را براشینگ می کنید یا در آب استخر شنا می کنید نیز در نابودی کراتین مو یک گام بزرگ برمی دارید.

کراتینه احیا روش اصولی برای جبران کراتین از دست رفته مو است که ساختار مو را ترمیم می کند. تا زمانی که هنوز موها زنده هستند می توانید از کراتین برای بازگردانی سلامت مو استفاده کنید. وقتی مو سوخته و جزغاله شده، حتی کراتینه احیا نیز نمی تواند تارهای مُرده مو را نجات دهد.

کراتینه احیا در موی آسیب دیده

کراتینه احیا برای چه کسانی مناسب است؟

کراتین تا 70 درصد خاصیت ترمیم کنندگی و احیا مو را داراست و تنها 30 درصد در صاف کردن موها موثر است. استفاده از این روش به منظور صاف کردن مو ایده خوبی نیست ولی برای ترمیم موهای آسیب دیده به خوبی می توان از کراتینه احیا استفاده کرد.

اگر موهای شما با مواد شیمیایی دچار آسیب شده با کراتین می توانید موها را درمان کنید. مواد کراتینه به عمق مو نفوذ می کنند و تا حد زیادی آسیب های مو را ترمیم می کنند. 2 نوع کراتین برای احیا و صافی انجام می شود. اگر می خواهید موها جان تازه ای بگیرید و سالم و شاداب باشد از کراتین احیا استفاده کنید برای صاف کردن موها کراتین صافی که به کراتینه برزیلی نیز معروف است کاربرد بهتری دارد.

همه افرادی که موهای خشک و پف و وز و شکننده دارند می توانند از این روش درمانی استفاده کنند. جالب است بدانید که برای دختران جوان و کم و سن و سال نیز مواد کراتینه احیا گیاهی وجود دارد که عوارض ایجاد نمی کند. تحت شرایط خاص می توان از کراتینه گیاهی برای زنان باردار نیز استفاده کرد.

رنگ کردن موها بعد از کراتین

بهترین زمان برای کراتین درمانی چه موقع است؟

به طور کلی از کراتینه احیا به منظور رفع آسیب های مو استفاده می شود. بنابراین اگر زیاد موها را رنگ می کنید حتما به کراتین تراپی نیاز خواهید داشت. از نظر زمانی تفاوت چندانی بین کراتینه کردن مو قبل یا بعد از رنگ مو وجود ندارد. در هر دو حالت می توانید این درمان تخصصی را انجام دهید.

اگر شدت آسیب به موها خیلی زیاد است توصیه می شود ابتدا کراتینه احیا انجام شود و بعد رنگ و دکلره روی موها اجرا شود. البته اگر موها سالم هستند بهتر است رنگ کردن موها بعد از کراتینه انجام می شود زیرا مواد کراتین موجب روشن شدن رنگ مو می شوند. زمان انجام کراتین به میزان آسیب دیدگی موها ارتباط دارد. با توجه به موهای هر شخص می توان در مورد انجام کراتینه احیا قبل یا بعد از رنگ مو تصمیم گرفت.

کراتین احیا تا چه مدت دوام دارد؟

کراتین ساختار پروتئین مو را اصلاح می کند و این احیا دائمی است. موهای کراتینه شده کاملا سالم و شاداب هستند. خاصیت احیا کنندگی کراتین همیشگی است ولی صافی مو تنها به مدت 4 تا 6 ماه دوام دارد. این زمان نیز ارتباط مستقیم با خودتان دارد. نحوه مراقبت و رسیدگی به موها روی افزایش زمان ماندگاری کراتین تاثیر می گذارد.

موهایه که کراتیه احیا شده اند بافت سالم و خوبی دارند اما هنوز هم نسبت به مواد شیمیایی حساس هستند. در واقع پس از درمان موها با کراتین، رویین تن نمی شوید و موها باز هم با مواد شیمیایی دچار آسیب می شود. در صورت مراقبت اصولی، موهای کراتین شده برای همیشه سالم باقی می مانند. البته موهای تازه رشد یافته و ریشه مو به کیفیت قبل است برای مثال اگر موهای فر و مجعد داشتید دوباره موها به همان مدل، رشد می کنند.

اتوی مو برای کراتینه

آیا مراقبت های خاصی پس از کراتینه احیا لازم است؟

بله قطعا که همینطور هست. منظور از مراقبت خاص این است که سعی کنید کراتین مدت زمان بیشتری روی موها باقی بماند. حتی شستشوی موها هم می تواند موجب از بین رفتن کراتین شود. به خصوص بلافاصله پس از کراتین درمانی نباید موها را بشویید. مواد کراتین یک لایه نازک روی ساقه مو ایجاد می کنند. شستن موها می تواند سرعت پاک شدن مواد کراتینه احیا را افزایش دهد.

موهای کراتین شده تا مدت های زیادی سالم و بدون پف و وز باقی می مانند اما باید هوای موهایتان را داشته باشید. همیشه از محصولات مراقبت مو خوب و با کیفیت استفاده کنید. برای موهای کراتینه شده، انواع شامپو، ماسک مو و دیگر محصولات تولید شده است. شامپوهای قبلی خود را دیگر استفاده نکنید. از شستشوی زیاد از حد موها پرهیز کنید. بعد از استحمام و گرفتن آب اضافی موها با حوله، با سشوار موها را خشک کنید و از زیبایی آن لذت ببرید.

نحوه نگهداری از موی کراتینه شده

آیا کراتینه احیا، ریزش مو ایجاد می کند؟

کراتین تراپی از درمان های تخصصی برای ترمیم و تقویت مو است. استاندارد بودن مواد و مهارت آرایشگرتان روی کیفیت کار تاثیر می گذارد. در این صورت هیچ مشکلی برای موها به وجود نمی آید. البته معمولا برای احتیاط مواد کراتین یکی دو سانتیمتر پایین تر از ریشه مو، استفاده می شود.

اگرچه مواد کراتینه تاثیر ناخوشایندی ندارد و ریزش مو ایجاد نمی کنند ولی در صورت داشتن آلرژی بهتر است روش دیگری را جایگزین کنید. به ندرت در برخی افراد حساسیت به مواد کراتینه دیده شده که به لحاظ آماری بسیار ناچیز است. از نظر ریزش مو خیال تان راحت باشد زیرا کراتین نوعی پروتئین است که در ساختار مو نیز وجود دارد. اثر ترمیمی و تقویتی کراتین بسیار زیاد است چون کزاتین تغییری در ساختار مو نمی دهد بلکه تنها ساختار گوگردی مو اصلاح می شود. در واقع کراتین به کوتیکول مو آسیب وارد نمی کند و هیچ نوع اثر مخرب ندارد.

کراتینه مو چیست؟

آیا امکان احیا بدون صافی مو وجود دارد؟

در ابتدای مطلب ذکر شد که کراتینه احیا تقریبا 70 درصد اثر ترمیمی و تقویتی دارد. اما در حدود 30 درصد صافی پس از انجام کراتین ایجاد می شود. به این ترتیب موها به طور قابل ملاحظه ای صاف می شوند. محصولات کراتینه با دوز پایین تر کراتین دارای قدرت صاف کنندگی کمتری هستند. اگر تمایل دارید حالت موج و مجعد بودن موها حفظ شود نیز می توانید از درمان آسیب های مو با کراتین استفاده کنید.

البته لازم به ذکر است که اغلب مراجعه کنندگان به مراکز زیبایی مو، مایل هستند تا بعد از کراتینه احیا موها نیز تا حدود زیادی صاف شود. به طور کلی صافی مو از پیامدهای کراتین درمانی است که طرفداران خاص خود را دارد. برای صاف و شلاقی شدن موها می توانید از کراتینه برزیلی استفاده کنید اما کراتینه احیا نیز صافی قابل قبولی ایجاد می کند.

اگر نمی خواهید موها صاف شود این موضوع را از قبل اطلاع دهید. در این صورت با برخی تکنیک های خاص می توان عملیات احیا را بدون صافی نیز انجام داد.

تاثیر کراتین روی رنگ موی کاراملی

مرکز تخصصی کراتینه و احیا سعیده درویش زاده

موهای پف و وز و خشک و کدر، اصلا جذابیتی ندارند. حتی گاهی این موهای آسیب دیده، اعتماد بنفس شخص را نیز کم می کنند. برای اینکه حس و حال بهتری داشته باشید به وضعیت موهای خود رسیدگی کنید. با کراتین درمانی موها جان دوباره ای می گیرند و سلامت خود را به دست می آورند.

مهم نیست چه سن و سالی دارید همیشه می توانید با کراتین کردن موهای خود، زیبایی و جذابیت را تجربه کنید. در سالن زیبایی مو درویش زاده صفر تا صد عملیات کراتینه و احیا مو انجام می شود. مواد و ترکیبات استفاده شده همگی از مرغوب ترین برندهای موجود انتخاب می شوند. کادر حرفه ای و متخصص سالن هم که از بهترین های این حرفه هستند و تجارب زیادی در زمینه احیا مو دارند.

آیا نگران تهیه محصولات مراقبت مو بعد از کراتینه هستید؟ در این مرکز بخش جداگانه ای برای مشاوره و تهیه محصولات مراقبتی مو وجود دارد که نظیرش را کمتر دیده اید. با توجه به جنس و ضخامت مو، محصولات مناسب پیشنهاد می شود. ماندگاری مواد کراتینه به شرط استفاده مرتب از محصولات معرفی شده، بسیار طولانی تر می شود.

سایر خدمات کلینیک احیا مو عبارتند از : ویتامینه های خشک و چرب، نانو بوتاکس مو، پروتئین تراپی مو، پلکس تراپی و اولاپکس تراپی مو، دتوکس تراپی.

قیمت کراتینه و احیا از قبل مشخص نیست. ابتدا موها از نظر میزان آسیب و حجم و بلندی و سایر موارد بررسی می شود. سپس قیمت گذاری عادلانه برای یک کار با کیفیت انجام خواهد شد. نگران هزینه ها نباشید ما یک کار خوب و مطابق با میل تان را ارائه می دهیم. مهم این است که پس از احیای موهای آسیب دیده، حال دل تان خوب می شود.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed