1. خانه
  2. مقالات
  3. خطرات کراتینه کردن مو در منزل چیست؟

خطرات کراتینه کردن مو در منزل چیست؟

خطرات کراتینه کردن مو در منزل چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. خطرات کراتینه کردن مو در منزل چیست؟
folder_openمقالات

این روزها تقاضا برای کراتینه کردن مو به شدت زیاد شده و بسیاری از خانم ها تمایل دارند این کار را در منزل انجام دهند. شاید کرونا و خطرات رفتن به آرایشگاه، موجب شده تا افراد عوارض کراتینه کردن در منزل را نادیده بگیرند و خودشان کار را انجام دهند. شاید هم هزینه کمتر این روش نسبت به قیمت کراتینه مو در یک سالن زیبایی، دستاویزی برای به جان خریدن خطرات کراتینه کردن مو در منزل باشد.

عزیزان بهتر است بدانید که کراتینه مو را خواه در منزل انجام دهید و یا در آرایشگاه، می تواند بدون خطر و یا خطر آفرین باشد. همه چیز به مواد مصرفی و اینکه طبیعی باشد یا شیمیایی، وابسته است. اگر مواد نامرغوب و غیر استاندارد برای کراتینه کردن مو استفاده شود در هر صورت خطراتی تهدیدتان می کند.

مواد شیمیایی موجود در پکیج های کراتینه مو را باید با دقت بیشتری استفاده کرد. این کار نیاز به تخصص و تجربه دارد. اگر بخواهید خودتان با خرید پکیج کامل کراتینه، موهایتان را در منزل ترمیم کنید، قطعا با مشکلاتی روبرو می شوید. به خصوص اگر برای این کار از مواد شیمیایی استفاده می کنید ریسک کار بیشتر می شود.

عوارض کراتینه کردن مو

کراتین چیست و چرا این همه مورد توجه قرار گرفته است؟

کراتین نوعی پروتئین در بدن است که وجود آن در ساختار مو منجر به درخشش و سلامت موها می شود. در حالت عادی نیازی به کار خاصی نیست و بدن کراتین مورد نیاز را از مواد غذایی حاوی پروتئین، دریافت می کند. اما وقتی موها دچار آسیب می شود نیاز به کمک های ضروری دارد. در این وضعیت دیگر نمی توان به امید دریافت پروتئین اضافی از غذا نشست و باید روش های کراتین و احیا موها را اجرا کرد.

تغییر در سبک تغذیه مهم ترین اصل در بهبود کیفیت موها است ولی تارهای موی آسیب دیده، ترمیم نمی شوند. برای از بین بردن حالت وز و ناصافی مو، کراتین درمانی پیشنهاد می شود. این روزها داشتن موای صاف و شلاقی دیگر آرزو نیست و مواد کراتینه مو را می توان در هر دراگ استوری پیدا کرد.

توجه عمومی به موهای صاف و درخشان از یک سو، در دسترس بودن مواد کراتینه مو از سویی دیگر موجب شده تا خیلی ها، عوارض و خطرات کراتینه کردن مو  را بپذیرند و برای یک بار هم که شده موها را صاف و شلاقی کنند. اگر آموزش کزاتینه کردن مو را گذرانده باشید مشکلی نیست در غیر این صورت خطراتی در کمین نشسته است.

کراتینه کردن مو

خطرات کراتینه کردن مو در منزل چیست؟

چرا خطرات؟ این نکته را جدی بگیرید. مواد شیمیایی کراتینه می تواند خطرات جدی به همراه داشته باشد. البته این به معنای کنار گذاشتن احیای مو با کراتین نیست بلکه باید در یک مرکز تخصصی مو این کار را انجام دهید. سالن های مو که به صورت حرفه ای در زمینه احیا مو فعالیت دارند، عوارض کراتین را تا حدود بسیار زیادی کنترل می کنند. در واقع اقدامات خاصی انجام می شود تا مشکلی پیش نیاید. برخی از خطرات کراتینه کردن مو در منزل اینها هستند:

-حساسیت های پوستی شدید

مواد کراتین می توانند در برخی افراد، آلرژی به وجود بیاورند. احتمال حساسیت و آلرژی در همه افراد هست ولی کسانی که مستعد آلرژی هستند، بیشتر در معرض خطر قرار دارند. اگر موقع رنگ کردن مو و یا دکلره کردن، واکنش آلرژیک نشان می دهید، بهتر است از روش های کراتینه گیاهی استفاده کنید.

مواد شیمیایی موجود در کراتینه نسبت به مواد دکلره و رنگ مو، قوی تر هستند. اگرچه احتمال بروز حساسیت در مواد مرغوب و با کیفیت، کمتر است ولی جانب احتیاط را رعایت کنید. خارش پوست سر، التهاب و قرمزی کف سر و اطراف خط رویش مو، نشان دهنده حساسیت به مواد کراتین است.

معایب کراتینه کردن مو

-خطرات کراتینه کردن و ریزش مو

حتما شنیده اید که فلانی بعد از کراتین، موهایش ریزش پیدا کرد! این موضوع عمومیت ندارد و اغلب ناشی از مواد نامرغوب است. در واقع اگر مواد با کیفیت برای کراتینه کردن موها در منزل استفاده نشود، موها به شدت آسیب می بینند. در این وضعیت تارهای مو نازک می شود و بعد از مدتی شروع به ریختن می کند. با مراجعه به یک سالن تخصصی مو می توانید جلوی چنین مشکل بزرگی را بگیرید.

علاوه بر کیفیت مواد کراتینه، مهارت کسی که کراتین را انجام می دهد نیز اهمیت زیادی دارد. آیا در این زمینه آموزش دیده اید؟ آیا می توانید از مواد به درستی استفاده کنید؟ زمان ماندگاری مواد کراتین روی موها، نحوه صحیح استفاده از اتوی مو و خیلی موارد می تواند نتیجه را به کلی تغییر دهد.

تخریب ساختار موهای سر

-تخریب ساختار مو از خطرات کراتینه کردن مو

این احتمال بسیار کمتر از چیزی است که تصور می کنید ولی حتی یک مورد هم، نباید پیش بیاید. گاهی اوقات به فاصله 2 تا 3 هفته بعد از کراتینه کردن مو، می بینید موها ضعیف و شکننده شده اند. تقریبا تا 4 ماه نباید با کراتینه موهایتان مشکلی داشته باشید، این شکنندگی موها طبیعی نیست. وقتی ساختار مو دچار آسیب بشود انتظار چنین مشکلاتی هم هست.

همه زیبایی موهای کراتین شده به صافی و درخشان بودن آن است. آیا می خواهید با بی دقتی به موها آسیب بیشتری بزنید. کراتینه و احیا یک کار حرفه ای است و نیاز به تخصص دارد. استفاده از مواد طبیعی برای کراتینه کردن موها یک راه حل مطمئن برای جلوگیری از آسیب بیشتر به موهای خشک و شکننده است. در برخی موارد لازم است تا به همراه کراتین درمانی از پروتئین درمانی و سایر تراپی های مناسب نیز استفاده کرد.

آموزش کراتینه و احیا

-احتمال سرطان از خطرات کراتینه کردن مو

این مسئله اصلا شوخی بردار نیست. هیچ کس نمی خواهد با بی دقتی خودش را در معرض چنین مشکلی قرار دارد. مواد کراتین بازاری حاوی فرمالدئید است که حتما درباره خطراتش زیاد شنیده اید. این ماده احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد حتی تنفس بخارات فرمالدئید نیز مشکلات جدی به همراه دارد.

اگر در خانه موهایتان را کراتینه می کنید حتما پنجره را باز کنید تا هوا در جریان باشد. سالن های تخصصی کراتینه و احیا مجهز به سیستم تهویه مناسب هستند و اقدامات ایمنی لازم در مورد عدم تنفس گاز فرمالدئید را انجام می دهند.

در مرکز تخصصی مو با استفاده از ماسک های ترمیمی و پاک کننده، باقی مانده فرمالدئید از روی موها برداشته می شود تا هیچ خطری شما را تهدید نکند. با توجه به اینکه امکان جذب فرمالدئید از راه پوست نیز وجود دارد بهتر است از مواد طبیعی برای این منظور استفاده شود.

شستوی موها بعد از کراتین

آیا می توان موها را در خانه کراتینه کرد؟

اگر تا اینجای مطلب با ما بودید جواب سوال را پیدا کرده اید. هدف از کراتین کردن موها این است که موهایی سالم تر و با کیفیت تر داشته باشید. هر گونه عملی که موجب آسیب بیشتر به موها بشود را رها کنید. تشخیص مواد کراتینه مرغوب از محصولات نامرغوب و نامطمئن کار ساده ای نیست. احتمال خطر خیلی زیاد است برای استفاده از فواید کراتینه کردن موها، حتما به یک سالن تخصصی مو مراجعه کنید.

از طرفی تجهیزات خانگی اصلا مناسب کارهای تخصصی زیبایی مو نیست. برای مثال اتوی مویی که برای این کار استفاده می شود با اتوی موهای خانگی تفاوت دارد. در یک سالن خوب از اتوهایی استفاده می شود که به مو آسیب نمی رسانند. نحوه اتو کشیدن موها نیز خودش یک چالش جدی است. به نظرم این کار را به کاردان بسپارید تا خیال تان بابت کیفیت کار راحت باشد و آسیبی به موهای تان نرسد.

مرکز تخصصی کراتیه و احیا سعیده درویش زاده

آیا هنوز می خواهید خودتان کار کراتینه و احیا را انجام دهید؟ چرا که نه! برای این کار از راهش وارد شوید. ابتدا به صورت اصولی آموزش ببینید و فوت و فن کار را خوب بلد بشوید. بعدها حتی می توانید به صورت یک کسب و کار هم به آن نگاه کنید و درآمد خوبی داشته باشید.

آموزش کراتینه و احیا- دوره هیر مستران سعیده درویش زاده برای افرادی است که به آینده ای بهتر می اندیشند. با شرکت در این دوره، بدون نیاز به حضور در کلاس می توانید کلیه مباحث را در قالب 18 فایل ویدیویی آموزش ببینید. این دوره دارای پشتیبانی رایگان 30 تا 90 روز نیز هست و خود خانم درویش زاده ، اشکالات هنرجویان را پاسخ می دهند. فایل ها پس از ثبت نام از طریق پنل کاربری سایت در اختیارتان قرار می گیرد.

دوره حضوری آموزش احیا مو هیر مستران نیز ویژه افرادی تهیه شده که می خواهند کار را به صورت تخصصی فرا بگیرند. پس از شرکت در این دوره، هنرجو قادر است کسب و کار مستقل خود را در بازار کار داخلی راه اندازی کند. عزیزانی که قصد مهاجرت از طریق کار را دارند نیز می توانند از امتیاز فراگیری یک حرفه پول ساز و پر طرفدار بهره مند شوند.

کلاس های حضوری شامل دوره کامل آموزش نانو کراتین درمانی، نانو بوتاکس تراپی و نانو پروتئین درمانی می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد کلاس ها و تاریخ شروع، با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed