1. خانه
  2. مقالات
  3. خواص شگفت انگیز روغن کنجد برای مو

خواص شگفت انگیز روغن کنجد برای مو

خواص شگفت انگیز روغن کنجد برای مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. خواص شگفت انگیز روغن کنجد برای مو
روغن کنجد برای مو
folder_openمقالات

در طب سنتی از انواع و اقسام روغن های گیاهی و طبیعی برای درمان بیماری ها و مشکلات پوست و مو استفاده می شود. روغن کنجد از پر طرفدارترین روغن های طبیعی است که هم در آشپزخانه و هم در میز آرایش، جای ثابت دارد. فواید روغن کنجد برای مو و زیبایی مو غیر قابل چشم پوشی است. حتی در ساخت محصولات مراقبت از مو نیز روغن کنجد به ترکیبات افزوده می شود.

روغن کنجد حاوی اسیدهای چرب ضروری است. علاوه بر آن مقدار ویتامین E، آهن، کلسیم، فسفر و …. در روغن طبیعی کنجد به مقدار بسیار زیادی است. از این رو استفاده از روغن کنجد در آشپزی بسیار توصیه می شود. روغن هایی که به روش پرس سرد و با فشار تهیه شده اند بیشترین میزان ویتامین و املاح را دارند. جایگزین کردن این روغن در آشپزی، به جای روغن های فراوری شده و ترا ریخته، بهترین کاری است که می توانید برای سلامتی خود انجام دهید.

برای استفاده از خواص روغن کنجد، علاوه بر مصرف خوراکی می توانید در ماساژ بدن و درمان مشکلات مو و پوست سر نیز از آن استفاده کنید.

فواید روغن کنجد برای مو

فواید روغن کنجد برای مو

ماساژ مو با روغن های گیاهی قدمتی چند صد ساله در جهان دارد. هندی ها در این زمینه پیشرو هستند و موهای خود را از طریق انواع و اقسام روغن های طبیعی، تقویت می کنند. یکی از رایج ترین روغن ها برای ماساژ مو و پوست سر، روغن های استخراج شده از دانه های کنجد است. این روغن خواص زیادی دارد و می تواند بسیاری از مشکلات مو و پوست سر را درمان کند. در ادامه برخی از فواید روغن کنجد برای مو اطلاع رسانی شده است.

جلوگیری از سفیدی زودرس موها

هیچ ماده ای نمی تواند از سفید شدن موها در سنین بالا جلوگیری کند. تبلیغات زیادی در مورد رفع سفیدی مو و بازگشت رنگ طبیعی موها، شنیده می شود. سفید شدن موها در سنین بالا یک امر طبیعی است و بخشی از روند رشد و تکامل انسان است. درست مثل چروک های عمیق صورت که نمی توان آن را با هیچ کرم و لوسیون از بین نمی رود موهای سفید هم ملانین خود را از دست داده اند و دیگر به رنگ طبیعی باز نمی گردند.

روغن کنجد دارای خاصیت تیره کنندگی موی سر است. ماساژ این روغن روی مو و پوست سر می تواند جلوی سفید شدن زود هنگام موها را بگیرد. این روزها جوانان و نوجوانان زیادی با مشکل سفیدی مو روبرو هستند. سبک زندگی و استرس های شغلی، تحصیلی و …. می تواند روند سفید شدن موها در جوانی را افزایش دهد. با ماساژ روغن کنجد روی پوست سر و موها می توان از سفیدی زودرس موها، جلوگیری کرد.

تقویت و رشد موها

جلوگیری از ریزش مو

سن ریزش مو و طاسی هر روز کمتر می شود. این روزها حتی نوجوانان نیز با ریزش مو درگیر هستند. کم مویی و طاسی در کمین نشسته است و باید از همان روزهای اول برای درمان اقدام کرد. با مراجعه به پزشک و استفاده از داروهای تخصصی نظیر ماینوکسیدین می توان روند ریزش مو را کاهش داد.

طب سنتی یک راهکار موثر و صد در صد مطمئن را پیشنهاد می شود. با استفاده از روغن کنجد می توان ریزش مو را به طور کامل درمان کرد. بررسی ها نشان می دهد تاثیر ماساژ روغن کنجد برای مو با ماینوکسیدین و داروهای مشابه، به یک اندازه است. این درمان دائمی است و نه تنها ریزش مو را متوقف می کند بلکه باعث رشد مو شده و موها را تقویت می کند.

روغن کنجد برای مو و رفع شپش

برای مبارزه با انواع عفونت های قارچی و باکتریایی پوست سر از روغن کنجد استفاده کنید. این روغن یک ضد باکتری بسیار قوی است که در دفع شپش سر و ترمیم عفونت پوست سر، عالی عمل می کند. روغن کنجد از درمان های خانگی شپش است که هیچ آثار مخرب و ناخوشایندی روی موها ایجاد نمی کند. برای اثرگذاری بیشتر معمولا از ترکیب روغن کنجد و روغن درخت چای استفاده می شود.

یک شب تا صبح موها را با روغن کنجد به طور کامل پوشش دهید و از کلاه رنگ استفاده کنید. فردا صبح وقتی موها را شانه می زنید شپش های مرده به راحتی جدا می شوند. سپس موها را شسته و با شانه مخصوص شپش، به آرامی موها را در زیر دوش، شانه بزنید.

ماساژ روغن کنجد روی کف سر

روغن کنجد برای محافظت از مو در برابر اشعه UV

نور خورشید انرژی بخش است اما اگر زیاد در معرض تابش مستقیم خورشید باشید، پوست و فولیکول های مو دچار آسیب می شود. برای محافظت در برابر اشعه مضر فرا بنفش خورشید از روغن کنجد برای مو استفاده کنید. روغن را روی ساقه مو ماساژ دهید. به این ترتیب یک لایه محافظ دور ساقه مو را احاطه می کند که نقش محافظت از موها را دارد.

تسکین موهای خشک و اسیب دیده

رنگ مو و دکلره، حرارت اتوی مو و سشوار و حتی محصولات مراقبت از مو در آسیب دیدن موها نقش دارند. حرارت زیاد، رطوبت مغز مو را خشک می کند و مو مستعد شکستگی می شود. موهای خشک، حالت وز و پف دارند و در معرض آسیب بیشتری هستند. این موها رطوبت کافی ندارند و باید با محصولات مناسب، آبرسانی شود در غیر این صورت باید منتظر موخوره و شاخه شدن موها هم باشید.

روغن کنجد برای مو خواص مرطوب کنندگی دارد. برای تامین رطوبت مورد نیاز ساقه مو و پوست سر، روغن کنجد را روی موها مالش دهید. به این ترتیب آسیب های داخلی ساقه مو، ترمیم شده و رطوبت در ساقه مو قفل می شود. نتیجه اینکه موها در برابر حرارت و شرایط محیطی، کاملا تقویت شده و خشکی مو برطرف می شود.

تسریع رشد موها با روغن کنجد

جلوگیری از شوره سر با روغن کنجد

این روغن یک درمان کامل برای مشکلات مو و پوست سر است. در اغلب اوقات نتیجه استفاده از روغن کنجد برای رفع شوره سر، بسیار بهتر از شامپو ضد شوره سر است. به همین علت از این روغن به عنوان پایه در ترکیب مواد محصولات ضد شوره سر، استفاده می شود. برای نتیجه گیری هفته ای 2 بار از ماساژ روغن کنجد روی موها استفاده کنید. پس از رفع شوره سر نیز، هر 2 هفته یکبار روغن کنجد را روی پوست سر ماساژ بدهید.

روغن کنجد برای مو و رفع خارش پوست سر

خارش سر در اثر عفونت های باکتریایی و قارچی ایجاد می شود. گاهی نیز خشکی بیش از حد پوست سر، دلیل خارش است. حساسیت به رنگ مو نیز چنین مشکلی را ایجاد می کند. اگر به هر دلیلی دچار خارش پوست سر هستید می توانید با روغن کنجد، از شر خارش آزار دهنده خلاص شوید.

روغن کنجد مثل یک نرم کننده برای پوست سر است و خشکی کف سر را برطرف می کند. روغن کنجد دارای خواص ضد باکتریایی است و بهترین درمان برای خارش سر عفونی است.

خواص کنجد و روغن کنجد

درمان عفونت پوست سر

از روغن کنجد به عنوان سرم مو استفاده کنید. چند قطره روغن را روی موهای خشک بزنید به این ترتیب برق و درخشندگی موها چند برابر می شود. با مالش روغن کنجد روی سر نیز از انواع عفونت های پوست سر خلاص می شوید. روغن کنجد یکی از بهترین درمان های خانگی است که خاصیت ضد قارچ و ضد باکتری قوی دارد.

جلوگیری از التهاب پوست سر

یکی از عوامل ریزش مو و کاهش تراکم موها، ایجاد التهاب در پوست سر است. هر نوع تحریک و التهاب پوست سر به فولیکول مو آسیب می رساند. به این ترتیب موها نازک رشد می کنند. موهای نازک، به مرور می ریزند و رشد خوبی هم ندارند.

روغن کنجد حاوی مقدار بسیار زیادی اسیدهای چرب است. این مواد در رفع التهاب پوست سر و قرمزی و خارش سر نقش بسیار مهمی دارند. با رفع التهاب پوست سر، فولیکول های مو تقویت شده و رشد موها بهتر می شود.

انواع تراپی مو با روغن های طبیعی

برطرف کردن شکستگی مو با روغن کنجد

آیا موهایتان بلند نمی شود؟ یکی از دلایل بلند نشدن موها همین موضوع است. در واقع موها به دلایلی دچار شکستگی شده و خورد می شوند. تارهای مو از وسط شکافته شده و می ریزند. برای تقویت ساقه مو از روغن کنجد استفاده کنید. این درمان هیچ آسیبی به موها یا پوست سر وارد نمی کند اما جلوی شکستگی موهایتان را می گیرد.

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

درمان های سنتی با روغن های گیاهی عالی است و از آسیب های شدید به موها جلوگیری می کند. اما اگر به طور دائم موها را رنگ و دکلره می کنید یا همیشه سشوار به دست هستید باید به فکر درمان های تخصصی مو باشید. وقتی میزان آسیب به موها خیلی زیاد باشد موها پودر می شوند.

با پروتئین تراپی، نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی و ویتامینه کردن می توان موهای آسیب دیده را احیا کرد. ما در این مرکز انواع خدمات احیا مو را ارائه می دهیم. قبل از هر تصمیمی نمونه کارهای قبلی را ببینید تا خودتان تفاوت را مشاهده کنید.

انواع تراپی تخصصی برای موهای خشک و وز، موهای سوخته و پودر شده، موهای آسیب دیده و دمیج در این مرکز انجام می شود. کادر حرفه ای و با تجربه در کنار تجهیزات کامل سالن و مواد مرغوب و گیاهی، تضمین کننده کیفیت کار ما هستند.

جهت مشورت و راهنمایی با ما تماس بگیرید. کلیه مشاوره های تخصصی به رایگان ارائه می شود.

3/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed