1. خانه
  2. مقالات
  3. 5 راه کم هزینه برای تقویت و احیا موهای ضعیف و نازک

5 راه کم هزینه برای تقویت و احیا موهای ضعیف و نازک

5 راه کم هزینه برای تقویت و احیا موهای ضعیف و نازک

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 5 راه کم هزینه برای تقویت و احیا موهای ضعیف و نازک
احیا موهای ضعیف و نازک
folder_openمقالات

شکنندگی، خشکی یا چربی، نازکی و کدری نشان دهنده ضعیفی مو است. با تقویت موهای ضعیف می توانید همه این مشکلات را برطرف کنید. لاین های احیا مو به صورت تخصصی انجام می شود. با پروتئین تراپی، نانو بوتاکس مو، ویتامینه موهای خشک و چرب برخی از روش های رایج احیا مو هستند. حتی پس از درمان تخصصی آسیب های مو نیز لازم است تا برخی مراقبت های روتین را انجام دهید تا موها همیشه سالم و شاداب باشد.

گاهی تغییرات هورمونی در زمان بارداری یا یائسگی موجب ضعیف شدن موها می شود. برخی بیماری ها و مصرف داروهای شیمیایی نیز در ریزش مو تاثیر دارد. همه شرایط محیطی از جمله تابش آفتاب و آلودگی هوا و … نیز سلامت مو را تهدید می کنند. به سادگی می توانید آسیب های محیطی به مو را کاهش دهید ولی در مورد ژن ها کاری از دست تان ساخته نیست.

ضخامت مو، استحکام و جنس موها ارتباط مستقیم به ژنتیک دارد. برخی افراد به طور ذاتی دارای موهای ضعیف تری هستند تراکم و حجم مو در این افراد کمتر است. با تقویت موهای ضعیف می توان تا حد زیاد زیادی مانع ریزش مو و پیامدهای آن شد. در بهترین حالت حتی می توان موهای ضعیف ارثی را نیز تا حد زیادی، قوی تر کرد.

اگر موهای شما به شدت می ریزد یا تارهای مو نازک شده و تراکم مو نیز کمتر می شود، باید موها را تقویت کنید. اولین و مهم ترین گام این است که از نظر وجود بیماری های جسمی تحت بررسی قرار بگیرید. گاهی ترشح نامنظم تیروئید و برخی مشکلات دیگر نیز می تواند موها را سست و ضعیف کند. پس از درمان بیماری های احتمالی لازم است تا برخی نکات را رعایت کنید تا موها به مرور قوی تر بشوند.

شستشوی موهای نازک و ضعیف

محصولات با کیفیت برای تقویت موهای ضعیف

همیشه از محصولات آرایشی و بهداشتی مرغوب و با کیفیت استفاده کنید. قیمت چنین محصولاتی بالاتر از حد معمول است ولی این نباید دستاویزی برای استفاده از محصولی ارزان قیمت باشد. از موادی استفاده کنید که نیازهای مو را تامین کند و ویتامین ها و املاح مورد نیاز را به موهای شما برساند. برای احیا مو و تقویت آن لازم است تا ترکیباتی حاوی پروتئین و ویتامین های A،E،C در محصولات بهداشتی مو وجود داشته باشد.

ویتامین E برای تقویت ساقه مو و نرم و لطیف شدن تارهای مو عالی است. با استفاده از محصولات حاوی ویتامین A می توانید از ریزش مو جلوگیری کنید و شفافیت را به موهای کدر و مات هدیه دهید.  ویتامین C از نیازهای اساسی مو است و به رفع خشکی مو و پوست سرتان کمک می کند. ماسک پروتئینه مو نیز می تواند استحکام موها را چند برابر افزایش دهد.

محصولات مراقبت از را به درستی استفاده کنید تا تاثیر فوق العاده ای روی موها داشته باشد. استفاده بیش از حد هر کدام از این مواد و ترکیبات موجب آسیب بیشتر به موها می شود. نکته مهم دیگر در مورد محصولات حاوی الکل است. سعی کنید ترکیباتی را که دارای الکل است به هیچوجه روی موها یا پوست سر خود استفاده نکنید. الکل موها را خشک می کند

تقویت و احیا مو

تقویت موهای ضعیف با مراقبت از پوست سر

برای اینکه موهای سالم و قوی داشته باشید باید پوست سرتان را تقویت کنید. تارهای مو از پوست سر خارج می شوند و ریشه مو نیز در زیر پوست کف سر قرار دارد. بنابراین تقویت موهای ضعیف را از پوست سر شروع کنید. مشکلات و بیماری های زیادی می تواند پوست سر را درگیر کند. پوسته شدن کف سر، قرمزی و التهاب و تورم پوست سر، خارش و ….. همگی کیفیت و سلامت موها را تحت تاثیر قرار می دهد.

اگر پوست سر شما خشک است قبل از حمام به مدت 5 تا 10 دقیقه از روغن های گیاهی استفاده کنید. روغن آرگان، زیتون، بادام، کرچک و یا هر روغن گیاهی دیگری را روی پوست سر مالیده و با حرکت دایره ای انگشتان، پوست کف سر را ماساژ بدهید. با همین کار ساده، خشکی پوست برطرف می شود و موها جایگاه بهتری برای رشد دارند.

اگر پوست سر شما چرب است یا احساس خارش سر دارید نیز می توانید از انواع ماسک موی خانگی استفاده کنید. یک نکته مهم در مورد خارش سر است که اغلب نادیده گرفته می شود. خاراندن پوست با ناخن بدترین کاری است که می توانید با پوست کف سر انجام دهید. احساس خارش را با برخی ترکیبات گیاهی می توانید از بین ببرید. بهتر است برای بررسی بیشتر و پیدا کردن دلیل خارش پوست سر به پزشک متخصص مراجعه کنید.

مضرات دم اسبی بستن مو

دم اسبی بستن موها ممنوع

نیازی نیست موهایتان را همیشه باز بگذارید ولی واقعا سفت بستن مو هم کار درستی نیست. آیا عادات دارید موهای خود را خیلی سفت و محکم، دم اسبی کنید؟ اگر بله پس همین حالا به جلوی آینه بروید و به دو سمت شقیقه ها نگاه کنید. احتمالا از دیدن عقب نشینی موها در این نواحی متعجب بشوید. وقتی موها کشیده و سفت بسته می شوند، پوست سر نیز همراه با آن، کشیده می شود. این تازه شروع ماجرای است که در آینده به ریزش مو ختم می شود.

ساقه مو از روزن های فولیکول به بیرون از پوست سر، رشد می کند. وقتی پوست سر کشیده می شود فولیکول مو تحت فشار و استرس قرار می گیرد. این موضوع روی رشد موها نیز اثر می گذارد. چرخه رشد و رویش مو مختل شده و موها شروع به ریختن می کنند. از آن طرف هم موهای تازه رشد یافته، اصلا کیفیت خوبی ندارند و نازک و ضعیف هستند. برای تقویت موهای ضعیف می توانید تا حد ممکن موها را باز بگذارید تا به حالت خود باشد.

نحوه صحیح استفاده از اتوی مو

دوری از حرارت برای تقویت موهای ضعیف

هر چقدر تارهای مو نازک تر و ضعیف تر باشند، تحمل کمتری نسبت به گرما و حرارت دارند. به طور کلی همه دستگاه های حرارتی حالت دهنده، کوتیکول مو را تخریب می کنند. اگر دوست دارید همیشه موها را با باد گرم سشوار خشک کنید پس منتظر عواقبش هم باشید. صاف کردن موها با اتوی مو، حالت دادن با دستگاه های فر کننده مو، بابلیس و …. همگی موها را نابود می کند. اما وقتی تارهای مو جان نداشته باشند، میزان آسیب به مو بسیار شدیدتر می شود.

برای تقویت موهای ضعیف کافی است برای همیشه آن ها از داغی و حرارت را دور نگهدارید. حتی آب داغ حمام نیز موجب صدمات شیدید به تارهای مو می شود. در ابتدا شاید حتی متوجه وخامت موضوع نباشید ولی به مرور با دیدن موهای وز و آسیب دیده و پر از موخوره، همه چیز دستگیرتان می شود. این بلایی است که خودتان آن را به جان موها انداخته اید و چاره اش تنها، کنار گذاشتن اتوی مو و سشوار عزیزتان است.

موخوره علت اصلی وز مو

تقویت موهای ضعیف با کنترل موخوره

گره خوردگی و ز شدن موها یک مشکل جدی است که شانه زدن به مو را سخت می کند. موهای وز همیشه نامرتب دیده می شوند و موقع شانه زدن به هم گره می خورند و می ریزند. علت اصلی این مشکل، خشک شدن موها و موخوره است. دو شاخه شدن انتهای ساقه مو یا همان موخوره برای سلامت موها، بسیار مضر است ولی بسیاری از خانم ها با این مشکل روبرو هستند.

موهایی که موخوره می گیرند، می ریزند در واقع تارهای مو از نیمه قطع می شود و موها ریزش پیدا می کنند. موخوره موها را نازک و ضعیف می کند و یک آسیب جدی به حساب می آید. وقتی دچار موخوره شدید دیگر ناچار هستید که موهای خود را کوتاه کنید. موخوره به هیچ وجه از بین نمی رود و درمان نمی شود. راه حل نهایی خلاص شدن از موخوره این است که موها را چند سانتیمتر بالاتر از موخوره ها قطع کنید.

با کنترل و پیشگیری از موخوره وضعیت موها بهتر خواهد شد. برای تقویت موهای ضعیف و نازک کافی است اجازه ندهید موها درگیر موخوره بشود. خشک شدن مو عامل اصلی بروز موخوره است. حتما از شامپوهای مناسب با جنس موهای خود استفاده کنید و نرم کننده مو بزنید. پس از حمام نیز می توانید برای جلوگیری از گره خوردن مو از اسپری ضد گره مو و نرم کننده های خارج حمام استفاده کنید.

آسیب مو با مواد دکلره

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

آیا تاکنون از خدمات بازسازی و احیا موی مرکز استفاده کرده اید؟ خانم درویش زاده رهبر احیا مو ایران با راه اندازی لاین احیا مو گام بزرگی در عرصه زیبایی برداشته اند. سالن احیای مو ایشان یکی از بهترین و مجهزترین کلینیک های تخصصی احیا مو در ایران و حتی خارج از کشور است که انواع تراپی های تخصصی مو را ارائه می دهد.

راز موفقیت سالن و رضایت مشتریان دائمی، مواد مرغوب و فوق العاده سالم و استانداری است که برای لاین های احیا مو استفاده می شود. با توجه به تقاضای زیاد برای صاف کردن موهای فر و مجعد در نوجوانان، لاین احیا ویژه برای این عزیزان در نظر گرفته شده. مواد و ترکیبات استفاده شده برای مراجعین جوان تر، از ترکیبات گیاهی و صد در صد موثر انتخاب می شود. اگر از شانه کردن موهای پف و وز خود خسته شده اید، همیشه می توانید روی ما حساب کنید.

راستی تا حالا از مشاوره های رایگان احیا مو استفاده کرده اید؟

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed